Jump to content

Moto Zajednica

Moto Mongolija 2017

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Bogami ovo postaje polako kao pravi akcioni film sa elementima komedije . salim se ,samo napred.pisi brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Just now, Zivko said:

Bogami ovo postaje polako kao pravi akcioni film sa elementima komedije . salim se ,samo napred.pisi brze.

Kakvih će biti obrta zapletoraspleta samo da znaš... :)

Inače istina je da je trabao da ide moj pas...jer nisam znao kud ću s njim :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Tragi komedija ili parodija ali je odlicna.
Duzi uvod (sigurno nije zavrsen) nisam citao :jee1:


Svaki detalj iz uvoda je vrlo bitan za kasniji razvoj situacije.
Uvod ce takodje biti vrlo bitan nekim novim motociklistima koji odluce krenuti tamo.
Dobice fin prirucnik kako do mongolije i ziv kuci


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Što se poučnog karaktera tiče, to važi samo za one koji prije odlaska u Mongoliju nisu bili na tvojim “konzultacijama”

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Što se poučnog karaktera tiče, to važi samo za one koji prije odlaska u Mongoliju nisu bili na tvojim “konzultacijama”
 
 
 
Vozim motor a nisam bajker.....
 

Sta je pisac hteo reci :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Švabija
  • Motocikl: Sve Skupa oko 15000 ccm

Nikola da ti budem iskren , nepamtim kad sam zadnji put procitao neki Text do kraja, al ovo sto si tin napiso procito sam 3 puta, jednom za sebe drugi put da se jos vise smijem a treci da prevedem zeni i djeci 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Nikola da ti budem iskren , nepamtim kad sam zadnji put procitao neki Text do kraja, al ovo sto si tin napiso procito sam 3 puta, jednom za sebe drugi put da se jos vise smijem a treci da prevedem zeni i djeci 
 

Mato to je tek 1% od tragikomedije naše.
Tek se zahuktava :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Deki, Maki i Paja

 

Vidim ja da je đavo odneo šalu. Filma će biti ali bez glavnog glumca. Odbiše Nika, potencijalnog Brus Vilisa.

Da sam nudio Larisu Rikelme, pobili bi se oko mesta na kom bi se vozila. Valja sada smisliti strategiju finansiranja.

Prva kalkulacija okvirna koju sam napravio za put je iznosila oko 9000-10000eur bez džipa i ekipe.

Sa džipom i ekipom oko 14000.

Dogovor je bio da u varijanti ako idemo nas trojica podelimo ravnomerno teret.

Ako ide džip, da Deki ništa ne plaća naravno. Da nas četvorica (Bosanac,Vlada,Steva i ja) podnesemo trošak.

Novac koji planiramo da dobijemo od sponzora se tu nigde još ne pominje.

Okvirno računam da možemo skrpiti od sponzora oko 5000, i od filma (kasnije) najmanje 5000.

Šta nam tu nedostaje od opreme, pa da vidimo koliko to košta:

Ako napišem celu listu čitaćete je 6 sati... pa ću skraćeno

-GPS Spot

-veća količina autana ili slične hemije

-komunikacije za kacige

-radio stanice

-polu profi FHD kamera

-dobar video stativ

-GoPro 2 komada

-dron FHD

-veliki ozbiljan šator tipa Ferrino ili slično

-Slime za gume

-3x Enduro set guma Anakee Wild

-3x putni set guma Anakee 3

-najmanje 2litre dobrog Oktan bustera (Bardahl za trke)

-ozbiljna oprema za urgentne medicinske situacije i obavezan ozbiljan kurs prve pomoći za jednog člana posade u džipu i za jednog motociklistu

-set on/off guma za dzipa

-karakteristični problematični delovi za motocikle (u tom momentu ja nemam motor, a Vlada plače i vadi iz slamarice lovu za BMW)  kao što je kardan za BMW ili ručice kvačila i kočnice na primer

-alat za ovo i ono

 

Ozbiljna lista koja je rađena bez kompromisa. Jer improvizacija i kompromis su majka zajeba.

Pratim oglase i pecam neki jeftin motor za koji nemam love al hajde snaći ću se već nekako.

Varijanta a – kupiti transalp otići i vratiti se za malo para. Prodati ga posle i onda juriti sebi pravi motor.

Varijanta b – odmah kupi pravi motor, idi, vrati se, uživaj...

Pogledam Stroma 700 u Borči-odličan bez mane. Ali do Mongolije na njemu ima da poludim.

Kad na oglasima moj drugar Pera hoće da menja novog Stroma 1000 za Audi A6 ! Gledam ključ od mog audija.

Jebeš auto. U danu se sve dogovaramo. Odlazim po prikolicu, tovarim motor, prebacujem u Šabac a zatim kombijem za Nemačku kod mene. ODLIČNO !!!

To što ću ići peške do proleća ko da je to i bitno. Uostalom ima u Dojčlandu i Ubahn i Sbahn i patike do prevoza...jebem li ti zimu ko je izmisli.

Taman pred sledeće kafančenje-sastančenje, javlja se Steva Bosancu, a zatim meni...

Naš klupski drugar, sugrađanin, Miladin – Maki bi želeo sa nama !

Maki... vozio sa nama Kefaloniju, poznat kao šetajuća enciklopedija. Poznatiji kao prodavc Fiatovih polovnih i novih delova. Svakosekundno klepetalo koje priča priča i priča.

Vrlo inteligentan. Snalažljiv. Upotrebljiv. Pogodan za uspavljivanje članova ekspedicije koji imaju nesanicu...prepričaće dva svetska rata i izvršiti prognoze za treći i član zaspi bez želje da se budi.

Onda Maki popizdi i šta će...od muke tada i on zaspi.

Stevo Stevo...

odbio si mi Brus Vilisa i već razmišljam da mu vratim milo za drago... ali... Ne.

Maki će da ide sa nama. Postoji samo jedan uslov – da Makija naučim da snima do polaska, i da Maki obezbedi kameru !

Imamo dogovor ! Deki na žalost otpada. Problem je i njegov gazda, tako da bolje ovako da ide.

Sledeći sastanak opet na splavu kod Voje !

Neka uđe u istoriju taj čas kada smo seli i rekli IDEMO !

Bosanac, Vlada, Steva, Maki i ja.

To je finalna ekipa.

Posada džipa:

Steva – vozač, i mehaničar

Maki – snimatelj

 

Na motociklima:

BMW R1200GSA Bosanac i Vlada

Suzuki V Strom 1000 – idem ja

 

Plan za lov na sponzore:

1.prvo ćemo udariti sa objavama u svim medijima i društvenim mrežama i podići priču na viši nivo

2.svi u potragu za sponzorima, akcenat je na Vladi i Bosancu jer su u Srbiji, kreću se dosta i mogu nešto i namaći. Steva i Maki se daju u potragu za džipom i rešavaju sve na tu temu a posle toga i oni će namaći kojeg sponzora. Ja delujem u dijaspori i pokušavam da držim konce u rukama i da koordiniram pripremama. Nabavljam sve što treba i prebacujem u Srbiju

3.aktiviram sve stare sponzore kao i Rada iz moto asocijacije Srbije... da bar skupim opreme što više, ulja, guma itd.

Rade Čokanlija je i drugarčina i prijateljčina i ume da poveže, da nas nekako ubaci u medije i tamo gde mi sami ne možemo da uđemo. Rade je jedan multipraktik bez kog nema puta ni putovanja.

4.hitno da napravim neki video trejler za putovanje i da ga vrtimo sponzorima i na društvenim mrežama

5. Vlada i Bosanac da posete lokalne medije i da puste priču u etar

 

Ekipa sedi i dogovara koji je to džip idealan za ovaj put.

Svako ima neki svoj predlog i obrazloženje. Otprilike to stoji ovako...

Moj predlog je Mitsubishi Pajero do 2000god, 3.0 benzinac. Zašto ? Ima ga tamo na svakom koraku. Neće da izda nikad. Otporan na loše gorivo. Mazga jedna koja ide i uz masnu banderu i neće da stane. Nisam siguran da ćemo svuda naići na dizel u Rusiji, Kazahstanu i Mongoliji gde benzin izlazi i iz slavina. Mana-nema

Steva lakše spakuje nekog Čerokija. Ili Toyotu. Radije bi dizela jer ga može kasnije i prodati. Benzinac to troši...

Bosanac i Vlada po koju dodaju ali u principu njih to ne pogađa previše.

Maki...možda bi tu i neki Fiat Doblo dizel prošao...Pajero će trošiti kukuuuuu 20 litara...

Švabo kaže za Fiata – Fehler In Alle Teile – Greška u svakom delu.

Nemoj ko boga te molim u Mongoliju s tim.

S obzirom da je na oglasima bio jedan povoljan odličan Pajero od Alžirske ambasade...Steva odlazi sutra za Beograd i kupuje ga !

Steva svečanim činom krštenja-kupovine kupi Pajera a mi dobismo PAJU !

Beli Pajero benzinac, u top topova stanju ! Bukvalno je odmah mogao da krene. Gume stavi i vozi samo.

 

Pa onda moj odlazak za Berlin.

Daljinski se organizujemo nema nam druge.

Strom nov bukvalno. Opremam ga detaljno. Njegove Kappa plastične kofere prodajem.

Poručujem iz italije komunikacije, kofere, i još kojekakvih sitnica. Konačno dobijam radio amatersku licencu i nabavljam Yaesu ručnu stanicu. Navigacija Zumo 595 stigla ali nosač nemam.

Pravim nosač, prepravljam 5 puta i konačno dobijam nekakvu upotrebljivu nakazu. Nosač mora stajati iznad satova, tako da mi je navi pri ruci bez obzira na tank torbu i da je uvek vidljiva. 64GB kartica, da stane tona muzike i da stanu mape. Taman kad sam sve spakovao i dobio ultimativnog Mongolskog ukrotitelja bespuća i vukojebina... moja devojka koja mi inače aktivno pomaže u svim ovim radovima kaže... jel ti tu neko ulje curi  ???!!!

Gleda u prednji levi štap.

Prvo sam nju hteo da udavim kao zeku. Pobeže. Onda se moj prijatelj Niko nađe tu da onjuši situaciju...i on mi je pobegao. Neko će stradati situacija je preozbiljna. Napetost se vidi u vazduhu i može se nožem seći !!!

U Srbiji bih za najviše 3 sata rešio problem. U Nemačkoj to traje i traje...

Na ebayu nema original set oba semeringa da promenim.

Zovem Suzuki... Mogu oni da urade servis viljuške 250eur. Hvala od srca... A da kupim samo semeringe ?! A to može... cena malo manje od 100eur za par i rok isporuke 7 dana. Hvala još jednom i doviđenja.

Naručim u nekakvom Suzuki šopu onlajn...stigne za par dana. Skinem štapove... ali ne lezi vraže...

Ne ide bez prese-alata za rasturanje štapa. Alat nemam. Ima ebay ali boli mnogo !

Dogovorim u Worlitzu kod Ditriha da mi čovek uradi štapove. Uradio začas za 50eur.

Vlada me zove...

Drugarčićuuuuu moj mili lepi dragi najbolji....kako si....

Ili se napio ili mu fali nešto...

eee... znaš trebali bi mi koferi za BMW...

Znam znam... kad mu kažem cenu ima da jauče i kuka samo tako. Svaki deo opreme je oplakao.

A njegove stare kofere od KTM-a još nismo prodali...

Hajde nekako i njih udamo. Poručim originalne za R1200GSA kofere, međutim tu se malo zakomplikova transport i to ne ode po mom kombisti istu nedelju u Srbiju. Vlada u dubokoj žalosti jer nema kofera. Bosanac ide da ga teši. Intavenozno hajneken ne pomaže.

Bosancu fali par sitnica i on spreman.

Stevi fale gume.

Makiju kamera.

Jurim bez prestanka !

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 minute ago, lord_oblivion said:

Na koju priču ste jurili sponzore? Šta ste im nudili?

Na istu tu koju čitaš. nas 5 ide za Mongoliju i nada se povratku. 

Ostatak ćeš pročitati u narednim delovima. 

Što se nas tiče mi smo neočekivano dobro prošli... 

Pisaću o tome... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
7 minutes ago, lord_oblivion said:

Teško je u srbiji naći sponzore... a niko neće konkretno da te posavetuje. Zato pitam.

Konkretan savet:

do keša teško... ostalo ćeš nakupiti. Kako do keša ? 

Samo oni kojima si valjao i sa kojima u redovnom poslu sarađuješ daće ti keš

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

da se upisem i ja u temu

pre neko vece procitah putovanje po africi i stvarno sam ser slatko nasmejao i uzivao pod temperaturom

idemo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja