Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nik_sa015- Nit je KTM tolko loš kolo iz svega izgleda, nit je BMW, današnji, tolko dobar kolko misliš, a ni nije tolko loš kolko bi neki želeli da bude, to je cela poenta mog gledanja stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Iskreno sa GSom mi se nikako na prvu loptu ne vozi bilo kakav of road, osim dobrog makadama. U stvari ide on, al vesanje kao da nije za to. Al zato nema lelujanje na auto putu :)

Bar za sada, mozda kad pocnem da ga vozim promenim misljenje. Ali posle KTMa, ovo nema veze ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE


Ako izbor motora uporedimo sa izborom žene sa kojom planiramo da provedemo neko vrijeme onda to
izgleda ovako:


Nemica ,visoko obrazovanje ,iz stare nemačke porodice ,ima para , ne baš tako atraktivnog izgleda ,ali nije
ni ružna ,mozda samo malo neobična. Život sa njom bi bio siguran ,možda ne previše uzbudljiv. (BMW)


Djevojka iz komšiluka,dovoljno lepa ,dovoljno pametna ,odlicno kuva .Znate se čitav život ,znate njene
roditelje i već možete unapred da vidite ostatak svog života ,nema iznenađenja! (Japanci)


Prvi put je vidite ,grlo vam se steže i srce nenormalno lupa ! Ona je takooooo sexi da vas više ništa ne
interesuje osim kako da joj priđete...
Koga briga za njene godine, poreklo ,zanimanje ,čak vas ne interesuje je li slobodna ,jednostavno mora biti
vasa!   (KTM)


Svako ima svoj izbor i svi su u pravu!
 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
14 hours ago, nik_sa015 said:

Nemci kao narod su poslusan narod. Nema mnogo razmisljanja. Zato su uspesni. Ima 10 pametnih a ostalo je marva koja ce da radi kako im se kaze.

Sve mi se više čini da mi kao narod kaskamo jer mnogo razmišljamo. A vala i razumemo se u sve :) (samo niko da radi, ne daj Bože sluša).

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 hours ago, Tomislav said:


Ako izbor motora uporedimo sa izborom žene sa kojom planiramo da provedemo neko vrijeme onda to
izgleda ovako:


Nemica ,visoko obrazovanje ,iz stare nemačke porodice ,ima para , ne baš tako atraktivnog izgleda ,ali nije
ni ružna ,mozda samo malo neobična. Život sa njom bi bio siguran ,možda ne previše uzbudljiv. (BMW)


Djevojka iz komšiluka,dovoljno lepa ,dovoljno pametna ,odlicno kuva .Znate se čitav život ,znate njene
roditelje i već možete unapred da vidite ostatak svog života ,nema iznenađenja! (Japanci)


Prvi put je vidite ,grlo vam se steže i srce nenormalno lupa ! Ona je takooooo sexi da vas više ništa ne
interesuje osim kako da joj priđete...
Koga briga za njene godine, poreklo ,zanimanje ,čak vas ne interesuje je li slobodna ,jednostavno mora biti
vasa!   (KTM)


Svako ima svoj izbor i svi su u pravu!
 

A sto tek Japanka vristi na visokim u pm <3

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Moj utisak, onako usput: puno sam vozio vazdušni 1.2k gs (mislim preko 150k km), neverovatno pouzdan i univerzalan motor, od pustinje do staze. Isto tako, nigde na svom terenu. Ali za imati jedan motor, a sa širokim moto interesovanjima, to je to. 

 

KTM, evo vozim mali 690 već dve godine, stalno neki posao oko njega, ostavljao me kao prve devojke (hladno i bez najave :)), ali kako da vam kažem, toliko se nisam zabavljao od decackih dana. Ima X faktor, definitivno. 

 

I treću ovde pominjanu opciju,  Multistradu (doduše endur) sam malo zagrebao (i na stazi i van nje) i ni ona mi nije imala toliki wow efekat kao 690 ktm. No, odličan motor, pun toys for boys :), da nije cene i fakta da si se vencao sa njom, bila bi možda u garaži. 

 

Jedno znam, treba šarati... :) Koliko god životne okolnosti svakome dozvoljavaju. 

 

Život je kratak. 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Pa tu i jeste trik, ljudi imaju različit pristup i to je sasvim OK. Tvoj Enduro 690 sigurno te nije ostavio na Terazijama već negde pretpostavljam u šumi a ti ga nisi bacio u potok i napisao da sada kada vidiš kamion gradske čistoće naježiš se oranž boje iako je i to individualno kompletno prihvatljivo.

 

Iako i ja imam wobling problem kada sam vratio moju arhivu oko toga video sam da sam temu kompletno razradio i da je trebalo samo "delati" ali da sam ja to stavio kompletno u zapećak mojih ideja na mom KTM jer je to kompletno irelevantno. Wobling nema veze sa koferima, motor se ljulja i bez kofera. 

Da je naš drugar Nik zamenio levi semering i prednje diskove on bi i dalje kako je rekao vozio najlepši motor, motor kojem kada daš gas i kada kočiš mami ti osmeh na lice, na autoputu bi bio poslednji ali ako mene neko pita nikada ne bi menjao kvalitet vožnje na autoputu naspram uspona na Etnu kako je Nik napisao.

Brzina preko 150km/h sa koferima pa kome to treba? Gledam na jednom UK forumu lik kaže ja kada hoću da vozim preko 150 isteram drugi motor iz garaže jer je ovaj totalno nebitan u toj priči. To isto radim i ja.

 

Svejedno imamo iskreno Nik iskustvo i način kako je on ušao i otresao se oranž motora.

Tako je to uradio Nik i ništa više ni manje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Imao sam isti problem kao i ti - klackalica pukla! Osim što je kod mene neki deo pokidao i namotaje, pa sam kasnije menjao i stator (kada sam odloženo ostao mrtav u grčkoj šumi :) ). I bregastu sam promenio od istog kvara, tek zagrebana, ali volim da verujem svojim motorima u potpunosti. Da ima bubice, ima. Glup primer: na 690 enduro preko 50-60 kmh na terenu otpadaju fabrički migavci. Empirijski dokazano više puta, smešno, ali istinito. Ni 2016-2017. u zadnjim modelima nisu imali kao fabričku ugradnju lakše led verzije :lol: ... No, zameniš za led i teraš... Održavaš bateriju uvek ispravnom, ugradiš taster za svetlo, izvedeš i taster za ventilator (ako ti ne godi ktm termo svič koji pali tek pred sam max skale), promeniš stock sirenu koja od blizine auspuha prosto prestane da radi kada se motor usija i promeniš joj malo mesto, sve gluposti i sitnice, ali malo po malo dođe motor u stanje da čak počneš i da mu veruješ :)

 

Sa druge strane motor koji na terenu jedva da zaostaje za klasom 100-110kg, a koji fantastično krivinari i po asfaltu! Modovi vožnje, mape gasa i paljenja na izvolte, sw ukjučivanje i isključivanje O2 i SAI, kompletan pristup svemu otvoren - to jeste READY TO RACE! 

 

Sa sadašnjim iskustvom, a ne kažem da se to neće menjati, samo glup čovek ne manja mišljenje, ako bih morao da izabarem samo jedan motor koji ću voziti do kraja života - bio bi to KTM 690 u nekoj od verzija (i dodatnim turing rezervoarom napred :)). Bubice nebitne!

 

Na posletku, motore kupujemo zbog razonode i osmeha.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Meni je sve jasno, i tvoj i Nik-ov kao i bilo čiji drugi stav kako za KTM tako i za bilo koju drugu marku. Mi koji koristimo KTM-ove znamo za sve te kako si napisao "bubice", neko živi sa tim a neko ne želi da pomisli da to može da se desi na motoru od 10+K EUR.

 

SM690 koji sam spomenuo sam "trejdovao" za jedan nov motor koji se deklariše da može da se vozi kao SuperMotard, snažniji dosta od ovog malog 690 ali na kraju sam ukapirao da taj novi nikada ne može da bude SM690 sa svim manama i vrlinama i da zapravo tamo gde sam ja mislio da ću da se krećem brže samo zato što je taj motor brži i snažniji ja zapravo to ne mogu zbog samih voznih karakteristika ovog drugog.

Tu je lepota tih KTM-ova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Imam utisak da kolegi Niku sve ovo oko motora ne bi toliko smetalo, da bi on i dalje vozio "narandžastog" da su u servisima bili bolji prema njemu. Sve se na svetu pokvari, popravljamo mi to sve, neko sa velikom voljom, sam u svojoj garaži, dvorištu, neko ne ali to nema veze sa ovlašćenim servisima na koje kupac ima pravo u garanciji, za boga miloga. Pa nije kupio izvozan i izmučen motor sa delovima koji su u svakom slučaju za proveru i zamenu pa je rizikovao već novo, ej, novo! Sramota za dilersku i servisnu mrežu "KTM"-a. Sve ostalo je stvar afiniteta i očekivanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
2 hours ago, GixxerK6 said:

Pa tu i jeste trik, ljudi imaju različit pristup i to je sasvim OK. Tvoj Enduro 690 sigurno te nije ostavio na Terazijama već negde pretpostavljam u šumi a ti ga nisi bacio u potok i napisao da sada kada vidiš kamion gradske čistoće naježiš se oranž boje iako je i to individualno kompletno prihvatljivo.

 

Iako i ja imam wobling problem kada sam vratio moju arhivu oko toga video sam da sam temu kompletno razradio i da je trebalo samo "delati" ali da sam ja to stavio kompletno u zapećak mojih ideja na mom KTM jer je to kompletno irelevantno. Wobling nema veze sa koferima, motor se ljulja i bez kofera. 

Da je naš drugar Nik zamenio levi semering i prednje diskove on bi i dalje kako je rekao vozio najlepši motor, motor kojem kada daš gas i kada kočiš mami ti osmeh na lice, na autoputu bi bio poslednji ali ako mene neko pita nikada ne bi menjao kvalitet vožnje na autoputu naspram uspona na Etnu kako je Nik napisao.

Brzina preko 150km/h sa koferima pa kome to treba? Gledam na jednom UK forumu lik kaže ja kada hoću da vozim preko 150 isteram drugi motor iz garaže jer je ovaj totalno nebitan u toj priči. To isto radim i ja.

 

Svejedno imamo iskreno Nik iskustvo i način kako je on ušao i otresao se oranž motora.

Tako je to uradio Nik i ništa više ni manje.

Wobling ima veze sa koferima. Motor nije brod pa da ljulja. Nik NEĆE da prlja ruke na novom motoru. Zato i jeste kupio NOVO. Dok je Nik vozio polovne bogalje nije se patio sa voblingom i sa semerinzima. Strom 650 ide 170 pun gas sa 3 kofera i ne zaigra. Ti nećeš s koferima preko 150 - izvini ja hoću. Jel ja treba da kažem šta će tebi i Severianu motor u terenu i blatu ??? Ni slučajno ! Momci gas gde Vam volja. Pravljeno je za to. Kao što je i 1050 bogalj pravljen za put i ponekad malo s puta. Da je meni KTM lepo uradio servis kako treba, da se diskovi nisu pokrivili po drugi put...i da agregat radi svako jutro isto...ja bih vozio najluđi motor i pevao. Ovako zapevam jer sam kupio jedno đubre. Bacio oko 4000eur. Ako ti voziš KTM i tebi je dobar - sa srećom da te lepo i dugo služi. 

Ali nemoj relativizovati tuđi problem. Neću ja da se bavim novim motorom i njihovim poslom. Shvataš ?

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
2 hours ago, severian said:

Imao sam isti problem kao i ti - klackalica pukla! Osim što je kod mene neki deo pokidao i namotaje, pa sam kasnije menjao i stator (kada sam odloženo ostao mrtav u grčkoj šumi :) ). I bregastu sam promenio od istog kvara, tek zagrebana, ali volim da verujem svojim motorima u potpunosti. Da ima bubice, ima. Glup primer: na 690 enduro preko 50-60 kmh na terenu otpadaju fabrički migavci. Empirijski dokazano više puta, smešno, ali istinito. Ni 2016-2017. u zadnjim modelima nisu imali kao fabričku ugradnju lakše led verzije :lol: ... No, zameniš za led i teraš... Održavaš bateriju uvek ispravnom, ugradiš taster za svetlo, izvedeš i taster za ventilator (ako ti ne godi ktm termo svič koji pali tek pred sam max skale), promeniš stock sirenu koja od blizine auspuha prosto prestane da radi kada se motor usija i promeniš joj malo mesto, sve gluposti i sitnice, ali malo po malo dođe motor u stanje da čak počneš i da mu veruješ :)

 

Sa druge strane motor koji na terenu jedva da zaostaje za klasom 100-110kg, a koji fantastično krivinari i po asfaltu! Modovi vožnje, mape gasa i paljenja na izvolte, sw ukjučivanje i isključivanje O2 i SAI, kompletan pristup svemu otvoren - to jeste READY TO RACE! 

 

Sa sadašnjim iskustvom, a ne kažem da se to neće menjati, samo glup čovek ne manja mišljenje, ako bih morao da izabarem samo jedan motor koji ću voziti do kraja života - bio bi to KTM 690 u nekoj od verzija (i dodatnim turing rezervoarom napred :)). Bubice nebitne!

 

Na posletku, motore kupujemo zbog razonode i osmeha.

 

 

Cenim i poštujem ako si ti sebe našao na njemu i ako te služi :) Neka je sa srećom :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Sve smo razumeli i sve je jasno ali to je bila Nik epizoda.

Wobling ima veze sa koferima ali motor ima wobling i bez kofera, to sam hteo reći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ponoviću opet..Blago je na internetu naletjeti na čovjeka koji će o svojoj stvari objektivno svjedočiti...Takođe, smatram da ljudi koji imaju "emocionalni" odnos prema nečemu, van svojih zatvorenih krugova u kojima razmjenjuju iskustva ne treba da daju savjete, jer emocija je nešto neobjektivno, neracionlano, pa se i problem ne može racionlano sagledati...Isto kad sam ja pitao objektivan savjet za Alfu (koju nit volim nit ne volim), 90% komentara je bilo moraš je volit, moraš joj oprostiti, ne smiju te zanimati cijene djelova i kvarova o.O  Pa tom logikom i najveće govno može se gledati kao najveći dijamant, što nije nelegitimno, ali nije uredu drugima ga predstaviti kao takvo..Kažeš govno, ali ga volim...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Jbt., sve stoji, svi u pravu, samo je ugao gledanja drugačiji...

 

Da je nik_sa015 sređeno sve što se desilo u garanciji, uz osmeh i tu besplatnu kafu u servisu, verovatno bi i dalje uživao u KTM-u i ne bi iznosio ovakvo lično mišljenje. Našao bi i načina da sredi i toplotu ispod sedišta, i wobling, i sve ostalo što se pojavi. Ne može se nikako zaključiti da je KTM govno iz njegovog iskustva a da budeš objektivan. Subjektivno svako može da misli i zaključuje kako hoće a mišljenje je kao dupe, svako ga ima i svakome tuđe smrdi.

 

 

Wobling se svakako dešava i bez kofera. Ja ih nikad nisam koristio a fabrički nosač za kofere sam dao Pavletu... Dešava se zbog nenaštelovanog ogibljenja i lošeg rasporeda masa. A najjizraženije mi je bilo kad sam stavio prednji 19" točak a prednji blatobran ostao onako da 'zeva'. Valjda narušena aerodinamika. Toliko je lelujao prednji točak na velikim brzinama da je bukvalno poskakivao levo-desno i škripala guma. Na brzinama preko 170-180

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja potvrđujem wobling na 990 SMT, bez kofera, mislim da je više nego jasno odakle to potiče.

Putevi kojima se krećem toliko retko nude mogućnost za brzinu 170+ tako da ja na to zaboravim.

Autoput volim samo u kolima a na motoru vidim kao smrtnog neprijatelja za ovalnu moto gumu i mali gazeći sloj gde se guma pregreje i upropasti.

Zato "Super Vojvoda" ako ćemo po KTM-u nema problema sa woblingom 

Stoji i skuplja prašinu :)

 

20150411_142214.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Veoma zaintrigiran ovom saljivo-poucnom pricom, danas sam na svoje motorce okacio sve sto sam imao od normalnih torbi i kofera, udario jednu mucenicu da prikupim hrabrost, i posao da se susretnem sa tim woblingom na 150+ km/h. Unapred se izvinjavam sto nisam vozio KTM ili neki BMW, jer takve su mi nemogucnosti...

Elem, tri puta sam dohvatio 180 km/h, a jednom sam kroz Djerdapsku klisuru navatao i 2 glave. To neko ili bilo kakvo lelujanje nisam sreo ni u najavi, a od svih strahova na koje sam bio spreman mi je ostao jedino onaj, da ne pogubim bocne torbe koje sam uzeo od prijatelja na zajam, a koje su zamnom leprsale kao Dambove usi.

Sada mi je malo i nezgodno zbog celog dogadjaja, posto necu moci da u diskusiji ucestvujem iznoseci licna iskustva. Ukoliko i sutra bude bio lep dan, pokusacu ponovo da dohvatim to lelujanje sa svim prtljagom, plus transportnu vrecu na zadnje sediste, plus sator, plus... Ma pokusacu sve, kako ne bih bio izopsten iz price kao nekompetentan za iznosenje licnih iskustava, a ne samo misljenja i stavova.

PS. dobra strana svega je danasnja voznjica od 150+ km.

NEPROCENJIVO!!!

IMG_1205[1].JPG

IMG_1206[1].JPG

IMG_1208[1].JPG

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja