Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Prica o KTM-u ili pokojnoj narandzi.

pokojna narandža=moj KTM 1050, kupljen u Minhenu.

 

Gledas godinama i divis se toj spravi koja uzastopno pobedjuje na Dakaru. Sklop od najboljih komponenti. Sve sama zvucna i najbolja imena u moto sportu-Magura, Brembo, WPS, pa materijali kao za medjuplanetarnu letelicu na njemu…
Tu negde pocinje prica o KTM-u. Najlepsem sklopu od najboljih komponenti i materijala.
Sasvim slucajno naletim na model 1050 (deli isti ram sa 1190 i 1290 Adventure, samo je agregat oslabljen na nekih 100ks) na popustu za nekih 9500eur u Minhenu a planirao dati 10000 za polovnog Suzuki V Stroma 1000. Sigurno je KTM bolji od Suzukija naravno da cu njega kupiti (hahahahahah)
U momentu kada sam ga platio i cekao isporuku niko nije bio srecniji od mene ! Dok sam ga cekao porucivao sam komad po komad opreme da ga spakujem kako treba i da mogu sa njim na put.
Dok si u fazi „Potencijalni kupac“ i u fazi „majmun je upravo kupio“ – KTM kao firma se ponasa 100% profesionalno i pazi o tebi kao o kupcu, zasipa te nekim sitnicama koje valjda sluze da dublje progutas udicu. I sve ti to lepo deluje ! „KTM READY TO RACE“ pa kaze obratite paznju KTM je ko dobar i kvalitetan noz ! Mozete se i poseci ukoliko ga ne znate koristiti itd….
Taman kad istreses sve iz dzepova i ostavis u narandzastoj prodavnici e tad zainteresovanost KTM-a za tebe malo splasne-to jeste prebaci se na servis.
Konacno stize zvezda Dakara ! Stize NOV MOTOCIKL ! Prvo i svecano paljenje !!!
Au braco moja mila kako to radi ! ja odmah pitao jel to tako treba ili ja u stvari treba sad da skinem neku blokadu ko s ves masine da bi to radilo normalno!?
Kaze cika to tako treba to je KTM.
Aaa alles klaaar ! Vielen Dank !
Posto je sprava stigla u februaru napravio sam krug oko garaze i to je sve.
Umalo nisam dobio upalu pluca s komplikacijama dok sam izmontirao opremu u garazi na 2 stepena.
Primer: aluminijumski stitnik agregata kosta nekih 280eur a montaza u KTMu nekih jos 80eur.
Dovoljno sam rekao.
Mart mesec KTM napusta garazu i krecemo u voznju !
Taj osecaj kad na njemu das gas e to je neopisivo ! READY TO RACE ! Ide kao nevreme i kraj price !
Kocnice-Brembo ! Pa sta vise da se kaze kad pipkas malim prstom kocnicu i motor se samo ukopa u zemlju !
U krivini se savrseno ponasa ! Savrsenstvo !!! Zadovoljan 101% !
Teskog srca nazad u garazu.
April-vec sam imao dovoljno kilometara za prvi servis.
Posaljem upit u KTM Berlin… kazu 250eur to kosta. Pitam sta ukljucuje taj prvi servis sta rade za te pare-kaze promenimo ulje i filter i popijete kafu. Danke cao pa pa.
Upit u KTM Nord negde na severu neko mesto nisam ga ni upamtio. Moze nije problem cena 190eur.
Ulje filter – ne pominju kafu.
KTM Zweirad Dietrich Worlitz – stize kratak odgovor 125eur.
Pozovem telefonom da vidim jel od kuce nosim ulje i filter o cemu se radi… kaze covek gospodine u cenu je ukljuceno ulje filter i ruke. Jebes kafu ne moram je piti. Kafa u Berlinu ispada 125eur !
Worlitz je od mene nekih 160km. Taman se provozati.
Po zavrsenom servisu motor sme da ide pun gas ! Kako to ide !!! Do kuce se vozim kao da sam ukrao i da me jure.
Negde u maju prva ozbiljnija voznja do Poljske sa sva tri kofera, natovaren i gas !
Na jednom parcencetu auto puta ga poteram da vidim koliko moze ici…
Dok si ocima trepnuo on je na 150. Na 160 malo ko da mi igra… i onda kad ga je uhvatio wobling !!!
Ne znam kako sam ga stabilisao i vratio u normalu ! Stanem. Pogledam gume, tockove itd… sve kako treba ! Na pumpu pregledam pritisak guma-super.
Sta ovo bi onda !?
Ajd jos jednom al oprezno…
Ponovo isto !!!
KTM Berlin… proglasen za dilera godine….
Zalim se u garanciji na wobbling…
Koliko brzo ste isli ? Ja pricam… na 150 krece da vibrira, na 170 ulazi u wobbling.
Aaa pa gospodine sa koferima NE SMETE PREKO 150 ! Pise Vam u papirima od motora I pise Vam na web stranici… stvarno pise.
Pocnem se smejati I pitam ga jel se to on sali ?!
Ej bre gospodine Stroma 650 sam vozio celu Spaniju 170-180 sa koferima nije zaigrao !
Kaze gospodine ovo je KTM. Tako to treba.
Pa jel to READY TO RACE ?! Svaki BMW ide sa svim koferima pun gas bez greske !
Ali kaze mozemo proveriti jel sve kako treba-e super ajd to uradite. Kaze dodjite za 4 nedelje dana tog I tog u 9:15. <!!!<^%&
A sta da radim prijatelju do tada ?! Pa kaze ne znam nije to nasa briga.
Bas Vam hvala.
Od tada pocinje moja borba sa sprecavanjem woblinga. Uspeo sam ga ublaziti ali ne I otkloniti.
Vozis se na praznom autoputu I agregat moze da poleti ali ne smes da se vozis jer ce se prosto negde otkaciti I gotov si ! Divan osecaj-READY TO RACE !
Pred polazak na Siciliju sa njim osecam vibracije na kocenju prednjom ali sam sebi kazem ne nema sanse da je brembo kriv-to je od neravnog loseg asfalta u istocnoj Nemackoj.

Polazak na Siciliju, motor ide kao besan, krivine jede kao besan… nego leto pocelo. Visoke temperature. Sediste se pregreva. Ima trenutaka kad vise ne moze da se izdrzi nego moram ustati !
Ajd cutim i vozim.
Preletim Vulkan Etnu, obara se motor do zemlje, presrecan.
Povratak preko cele Italije. U regiji Toskane motor krece ozbiljno da trese na kocenju prednjom.
Ajd cuti I vozi.
Na parkingu ispred hotela ka Stelviju-moj levi stap propisao ulje.
Drugari koji su samnom crkose od smeha. Jedan vozi BMW drugi vozi klavijaturu.
Zovem servisnu sluzbu koja inace u takvim situacijama dodje po tvoj motor a daju ti drugi takav da koristis dok tvoj ne poprave. Jest al u teoriji. Praksa kaze dovezi motor serviseru u Worlitz pa ce on da uradi.
Prelazim Passo di Stelvio BEZ PREDNJE KOCNICE. Ako je pipnem hoce guvernala da ispadne iz ruku. Spustam se ko Bus Lasta, kocim agregatom I zadnjom !!! Prelazim Garmis, prolazim Minhen I pravac Worlitz.
Zvao sam servisera, javila se njegova majka I na moje pitanje mogu li im u subotu kad budem prolazio tuda u povratku s puta ostaviti motor da majstor Thorsteen pogleda… kaze mozete naravno dodjite.
I ja pravac Worlitz. Drugar dodje po mene I stvari, I ja kolima u Berlin.
Ponedeljak…zovem da pitam sta se desava jesu li pogledali… aaa kaze pa to tek za 4nedelje.
!???? Sta bre 4 nedelje ! !? Pa kaze majstor je otisao na godisnji odmor !
Ali pitao sam Vas… pitali ste da ostavite motor….
Zovem KTM Minhen gde sam ga kupio-I oni kazu izaci cemo Vam u susret i u cetvrtak uraditi motor dovezite ga. Napomenem da je pokrivio diskove I da poruce druge da mi to zamenu u garanciji.
Utorak – ajd 550km zacas do Minhena pa se vrati Busom.
Ajd reko kad ga vec tu ostavljam da uradim I redovan servis vreme mu je. Kaze 390eur ulje I filter !!!!
Hvala ne treba.
Cetvrtak-zovem ih. Kazu nas majstor je pregledao-wobling I svi problemi koji su bili su reseni. Sta je bio problem pitam? Kaze nije dobro izbalansiran tocak ! Niste menjali diskove ?! Ja mu lepo kazem da je to nemoguce. Da motor sigurno ponovo trese…kaze ne ne sve je u redu.
Kad sam popizdeo I rekao mu da ako dodjem i probam motor I vidim da trese-da cu ih tuziti I traziti da mi nadoknade sve troskove… kaze besno EVO SAMO ZA VAS CE SERVISER JOS JEDNOM PROBATI !
Zove me posle 3 sata da kaze da su ipak promenili I diskove ! Ali da je to potrosni materijal I da moram platiti ! Jeste potrosni ali ne na 10000km !!! Posle natezanja I ubedjivanja nekako oni to promenu u garanciji.
Krenem busom opet u Minhen da pokupim motor-tad ona budala krene da puca po Evropa centru I ja zaglavljen na ulasku u Minhen ! Dok je policija (njih jedno par hiljada) uhvatilo napadaca (koji sepa na jednu nogu) proslo je mnooooogoooo vremena. Spavam u hotelu I ujutru odem po motor.
Motor ne trese vise sve ok. Ali… gospodin koji mi je prodao motor I odbijao da promeni diskove u garanciji mi kaze da vise NISAM DOBRODOSAO U NJIHOV SERVIS ! Zahvalim se I kazem da me sigurno nece videti.
Cim sam izasao na auto put poteram ga I naravno wobbling I dalje prisutan.
Pomirim se s tim I ajd kuci.
Kupovao sam specijalne izolacije I jos trista cuda ne bih li nekako izolovao sediste, jer nije normalno sedeti na pregrejanom sedistu medjutim slab ucinak.
Pitam KTM sta da radim… kaze kupite kod nas dodatne spojlercice I oni ce da odvedu vreo vazduh sa agregata na drugu stranu a sediste ce biti hladno.
Posle par hiljada predjenih motor ponovo krece  da krivi diskove.
Svako paljenje drugi zvuk. Servis… glupo je vise trositi reci.
U KTM-u se osecas kao kralj kad kupujes, a kad treba da ti poprave ono sto su zasrali-e tu si ti jedno govno najobicnije.
Na kraju kao rezime ovoga svega…
KTM je sklop sastavljen od najlepsih najboljih najsladjih delova, ali kao da su ga Austrijanci smisljali I pravili dok su se nalivali pivom iz velikih buradi.
KTM-daleko mu lepa kuca.
U februaru seo na njega-u novembru ga prodao sa srecom. Kupac seda na njega, pali I krece. Nije mi srce zadrhtalo ni malo. Stroma starog kad sam prodavao-kao da sam deo tela prodao.
Kao da imas zenu najvecu kurvetinu, koja je u krevetu virtuoz, ali joj kuvanje bas I ne ide i nikad ne znas kad ce te izdati. E to je KTM.

Tekst sluzi kao bitna napomena svima koji imaju zelju da kupe to Austrijsko govno umotano u najlepsi papir.

 

ktm.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 38

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 minute ago, markonitogen said:

Nisi jedini izgleda, setio sam se da sam citao o problemima i kod Nema:

 

Nemo i ja malo malo pa se jedan drugom izjadamo, dok smo vozili to djubre. 

Lep mamicu mu al dzaba kad je djubre i nista drugo.

 

 

1.jpg

2.jpg

26895066876_3b4a73a338_z.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Da li je sve to moguće, prvo za mene koji qpujem drugi motorcikl u životu mom (prvi je  Jawa 350ts nov nov iz robne kuće beograd) a JNA sam "služio" kada je bila zimska olimpijada u Sarajevu, gledam, čitam, pratim, raspitujem se, prebiram, ne čudim se već sam zapanjen..o čemu se radi ?!.. novi materjali, nove tehnologije, putevi, mostovi i ponovo u tunelu :givemebeer:

 

Lako je kupiti ako se ima novaca ali koji nov? a koji polovan??..sveusvemu falavi internjetu za info i po meni japanac je ipak ostao samuraj :moto2:

 

  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

paaa.... mogu ti reći par reči a ti sam zaključi... dugo sam na motociklu, dosta sam s prijateljima prešao... i svo to vreme mi svi **remo po BMW-u. A kroz Afriku, Rusiju, Baltik, Siciliju, Italiju, Dolomite, Rusiju, Mongoliju........ samo je moj prijatelj Bosanac na BMW-u imao čiste ruke... a mi na Japancima redovno se **rčili a vazda bili umazani. 

Toliko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@nik_sa015-  Žao mi je što se ovako desilo, KTM je motor za poštovanje, možda i strahopoštovanje, no bije ih već niz godina sve lošiji glas, letos nisam hteo da poverujem šta se sve izdešavalo na novom Djuku. Nije za utehu ali ni svaki BMW nije bez problema, nov vodenjak po gotovu, prehodni 1.2 komsi komsa, dok su stariji modeli manje više besprekorni. Ne znam za Japance al nova Afrika nije bez bagova, stara odlična.  Baš danas pričam sa drugarom, očigledno se to radi iz nekog poriva jer je prosto neverovatno da se nešto što je osvedočeno bilo  dobro ne primenjuje i dalje i još više poboljšava, nego kontra, pa nisu inženjeri glupi niti su im knjige drugojačije u osnovi. Ne znam dokle će tako, bojim se da ne bude izbor, koje lajno manje smrdi, počelo je da se rukovodi šta je manje loše a ne šta je bolje, kako je uvek bilo ciljano.  KTM i BMW F 800 su imali loš prednji žičani točak al je to mislim eliminisano, ne verujem da je vobling zbog njega, ajd, diskovi se pokrivili prerano, dešava se, sve nekako razumljivo do neke mere al odnos je iznenađujući. Baš deprimirajuće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
7 minutes ago, đunta said:

@nik_sa015-  Žao mi je što se ovako desilo, KTM je motor za poštovanje, možda i strahopoštovanje, no bije ih već niz godina sve lošiji glas, letos nisam hteo da poverujem šta se sve izdešavalo na novom Djuku. Nije za utehu ali ni svaki BMW nije bez problema, nov vodenjak po gotovu, prehodni 1.2 komsi komsa, dok su stariji modeli manje više besprekorni. Ne znam za Japance al nova Afrika nije bez bagova, stara odlična.  Baš danas pričam sa drugarom, očigledno se to radi iz nekog poriva jer je prosto neverovatno da se nešto što je osvedočeno bilo  dobro ne primenjuje i dalje i još više poboljšava, nego kontra, pa nisu inženjeri glupi niti su im knjige drugojačije u osnovi. Ne znam dokle će tako, bojim se da ne bude izbor, koje lajno manje smrdi, počelo je da se rukovodi šta je manje loše a ne šta je bolje, kako je uvek bilo ciljano.  KTM i BMW F 800 su imali loš prednji žičani točak al je to mislim eliminisano, ne verujem da je vobling zbog njega, ajd, diskovi se pokrivili prerano, dešava se, sve nekako razumljivo do neke mere al odnos je iznenađujući. Baš deprimirajuće.

Kapiram ja da su pre motori bili i daleko prostiji. Manje komponenti=manje kvarova... Ali njihov odnos prema kupcu-korisniku je očajan. To je ono što je problem. Ruku na srce-BMW kad god sam vozio na servis (ne moj već od mog sapatnika saputnika) osećao sam se kao poštovani kupac. 

Sve se kvari i nema tu šta da se kaže. Ali... hajde ipak budimo realni-poznajem 8 ljudi koji voze nove advencere, tacnije ne voze nego ih delju kao da su ih pokrali... i plus moj prijatelj Bosanac sa novim advencerom presao Mongoliju... Nema kvara. Bar kod njih...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dobar drugar je pre neku godinu uzeo KTM 990 smt. Na jednoj zajednickoj voznji, ja sam derao njegovog BMW-a f650 twin (800ccm i 72ks) a on svog novog KTM-a sa oko 120ks. Ruta nam je bila dobro nam poznata Djerdapska magistrala, pa preko Popadije do Negotina, i nazad do Kladova. Gde god je bilo iole krivina, taj ausrtijanac napucan najboljim komponentama nije mogao ni stop da vidi nejakom malom BMW-u. Jedan deo puta, oko 30+ km smo zamenili motorine, cisto da i ja isprobam tu zver... i, nisam na KTM-u mogao ni stop svetlo da vidim tom nejakom BMW-u... Jbt, ko je ovde lood?

KTM definitivno ide kao zver, ali preko nekih 5k obrtaja. Ispod toga se rita, trza, kaslje... Preko toga divlja, i neprestano je na snazi borba za zivot. Za stazu, za voznju na granici, i za vozaca dostojnog moto-gp je ubistveno dobra sprava, za nas prosecne vozace je prinudni rad, cisti mazohizam. Mada, neki i to vole.

Nesto kasnije sam imao priliku da isprobam i SMR 950, i neuporedivi mi je bolje legao od novijeg 990 SMT-a. Neki ljudi koji su vise u toj prici kazu da je najveci krivac za ovakvo ponasanje sirovo podeseno ubrizgavanje na KTM-ovim velikim dvocilindrasima, za razliku od karbova, koji su sasvim korektno odradjivali posao.

Inace, drugar je vratio KTM-a posle nedelju dana prethodnom vlasniku uz 500e razlike u ceni, a malog i nejakog BMW-a sada sa zadovoljstvom trosi kolega sa foruma Detektiv Kokni Kol...

POZZZ!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 14 minuta, nik_sa015 je napisao:

Ali... hajde ipak budimo realni-poznajem 8 ljudi koji voze nove advencere, tacnije ne voze nego ih delju kao da su ih pokrali... i plus moj prijatelj Bosanac sa novim advencerom presao Mongoliju... Nema kvara. Bar kod njih...

Bez obzira, kvalitet nije na nivou kao što je bio dva modela iza, ne radi se samo o jednostavnosti. Verovatno su i dalje bolji od konkurencije, ne pratim druge marke pa ne znam, al to više nije ko što je bilo, realan sam iako subjektivan neizbežno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Nisam nikako merodavan u praksi, mada bi ih rado poterao..čitajući ono što je napisano i gledajući ono prikazano opet se ne mogu ubediti da je kao što mi se čini i predstavlja, jer kao što rekoh imam 11% iskustva na 2 kotača..dobro je da je egronomna konkurencija i trka u naoružanju i agregata i stajlinga modela takoda moram nešto zajahati čim pre..vozdra do roada ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

KTM ima već tradiciju neuravnoteženog motora kojeg treba "krotiti" ali da je to baš u ovoj meri, nisam znao. Nisam ga vozio, probati hoću sigurno ali mi je ipak najgore od svega taj odnos prema kupcu. Car kad ga kupuješ a posle, magarčenje. Šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja sam bio ubeđen da je ovako bahato, neodgovorno i bezobrazno ophodjenje prema kupcima isključivo privilegija sa ovdašnjih prostora, kad vidi vraga, zaraza se proširila i dalje. Sramota za KTM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kad je Juan Mekgregor hteo sa KTM-om na put oko sveta, Austrijanci se popišmanili i povukli u poslednjem trenutku... Šatro zbog loše reklame ako ovi odustanu... Tad sam znao da su pajseri... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

I da li se na kraju zna šta je uzrok za vobling i krivljenje diskova na tom modelu?!? Moje skromno mišljenje je da jedini uzrok oba problema može biti samo na relaciji točak-prednja vila, ali mi je nejasno da fabrika ovo nije rešila posle prvih slučajeva nekim servisnim opozovom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 hour ago, icatenej said:

I da li se na kraju zna šta je uzrok za vobling i krivljenje diskova na tom modelu?!? Moje skromno mišljenje je da jedini uzrok oba problema može biti samo na relaciji točak-prednja vila, ali mi je nejasno da fabrika ovo nije rešila posle prvih slučajeva nekim servisnim opozovom.

S obzirom da sam baš hteo da rešim taj problem i vozim taj motor udubio sam se prilično u problem... i delimično ga ublažio.

Dok smo se vozili po Siciliji, primetim da Super Tenera i BMW stvarno nemaju problem oscilovanja i lelujanja na većim brzinama.

Pogledam sva tri motora u detalj i zaključak je sledeći:

Na teneri koferi stoje kao zavareni. Isto i na BMWu. A na KTMu nosaci su labavi. Veza nosača i motocikla je slaba. 

Uhvatis kofer na teneri ili bmwu i ljuljaš-ljulja se ceo motor. Na KTMu - motor stoji a kofer i nosači igraju.

 

Kada sam te veze popravio, učvrstio, fiksirao, dobio sam drastično bolje ponašanje. Vobling koji je već kretao sa koferom od 150 sada se javljao tek posle 170. A bez gornjeg kofera se mogao voziti pun gas.

Fabrika KTM kaže da je to motor ready to race al bez kofera. S koferima ne preko 150. BMW ne preko 180 (a ide koliko ti volja).

 

Krivljenje prednjih diskova-kriv je Brembo. 

Serija tih kočnica ispostavlja se da je felerična. Nekome se desi da klešta počnu blokirati i deluje isto kao da je disk kriv, a nekome iskrivi disk.

Problem je što njih baš briga za to. Kažu ti da je disk potrošni materijal pa ti vidi šta ćeš.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja