Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Karica je VISA kreditna preko EFG banke. Provizija nije strašna tj. oko 1,5% u odnosu na srednji kurs NBS, znači nešto više od naših menjačnica. Postoji opcija da se izvrši konverzija valuta direktno prilikom plaćanja izborom opcija na aparatu. Tada je provizija 3% pa se ne isplati. Svakako je loša ideja vući gomilu keša jer ne vredi rizika.

Ukupno sve provizije su bile 600 rsd

004.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E sad mi je jasnije, to je zato što je kreditna i oni dinare sa računa menjaju po kupovnom kursu banke, malo lošiji kurs po tebe.

Ja koristim deviznu van Srbije, tako da nema provizije za direktno plaćanje.

Uplaših se da nisu uveli proviziju a ja idem na odmor pa da povedem računa.

Inače najskuplja varijanta je podizanje keša u banci pa podizanje keša sa bankomata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
E sad mi je jasnije, to je zato što je kreditna i oni dinare sa računa menjaju po kupovnom kursu banke, malo lošiji kurs po tebe.
Ja koristim deviznu van Srbije, tako da nema provizije za direktno plaćanje.
Uplaših se da nisu uveli proviziju a ja idem na odmor pa da povedem računa.
Inače najskuplja varijanta je podizanje keša u banci pa podizanje keša sa bankomata.
Intesa nema proviziju za placanje u inostranstvu, kurs je bolji nego u menjačnici, a podizanje keša sa njihovih bankomata u inostranstvu bez provizije.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 10.8.2019. at 12:43, maxpayne je napisao:

Putovanje košta onoliko koliko želimo ili možemo da potrošimo. Sa drugarom sam išao na MotoGP u Brnu cilj puta je bio:

1. Biti sva 3 dana na trkama i gledati sve kategorije

2. Šoping u Luisu i prvo prenoćište u Beču

3. Spavamo preko Airbnb-a u CZ što jeftinije u čistoj posteljini u zasebnoj sobi na udaljenosti do 40km od staze

Sve ukupno sa kartama i smeštajem je koštalo 284 EUR po osobi + 32 EUR za posetu Akva parku

 

Krenuli smo u četvrtak ujutro 1.8 i vratili se pred zoru  6.8. Ukupno 5 dana i pređenih 2000km.

000.JPG

001.JPG

002.JPG

003.JPG

Sve ovde vidim ali ne vidim cenu za čehinje,jel ste to karticom ili je morao keš:neznam:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Sve ovde vidim ali ne vidim cenu za čehinje,jel ste to karticom ili je morao keš:neznam:
Proslo je to vreme

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 5 minuta, Sveta 5. je napisao:

Proslo je to vreme

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Kako proslo,ja sam mislio da to ne prolazi:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 14.12.2020. at 9:28, piki je napisao:

Kako proslo,ja sam mislio da to ne prolazi:lol3:

Mislim da je proslo vreme za jeftin provod sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 5.1.2021. at 13:13, Alex011 je napisao:

Kako sam mislio, tako se na kraju i ispostavilo, ne moze bez 100€ po danu u Eu.... <_<

Vreme je za planiranje ovogodisnjih putovanja......

"Za putovanje motorom nije potrebno bogatstvo" 1000km sa 100e ostvareno na putu dugom 7000km koji je trajao 25 dana.Doduse nije u EU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2799 postova

da obnovim temu koju sam otvorio pre 6 godina.Šta se promenilo na gore i na bolje i gde .Kakve su sad cene smeštaja ,gorivo ,čehinje  tako to ,sve šta vam padne na pamet

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Imam utisak da su kiosci brze hrane najvise poskupeli od svega u poslednjih par godina, i kod nas i u inostranstvu. Tamo najcesce jedem kad sam na putu, zbog vremena i cene. Meso kupujem po mozda 15% visoj ceni nego pre par godina, al je skoro svaki fast food duplo skuplji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kao i većina zimu skraćujem planiranjima putovanja, a i samim pripremama barem okvirnim. Da se zadržimo na onome osnovnom za put. Znamo svi da je gorivo skočilo 40-50% i da je baš ta brza klopa kao što kolega reče, pa rekao bih i cene kafića i restorana, a to je ono što svi konzumiramo najviše otišlo i to dobrano. Cene po prodavnicama isto i ako mislim da smo tu među vodećima. Ostalo zavisi sve od oblasti. Recimo ono što sam primetio cene smeštaja po Zapadnoj Evropi su drastično skočile i to bukvalno u poslednje 2 godine. Dok su u Ex Yu i generalno na Balkanu većinom otišle neznatno više. I dalje mislim da su Bosna i Makedonija najpovoljnije, a pružaju dosta. Recimo u Skoplju i na Baščaršiji sam jeo ćevape po restoranima, gde su cene približne cenama hrane u kioscima u BGu. Za Srbiju je recimo bilo pravilo da čim odeš iz BGa sve je bilo jeftinije. Drugi veći gradovi barem 30%, a manja mesta i duplo. Više nije, čak mi se dešavalo da skuplje platim negde pored puta u nekoj birtiji i hranu i piće, pa čak i da su skuplje brze hrane ili pekare u nekim manjim mestima.

 

Neka stara jednačina koja je bila prilično precizna je govorila da je put na Zapad bio oko 90-100 evra dan (gorivo, smeštaj, hrana...). Put na Istok ili po regionu je mogao da se spakuje u nekih 50-60 evra dan. I to sve u nekim osnovnim verzijama, bez bilo kakvog širenja i van sezone. Danas mislim da se Zapad približio cifri od 150 evra po danu. Po regionu okvirno 70-80 evra dan. Naravno ovo su neki proseci i može i malo jeftinije i puno skuplje.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 33 minuta, max80 je napisao:

Po regionu okvirno 70-80 evra dan

450 km po Srbiji, umerena voznja sa povremenim zavrtanjem gasa - 8000 din, sad u Septembru... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Sad je samo gorivo skoro 10eur/100 km.

 

Ovo za Srbiju van BG je zanimljivo - i ja imam utisak da su procentualno cene van BG otišle drastično više nego u samom BG.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Pljeskavica u Prokuplju (moja omiljena destinacija za voznju poslednjih 10 godina) je nekad kostala 180 din, 400 grama. Zadnji put kad sam bio, platio sam je 400 din, a dobio 300 grama... 

 

Otislo sve u k***

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja