Jump to content

Moto Zajednica

Moto Mongolija 2017

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ajde ajde, biće sad par hladnih dana, bilo bi lepo da nam sve prepričaš... Posle kreće lepo vreme, nećemo silaziti da dva točka...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Idemo !!!

 

Impozantan skup. Naši prijatelji iz moto kluba, porodice, neki od sponzora, pokoji slučajni prolaznik, poneka lutalica...

Ispraćaj na nivou ! Ljudi ustali rano, probudili petlove da kukuriču i došli u 6h da nas pozdrave i isprate.

Energetsko-adrenalinski naboj je u maksimumu ! Džip radi na leru ne čuje se. BMW Bosančev samo što ne ode bez vozača, a Strom samo što se ne ugasi. Kad su svi išli da sipaju gorivo, ja nisam mogao jer sam tada sedeo s gostima na splavu. Sipam na Jugopetrolu i objavljujemo polazak u

Ulan Bator !

Datum 15 jun, 06h ujutru izljubismo se, rukovasmo se i najlepše za kraj...rastasmo se s ženama, devojkama, sa prijatelj Nikom, i brz okret glave u stranu, ruka gore i gas.

Bosanac, Steva, Maki i ja, krenusmo preko Šabačkog mosta na daleki istok. Spremni i odlučni da stignemo, i da još bezbroj puta isti most pređemo.

Jer biće mnogo drugih mostova pred nama, ali na ovaj ćemo se uvek vratiti.

Usputna stanica Sremska Mitrovica, stajemo na pumpu ka Vognju da sačekamo Vladu, natovarimo gume i pravac granica.

Urla, tutnji, skiči onaj mučeni BMW. Stiže Vlada ko Rosi na pumpu !

Raspoložen ali i sa malo nervoze koju pripisujem neizvestnosti. Povezaše i njegove gume i gas na granicu ! Tempo konstantih 120. Komunikacije rade super, priča se usta se ne zatvaraju dok prolazimo kroz Srem. Na ulasku u Voganj nešto se dešava sa BMW-om Vladinim, skoči nešto, ripi BMW ko lud konj... šta bi Vlado ?!

Opaaaaaa ! Kaže ja malo ! Šta ti malo ?! Ahahahaha smeje se Bosanac.. Vlada kao diže na zadnji. Na zadnji BMW advenčera natovarenog ko mazgu... Đavole jedan jesi poludeo ? Kardan rezervni nemamo. Nije Bosanac hteo da plati, kaže neće trebati. Ne diži na zadnji, vozi opušteno... Ali maloooo samo na zadnjaka ! Ajd malo i dosta đavole!

Opuštena vožnja do Iriškog venca, a onda se BMW pretvori u R1, a Vlada u Rosija... To što ja idem prvi nema to veze. Ode on kao raketa al bez navođenja. Bosanac se smeje, ja se čudim čudom i ubrzasmo i mi malo...

Da nemamo komunikacije poludeli bi na auto putu. A tek prvo parče od Novog Sada do Horgoša.

Steva i Maki iza nas u kašnjenju do 15minuta.

Adrenalin nas cepa da bi vozili i trista na sat samo da što pre dođemo u prostranstvo Mongolije.

Auto put ritam nekih 140kmh.

Čujem na mom motoru neko zveckanje ali skroz čudno.

Prvo mislim priviđa mi se ali ne. Čuje se to stvarno.

Dopunjujemo rezervoare na Mol pumpi na Horgošu i kupujemo vinjete.

Lova-keš od sponzora koji imamo, držimo razbucan na više lokacija. Kad zatreba vadimo iz šteka i troši se.

Jedan deo ekipi u džipu jedan deo nama ostaje za trošenje. Kad nestane vadimo. Kad to sve potrošimo, trošimo svoju lovu. Jedan deo je i na platnim karticama. Lova s kartica se koristi tamo gde nije EUR domaća valuta.

Mađarska, Ukrajina trošimo s kartica, Rusija kupićemo rublje. Kazahstan kupićemo tenge. Mongolija videćemo.

 

Prva granica, i gužva užasna ! Moramo da sačekamo ekipu u džipu zbog eventualnih problema sa policijom ili carinom, ali za čudo prolazimo lagano prvu prepreku.

Na putu zezanje na nivou ! Bosanac kao i obično lupeta ne prestaje, Vlada voli da zeza, ali kad dobije odgovor odmah pominje svoje godine i kaže sram te bilo. Tako da s njim sve balansirano. Prođosmo Budimpeštu i idemo ka Ukrajinskoj granici, vreme savršeno. Nit toplo nit hladno. Baš idealno. Idealno i za ručak.

Ali džaba, slabo ima klope uz auto put. Moja creva već tužnu pesmu pevaju, Bosanac negoduje zar već da se jede ?!

Oko 15h je valjda pravo vreme za ručak ?! A i evo ga nekakav restorančić kraj puta. Vlada podržava svako stajanje.

On bi na ovom divnom danu da se malo izvali negde i odrema.

Steva i Maki pristižu posle nekih pola sata. Klopamo, pravimo kratak snimak a zatim tihujemo. Dok Vlada u travici ne odrema malo. Bolje da kunja 15minuta nego da spadne negde s motora.

Bosanac kao navijen, samo bi sedeo i vozio. Steva i Maki nisu ni osetili put do kraja Mađarske.

Probudi se naša beba i hajd na motore ! Ukrajina je pred nama. Još najviše sat i na granici smo.

Priprema za ulazak u Ukrajinu su sledeće:

Sve što ima veze sa Noćnim vukovima UKLONITI.

Nalepnica ne sme biti na motorima. Na prslucima ne sme biti nigde vučje glave. Ono što bi ih moglo podsetiti na simbole vukova ukloniti. Razmišljam da mi peške pređemo u papučama i havajskim gaćama. To je bezbedno.

Kada je Steva čuo o čemu se radi... i da se u mom i Bosančevom prsluku nalazi u džepu vučja glava...!?

Umalo nisu izleteli prsluci napolje iz džipa ! Jedva se izborismo s njim da ostanu negde na dnu džipa !

Sedi on razmišlja kakav je zatvor u Ukrajini i da li mnogo tuku po glavi prijatelje vukova, a mi ispred džipa čekamo svoj red na prelaz.

Mađarsku stranu smo prešli začas, ali Ukrajincima se ne žuri nikud. Imamo najmanje 2 sata da čekamo. Stojimo na suncu i opušteno čekamo Bosanac i ja. Vlada se malko unervozio. Objašnjavamo mu da je ovo lajt verzija ruske granice. Nju poznajemo vrlo dobro. Čekanje od 2 sata je u stvari brzina.

Dok čekam, hajde rekoh da vidim šta to zveči mamicu mu... prepipavaj gledaj zaviruj...trpi Bosančevo i Vladino ujedanje “jer to na BMWu ne biva” i nadaj se uspehu.

Mislim se u sebi...na BMWu ovo zveckanje ni ne može da se čuje od agregata. Jer agregat se čuje ko da je progutao 20 komada zvonca za pecanje.

Štitnik hladnjaka na Stromu bi mogao proizvoditi taj zvuk, i idealno rešenje bi bilo da se obostrano lepljiva traka postavi na ivice i neće više zvečati.

Stevo kumeee ! Daj onu traku ako ti je negde pri ruci da ovo okrpim...

Steva naelektrisan ljut besan a ne zna ni on zbog čega. Nagrdi me što tražim sad traku, šta će mi koji đavo...

Početak puta a on nervozan. Ajd reko da pripišemo to pograničnom strahu pa da idemo dalje.

Nekim čudom i mi dođosmo na red. Oko nas se iskupili ljudi da gledaju čudo neviđeno. Bulje u nas ko u mečku na vašaru ! Gledaju pa se zgledaju ostali putnici na granici-a zajedno sa policijom i carinom. Tri budaletine krenule na motorima u Mongoliju a dvojica ih prate ! U dilemi su ko je luđi. Dal ovi što prate ili mi što smo naumili tamo kud se i avionom ide ako se baš mora.

Mislim da su nas pustili ekspresno da nam ne bi pravili preveliki publicitet. Jer samo je falila nacionalna televizija Ukrajine da upriliči ovaj pogranični događaj.

Uz granicu do Muhačeva put očajan. Od Muhačeva se poboljšava i kreće vijugavi planinski put. Karpati se polako uvlače u čari mraka i noći, a put cepaju svetla naših motora. Rešili smo da se udaljimo od Muhačeva i negde u planini da pronađemo smeštaj. Oteglo se to naše vijuganje do nekih 22h. Tada nađosmo baš lep smeštaj ali nema večere ! Zakasnili smo na večeru !

Bosanac nudi mesni narezak, koji ja ne jedem jer ga ne volim ama nikako. Od svih propasti na ovom svetu, lutrija meni dodeli Bosanca u sobu. Kako život zna biti okrutan. Praznog stomaka uz zvuk KLIK KLIK KLIK s njegovog samsunga utonuh u san.

 

Koncert ptičiji je počeo već negde oko pola 7 ujutru kad se ja i inače budim.

Bosanac mi deluje ko mrtav. Spava bez disanja ! Njega iz kreveta ne može izvući ni zvuk alarma, ni miris pržene slanine, niti aroma Kimbo kafe. Na zvuk BMW alarma skoči u stav mirno u mikro sekundi.

Kad skapira da je taj alarm bio lažni onda počne da luduje tako da to zvuči kao alarm broj 2.

Ekipa ustaje i kreće u pakovanje pa na doručak i da se to vozi dalje.

S obzirom da sam poneo minimum minimuma stvari i tereta imam potrebu ponekad da uzmem neku majicu iz torbe koja je negde u džipu. E ali da dođem do torbe to ne ide tako lako. Borba oko torbe od ranog jutra. Već pomišljam da je vežem na sedište motora i vučem sa sobom...

Vlada se naspavao ! Raspoložen je na doručku i krećemo u naše standardno zezanje. Kad to zezanje udari malo više po Vladi on se bar ima na šta vaditi. Na godine ! I onda šta ćemo... popustimo ! Samo je Bosanac taj koji je fleksibilan 101%. Ostali su nešto svi po malo naelektrisani. To naelektrisanje pomalo onda pređe i na mene.

Prvi dan smo snimali dešavanja u vožnji sa GoPro i nešto malo je i Maki snimao sa njegovom kamerom. Pričamo i dogovaramo da malo pojača snimanje naših dijaloga ma kakvi oni bili. Jer bolje da imam viška pa da sečem u montaži nego da imam film bez priče.

Na izlasku iz smeštaja pravimo kadar sa GoPro sa džipa tako da smo mi ispred njega, i da polako izlazimo na glavni put i zatim zajedno se krećemo dalje. Odličan kadar !

Onda pozdravimo džipadžije i odletimo kao ludi i besni dalje po krivinama Karpata.

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Švabija
  • Motocikl: Sve Skupa oko 15000 ccm
On 20.2.2018 at 13:07, K_A_W_A je napisao:

Imenjace, Svaka Cast za tekst i slike. Pratim!

 

A, ovo je MATO. Veliki Prijatelj, Drugar, Avaturista, Ljubitelj Motora i putovanja. Meni velika Cast sto se poznajemo i mogu da kazem da smo prijatelji. 

 

mato.jpg

I to Dobri prijatelji . 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Konačno stižem malo pisati ! Posla ovih dana preko glave...a i sredjujem motor za nova putovanja :jee:

 

Okačiću i album koji će se moći gledati na flickr servisu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Čorbica

 

Ukrajina je za vožnju prilično zanimljiva. Nešto se tu i dešava. Ima po koja krivina, nađe se i klopa, a i ljudi su ok. 

Bitno je da kroz Ukrajinu motori i džip prođu bez oznaka Noćnih vukova (koje inače sa zadovoljstvom i ponosom nosimo). Ukoliko Ukrajinci vide vučju glavu – naše glave bi se verovatno našle iza rešetaka. Pa dok se mi objasnimo, prođe voz.

Ekipa se drži nekako. Pomalo nekih sitnih čarkica ali ide... Vreme nas dobro služi. To što je kiša padala nekih pola sata to i ne računamo kao problem, već deo putovanja. Negde oko 12h vreme je za kaficu, neki slatkiš i naravno vreme je za mleko ! Vlada mora da popije čašu mleka-da bi zaspao efikasno i odmorio bar 15minuta. Za to vreme Bosanac i ja zezamo jedan drugog i čekamo da se beba probudi pa da gasiramo dalje. Džipadžije su negde iza nas. Pitanje je vremena kad će se pojaviti. Uglavnom su iza za sada i na nekih 15minuta razlike.

Ručak dogovaramo oko 16h negde usput, gde nam se učini zgodno mesto. I motore uvek parkiramo tako da ih džipadžije jasno vide i zaustave se. 

Drugi dan puta, Bosanac se oseća super, Vladi treba masaža, meni trebaju čepići za uši. Nešto zvecka na Stromu, i ja svaki minut stajanja koristim da nadjem šta to zveči. Ali neuspešno...

Steva i Maki u džipu su nezavisni i to malo vremena što smo zajedno dok ručamo prođe u zezanju.

Proleće i ručak, čorbica, nekakva šnicla od gudija, malo salate i gas dalje. Idemo ka Kijevu ! 

Spavanje u zoni Žitomira. Fin smeštaj i jeftin. Da se malo raskomotimo pa da večeramo i popijemo koje pivce blago meni. Piš pauza...kad ono leeelleee !!!

Oči mi iskočiše !!!

Zar da umrem mlad!? Zar da mene rak dohvati?! Gledam opet-jest crveno majku mu !!! Pišam crveno !!!

Auuuuu !!! Već mi pada na pamet aktiviranje zdravstvenog osiguranja u Kijevu, i nadam se da će mi biti spasa !

Večeramo a ja se unutra pojedoh ! Na internet...i posle cele večere guglanja...

Skontah !

Jebem li ti boršč čorbu OD CVEKLE !!! Neće Nikola više jesti čorbu od cvekle ! Cvekla oboji mokraću u crveno !!!

Piće za celu kafanu i u krevet :-D

Treći dan gasiramo jureći kroz Kijev. Zaustavljanje od 1minute u centru, par fotografija i gas. Idemo ka granici Rusije. Prelaz Troebortnoe. 

Čekanje je normalna pojava, Ukrajinska strana i nekako. Ruska strana...čekaj i još malo čekaj.

Posle 3 sata motociklisti obavili svoje. Stevu raspakuju načisto. Sve napolje. Molim boga samo da Rusi ne vide dron koji nosimo. Ako njega snime, Steva će godišnjicu braka slaviti u zatvoru. Za Ruse je dron isto što i tomahavk.

Pregled se završi. Mi čekamo zajedno s džipadžijama. Policajac kaže problem.

Svi mogu proći, ali prikolica ne može ući u Rusiju. Jer Steva nema međunarodno ovlašćenje za prikolicu ?!

Ne pomažu ni novčanice, ni telefonski pozivi, ni molbe...ništa. Prikolica ostaje.

Ako se Steva vrati i u prvom Ukrajinskom selu negde otkači i parkira prikolicu-mi smo u problemu bez nje. 

Šta ako se neko pokvari ??? Kud ćemo sa silnim gumama ?!

A ako Steva se vrati u Ukrajinu-on prikolicu duži kroz privremeni uvoz i mora da je razduži na izlasku. 

Defitnitvno ne može da se ostavi tamo.

U međuzoni nema gde.

Pričamo opet sa policajcem...i nekako ga ubedimo da smo mi u stvari zaboravili ovlašćenje kući ! To što ga nemamo to nije sad bitno.

Kaže caja e onda nije problem pustiću Vas...ali...

Neka neko skenira i pošalje mi odmah na email !

E to mi kaži ! Sad ćemo lako... napuštamo Bosanac, Vlada i ja granicu i odlazimo. Ostavljamo džipadžije i stajemo na pumpu 20m od graničnog prelaza. Foto aparat...skeniram moje ovlašćenje za motor...palim laptop... i nekom magijom za 20minuta stiže email na granicu i ekipa prolazi !

Na nekih 10km od granice je motel kraj puta, posle njega sledeći je ko zna gde. Tu počinje ruski pravac koji ide do Moskve. S obzirom da je već 19h dosta je. Spavanje. Za sutra planiramo da eskiviramo ulazak u Moskvu, ona će ostati kao mamac za povratak. Kad im dopizdi Mongolija, Sibir i drumovi...nek sanjaju dolazak u Moskvu !

 

 

DSC00680.thumb.JPG.f7ffeb2231a1a07a3f826cfc06ab01fc.JPG

Kiev

 

DSC00683.thumb.JPG.ef1a50efa65ec28ea5c0621fe7c3755d.JPG

DSC00686.thumb.JPG.bb10c72586b67ec9b4bf1b5107b6a889.JPG

IMG_20170617_134112.thumb.jpg.6ec41b699aa18b1074a20e9a9066555e.jpg

Ruska granica

 

IMG_20170617_141907.thumb.jpg.c0b76fd110a3fe50967dc05e9e6ad933.jpg

IMG_20170618_170725.thumb.jpg.98c7d2fccf62e823a057d9d6d6919c20.jpge to je rampa !

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Pisem ali uzasno sporo ! Imam posla preko glave, slabo se i vozam... A kvalitet pisanja zavisi od vremena i raspolozenja :-D Dodacu jos malo ovih dana ;-)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne verujemo ti ništa dok ne vidimo

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja