Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 19 minuta, Velimlje2 je napisao:

kad sam pisao o spavanju u satoru , obracao sam se kolegi Sveta 5 , ne severianu , mogao si bar da procitas ...

 

svestan sam da severian ima iskustvo po istoku 

 

http://www.rewadventure.com/putovanja/

 

nije ni pomenuo njegova putovanja po Alpama , siguran sam da je tamo bio 

 

i po tome moze da se vidi da preferira taj deo . i to je OK , njegov , verovatno i tvoj izbor . Jel moram da se slozim sa vama ?

 

inace , sve ovo je prazna prica , nista novo nisi odkrio .... ;)

 

 

opet ta mostarina  ..... gde to ima mostarina , molim vas da mi objasnite .... negde u Alpama ????

 

niko ne spori da Rumunija nije lepa ....

 

ocemo li opet mondenski , Monte Karlo , ko ima i ko nema ??? ocemo li da odredimo maksimum koliko neko moze da ima kako bi ovde nesto pisao ?

 

jeste , vecina hotela je privatnih , ali ti , izmedu ostalog sto me smeta , nece gazda doci uz jutarnju kafu i da te ispituje odakle si , ko si itd ... mene to smeta , ne mora da znaci da smeta i tebe ... a posto , hvala bogu mogu , biram motel ili hotel , kad mogu . Moj izbor ...

 

ne , nije potrebno niko da se hvali na sva zvona gde je bio , jer to ovde ocigledno slabo koga interesuje , ne samo na forumu , i sire  

 

I zadnja linija , absolutno se slazem , svako ima svoj izbor za svoje pare !!

"Na Drini cuprija",tj.Pavlovica most,cisto radi informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Upravo sada, ivica744 je napisao:

Takozvani Pavlovica most,granicni prelaz ka Bosni izmedju Badovinaca i Bijeljine,placa se mostarina.

pa nije ni u Rumuniji , a ni u Alpama ??? ili je Drina u Karpatima ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Upravo sada, JevtaNS je napisao:

Pitao si gde se plaća

pa siguran sam da se negde placa , prica je bila alpi ili rumunija , i kao u Rumuniji nema , za Alpe nisam siguran ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 32 minuta, Velimlje2 je napisao:

opet ta mostarina  ..... gde to ima mostarina , molim vas da mi objasnite .... negde u Alpama ????

Izvinjavam se,ja sam ovu recenicu tako razumeo.Moja greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

Izvinjavam se,ja sam ovu recenicu tako razumeo.Moja greska.

mora da sam ja bio nejasan , nebi bilo prvi put ....

 

prica je bila kako u Rumuniji nema te mostarine , podrazumevalo se da na drugim lokacijama o kojima se pricalo , naspram Rumunije , ima .

 

negde u Alpama , predpostavio sam ....

 

Inace nisam ja prvi pomenuo mostarinu  , znao sam da se naplacuje na Drini , za druge , blize lokacije neznam , mada i da ima sigurno nije toliko velika da bi me odvrnulo od putovanja u tom pravcu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 50 minuta, Velimlje2 je napisao:

pa nije ni u Rumuniji , a ni u Alpama ??? ili je Drina u Karpatima ???

Lunja je mislio na prelaz preko mosta na Dunavu izmedju Vidina u Bugarskoj i Kalafata u Rumuniji tim putem  se obicno ide za Rumuniju,nekad se prelazilo ferijem,kola plcaju prelaz motori ne.Motorima se i drumarina ne naplacuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

Lunja je mislio na prelaz preko mosta na Dunavu izmedju Vidina u Bugarskoj i Kalafata u Rumuniji tim putem  se obicno ide za Rumuniju,nekad se prelazilo ferijem,kola plcaju prelaz motori ne.Motorima se i drumarina ne naplacuje

hvala na objasnjenju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Velimlje2, volim ja i zapad... Samo nisam imao šta novo i pametno da napišem o Alpima, pored toliko napisanog. Eto, samo na ovom forumu i nekoj večeri putovanja pronto i doktor svašta pametno iznese, samo da se nadje. Nema, dakle, tu nekog dubljeg značenja... 

 

Nego, ne znam kako da ti opišem, ali nekako si težak za razgovor. I šta si se uhvatio za te mostove jbt (?) , evo u Rumuniji se ne plaćaju tuneli... :D Ni prevoji, ni privatna imanja kroz koja ide putic, toga ni nema tamo, blaženi kolektivizam, ni mrmota ne čekaš da se pomeri sa plaćenog puta... :) Aj sad... :D

 

Volimo mi (i)  Alpe, kapiras, ali ti na osnovu predrasuda (i to onih naročito iritantnih, kolonijalno nadobudnih a bez trunke istine u sebi, da ne kažem anglo-saksonskih) diskvalifikujes lokaciju na kojoj nisi bio, ali o kojoj sve znas. Niko te ne tera da se slažeš sa bilo kim, ali brate paras uši, pa otud ovoliki odgovori. Ostavi otvoren um, svašta čovek novo vidi i nauči kada se otvori... 

 

Aj spustimo loptu, složimo se svečano da se ne slažemo i teramo dalje... :) Naravno, tek posle tvog zasluzenog ostrog odgovora :takoje:

 

:)

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Kolega severian je lepo napisao ali u blažoj formi nego što bi ja. Pošto neću da se nastavljam, polemišem i nepotrebno ubeđujem dalje u ovoj temi sa dotičnim koji bi od školarca bez znanja i iskustva hteo da postane odma akademik neka tako i ostane. Mislio sam da je pitanje postavljeno iskreno sa željom da se saznaju prave stvari od iskusnijih koji su prošli spomenute destinacije pa sam tako i odgovorio a ne da bi se hvalio već pomogao. 

Ali tu pomoći nema. 

U narodu se to drugačije kaže a ko zna shvatiće i ćutaće a ko ne zna neka se misli jer ne može i neće da nauči čak i kad mu se kaže. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 7 sati, Velimlje2 je napisao:

pa nije ni u Rumuniji , a ni u Alpama ??? ili je Drina u Karpatima ???

A mislim i da se ne plaća.  Placaju automobilisti,a motoraši ne. Bar ja nisam platio motorom nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Posto smo i ovako odavno van teme, ispricacu vam jedan dozivljaj iz Rumunije.Ako kazete da obrisem obrisacu jer je ovo vise za putopis. Godina 2016 nas desetak motorima krenuli na moto skup u Konstancu.Svira rok sastav iz Bora Nju dil. Ja na celu kolone i kroz Bukurest po ne znam koji put promasim obilaznicu i uvalimo se u takvu guzvu da nas je jedva i policajac na motoru razmrsio i izveo na pravac kojim treba da idemo.Na periferiji opet upadnemo u neku slepu ulicu stanemo da vidimo sta dalje ,vec je kasno mrak  pada, trebalo bi negde da prenocimo.Dok smo se tu vrzmali prolazi neka zena mala sitna i nesto joj je ispalo da ona nije primetila.Jedan od nas je to primetio sustigo je i dao joj taj predmet.Posto su sa nama bili ljudi koji znaju rumunski zainteresovala se sta tu radimo i kad joj je objasnjeno da imamo problem sa prenocistem resila je da nam pomogne.Odmah preko puta ulice na 100m manastir,povela je nas nekoliko, da vidi tamo za smestaj.Nisam razumeo bas ceo razgovor ali ponesto rumunskog znam,uglavnom svestenik je trazio 30e za sve nas da prenocimo.Skupo rece ona,idete kod mene na spavanje.Sta bre skupo mislim se 3e po coveku al ne vredi ona iskljuciva idete kod mene i tacka.Podjosmo ja doduse ne voljno,ona kolima ispred nas kuca joj bila u blizini a tu gde je nas zatekla bio joj parkiran autu sa natpisom neke firme na vratima.Velika kapija veliko dvoriste i velika lepa nova kuca na sprat ,ustvari dve kuce sastavljene, okruzenje rekao bih elitno.Sa snebivanjem uterasmo motore gurajuci ih pristojno da ne pravimo galamu.Sad ja preko nasih prevodioca pitam gde mozamo da razapnemo satore i da zelimo da platimo odnosno ne zelimoda spavamo besplatno.Mala zena ali energicna .."spavanje je u kuci a ako zelite da platite onda nazad u manastir" nije  ostavila mesto nikakvoj diskusiji.Znate i u nekoj vijugi mog mozga je zaostala neka predrasuda.Mislim se i tiho komentarisem sa jednim drugarom sta li ce ujutru da bude da smo silovatelji plackasi ..bem li ga.Tu se sad mi razmileli klopamo veceramo planiramo sutrasnji dan ako se izvucemo odavde bez posledica,pa na spavanje. Francuski lezaj , trosed, dvosed, ko sta dohvati, neko na sprat ja dole u prizemlju mislim da je  neko i dusek napumpao.Pita nas dalje kad ujutru nastavljamo put. Rekosmo oko osam, devet.NJoj radno vreme od sedam  ali poslace rece nekoga da zakljuca kucu.Da ne razvlacim dalje pisanje  ona je dosla  ujutru oko pola devet u jednuj kutiji spakovala  proizvode kozmeticke kuce za koju  radi i dala kao poklon devojci  koja je sa nama bila.....Jos jednom nudimo da platim sto ona sa osmehom odbija pozelevsi  nam srecan put

 

Mala zena velikog srca.... i sto ne reci i hrabra da sama sve ovo pusti u kucu

 

2mzmsyv.jpg

 

Zbog cega sam ovo napisao...Jeste lepo voziti motor krivinariti ili bespucima prasinariti, posmatrati lepe predele ,moto skupovi,druzenja ali ovakvi dozivljaji se vecno pamte i vise vrede (za mene) od svih krivina bilo na Alpima ili Karpatima  ,motela ,hotela i obroka u dobrim i skupim restoranima.I upravo taj kontakt sa ljudima kako je vec neko ranije napisao u ovoj temi nas obogacuje  voznji motora dodaje novu dimenziju a od mene pravi zavisnika ....  Ne placa me rumunska vlada ali me je ova zena zauvek kupila. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 29 minuta, Mikulanac je napisao:

Predlazem da Severian i Sveta od danas pisu postove iskljucivo na rumunskom :jee:

A fost de acord cu mine, nu știu despre Severijana :givemebeer:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 14 minuta, Lunja je napisao:

Sada će naši lingvisti koji nisu bili u Rumuniji da prevedu, al na Italijanski. 

 Ocekujem bezbroj takvih ili slicnih dozivljaja  sa Alpskih prevoja u Francuskoj, Italiji, Svajcarskoj, ustvari iz "cetvrtine evrope koliko Alpi pokrivaju" ali naravno ne u ovakoj skromnoj varijanti..mislim trosedi dvosedi..i vecera u dvoristu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

A jel' se računaju lična Alpska iskustva sa skijanja ?

Koliko li to tek košta ? 

Ja znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja