Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Iako može da bude do guma u ovom slučaju to nije problem jer je slučaj masovno poznat na modelima koji imaju visok prednji kraj a zadnji dosta niži.

Pri tome vešanje mekša strana, neki ADV fazon, opstrujavanje vazduha oko raznih karakondžula motora i to je to. Sve to se dešava na većim brzinama tako da ako malo okratiš autoput i kreneš da se voziš po "backroads" nemaš predstavu šta se dešava na 170km/h i stvar rešena.

 

Mislim da je Nik_Sa015 sve napisao kako je bilo i tu nema razloga za sumnju ali je takođe napisao kako je on to lično doživeo.

Ja bih rekao da KTM ima poneku glupu boljku ili nešto što može da ti pokvari užitak ali daleko od toga da je to za odbacivanje motora.

Taj Suzuki, neka Honda i šta ti ja znam nikada mu neće izmamiti osmeh na lice kao na KTM kada mu daš gas ili kreneš da kočiš.

Da li negde curka/vlaži antifriz, ljulja na 170, loša serija Brembo mastera koji uvlači vazduh sve se to prevaziđe i idemo dalje.

Tačno je da je na nekim modelima lošija kontrola gasa na malim rpm ali kome to toliko smeta neka kupi Hondu.

Ja imam jednu Yamahu iz mog potpisa koja je još gori slučaj u tom smislu (otuda Bucking Bronco) a glavni razlog su stroga pravila za emisiju gasova do određenog rpm

Promeniš režim vožnje i pičiš dalje...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Perth Western Australia
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Drugar mi je upravo poslao link za ovu poučnu , šaljivu priču , i sada kada sam procitao zajedno sa komentarima ,  mnogo mi je lakše , posto sam pre godinu i po dana za malo kupio novi KTM 1290 SA , ali sam upravo iz razloga nepouzdanosti odustao ,  i na kraju kupio VFR 1200 F. Cesto se razmisljam da li sam ipak trebao uzeti KTM koji me je u vożnji oduševio ,ležanjem , povlacenjem iz niskih obrtaja , i naravno da ne zaboravimo udobnost i praktičnost  , ali posle 30-tak godina na Japanskoj dijeti, ja bih ga verovatno zapalio onog momenta kada bi počeo da zaje....  .Sa nekoliko strana sam dobio informacije o neprestanim igrankama i učestalim problemima sa agregatom koji ima tendenciju da se raspadne na 50tak hiljada km.....Drugar je imao 3 KTM-a , ali on ih kupi nove i proda sa 5 -6 hiljada km.....Mal ne rekoh.....Hvala za iskrenost , A ja ostajem veran proverenim Japancima......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 17 sati, nik_sa015 je napisao:

paaa.... mogu ti reći par reči a ti sam zaključi... dugo sam na motociklu, dosta sam s prijateljima prešao... i svo to vreme mi svi **remo po BMW-u. A kroz Afriku, Rusiju, Baltik, Siciliju, Italiju, Dolomite, Rusiju, Mongoliju........ samo je moj prijatelj Bosanac na BMW-u imao čiste ruke... a mi na Japancima redovno se **rčili a vazda bili umazani. 

Toliko :)

Druže, možda taj BMW nije znao da treba da se pokvari......

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Mislim da je tu veći problem postprodajna usluga. Svaki se motor kvari ili ima neke svoje manje ili veće bubice. Međutim, ako proizvođač za motor za koji je odvalio ozbiljnu cenu, ne nudi za uzvrat postprodajnu uslugu adekvatnu toj ceni, onda je razočaranje logično. Vobling uzrokovan prtljagom ne smatram tehničkom greškom. Ti koferi su napravljeni su za to za šta su napravljeni i imaju karakteristike koje imaju (dobre ili loše, to nije bitno). Ako je KTM dao garanciju da će to da radi do 150 km/h onda nema smisla uopšte diskutovati da li radi ili ne radi kako treba na 170 ili 200... Nije predviđeno za to i ćao-zdravo. Pomiriš se sa tim i koristiš kako je fabrika predvidela ili kupiš umesto KTM-ovih neke druge koji jesu predviđeni za veće brzine...

 

Međutim, pitanje diskova/kočnica i propišalih vila na novom motoru već ide na dušu KTM-u. Na stranu činjenica da takve stvari ne bi trebalo da se dešavaju na motoru koji košta toliko koliko košta taj KTM, ali kad se već desilo, pošteno bi bilo da su jednostavno rekli "dođite da to rešimo" i bez velike drame za dva sata, uz kaficu, zamenili i disk i klešta i kulturno se izvinili kupcu na deranžiranju i izgubljenom vremenu. Ovako su dobili anti reklamu.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Iako može da bude do guma u ovom slučaju to nije problem jer je slučaj masovno poznat na modelima koji imaju visok prednji kraj a zadnji dosta niži.
Pri tome vešanje mekša strana, neki ADV fazon, opstrujavanje vazduha oko raznih karakondžula motora i to je to. Sve to se dešava na većim brzinama tako da ako malo okratiš autoput i kreneš da se voziš po "backroads" nemaš predstavu šta se dešava na 170km/h i stvar rešena.
 
Mislim da je Nik_Sa015 sve napisao kako je bilo i tu nema razloga za sumnju ali je takođe napisao kako je on to lično doživeo.
Ja bih rekao da KTM ima poneku glupu boljku ili nešto što može da ti pokvari užitak ali daleko od toga da je to za odbacivanje motora.
Taj Suzuki, neka Honda i šta ti ja znam nikada mu neće izmamiti osmeh na lice kao na KTM kada mu daš gas ili kreneš da kočiš.
Da li negde curka/vlaži antifriz, ljulja na 170, loša serija Brembo mastera koji uvlači vazduh sve se to prevaziđe i idemo dalje.
Tačno je da je na nekim modelima lošija kontrola gasa na malim rpm ali kome to toliko smeta neka kupi Hondu.
Ja imam jednu Yamahu iz mog potpisa koja je još gori slučaj u tom smislu (otuda Bucking Bronco) a glavni razlog su stroga pravila za emisiju gasova do određenog rpm
Promeniš režim vožnje i pičiš dalje...


Znam jos tri slucaja sa ktm motorima sa istim ili slicnim problemima i ishodom.
Ono sto je cinjenica za ktm jeste sledece:
Dok je ispravan - on nabacuje osmeh na lice u svakom momentu. Ide ko blesav, koci fenomenalno, i po Etni me ne stize niko. Lezi fenomenalno.
Muka je sto su ti momenti uzivanja kratki,
A oni bolniji dok gledas nov motor a neupotrebljiv prilicno dugacki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Mislim da je tu veći problem postprodajna usluga. Svaki se motor kvari ili ima neke svoje manje ili veće bubice. Međutim, ako proizvođač za motor za koji je odvalio ozbiljnu cenu, ne nudi za uzvrat postprodajnu uslugu adekvatnu toj ceni, onda je razočaranje logično. Vobling uzrokovan prtljagom ne smatram tehničkom greškom. Ti koferi su napravljeni su za to za šta su napravljeni i imaju karakteristike koje imaju (dobre ili loše, to nije bitno). Ako je KTM dao garanciju da će to da radi do 150 km/h onda nema smisla uopšte diskutovati da li radi ili ne radi kako treba na 170 ili 200... Nije predviđeno za to i ćao-zdravo. Pomiriš se sa tim i koristiš kako je fabrika predvidela ili kupiš umesto KTM-ovih neke druge koji jesu predviđeni za veće brzine...
 
Međutim, pitanje diskova/kočnica i propišalih vila na novom motoru već ide na dušu KTM-u. Na stranu činjenica da takve stvari ne bi trebalo da se dešavaju na motoru koji košta toliko koliko košta taj KTM, ali kad se već desilo, pošteno bi bilo da su jednostavno rekli "dođite da to rešimo" i bez velike drame za dva sata, uz kaficu, zamenili i disk i klešta i kulturno se izvinili kupcu na deranžiranju i izgubljenom vremenu. Ovako su dobili anti reklamu.
 
 

Kad sam kupovao motor bio je READY TO RACE.
Tek posle kazu ali jebi ga sto nisi citao ona sitna slova. A tu pise da govno ne ide preko 150 sa koferima. A Tenera ide kao besna na primer...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
2 hours ago, hard_rock said:

Sad sam video na ovom novom 1290 se nude nekakvi "plivajuci" koferi. Izgleda su pokusali, ili su ispravili taj problem?

Kada je jedan nemac doziveo na narandžastom READY TO RACE djubretu pad u Nemackoj zbog voblinga i tužio ih-oni su se pravdali time da je išao brzo sa koferima. On dokazivao da je išao ispod 150. Oni priznali konstrukcijsku grešku i napravili nove nosače bočnih kofera-ali to važi samo za fabriče plastikanere (one što liče na kutiju za hleb). A onda te nosače pustili u prodaju kao dodatnu opremu a ne kroz opoziv !!! Prateći više foruma vidim da je neko s tim se usrećio a neko kaže nema razlike. Taj nosač je bukvalno još više dozvolio koferima da lelujaju na motoru. Iz mog iskustva zaključujem da oni nemaju pojma da pričvrste kofere. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 44 minuta, nik_sa015 je napisao:

Kada je jedan nemac doziveo na narandžastom READY TO RACE djubretu pad u Nemackoj zbog voblinga i tužio ih-oni su se pravdali time da je išao brzo sa koferima. On dokazivao da je išao ispod 150. Oni priznali konstrukcijsku grešku i napravili nove nosače bočnih kofera-ali to važi samo za fabriče plastikanere (one što liče na kutiju za hleb). A onda te nosače pustili u prodaju kao dodatnu opremu a ne kroz opoziv !!! Prateći više foruma vidim da je neko s tim se usrećio a neko kaže nema razlike. Taj nosač je bukvalno još više dozvolio koferima da lelujaju na motoru. Iz mog iskustva zaključujem da oni nemaju pojma da pričvrste kofere. 

 

ja sam lično pravio na versisu 650 nosače od 13*13 mm cevi i flaha i kineske skajane tašne srednje tvrde u obliku kofera za motor.Pričvrstio nosače na mesto gde idu i gde neidu i nema volblinga.Neznam zašto nema al nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

ZZR1100 sam puno puta vozio sa zadnjim koferom od 40ak litara po autoputu na preko 200 da ne kažem i 250 i 260 i nije bilo ni pomena bilo kakvog voblinga,  ZX9R sam terao isto tako često sa zadnjim kineskim koferom od Lakija preko 200, čak od Skoplja do Novog Sada izmedju 180-200 a u pojedinim momentima i preko toga (220-230) i opet ni traga voblingu ali to su sport turing motori koji imaju ipak malo drugačije i gume i ogibljenje a vala i liniju od endura... Često putujem sa drugarom koji vozi VFR 800 i ni on uprkos koferima nema tih problema. Kapiram da nije do kofera već do nosača i samog motora (nažalost) a baš mi se svideo taj KTM...

Pri tome realno gledano vozimo matore drlje a opet nikome ne crkavaju semerinzi na 1000km niti se krive diskovi iako imaju pitaj boga kilometara... prosto mi je neverovatno da nov motor koji košta 17000 eura ima te probleme...

P.S. ne mislim da je do korisnika nego mi je nejasno da renomirani proizvodjač poput KTM sebi dopušta takve gafove i takav odnos servisera ka vlasnicima motora kao i drastične razlike u ceni servisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 minute ago, grof said:

ZZR1100 sam puno puta vozio sa zadnjim koferom od 40ak litara po autoputu na preko 200 da ne kažem i 250 i 260 i nije bilo ni pomena bilo kakvog voblinga,  ZX9R sam terao isto tako često sa zadnjim kineskim koferom od Lakija preko 200, čak od Skoplja do Novog Sada izmedju 180-200 a u pojedinim momentima i preko toga (220-230) i opet ni traga voblingu ali to su sport turing motori koji imaju ipak malo drugačije i gume i ogibljenje a vala i liniju od endura... Često putujem sa drugarom koji vozi VFR 800 i ni on uprkos koferima nema tih problema. Kapiram da nije do kofera već do nosača i samog motora (nažalost) a baš mi se svideo taj KTM...

Pri tome realno gledano vozimo matore drlje a opet nikome ne crkavaju semerinzi na 1000km niti se krive diskovi iako imaju pitaj boga kilometara... prosto mi je neverovatno da nov motor koji košta 17000 eura ima te probleme...

P.S. ne mislim da je do korisnika nego mi je nejasno da renomirani proizvodjač poput KTM sebi dopušta takve gafove i takav odnos servisera ka vlasnicima motora kao i drastične razlike u ceni servisa...

Voleo bih da Nemo napiše kako se proveo sa njihovim servisom u Sloveniji i Austriji. Možda još gore od mene.

Kad bi KTM firma znala kako ih reklamiram... sigurno bi mi vratili sve pare samo da ćutim.

Kad god vidim nekog na motoru boje komunalaca - prekrstim se za njim, nek ga bog čuva...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Devojka moze da bude i sa sela,ali motor mora da bude iz Japana! :D Nekako me na to podseti cela ova nazalost tvoja tuzna prica.Hvala ti za ovo ne procenjivo iskustvo ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 8 minuta, Singularitet je napisao:

U principu ista predrasuda kao za auto iz Nemačke...

Vise mi nekako vuce na ziv primer :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Nije bila bomba, ali je kuvala,mesila,peglala i prala :D Pa sad ko voli nek izvoli...Probao bi svako realno da ima love,jer je motor cista perverzija ili bar tako izgleda :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Meni je najbolji onaj deo kada su ti rekli da više nisi dobrodošao u tom servisu... I natezanje da li će da priznaju ili neće garantni zahvat. Setio sam se kako smo, pre 15-ak godina, imali problem u Nemačkoj, u VW servisu. Isto natezanje, nekoliko dana. Da bi odjednom u servis došla sestra od ortaka, sa novinarskom akreditacijom oko vrata, jednog uglednog nemačkog auto-moto magazina... Onako, čisto da pita gde je zapelo... Taman posla, sve je bilo u najboljem redu, osmeh se momentalno vratio na lica... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ne razumem nekog ko ima para da kupi nov moped i ode i kupi ktm-a, odes lepo ko covek u ducati i uzmes multistradu, i vozis sa stilom.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
36 minutes ago, brdy said:

Ne razumem nekog ko ima para da kupi nov moped i ode i kupi ktm-a, odes lepo ko covek u ducati i uzmes multistradu, i vozis sa stilom.

 

 

Nadam se da je ovo šala.... svaka čast Ducati-ju, multistrada je prelep motor ali mu pouzdanost nije jača strana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
48 minutes ago, brdy said:

Ne razumem nekog ko ima para da kupi nov moped i ode i kupi ktm-a, odes lepo ko covek u ducati i uzmes multistradu, i vozis sa stilom.

 

 

Ducati Multistrada 1200 - jedan od retkih motocikala koji sam imao priliku i ponudu da vozim i isprobam, a odbio sam bez trunke razmisljanja i kasnijeg kajanja. Kada bih MORAO da odaberem izmedju KTM-a i Multistrade, uzeo bih Austrijanca, eventualno staru Multistradu 1000 DS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja