Jump to content

Moto Zajednica

Moto Mongolija 2017

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Kako me isprozivaše kukuuuuu :jee3:

 

Malo gužve na poslu, malo gužve u garaži...i nikako da nastavim ! Ali... imaću vremena malo preko vikenda pa ću dodati par strana !

A do tada...

 

39123115394_e509182f4f_k.jpg

 

25959567458_e6ea3a3d94_k.jpgDSC02932 by Nik Ola

39832536641_d5e60b0848_k.jpgDSC02948 by Nik Ola

 

28054547919_0c6c94d6cd_k.jpgDSC03127 by Nik Ola

 

24962951207_74939ed9eb_k.jpgDSC03155 by Nik Ola

 

39833202611_c6ca8126bc_k.jpgIMG_20170708_210908 by Nik Ola

 

25960783138_f523c0ad63_k.jpgDSC03201 by Nik Ola

 

39802213602_b3e98ff0a9_k.jpgDSC01486 by Nik Ola

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Ja sam vec zaboravio o cemu se ovde radi. Mozda ce biti gotov putopis do pocetka sledece vozne sezone. Veliki pozdrav za autora i sa zeljom da nas obraduje bar do nove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Aaaa....kakva sjajna ideja. Koljem prase u to ime ako se ideja obistini! :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pomalo bolan.. samo bi kla...
Štase mene tiče nek piše ko hoće, samo nek iđe dalje..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
51 minutes ago, king_julien said:

Aj da pišemo peticiju da bosanac započne pisanje, ionako je on glavna zvezda svih putopisaemoji38.pngBosanac, bosanac, bosanac!!!

To bi ti izgledalo onda kao bajka ! 

"Bio jednom jedan Bosanac, i on je bio najlepši, najpametniji, najbolji...

i bolan šta više pisati ! Bosanci su najbolji"  :jee3:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Zumbul - Islam

 

 

Sav teret ovog 21-og veka, sav pritisak i neminovni progres dostignut u svetu, slomio se na Bosancu. Dok čekamo Stevu preko puta benzinske pumpe blizu Kharkorina, on pokušava bez moje asistencije ukucati adresu "Kharkohorin" a onda naći kamp Munk Tenger. Ako mu još sad kažem da me slika, tačno će pobacati u pesak kraj puta sve što ima kabl, bateriju, ekran ili dugmiće. Rešio je da to sam obavi, ne želi asistenciju i siguran je potpuno u sebe !

Ali ma šta god ukucao, voziće za mnom. To što Milanka (navigacija) trtlja, to njemu služi samo za razonodu i psovanje digitalne majke BMW Motorrad navigatoru.

Taman je umirio Milanku i prešao u hlad na drugu stranu puta da odmori, kad na vidiku ugledah novu nevolju.

Leva strana puta na ovom mestu daleko bogatija. Nekoliko ruiniranih kuća, trošnih i vrlo starih. Na špicu prve, koja je inače i magazin (prodavnica) crep stoji naheren i slabo oslonjen o krov. Pitanje je kad će pasti.

Podižemo motore na centralni štender i montiramo se u hlad da čekamo Stevu.

Na nekih 200 metara od nas, čovek zanimljivo obučen ide ka nama. Markirao je Bosanca ko medved plen. Odlažem posetu magazinu, ne mogu da propustim ovaj susret Mongol-Međed... mislim BOSANAC !

Mrmlja nešto i sa smeškom pruža ruku Bosancu. Mene kao da i ne vidi.

Zdravo rođo ! Šta ima ?!

Izgleda da ga Bosanac razume...

Nevolja upire prstom u Bosanca i nešto na mongolskom mrmlja, pa upire prstom u sebe i izgovara JAMBUL, JAMBUL...

Aaaa ti Zumbul ! Ja sam Dejan !

Klanja se mongol u ovom činu upoznavanja srodnih duša.

Zumbul opet upire ka sebi prst i govori "Islam" !

Musliman ! Ako ! Mašalah !

Kažem Bosancu, vidiš kako te čovek provalio ! Ne zovemo te mi džaba Demir ! Ima u tebi i malo muslimanske krvi ! Neka neka...

Bosanac opet brlja po navigaciji...a zumbul ga nežno vuče za rukav i opet ista priča. Zumbul islam !

Dobro rođo ! Ako si !

Zumbul stoji kraj Bosanca i gleda u njega. Priča nešto sebi u bradu, i ponovo...

Mene spopada neki napad smeha, odlazim u magazin da donesem neko piće ukoliko ima.

Bosanac viče da vodim Zumbula sa sobom kako znam i umem !

Pa tek se rodilo drugarstvo, nije lepo sad da Vas prekidam !

Psuje Bosanac... i dok odlazim opet čujem Zumbula ISLAM !

Magazin su zaposele mačke. Svega nekih desetak artikala, raspoređenih po praznim policama.

Mongolski redbull, koka kola, ruski keks, voda i još po nešto što ne mogu identifikovati.

Nema šanse da mačke prodaju, ne vidim ni cene. Prodavcu ni traga.

Čuje se u pozadini bat sporih teških koraka. Škripeći se otvaruju vrata. Sunčeva svetlost spolja obasja lice starine. Godine nije moguće utvrditi. Baba, sa blagim osmehom na usnama. Odavno bez zuba. Ruke koščate, to što ih prekriva, teško se kožom može zvati. Glas jedva se čuje.

Pokazujem rukama redbull, koka kolu i keks. Sporim pokretima uzima i spušta na drvenu tezgu pred mene. Vadim novac ali ne znam koliko treba da platim. Na digitronu kuca cifru i pokazuje mi. Plaćam. Gutam knedlu i rastajemo se. Dugo me pratila pogledom punim neke sete dok sam rušio naslage prašine po putu.

Naš Zumbul stoji kraj Bosanca i dalje.

Ćuti, i na svakih minut nam da do znanja da je on musliman ! Musliman u Mongoliji je retkost.

Dajemo Zumbulu kolu i keks, da pije i gricka samo da ne ponavlja Islam Islam...

Milanka viče 100 metara pravo pa skreni levo...Bosanac je klepa šakom i psuje...

Pokušaj islamizacije konačno prekida zvuk rednog šestaka od 3 litre. Stiže Steva sa Pajerom ! Iskačem na put da mu pokažem da sipa gorivo pa da stane kod nas.

Zumbul vide da druženje neće još drugo trajati, te nas opet podseti da je YAMBUL - ISLAM !

O Budo o svi Budistički bogovi, pa na Vašoj smo teritoriji pomažite sad jer kad ćete ako ne sad !

Nema nam mira od Zumbula ! Jedva dočeka Stevu ! Ali iz nekog razloga i njega je kao i mene ignorisao. U pretplati je kod Bosanca izgleda.

Steva bi da tu malo odmori, Bosanac viče, ja odoh pa se vidimo na prvom mogućem stajalištu !

Naš karavan kreće u Zumbul-beg !

To jutro su Italijani se javili i krenuli pre nas. Voze sporo jer su pretovareni. Dogovor je da se nađemo u Kharkorinu i da zajedno potražimo mesto za spavanje.

Dolazimo i do skretanja sa glavnog puta na sporedni ka našem dnevnom cilju.

Odličan put, i dosta turista na ruti. Ulan Bator je blizu, i stalno špartaju džipovi sa turistima u oba pravca.

Dolazimo u vreme održavanja festivala Nadam. U Kharkorinu ne postoji prazan krevet za spavanje.

Italijani su kontaktirali vlasnika Munk Tenger kampa i napravili dogovor da na njegovom imanju razapnemo naše šatore, da jedemo kod njega u kampu i da koristimo tuševe.

Ne može biti bolje ! A cena smešna !

Krademo dan od noći i montiramo šatore dok se još vidi bilo šta. Večera u kampu je prošla, ali pivo može da se popije !

Umorni brzo završismo u šatorima. Dogovor je da ujutru idemo prvo u manastir Erden Zu, pa onda na festival.

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ko je rekao PRASE ?! 

Izvolite da organizujemo prase da se vrti, poneko pivo, na terenu SRB ili CG bilo gde... i eto ga DAN PUTOVANJA !

Ponesem laptop, da gledate fotke, i pričam Vam ceo dan o ovom ili mnogim drugim našim putovanjima !

A Bosanca dovedem ko atrakciju ! Fotka sa Bosancem - 200din ili 2EUR :jee1:

 

Organizovali smo u Podgorici veče putovanja... počeo sam pričati u 20h i u 02 ujutru kad sam ostao bez glasa-ljudi kažu a nema više ?! Jedva smo ih isterali :na_glavi:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

За то мало приче, тих пар сати, ми да покрећемо високо технолошку Саван-пећ?!

А неее, за прасе има да причаш докле год последње парче не изедемо. Па макар колективно учили језик знакова

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
2 minutes ago, Zuba87 said:

За то мало приче, тих пар сати, ми да покрећемо високо технолошку Саван-пећ?!

А неее, за прасе има да причаш докле год последње парче не изедемо. Па макар колективно учили језик знакова emoji3.png

Vreme i mesto dešavanja ! 

Počnemo ujutru pa dok ne popadamo :jee:

Evo ja sam ZA ! I Bosanca ću dovući - makar i vezanog !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ево, овако,@Savan е, када си у Србији? Понеси буриће, видиш да је тек на њихов помен пристао да прича докле год има неког радог да слуша.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja