Jump to content

Moto Zajednica

Jamaha 125 SR problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Ponovo šlajfani ventili, sad ne pustaju ništa benzina, motor sasatavljen ali problem ostao isti nije riješen, danas provjerio otpore bobine, primarni 04,0 oma, sekundarni 8.9 k oma, kabal svjećice 01.2 oma i kapa svjećice 5.77 k oma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mene je skoro neki skuter zezao sa tim primanjem gasa i paljenjem i bljuvanjem goriva napolje. Posle dva dana drndanja, pranja karburatora, stelovanja, zamene kabla, kape, svecice, cega sve ne znam, zamenjen karburator i resen problem. Na oko nisam uocio nista lose, ali jednostavno negde je bio neki gremlin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ma ne mogu ti motori od 125ccm da budu ostri na primanju gasa, to je kod njih normalno da tako reaguju na gas, nisu cvaje i nemaju membrane u karbu. Imao sam ybr znam sta pricam, sklapaj to i vozi taj odziv gasa ko na tom mz u sto imas, i na yamahi nikad nece biti, niti moze biti isti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Sve je sklopljeno, vožnja je počela, ali ću vidjeti negdje da pronađem ovakav motor pa da vidim dali se isto ponaša ali ja mislim da ovo nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Sve što sam radio dobio sam mirniji rad na leru i manje izraženo štucanje u vožnji i nema pucanja na karburatoru i plamena, ali i dalje je problem povlačenja sa niskog obrtaja. Ono što sam sigurno ustanovio u vožnji na malom obrtaju ako mu dam gasa 1/3 ili 1/2 tad povlači normalno bez štucanja, a ako mu dam pun gas onda ga samo davi dok ne stane ili dok  mu ne popustim gas onda normalno vuče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Pa sto neko vec napisa to je motocikl od 125ccm i ne moze odjednom da primi pun gas. ;) Javi se ovdje na Forumu clanu Drkiju iz BN mozda ti moze pomoci posto je on dugo vozio 125ccm. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Evo mene opet, karburator sam nabavio drugi, polovan sa istog motora koji je na tom motoru radio dobro kako kaže vlasnik. Ništa se nije promijenilo opet isto. U međuvremenu od mog pojavljivanja na forum se situacija pogoršala na prvom palenju, nije htio da pali hladan ni sa saugom ni bez sauga ali je na guranje palio. Danas sam ponovo provjeravao sa stroboskop lampom i otkrio sledeće. Prvo palenje kad nije htio upaliti na verglanje lampa blica ali nema na magnetu nigdje tačke palenja, posle nekoliko pokušaja motor najednom upali i odmah se na lampi pojavi tačka palenja, na leru 9* kad sam mu dao gas ta tačka se nije pomjerila na ranije palenje što je bilo prije kako sam i opisao na forumu. Čak se na jačem gasu malo pomijeri u kasnije palenje možda za 2-3 stepena. Odem malo provozam motor i kad sam se vratio tačke palenja su bile u redu, ler 9* a na veći gas oko 20 do 30 stepeni prije GMT. Po tome sam zaključio da nešto brlja elektronika samo neznam šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nadovezao bih se samo na Miladinovu situaciju, od skora sam i ja vlasnik Yamahe sr 125 1992 god, iščitao sam temu od prve stranice i mogu da potvrdim da imam apsolutno identičan problem na mojoj mašini. Jako teško pali na verglanje, ni sa malo sauga, ni bez, ni sa maksimalno izvučenim, na gurku pali na keca, bez ikakvih problema. Motor kad je kupljen imao je neispravan CDI, neki momak iz Laćarka ga je popravio, motor je lepo radio, išao ravnomerno, lepo primao gas, ali je uvek postojao taj problem sa dodavanjem gasa na leru, instant se gušio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 11 sati, Novola je napisao:

 lepo primao gas, ali je uvek postojao taj problem sa dodavanjem gasa na leru, instant se gušio.

 

  Prvi put čujem za ovu pojavu " Instant Gušenja "  na motoru. 

  Daj prosvetli nas i objasni nam o čemu se to radi - znam da ima ono - instant supa, kafa, dva u jedan, tri u jedan. . .  Al za ovo instant gušenje j. . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ne vidim stvarno šta tu može da bude nejasno. Istog trenutka kad dodam gas, motor se ugasi. Instant. Znači ne gasi se postepeno, da mu padaju obrtaji, da štuca, već odjednom. Ako ga dodajem polako, postepeno, nema problema. Ako ga odvrnem jače, on se odmah ugasi. Instant.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Novola

Nije tu nista nejasno samo se rijeci iz kulinarstva-prehrambene industrije ne korise u mehanici. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Utjerivac

Nisam baš imao na umu instant-kafu ili supicu kad sam upotrebio taj termin al hajde, priznajem da i ne zvuči baš nešto. Neka bude "trenutno" umesto instant :)

Instant ili trenutno, problem je i dalje tu. Ja ću lično moju jamahu uskoro da oteram kod majstora ovde u Sm, objasnim situaciju pa ćemo videti. Ja sumnjam prvenstveno na karburator pa onda na cdi. Videćemo. Preneću šta je rekao čovek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, Utjerivac je napisao:

@Novola

Nije tu nista nejasno samo se rijeci iz kulinarstva-prehrambene industrije ne korise u mehanici. :jee:

Kolega,u sremu je sve podredjeno kulinarstvu! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Najjednostavnije ti je da ako ima još neki takav motor kod tebe ( il neki sličan ) koji dobro radi , skineš sa njega karburator i staviš na taj tvoj pa probaš i odmah vidiš dal je do njega. Svojevremeno je moj poznanik sređivao BMW R 25 - celu zimu. Na proleće kad ga je isterao - motor jedva upali, a o nekoj vožnji i ne razmišljamo. Ja skinem karburator sa moje Jawe, stavimo kod njega - BMW proradio ko švajcarski sat . Kolega posle probavao da čisti njegov, šteluje, al ništa od toga - na kraju kupio nov od Jawe i vozio se ko čovek. 

 Tako da vidi sa društvom, možeš staviti i karburator od kineza - bitno je da je ispravan i da se može prikačiti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Evo ti za primer kako sam ja isprobavao jedan karburator - imaš slike, video nažaslost više ne radi :

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 18 minuta, bdada je napisao:

Kolega,u sremu je sve podredjeno kulinarstvu! :jee:

 

Bez Sremskog kulena i kobasice nista! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja