Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Po meni lično, MTS je najbolji motor od pomenuta tri, mada ne mogu mnogo da kažem o velikom turing KTMu (moja iskustva su daleko najviše sa 690 enduro, za koga još uvek tvrdim da je to motor koji bih odabrao ako bi me neko osudio da imam samo jedan motor).

 

Custom modovi na Multistradi su ozbiljno upotrebljiva igračka! Sa druge strane, voleo bih da je vozim bar jedno 50k, pre nego zaključim o robustnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 20.11.2018. at 15:07, Zeljkamp je napisao:

@SHOKLA, procitaj ponovo post koji si citirao i videces da je pod tackom 2. napisano resenje problema.

 

Elem, moj KTM je imao vobling tek na 240-250km/h. Kada sam spustio vizir sa navise tacke na najnizu, vobling se nije javljao ni na brzini od 270km/h. ;) 

Razumeo sam da si zamenom guma resio tresenje volana na brzinama 75 - 60 km/h, sto se razlikuje od mog shvatanja voblinga na 180+ km/h, o kojem je ovde pretezno bilo reci. Iz tog razloga sam postavio pitanje kako i kojom intervencijom je resen vobling pri vecim brzinama, a taj problem se provlaci od pocetka ove teme.

 

240-250 km/h voblinga...? Mnogo kume, mnooogo...  ;-)

Da li se ove brojke odnose na "oduvek" ponasanje, ili posle neke intervencije? Za ovo 270 sam shvatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Razumeo sam da si zamenom guma resio tresenje volana na brzinama 75 - 60 km/h, sto se razlikuje od mog shvatanja voblinga na 180+ km/h, o kojem je ovde pretezno bilo reci. Iz tog razloga sam postavio pitanje kako i kojom intervencijom je resen vobling pri vecim brzinama, a taj problem se provlaci od pocetka ove teme.
 
240-250 km/h voblinga...? Mnogo kume, mnooogo...  ;-)
Da li se ove brojke odnose na "oduvek" ponasanje, ili posle neke intervencije? Za ovo 270 sam shvatio.

Ja sam problem tzv. vobling izgubio takodje zamenom fabrički montiranih Continental TrailAttack 2K. Rekao sam da sam imao problem jednom kada sam vozio motor solo, sa topcase-om, ali i sa ogibljenjem podešenim na comfort(soft) i vizirom podignutim na max. jer sam visok skoro dva metra. Medjutim nikad posle toga nisam primetio problem u tom obimu. Nakon zamene guma i stavljanja Pirelli-a nisam više imao problem. Napominjem da sam auto put vozio i sa saputnikom i sa bisagama sa strane i nije mi se nijednom desilo više. Topcase se ne skida nikad, bisage se stavljaju po potrebi. Na magistralnim putevima, na ispucavanjima motora i jakim ubrzavanjima do tih navedenih brzina od 200km/h nisam imao problema. Opet ponavljam,zao mi je ako nekome motor ne ispunjava očekivanja, ali smatram da nije KTM jedini sa problemima, ima još “premium” marki koje imaju problema, samo sto se kod njih to vodi kao “normalno” i “to tako treba”. Imam par drugara kojima su se razletali menjaci i korpe na GS 1200 LC-ovima, stradali semerinzi, crkavao alternator, a savet je bio nemojte naterivati toliko na autoputu, nije to trkački motor i najpre ubacujte u prvu brzinu pre paljenja pa tek onda krecite, da ne bi menjač stradao kad ga palite pa hladnog ubacujete u prvu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
18 hours ago, Zeljkamp said:

Ne propinje se ni Ducati MTS na zadnji sve dok ne izaberes sport mode u meniju. A kada izaberes i zarvnes gas, onda se pale sve lampice, motor pobesni i pocinje zurka. To na KTM-u ne moze da se iskljuci u toj meri jer je Ducati, za razliku od KTM-a, vise namanjen za krivinarenje pa se stice utisak da 'talijan ponekad bolje ide a u stvari je samo zbog elektronike koja je dopustila da motor pokaze "zube". 

 

Voleo bih da svi sto pricaju i misle lose o KTM-u, BMW-u ili Ducati-u i slicnim brendovima, prvo provozaju na nekoliko dana bar jedan model pomenutih marki i siguran sam da bi bar malo promenili misljenje. 

 

Ima ona stara  

"Ne pljuj konja koga nisi jahao". ;) 

Evo ja jahao tu ragu i imam pravo da pljujem samo tako. 

Na ktmu se relativizuje problem...jer kao to tako treba, ljubav je to, super je sprava ali...pa 5 ali...nemoj ovo nemoj ono...

 

I to bi i prošlo da ne postoji ne tržištu npr Super Tenera 1200, ili V Strom1000 ili na kraju BMW R1200GS... 

svaki od navedenih ide pun gas s koferima, a da ne moraš da ga servisiraš 13 puta da bi bio spreman čak i za bržu vožnju.

 

Na 100 prodatih BMW-a - na jednom se nešto raspe i svi počnu graktati BMW CRKO BMW CRKO...

Od 100 prodatih KTM-ova, jedan ispravan i grakće vlasnik SUPER JE, SUPER JE :na_glavi:

onih 99 se češka i gde ih ne svrbi.

 

Jbg istina boli... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 10 minuta, AcimZvornik je napisao:

aa429200583fa5a311aa0bb8e7f71433.jpg
Da dodam ulje na vatru emoji4.pngemoji4.pngemoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

E, jes' ruzan, u pm...

A i nije iz ove price. Ovo je saljivo-poucna prica, a sa ovim SuperDukcem nije za saliti se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Bio sam pre dve nedelje sa momkom iz BL, vozi S1000XR, kaze da je hteo da kupi 1290GT ali mu je mali, pa se odlucio za BMW.

Ali je zato drugar iz Zvornika kupio GT, verovatno mislio na tebe Acime.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
pre 44 minuta, Ausländer je napisao:

:lol3: 

Нисам могао да одолим...

Au, moram paziti kako se izrazavam :grr:

 

pre 49 minuta, AcimZvornik je napisao:

Ako mislis na Srdjana onda da emoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste, Srdjan :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Jupiter je napisao:

А замислите да Ауди производи мотоцикле.

 

:vutra:

Bila nekad fabrika DKV koja je proizvodila motocike  ( a iz koje AUDI vodi poreklo). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
23 minutes ago, zika56 said:

Bila nekad fabrika DKv koja je proizvodila motocike  ( a iz koje AUDI vodi poreklo). 

To ti kazem! Vidi im cene!

 

M.CLASSIC-TRADER.COM

You want to buy a classic DKW motorcycle? 18 offers for DKW motorcycle for sale and other...

 

Fabrika da se povampiri i napravi TTA od 1450 kubika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
А замислите да Ауди производи мотоцикле.
 
:vutra:
Pa zar nije Ducati njihov brend sada ??

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
4 minutes ago, Stile said:

Pa zar nije Ducati njihov brend sada ??

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 

Stvarno ne znam, ne pratim u toj meri i na taj nacin scenu. Ali mi je Ducati vrh... Pa ovaj mi je trenutno na wallpaper-u! :lol:

 

45378438_2165954087058990_9048272539102294394_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
7 hours ago, Jupiter said:

Stvarno ne znam, ne pratim u toj meri i na taj nacin scenu. Ali mi je Ducati vrh... Pa ovaj mi je trenutno na wallpaper-u! :lol:

 

45378438_2165954087058990_9048272539102294394_n.jpg

Kakva kolor sema, prelepo!

 

Ni dukac nije cvecka, ima problema sa elektronikom i strujom, ali ne svaki i ne uvek.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 22.11.2018. at 5:06, severian je napisao:

Po meni lično, MTS je najbolji motor od pomenuta tri, mada ne mogu mnogo da kažem o velikom turing KTMu (moja iskustva su daleko najviše sa 690 enduro, za koga još uvek tvrdim da je to motor koji bih odabrao ako bi me neko osudio da imam samo jedan motor).

 

Custom modovi na Multistradi su ozbiljno upotrebljiva igračka! Sa druge strane, voleo bih da je vozim bar jedno 50k, pre nego zaključim o robustnosti.

 

MTS i KTM nikako, ali nikako, ne mogu u istu klasu. To su apsolutno dva razlicita sveta. Jedino sto je slicno na ta dva modela je kubikaza i snaga. Sve ostalo je drugacije. Jedini takmac MTS-u je BMW S1000XR kojeg cu verovatno kupiti kada, i ako, budem prodao KTM-a. :) 

 

Modovi na MTS-u su neverovatni i ni na jednom motoru se ne oseca tako drasticna promena kao na Ducati-u, plus, sto i sam mozes da ih menjas i stelujes kao na video igrici. Znam da znas, nego da napisem da ne bude da nisam rekao i da nema napisano.  ;) 

 

 

On 22.11.2018. at 8:35, SHOKLA je napisao:

Razumeo sam da si zamenom guma resio tresenje volana na brzinama 75 - 60 km/h, sto se razlikuje od mog shvatanja voblinga na 180+ km/h, o kojem je ovde pretezno bilo reci. Iz tog razloga sam postavio pitanje kako i kojom intervencijom je resen vobling pri vecim brzinama, a taj problem se provlaci od pocetka ove teme.

 

240-250 km/h voblinga...? Mnogo kume, mnooogo...  ;-)

Da li se ove brojke odnose na "oduvek" ponasanje, ili posle neke intervencije? Za ovo 270 sam shvatio.

Druze, nisam ja imao problema sa voblingom nikada osim u situaciji koju sam naveo. Promenis mod kojim vozis i spustis vizir na najnize i, zamisli, nemas vobling cak ni na 270km/h. 

 

 

On 22.11.2018. at 19:37, nik_sa015 je napisao:

Evo ja jahao tu ragu i imam pravo da pljujem samo tako. 

Na ktmu se relativizuje problem...jer kao to tako treba, ljubav je to, super je sprava ali...pa 5 ali...nemoj ovo nemoj ono...

 

I to bi i prošlo da ne postoji ne tržištu npr Super Tenera 1200, ili V Strom1000 ili na kraju BMW R1200GS... 

svaki od navedenih ide pun gas s koferima, a da ne moraš da ga servisiraš 13 puta da bi bio spreman čak i za bržu vožnju.

 

Na 100 prodatih BMW-a - na jednom se nešto raspe i svi počnu graktati BMW CRKO BMW CRKO...

Od 100 prodatih KTM-ova, jedan ispravan i grakće vlasnik SUPER JE, SUPER JE :na_glavi:

onih 99 se češka i gde ih ne svrbi.

 

Jbg istina boli... 

 

Imao sam Ducati Multistradu, Yamahu Super Teneru 1200, BMW R1200GS i sada sam na KTM-u 1190. Dakle, samo Suzukija nisam imao pa ne mogu da pricam. Svaki motor koji sam vozio ima vrline i mane i to po meni niko ne moze da ospori. Ne mozes da stavljas u isti kos Teneru i V-Strom, pa cak i GS, sa KTM-om i Ducatijem jer nisu ni priblizno ista klasa. Ova zadnja dva imaju po nekoliko desetina konja vise, tako da... Recimo, meni ta Tenera nikako nije legla ali ne mogu da kazem da je los motor, naprotiv.

 

KTM i BMW imaju najrobusniju i najkvalitetniju zavrsnu obradu od svih motora na trzistu i kada posle njih sednes na neku drugu marku, bilo da je iz Italije ili Japana, na oko se vidi razlika u svakoj komponenti i na svakom srafu.  

 

I, ne branim nikoga, samo iznosim svoje iskustvo i misljenje. ;)  

 

On 23.11.2018. at 13:54, milomir22 je napisao:

 

Ni dukac nije cvecka, ima problema sa elektronikom i strujom, ali ne svaki i ne uvek.

 

Jesi li vozio nekog Ducati-a pa znas ili si se raspitivao po netu kako bi mogao da pljunes sve sto nije made in Japan ? ;) 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Tu nedje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r ,CPI sm 50

Zato je uvek bolje kupiti razradjen i polovan motor, kosta jeftinije pa mozes da prerpodas da zaradis a kad uzmes iz salona ako oces da ga prodajes posto si sigurno imao nekih problema ti ne mozes onda staviti cenu vecu nego u salonu niti mozes staviti istu cenu, mozes samo da puknes 2-3 000€ manje i da cutis :)

  • Hvala 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Covek koji kupuje nov motor ne razmislja o preprodaji da bi zaradio nego o voznji bez glavobolje i razmisljanja da li je majstor abarth_maniac dobro stegao kociona klesta i kvalitetno zanitovao lanac... A i ako ima prilike da plati da prvi spusti 00 na sediste, verujem da ima svoju car. 

Sorry kolega, ali omasio si poentu ovde.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Nov motor se kupuje jer ne želiš da razmišljaš da li je i kako prethodni vlasnik terao i kakve je probleme imao. Sve pod predpostavkom da sem redovnog održavanja (ulje, filteri, pločice, gume, lanci) nećeš imati drugih problema. E tu je najeb sa kojim su se susreli NIk i (mislim) SashaP, dali su pare a proizvod je bio pun mana..... 

Pri tome prodavci polovnih skoro novih motora su veoma često nerealni sa ceno jer imaju tehniku APP, pa mi za motor koji je recimo star 5-7 godina traže po 80-90% cene novog, ako imam tih 80-90% pa daću još tih 10-20% i kupiti novo. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

A i ako ima prilike da plati da prvi spusti 00 na sediste, verujem da ima svoju car.

A u fabrici ga evnusi testiraju?

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Tu nedje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r ,CPI sm 50

Kad kupis nesto novo ,naravno da ce se kod tebe desiti prvi problemi i da ces potrositi dosta para jer ko zna kako su oni napravili taj motor , ti ga razradjujes ee akad se razradi onda se pokazu prvi problemi :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja