Jump to content

Moto Zajednica

Moto Mongolija 2017

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Da me sad neko pita kako nam pade na pamet Mongolija, ja stvarno ne bih znao šta da kažem.

Novinarsko pitanje „Zašto baš Mongolija“ i moj odgovor je: pa…zbog… radi… nemam pojma.

To mu nekako dođe iz perspektive Evropskog motocikliste iz zemlje Srbije nešto kao životno ostvarenje.

Neki san - uglavnom nedosanjan. A potrefi se neko na ovom svetu ko je rad 45 dana provesti na sedištu motocikla i budan sanjati snove.

Iz perspektive iste persone koja je čudom i mukom nekako stigla u Mongoliju, i nalazi se u pustinji Gobi, odgovor na isto pitanje bi bio: Hteo sam da posetim Danteov deveti krug pakla !

Pa onda oca, majku postavljaču pitanja, pa skineš tank torbu pa s njom i njega i sebe po glavi i tako...

*********************

Dragi prijatelji, pred Vama se nalazi jedna storija o našem poduhvatu.

20000km. 45 dana. Kiša, sneg, sunce, krv, suze, i znoj.

Sve će se naći ovde. Mora se naći i lepo i ružno. Radi onih koji žele da putuju, da dobiju i vetar u leđa. Ali i kočnicu kad zatreba.

Kao uvod evo ga tizer našeg putovanja, i u nastavku kreće putopis Moto Mongolija 2017

 

 

 

Na ovom putu je nastalo preko 2000 visokokvalitetnih fotografija i tona video materijala. 

Fotografije ću deliti uz putopis... a na kraju pristup na ceo album na Flicker servisu :-)

 

 

 

 

 

Spoiler
Spoiler

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Lupam glavu da čitaoce željne avanture uvedem u priču, a kako se tek lupala glava da bi se priča i rodila...eee...

Hajdemo u leto 2016 godine...

Kao u pesmi zabranjenog pušenja, sve baš tako.

Tri jarana. Tri priče. Tri motocikla.

Dejan Bosanac, Novica, Nikola (pisac ovih redova).

Bosanac na advenčer propeleru, Dojče tehnici odan i dalje. Novica na Yamahi i dalje. Nikola na najnajnaj svemirskom super moćnom prevozu, na KTM-u 1050 nov novcijat, od ljubavi lepši !

Tri stara havera ljuta, jure preko brda Sicilije i napreduju ka Trapaniju.

U nekoj od pauza uz brku Moretija-najlepse Italijansko pivo, Novica upita gde ćemo sledeće godine.

Bosanac u onoj tvrdoj i blesavoj glavi je imao neki san. Novicine ideje idu ka severu. Moji sni su jug i istok.

Sinhronizacija tri stara havera ljuta nije ni malo laka.

Kad je Bosanac rekao Mongolija automatski se sinhronizovao sa istokom. Pobegao od severa. Sever se ne približava istoku.

Tada nismo znali da će stihovi možda biti skroz tačni.

Bilo je sunce, jasno i vedro 
kao uvijek, poslije kišne noći 
samo tamo više nismo išli mi,

U svojoj standardnoj postavi i moći…

 

E baš tamo i baš tako je se počela pričati ova priča.

Novica ne želi da ide. Razloga je imao više. Svojih. Ličnih.

Bosanac ako kaže da ide tu je kraj priče. Može krenuti istog momenta. Samo da osedla propeler njegov i ponese malo love.

Ja samo čekam komandu za start. Vazda spreman i vazda bez motora ili bez love. Nešto mora faliti, ali volje uvek mora biti. KTM lepo mu ime kaže-kratkotrajno turističko motociklo, se za 20000km našao previše puta u servisu.

Servis i u nemačkoj loš. Topla preporuka za izbegavanje đubreta. Baš sam bio srećan kad sam ga prodao.

 

Negde u oktobru Bosanac i ja se nađosmo u gradu, I uz piće kreću planovi o Mongoliji.

Prvi plan je bio prost I jednostavan.

Upalimo motore. Odemo. Vratimo se.

Da nema “ali” tako bi se i desilo.

Put od 20000km u Evropi nije problem za jednog ili dva putnika. Ali 50km van puta u Mongoliji, za jednog ili obojicu putnika pod nesretnim okolnostima moglo bi značiti opasnost po život. Da ne daj bože Bosanac padne I polupa glavu (za to su stvarno male šanse) u sred Gobija, ja bih morao njega stabilizovati (ukoliko uopšte se da stabilizovati Bosanska glava) pa ići po pomoć. Za to vreme dok je sam svašta mu se može desiti.

Ili da jedan motocikl stane-šta onda? Ostaviti motocikl I vozača I ići po pomoć, ili ostaviti samo motocikl…I tako dalje.

Treba nam treća luda koja će prihvatiti izazov I krenuti sa nama.

Posle više sati objašnjavanja Bosancu, on se nekako složi s planom i stadosmo tražiti potencijalnog trećeg člana.

Koga god smo pitali da ide sa nama – ili je se sit ismejao, ili nas je opsovao, ili je hteo da nas vodi kod psihijatra.

 

*****************************

Po našem povratku sa Sicilije, na auto putu Beograd-Ruma, za Bosanca se zakači KTM 1190 I kreće jurcanje.

Negde na 180 na sat, KTM upade u vobling za njega karakterističan. Ispriča meni to Bosanac I kaže zna čoveka koji vozi taj KTM. Pa red je rekoh da upoznam brata sapatnika po proizvođaču i pronađem čoveka na fejsbuku.

Vladimir Novotni.

Jedan fini gospodin. Emancipovan ! Kulturan ! Uljudan ! Tada u to vreme kada sam ga Online upoznao, nauka nije mogla vršiti kloniranje ni majmuna a kamoli čoveka. Da je to moglo-vala bih ga fotokopirao u bar 3 primerka.

Kako smo sve hvalili jedan drugom KTM-a.

Otprilike je to priča kao kad neki nesretnik oženi mnogo lepu ženu.

Lepa. Dobra. Super kuva. Noću se pretvori u akrobatu spajdermena ženskog.

Ali spavala u sto kuća a ništa nije ukrala.

E to je KTM. Kurva i kraj priče.

Lažemo jedan drugog. Moj KTM opremljen spreman za put-ali samo za kratke puteve od na primer mesta boravišta pa do prvog servisa. A Vladin go kao gore navedena žena u noćnim aktivnostima. Sad bi on njoj i gaće i haljine kupovao ne bi li je opremio i od nje načinio smernu domaćicu. Lista želja - opreme domaćinska.

Razmišlja I diskutuje sa mnom… Obećao pivo kad dođem u Sremsku Mitrovicu I planiram posetu kad dođem u Srbiju.

 

*****************************

 

Taman kad smo pomislili da odustanemo od portage za novim trećim starim haverom ljutim, meni se desi neko prosvetljenje i setim se Vlade ! Sjajan čovek ! Zašto da ne ?!

Zovem Bosanca, blabla u tri reči kaže može a što ne bi moglo. Bosanac ga zna od pre, kaže normalan je. Dobar jaran za puta.

Hajde rekoh da ga upoznam i ja i da mi to dogovaramo.

Sremska Mitrovica

Moto klub Srem.

Konobar, Bosanac I ja.

Vlada?

U Mongoliju da ide ?

Pade pod šank konobar od smeha. Kaže pa taj ni do Sarajeva ne može da dođe a da se ne tušira 4puta I ne odspava u bar dva konaka.

Šta zna konobar. Da nešto zna ne bi ni bio konobar. Odbacismo njegove reči. Čekamo Vladu da dođe po nas pa u pravu kafanu.

Upade još neko članova Srema, saznadoše I oni za planove. I oni pod šank. Kažu vratiće se druge noći čim skonta da nije Mitrovica tu iza ćoška.

Mislimo u sebi al su zavidni ccc.

Evo sledećeg ulazi.

Ovaj luđi od svih ostalih. Mlati rukama, pozdravlja se sa svima, smeje se ko blesav, u letu poručuje tri hajnekena…

A dok mlati rukama po vazduhu sve plafon dokači. Zvuk zvonjave Samsunga mu iz džepa ne prestaje.

Mislim se u sebi ima li ko ovako “normalan” ovde kao Bosanac I ja…

Zagrli ova komedija od čoveka Bosanca, lupa ga po leđima od sreće, Bosancu od potresa ispada led iz čaše s koka kolom a klučevi iz džepa. Meni pruža ruku I kaže Vladimir Novotni.

Onaj na fejsbuku bio i manji i lepši ! Izgrlismo se izljubismo napismo.

Sve kako treba ! Kakva crna Mongolija nismo je to veče ni pomenuli.

Sutradan… odoh u crkvu da se bogu zahvalim, što nauka još ne klonira ni ljude a ni njihove potomke.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Prvi sastanak je u alkohol potopljen. Taj se ne računa.

Hajde drugi sastanak da dogovorimo ali ni slučajno u kafanu !

Sad ćemo u restoran !

Mesto dešavanja opet Sremska Mitrovica.

Glavna lica opet Bosanac, Nikola i Vlada.

I naravno da se Bosanac femka i kao ne pije alkohol. Nego pije viski.

Donosimo konačno zaključke na temu našeg puta !

1.Vlada je odličan domaćin !

2.Vlada zaključuje da nije gore goste od nas imao. Što piju i bože pomozi ali što jedu...

3.Bosanac kaže da ZBOG nas je popio i napio se

4.Mongolija je daleko

 

Vidim ja da mi negde u ovim sastančenjima grešimo.

Neće tako da ide. Sad ćemo mi sistem zeka i šargarepa !

Sastanak u Šapcu a alkohol kad dogovorimo poduhvat !

Otvori se priča skroz. Vlada kaže da je spreman i da hoće u Mongoliju. Kaže možda ga žena ostavi ali hajde sad šta je tu je.

Na našu napomenu da je on novi putnik-umalo i mene i Bosanca ne ubaci u hladnu Savu sa splava Savski mir kod Voje!

Kaže sram Vas bilo ! Pa ja sam...ja sam vozio do Korzike kad ste Vi bili mali ! (mi tada vozali Afriku)

Kaže i do Slovenije sam išao ! I do Grčke ! I Crnu Goru obišao ! Počesmo se mi diveti njegovim poduhvatima i ubedi nas da je spreman za Mongoliju !

Ja pričam o GPS Spotu, Bosanac konta valjda je to G tačka, proverava na guglu... Vlada priča da su duge gaće i 69 pari čarapa bitnije od toga.

Pričam o šatoru Ferino, Bosanac priča o spavanju na drvetu, a Vlada pominje zvezdice i Šeraton.

Dozirano konobar služi Hajneken, viski i vino...

Priča se sinhronizuje konačno.

Prezentujem rutu.

Srbija, Mađarska, ulazimo u Ukrajinu jer braća Rusi srpskoj braći ne da ulazak na Belorusiju, nego samo preko Baltičkih zemalja ili Ukrajine. A kad vide Ukrajinski pečat nije im pravo. Ne možemo se teleportovati te stoga kroz Ukrajinu. Odatle kad smo već tu, hajde da nagazimo malo i Kazahstan. Do Astane, pa od Astane da idemo na Barnaul u Rusiju opet, i odatle na Koš Agač i Tašantu i eto začas posla ko do Beograda mi u Mongoliji.

To je bila neka prva ideja. Toliko u nama volje da smo tog momenta sa splava mogli čamcem krenuti.

Dogovor da spakujem rutu, da hitno Vladi iskupim u Nemačkoj opremu za KTM, da rešim te G tačke, duge gaće itd...

Prosto-oni će rešavati piće, klopu i mesta sastančenja...a ja sve ostalo.

Dogovaramo da krenemo polako juriti sponzore.

Konobar ! A sad bez ograničenja !

Te večeri ne znam zašto ali dalje se ne sećam.

 

Od septembra 2015 do maja 2017 sam živeo u Nemačkoj.

Na idealnom mestu za kupovinu kojekakve moto opreme. Nije bilo teško Vladi sve skupiti sa KTM.

Taman kad sam mu sve nabavio-kaže došao kupac i on prodade motor.

Super je njemu bio KTM, ali ipak je on stari lisac koji zna i za bolje. Vozio je pre tog motora BMW R1200GS ADV 2010 godina... i zna da se može i bezbrižnije putovati.

Kupuje od mog drugara novog BMW Advenčera sa opremom ali bez kofera.

Eee ! Hajde mi kaže sad sve ono od KTM-a prodaj, jer kupcu ne treba oprema, a njemu sad da nabavim kofere?!

I Zukerberga sam rđavo pominjao. Pa kud ga upoznah. Šta je meni ovo trebalo.

Još malo će i nova godina. Prodao sam moj KTM bogu hvala. Duplo srećan bio-kad sam kupio i kad je švaba mahnuo rukicom i otišao s njim. Sve mu leglo sve dogovorili...došao po njega i umalo da ne kupi ! Kaže kajne vinter hendshuhe ! Zer kalt ne mere voziti bez rukavica po zimi ! Kajne problem majn frojnd ! Mit dize sajze motor hendshuhe ti dam gratis samo vozi to djubre i daj pare !

Dugo sam mu mahao srećan jer sam kurvu isterao iz kuće.

Bez pravog plana.

Bez motora.

Ali sa jednim i po saputnikom. U odnosu na Vladu – Bosanac dođe ko pola čoveka.

Dogovaramo druženje u zadnjim danima 2016 godine. Do tada pravim detaljan plan i dogovor je da ga tad prezentujem.

Ako idu 3 motocikla-imamo 3x veću šansu da neki motor izda. Imamo 3x veću šansu da se NE DAJ bože nekom nešto desi. Imamo mnogo tereta na teškim motorima.

Razmišljali smo o jeftinom neuništivom motoru koji to može izgurati, kao npr Honda Transalp 700 ili 650.

Ali lepo reče Bosanac, u Mongoliji će sa njim biti super, ali do tamo i nazad ćemo se pokočiti, i našim stilom vožnje potrošićemo ruske rezerve goriva namenjene za treći svetski. Meni je lako. Ja motor nemam.

Možemo da idemo tako, ali hajde da pokušamo sebi bar malo život olakšati.

Treba nam džip, kadar stići i uteći. Da bude naša podrška. Da nosi višak našeg tereta. Da nosi alat, hranu itd.

Džipa nemamo.

Džipadžiju-vozača nemamo.

Pare za džipa nemamo.

To su činjenice.

Lupam glavu dalje.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04
13 hours ago, nik_sa015 said:

 

Šta zna konobar. Da nešto zna ne bi ni bio konobar. Odbacismo njegove reči. 

 

 

 

 

:lol3: nasmeja me pošteno.

Samo teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: nekad bili GSXR i Ninja

Sa nestrpljenjem ocekujem nastavak putopisa.

Obzirom da od operacije kile imam problem sa voznjom motora na duze staze, ova ideja sa dzipom u pratnji mi se cini kao idealno resenje za mene - putovati u nepoznate predele i druziti se sa pravim ljudima po bespucima 45 dana :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Fenomenalno! Zemlja Džingis-kana me je oduvek fascinirala, nadam se da ću imati prilike I da je posetim.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Kuda i ko....

 

Kada bi svi mi imali prijatelja sa imenom Mato i prezimenom Kovačević verovatno bi svako od nas stigao u Mongoliju i vratio se od tamo.

A iz Matine perspektive siguran sam da bi on sa svima bio prijatelj.

I nije ko ovi obični kafe prijatelji. On dođe ko nekakav Aladin, ali ne iz lampe nego iz Fejsbuka.

Mate radi u Dojčlandu, voza se po svetu. Vozio Mongoliju i kući se vratio živ. Informacije prenosi tačno, efikasno i pomaže u kreiranju rute maksimalno ! Imenujem ga javno za ultimativnog i oficijelnog suportera ovog putovanja.

Lupiš malo po taastaturi na fejsu i eto Mate je tu. Kuca ko daktilografkinja u sudu kad mužu presuđuju.

Čuli smo se više puta, na žalost još nisam čoveka upoznao uživo.

I kud tačno onda da krenemo ???

Na karti sve je to više manje isto. Severna ruta bi mogla izgledati ovako:

Upadamo u Mongoliju na Tašantu, idemo ka Olgiju a odatle ka severu, i horizontalnom linijom po severnom kraku idemo ka Karakorumu i Ulan Batoru.

Centralna ruta od Olgija po sred Mongolije ka istim ciljevima.

I južna ruta od Olgija, pa Altaj, pa idemo ka Bayanhongoru i onda Karakorum, i Ulan Bator.

Poteže se tu pitanje i “lajt” rute.

Uđemo iz pravca Ulan Udea i gazimo ka Ulan Batoru. Posle toga odemo u Karakorum. Pa upadnemo u Gobi lepo dozirano koliko želimo i okret nazad na Ulan Ude pa kud nam volja.

Prva ideja je bila da idemo severom jer karte kažu da tuda može da se ide po asfaltnom putu i po putu pripremljenom za asfaltiranje. Karta laže.

Realnost kaže da se sa severa retko koji motor vraća čitav, a vozač mora bar par kostiju polomiti negde.

Centralno ići ili ići jugom. Definitivnu putanju kroz Mongoliju će kreirati ona sama kad nas dočeka i ugosti.

Kada sam dobro analizirao nas, naše motore, naš stil vožnje i naše poznavanje vožnje u terenu, zaključujem da je idealno da idemo Air Srbijom do Ulan Batora a odatle da nas džipovima voze dalje.

Bosanac kaže ima iskustva u terenu. Više puta je parkirao motor iza kuće. Čak je jednom i kroz jarugu išao kad je sleteo s puta 2013 kada je kupio prvog GS-a.

Ozbiljan šofer za Mongoliju nema šta.

Vladu pitasmo za iskustvo van puta... toliko se derao da nismo razumeli sve, ali mislim da kad se rodio njegova pupčana vrpca je bila zakačena za motor koji jezdi van asfaltnih puteva ovozemaljskih.

Jedva prevali preko usana da je on ustvari super asfaltni šofer a van puta će izučiti kroz prvih 100 metara.

Vidim da sam ja za njih izmislio off road. Amateri.

Vozio sam se u šumi na obali Save, sa putnim gumama, pa se ubio u nekom blatu. Spasilačka ekspedicija sačinjena od dva pijana ribara, jednog multipraktik pomoćnog radnika na gradilištu i jednog penzionisanog motocikliste me tražila dva sata i izvlačila-evakuisala 5 minuta.

Ozbiljan smo tim za Dakar a kamoli za Mongoliju !

Uostalom – Ko sme taj i može ! A videćemo dokle...

 

Kada sam prezentovao opasnosti puta, moguće rute i kada smo dogovarali kuda ćemo, Bosanac samo klima glavom.

On ne pita mnogo. Malo i priča šta pametno. Obično lupeta i zasmejava. Daleko bilo da neko pomisli da je on neko ko je neobrazovan. Naprotiv. Jeste Bosanac ali je inteligentan, obrazovan i namazan. To što njegova inteligencija slabo se prikazuje to nije tema ove priče.

Ide on za mnom. Kud krenem i on će tuda. Bez puno “ali” i “zašto”.

Vlada je komšijama, konobarima, prijateljima, cenjenim sponzorima, poštaru, zapisivaču potrošenih kilovata, i svima ostalima već rekao da će voziti na ivici života i smrti. Da se sprema ko Đoković da bi izdržao sve izazove...i odlučno odbija lajt rutu ! On bi na sever jer šta je to za nas !

Tu nekako se dogovorimo da ćemo se držati uslova na putu pa ćemo usput odlučiti.

E sad treba njima predstaviti plan o džipu za podršku ! A ako ide džip-to košta. Kad već plaćamo daj da vodim i snimatelja pa da napravim dobar film o ovoj tragi-komediji.

 

Džip ?

Bosanac: Rođo šta će nam ?

Vlada: To će da nas košta, ne treba nam

Ja: Šta ako ne daj bože neko padne ili se neki motor pokvari ?

Bosanac: nemamo džip

Vlada: nemamo pare ni za nas a kamoli za džip ! BOSANAAAACCC pa on je lud !

Ja: hajde da potražimo nekoga ko bi vozio džipa i ima džip...

Bosanac: što je bilo u ataru budala, rođo to ti je već za ovim stolom.

Vlada: u mog džipa ne gledajte !

Ja: Vlado to je igračka a ne pravi džip

Vlada: Bosanaaaaaaac !!! Udavićuuuuu ga on me zajebavaaaaa !!!

Ja: Ako obezbedimo džipa onda ćemo i moto prikolicu zakačiti !

Bosanac: Rođo šta će nam ???

Ja: Kad se Vlada umori ili pokvari da ga natovarimo :-D ($*+”##$)=)%’”&&**!!!_!::;!?? puca lomi lete flaše čaše ali izbegao sam napad)

Vlada: Bosanac... Ovo zaista nije u redu. On mene konstantno zajebava. Molim te reci mu da nam ne treba prikolica džip ništa nam ne treba ! Idemo sami začas !

Bosanac: Rođo vidi de ti ima li koga zainteresovanog pa da ćemo pričati...

Vlada zaključuje da niko za stolom više nije ozbiljan sagovornik.

 

E sada krećem tražiti džipadžiju ! Treba nam džipadžija sledećih karakteristika:

Mlad.

Što veći kao čovek i što jači. Da bi mogao nas da gura ili vuče kad zatreba.

Da ima minimum iskustva u terenu, da nam ne bi držao predavanja i da nas ne počne zezati kad krenemo padati u terenu.

Da nije previše mlad pa da vuče svako veče u kafanu. Nego neki miran primerak džipadžije da legne da spava na vreme i da bude tih da bi i mi spavali.

Da je što manji kao čovek i što slabiji. Da ne bi mogao da nas bije kad mu dojadimo.

I zahvaljujući sudbini, zvezdama ili horoskopu setim se jednog baš takvog ! Bio sam siguran za njega da će progutati udicu ! A karakteristike ?! Pa vrhunske !

Nije mlad.

Nije velik.

Na asfaltu prosečan šofer. U terenu mađioničar.

Ne voli kafanu. Gadi se tuđih žena, alkohola i provoda.

Nije ni mali.

Eto takav je naš džipadžija – Steva Ivanović.

Od ničega napravi nešto, upali, ode na reli, polomi. Opet skrpi, opet polomi. Odličan automehaničar. Bolje se snalazi u terenu nego na asfaltu. Pun pogodak !

Stevoooo ?! Pa gde si Stevo kume moj dobri i pomalo pošteni ! (zovemo se tako a nismo kumovi).

Steva arbajtuje u Austriji, a ja u Nemačkoj ! Šajze sudbina. Ispričam ja njemu malo o svemu. On odmah zagrize udicu ! Hoće da ide jasno mi je !

Dogovaramo se da se vidimo kad stignemo u Srbistan oko nove godine ko i svi gazdabajteri.

Da upozna Vladu. Bosanca zna. Jer ko inače ne zna Bosanca ???

Napravio sam od njega međuplanetarnu zvezdu (čitati putopis Afrika moto tour) !

Super ! Eto našao sam džipadžiju, džipa, začas nađem prikolicu od Milete zvanog lopov (retko pošten i dobar čovek uprkos nadimku).

Nego mislim u sebi... Ako ide džip...može još neko ići...

Red je razmisliti o posadi ! Steva kapetan... još nam samo mornari fale. I bensedin.

Da Vlada proguta pre nego mu prezentujem priču.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Kako je džipadžija odbio Brus Vilisa

 

Steva da vozi. Deki iz AS-a (lokalna Šabačka televizija) da pođe sa nama da snima. Može ponekad i Stevu da odmeni.

Zna dečko da vozi. Taman da snimimo dobar film ! Ponese kameru iz televizije, ja ponesem Sony A77m2 foto aparat, objektive i super ! Imamo foto i video zapis zagarantovan.

Nego... fali nam tu malo zapleta za film. Fali nam glavni glumac !!! Jer biće auditorijumu dosadno da gleda tri motora kako jezde istokom kugle zemaljske, ili da gleda Stevu i Dekija kadrirane sa GoPro iznad retrovizora. Fali nam neko zanimljiviji od Bosanca ko bi svo vreme bio glavni glumac ! Kao u Armagedonu Brus Vilis ! Da spašava ceo svet od nas recimo...

ili kakav slični scenario da napravimo. Mesta hvala bogu ima u džipu. Koji god da ima Steva valjaće.

U 2 milisekunde mozak nađe našeg Brus Vilisa ! Bliži nego što bilo ko može predpostaviti.

Moj dobar prijatelj.

Švabo.

Slučajno smo se upoznali. Ma pravi je nema tu priče. Sticajem okolnosti i sudbine morao sam ga u Nemačkoj primiti da živi kod mene.

Jaran nema boljeg. Malo mlađi od mene. Hiperaktivan kao i ja. Zajebant teški. Jedina mana izjelica sačuvaj se bože.

Za razliku od mene antialkoholičar. Pričam tako o planu, ništa nema protiv. Vidim mu samo u očima da malo strahuje da tamo ne rikne od gladi. Nikada nisam mogao shvatiti kako može toliko jesti – a vazda biti mršav. Ja pojedem ribizlu a na majici mi se ocrta lubenica. Kod njega ništa.

Odlično ! Situacija se super razvija ! Plan kompletan ! Kontaktiram Dekija... kafica u Edenu...

Ma on kreće već sutra ako treba. Ali mala je šansa da ga gazda pusti 45 dana da lelemuda sa nama po Mongoliji.

Preuzimam na sebe obavezu da zajedno sa Bosancem rešimo gazdu.

Računam Dekija na 99%. Gazdin otpor na 300%.

Našeg Brus Vilisa na 101% ako bude ćevapa, lepe piletine, može i neki stek itd...

Steva već drži kvačilo pritisnuto računam, samo da krene. I on ko Brus 101% kalkulisan.

Bosanac i Vlada će 90% prihvatiti Dekija, Brusa i sve ostalo.

Ako Vlada počne nešto zatezati-od nemačke crkavice poručićemo još koji hajneken i rešiti problem.

 

Petak.

Sastanak sa Bosancem i Vladom

Upoznajem ih sa razvojem situacije. Da sam našao džipadžiju. Da hoće da ide.

Da ćemo strapati i snimatelja u džipa da snima usput da napravimo film ! Rijaliti šou da bude !

Vlada zaviruje po Vojinom splavu, ubeđen da je ovo sad skrivena kamera.

Bosanac nečim razmišlja kao. Aminuje Stevu. Nekako ajd i Dekija aminuje, samo postavlja pitanje finansiranja.

Realno i razumno pitanje.

Vlada naglas zapeva i proklinje dan kad me je sreo i prvi put očima video.

Finansiranje prosto. S obzirom da ćemo napraviti film, ponudićemo ga većim nacionalnim emiterima i oni će to kupiti od nas, emitovati, debelo platiti... Ostaće nam love i za put u južnu Ameriku.

Nešto nisu poverovali.

Kažem im da imam i specijalno iznenađenje za sutradan – kad dođe Steva. Tad ću pričati o njemu i tada će valjda shvatiti da imamo scenario, glumce i zaplet ! Prosto a ?

Posle gajbice piva i Vlada je počeo klimati glavom.

 

Subota

Steva upoznaje Vladu. Oduševljen je kako je to jedan fini ozbiljan gospodin, i baš se čudi kako se on našao u društvu dve vucibatine i probisveta. Gledam za sto pored nas... deluju fini neki ljudi... Na koga li misli...

Priča se zahuktava i tu je ono prvo ali.

Kaže Steva: Ali ja nemam džip sada.

Tajac.

Popizdeh u momentu. Pa zar da nam nedostatak džipa sad ugrozi Oskara ?!

Stevo... paa mogao si ti kupiti i srediti džipa...mislim kad već znaš...šta je to tebi...

Pade pod sto. Ali...znate...paaaa... lovaaaa.... ja rekoh nemam. Nemam ni za motor. Kad nadjem motor, neću imati za put. Kad ne budem imao za put daće mi Bosanac. E posle toga ti dam za džip.

Vlada gleda u plafon i zviždi... Bosanac kao nišani nešto po telefonu, kao čita...

Steva proguta knedlu, kaže dobro ja ću da kupim džipa.

Prolomi se aplauz i nastavismo sa dramaturgijom.

Imamo kvorum jel da ? Jeste. Sve se usvaja teškom mukom. Sa bosancem ide lako. Steva isto aminuje uglavnom bez problema. Vlada neće. I ono što hoće neće. Onda dobije nekakvu poruku na viber...pa sve prihvata. Pa opet neće. Pa konsultacija sa Bosancem pa opet hoće.

Rezime:

Predlog da ide Steva i džip i prikolica sve usvojeno. Četvoro za.

Predlog da ide Deki usvojen. Opet pobedio predlog svi za.

Predlog da napravimo film usvojen.

Haos u skupš...kafani nastade jer se povela rasprava o mom prijatelju.

Koji će nam đavo on. Zašto da on ide ko glavni glumac ?! Steva prvi bojkotuje ! Vlada se pridružuje !

Aman ljudi ! Bićemo dosadni mi na tv-u ! Mora neko biti dvorska luda ! Jeste on švabo ali je dobar, zabavan i valjaće nam na putu ! Vlada mi opet dade dijagnozu. Bosanac sad najglasnije bojkotuje...

A kad sam od tebe napravio Dzordz Klunija u Africi valjalo ti a ?! Od mankija do Klunija može ! A švabu odbijate na prvu bez razmišljanja ! Jel to zato što je švabo ?! Sram Vas bilo ! Svašta sam im rekao. Lepo objašnjavam da apsolutno neće smetati. Da će samo biti aktivan u kadrovima kad mi dojadimo i bogu i narodu. Pristanem i da ga ne favorizujem na filmu. Svašta sam i obećavao i lagao.

Najviše me mučilo što sam mu već obećao da će ići. Šta sad da mu kažem ?!

Vlada je sad skroz popizdeo. Jadikuje Bosancu da ne može on naprosto da spava gde i mi ! Steva kaže da se plaši !

Da je on s takvim švabama jednom nadrljao i jedva se izvukao.

Bosanac ucenjen od mene, pristaje da naš Brus Vilis ponese glavnu ulogu.

Vlada se drži za glavu.

Opet dajem argumente zašto da ide...

Vlada viče... jel vozi kola ?! NE VOZI ! Jel zna da vozi motor ?! NIZAK JE kažem branim ga... ne može dohvatiti !

Kako da mu kažem da mi se pije pivo ?! Vlado naučiće on začas opet ga branim...

Bosanac opet dobacuje... samo nam fali još jedan takav hiperaktivan ko ti !

Njega ućutkam začas-samo mu pokažem putopis na bjb i taster delete...odmah ustukne.

Steva egzaktno navodi da on i švabo ne idu u istom prevozu.

Vlada navodi da on ne spava blizu švabe.

Bosanac kaže da je on ceo život sanjao da s njim ide u Mongoliju.

 

Steva lupi šakom o sto i postavi ultimatum. Ako on ide ja ne idem i tačka.

 

Završena svaka priča. Ne razgovara više.

Stvarno mi je bilo teško. Ostati bez džipažije ili bez Brus Vilisa pitanje je sad.

Ako Steva ide misija će opstati. Ako potencijalna glavna uloga se ne ostvari imaćemo loš film.

Na moju veliku žalost morao sam napraviti kompromis. Steva ide.

 

E moj Nikola. Oskar 2018 godine neće biti tvoj.

Moj dobar prijatelj. Švabo mali. Odoh da ga lažem i da mu objasnim zašto ne ide.

 

Das ist meine gutte freunde - Niko.

 

n2.jpg

Niko1.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja