Jump to content

Moto Zajednica

Jamaha 125 SR problem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sad prelistah ovu temu od pocetka,da li si ti prvo proverio osnovne stvari oko struje?Pod osnovnim stvarima podrazumevam zamenu svecice,kape svecice kao i kabla svecice.Ne zaboravi da i bobina ume da pravi slicne probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Ništa od toga nisam provjerio ali ću provjeriti. Svjećica prije odlaska u jamaha servis je uvijek bila svijetlo smeđa, skidao sam kapu na kablu od svjećice da provjerim struju na kablu iskra je plava i baca 1,5 cenat daljine možda čak i 2cm. Motor preko pola gasa u vožnji skoro nema nikakav problem a od 70 do 105 km na h nema nikakav problem niti štuca niti trza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 9 sati, miladin1 je napisao:

Ništa od toga nisam provjerio ali ću provjeriti. Svjećica prije odlaska u jamaha servis je uvijek bila svijetlo smeđa, skidao sam kapu na kablu od svjećice da provjerim struju na kablu iskra je plava i baca 1,5 cenat daljine možda čak i 2cm. Motor preko pola gasa u vožnji skoro nema nikakav problem a od 70 do 105 km na h nema nikakav problem niti štuca niti trza.

 

Jbg-a sad ispade da ti je majstor jos vise pokvario motor? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Neću to da tvrdim, (o Darku stvarno pričaju sve najbolje i teško ga je dobiti za opravku motora)samo mogu da kažem od kako sam kupio motor u Augustu i sve do decembra kad sam ja mjerio kompresiju svjećica je bila uvijek žućkasta nikad crna ali kad sam motor dotjerao od njega sa nekih 5km vožnje i 80km na h svjećica je bila crna kao ugalj. Rekao mi je da je nešto probao raditi oko karburatora i čoka navodno kao čok nije u redu. Čok je radio normalno na hladan start ga povučem i motor upali sa višim obrtajem, čim ga pustim radi normalno na leru. Jedino šta nije bilo uredu je da čok nije htio kad ga povučem ostati povučen već sam ga morao držati rukom jer se sam vrati. Danas ću pogledati karburator, ja dok sam ga štelovao ostavio sam iglu na srednjem kanalu pošto mu nije odgovarao ni jedan. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Evo sad sam uradio test ventila sa benzinom, izduvni nije pustio a usisni propusti benzin. Prvo sam posumnjao da nije upala garež dok sam gledao sjedišta ventila pa sam oprao benzinom i opet propusti benzin. Nisam se nadao na 11 bari pritiska da će pustiti benzin, sledi šlajfanje ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Nemogu da izvučem osovinicu klackalica, probao sam navrnuti vijak u osovinicu kao radafciger ali neide. Uspio sam izvući bregastu klackalice su ostale ali može da se skine opruga na ventilu. Šlajfo sam pastom pa sastavio ali nije dobro opet pusta, sad ponovo šlajfam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

I ja mislim dok se malo iščekića karburator sam provjerio ponovo, osigurač na igli je bio na pola kako sam ga ja prije i postavio, mislim da ću sutra u Mitrovicu po dihtunge pa da sklopim. Opet se nešto mislim da to neće biti dobro, da je ventil progorio to bi bio pravi znak za ovaj problem ovako je bio malo više rosio nego što sam ja sad napravio. Sve mi u ušima zvoni struja da nije uredu ali vidjećemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Danas sam sastavio motor i ništa nisam dobio bolje, faza u redu provjerio stroboskopom i to u redu na leru oko 10 stepeni ide ranije na davanje gasa ide oko 20 stepeni ranije. Evo idu slike i snimak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Vidite na snimku kako štuca, a obratite pažnju kad mu prvo dam samo malo obrtaja to je na gasu možda 1 do 2 mm pa onda pun gas tad primi dobro gas, znači ako mu je ler 1300ob/min on tek dobro osiječe sa možda 1500 obr/ min sve ispod toga ga davi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sad ne razumem najbolje,da li to vise nema pucanja na sve strane, i samo ti ovo predstavlja problem?Da li ti imas tu uopste filter vazduha,ako ga imas onda ti je karburator potpuno rastelovan bar po ovom snimku se tako cini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Da sad se nečuje pucanje barem zasad u radionici, ova proba na snimku je bez filtera a isti slučaj je i sa filterom (filter je špuzvica) sad sam osigurač igle pomijerio skroz gore i opet isto, probao sam sa većom glavnom diznom i opet isto namam manju da i to probam, njegova koja je bila je 108. Danas ću ga probati na putu da vidim kako se ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Sad je bila probna vožnja relacija 3km u jednom pravcu, kad sam krenuo povlačio je jako dobro i stigao sam do 103km/h, pa sam ga malo smanjio i ponovo gas i tako nekoliko puta u jednom momentu sam osjetio da je malo izgubio snagu povlačenja možda nekih 10 % i tako sam završio probu, ostala je ta snaga 10% manje od one koja je bila prva do 100km/h. Pregledao sam svjećicu boja je bila cigla boja prema sivoj. Vratio sam osigurač igle na pola (u treći kanal) Druga proba je bila ista sa tih 10% manje snage ali mi je u jednom momentu kad sam dao pun gas povukao sa tih 10% manje snage pa je odjednom promijenio vuču na maksimalno kao i u prvoj probi. Situacija je bolja nego što je bila, vuča je bolja sad nema one pozicije u vožnji da sa 50km/h u petoj neće da vuče (kao prije davio se i brljao sa vučom oće neće) sad ravno vuče ali i dalje ostaje onaj problem neće naglo gas sa ler obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja