Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 30 minuta, lalajko je napisao:

Nije bas ni ja da razumem... Krivine? Nema ih kod nas pa se mora na Alpe?? One serpentine iz Novog Pazara ka Sjenici, ili uspon na Rajac, ili Rgotsko brdo, ili Mionica-Ravna gora, sve to nije dovoljno nego se mora spljiskati 1000e zbog... krivina?? I to, sto kaze Hard Rock, motor sa tri kofera, prtljagom ili saputnikom i to se obara i vozi sportski kroz te krivine? Uz rizik da se skrljam na 1500km od kuce u neki jendek? Razumem donekle, ali mi ne deluje logicno i racionalno. Ali svako ima sta voli i dok ja nemam stete zbog toga, samo napred! :)

 

Ja cu sigurno ici na Alpe, mozda vec ove godine (BTW, kad je najranije moguce proci Stelvio?). Imam poznanike u Modeni koji me stalno zovu i odatle mogu da napravim obilazak dela Alpa i Cinque Terre :) Prvi put ok, verovatno cu biti odusevljen. Ali vec ne vidim razlog da opet odem tamo i da gledam puste planincine (koje nisu moja zemlja!) koje ce mi verovtno posle dva dana biti preko glave jer niceg drugog nema... 

Moje posete su uglavnom Jul, mada i tad ume biti hladnjikavo tako da kazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, mickeyZ said:

Cekaj bre rokeru pa putujes li ti u opste ? Te prtljag ti smeta , ili se vozis samo starim pravcima kad zazires od novog , te saobracaj kojeg svuda ima ili ti vozis samo off ?

Da putujem. Ne smeta mi prtljag nigde to nisam rekao, ne moras mi kaciti ono sto nisam napisao. Ne vozim samo po pravcima. Gradove izbegavam maksimalno.
Ne koristim motor za svaki dan do prodavnice, do posla itd, izbegavam to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 9 minuta, hard_rock je napisao:

Da putujem. Ne smeta mi prtljag nigde to nisam rekao, ne moras mi kaciti ono sto nisam napisao. Ne vozim samo po pravcima. Gradove izbegavam maksimalno.
Ne koristim motor za svaki dan do prodavnice, do posla itd, izbegavam to.

Druze samo sam pitao nista zlonamerno. Nisam mislio na pravac kao pravac nego kao putni pravac. Ti si naveo prtljag, novi put, saobracaj izvini al ja sam te tako razumeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nisam ni ja mislio nista zlonamerno , bio sam izneo svoje misljenje. Nisam rekao da mi smeta niti da zazirem od krivina. Napisao sam kako ja dozivljavam putovanje. Stvar ukusa jbg :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 57 minuta, Mikulanac je napisao:

Pa imas manastire, jezera, planine, sume  i banje u Srbiji, ne znam sto si isao u Bugarsku. Rizikujes da te pojede medved na 600-700 km od kuce. 

U Srbiji sam skoro sve obisao, zelim da idem dalje i dalje, ali retka su mesta gde idem ponovo i ponovo. A nema ni jedno gde idem da krivinamrim sa motorom od 450 kila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 13 sati, lalajko je napisao:

Nije bas ni ja da razumem... Krivine? Nema ih kod nas pa se mora na Alpe?? One serpentine iz Novog Pazara ka Sjenici, ili uspon na Rajac, ili Rgotsko brdo, ili Mionica-Ravna gora, sve to nije dovoljno nego se mora spljiskati 1000e zbog... krivina?? I to, sto kaze Hard Rock, motor sa tri kofera, prtljagom ili saputnikom i to se obara i vozi sportski kroz te krivine? Uz rizik da se skrljam na 1500km od kuce u neki jendek? Razumem donekle, ali mi ne deluje logicno i racionalno. Ali svako ima sta voli i dok ja nemam stete zbog toga, samo napred! :)

 

Ja cu sigurno ici na Alpe, mozda vec ove godine (BTW, kad je najranije moguce proci Stelvio?). Imam poznanike u Modeni koji me stalno zovu i odatle mogu da napravim obilazak dela Alpa i Cinque Terre :) Prvi put ok, verovatno cu biti odusevljen. Ali vec ne vidim razlog da opet odem tamo i da gledam puste planincine (koje nisu moja zemlja!) koje ce mi verovtno posle dva dana biti preko glave jer niceg drugog nema... 

Ja sigurno necu ici na Alpe ni ove ni neke naredne godine.Ne negiram lepotu dozivljaja, samo mi je nelogicno (podvlacim, za sebe) da za kratko vreme potrosim vecu kolicinu  para a  misli me vuku na sasvim drugu stranu sveta.Sto se peglanja krivina tice natovaren kao indiski autobus  i da hocu ne mogu ali to je vec moj problem.Ne znam kako je ponasanje na Alpima ali na primer na Transfagarasanu gde se skupi gomila motora iz cele Evrope nisam jos video da neko pegla po krivinama uglavnom se vrebaju prilike za lep pogled slikanje sto podrazumeva stajanje na svakih xx km.Istina je i to da su najzastupljeniji enduro motori kojima brzina nije imperativ  za razliku od Alpa gde ima dosta tih nazovimo ih sportskih motora.Ocigledna je razlika u pristupu, enduro i vozaca sportskih motora i u voznji i u odabiru destinacija. E sad tamo..Italija,Alpi  u blizini g.Valentino Rossi ,nikad se ne zna mozda bi i meni proradio adrenalin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Alpi su pre svega jedan motociklistički fenomen, sa nerealno lepim predelima za vožnju i odličnim putevima gde je moto-turizam na visokom nivou (u pojedinim vodičima za prevoje, čak se navodi kada je urađen novi asfalt)...svi imamo neki put sa lepim predelima kojim volimo da se vozimo...ja npr. ibarsku južno od Kraljeva...

U slučaju Alpa, to je mnogo više od toga...i vraćanjem u Alpe više puta, daleko ste od toga da ste "videli Alpe", jednostavno svaki mikroregion ima niz svojih osobenosti...Dolomiti, Francuski Alpi...očito da u Alpima ima "nešto više" što toliko privlači ljude iz čitavog sveta da se baš tuda vozikaju.

Na Rumunskim Trans-ovima sam bio više puta i fenomenalni su, rame uz rame sa Alpima po mnogo čemu (osim po asfaltu, naročito na Transfagarasanu)...i put preko prevoja Sedlo na Durmitoru je takođe odličan put, a ima takvih u okruženju još...Ono što izdvaja Alpe od ostatka je što se tamo takvim i sličnim prevojima/putevima možeš voziti danima da se ne prođe 2 puta istim putem...jednostavno ogroman region koji obuhvata više država sa svim svojim specifičnostima.

Ko može i hoće, treba ići i na istok i na zapad, svuda je lepo i svuda može da se uživa.

 

PS. Što se tiče krivina i vožnje...svi više volimo da se vozimo krivudavim planinskim putevima nego ravnicom i pravcima (možda ima izuzetaka, ali oni samo potvrđuju pravilo); koliko neko brzo pegla krivine kada je na putovanju, je lična zona komfora

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja nisam vidjao bas mnogo sportskih motora na Dolomitima, najveci deo su bili motori tipa Multistrade ili GS-a ili neki oldtimeri.

 

Lepi su prevoji u Rumuniji, Durmitor je takodje prelep, ali Alpi su raj za voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 2/22/2018 at 18:25, severian je napisao:

Naravno, poštujem tvoj stav, svako ima svoj pogled. 

 

Nemoj da se duriš, nema razloga. 

 

Želim ti puno zabave na Alpima i u Rumuniji. Ako Rumuniju odlučiš da proširiš i van TF, ovde imaš puno ideja i opisa:

 

http://www.rewadventure.com/ultimate-romania-2015/

 

http://www.rewadventure.com/european-far-east-2016/

 

Srećno! 

 

ne durim se , neznam odakle ti to ...

 

taj tvoj sajt sam vec video ranije i sigurno cu neke od tvojih destinacija da kopiram , neke me ne interesuju toliko , ali u svakom slucaju , hvala na informacijama

 

citao sam i neke druge putopise , siguran sam da cu nesto odatle da kopiram , a imam i neke svoje ideje , otom potom

 

ali , da se vratimo na temu ...

 

proveravao sam cene smestaja u Rumuniji , jer za sebe mogu da kazem da necu spavati u satoru ispred napustenog restorana , u tom slucaju bi zaista razlika bila ogromna ....

na prvi pogled mi se cini da je uporedljiv smestaj u Rumuniji skoro upola cene smestaja u Svajcarskoj , ali samo nesto malo jeftiniji od smestaja u Francuskoj ... nisam jos detaljno sve istrazio , ali mi je izbacilo cenu od 78 dolara za Ibis hotel u Sibiu , ja ti garantujem da je slican hotel u Francuskoj jeftiniji ... 

 

cene hrane jednostavno ne verujem da su mnooogo jeftinije , sem ako uporedujete sa  nekim oh i ah francuskim restoranima .... da , to pricam iz iskustva , ne napamet ....

stoji da treba takoreci 1000 kilometara da bi se doslo do Alpa , ali opet hocu da kazem da ne uporedujete isto sa istim .... ostaje da u Rumuniju MOZE za mnogo manje para , ali ne svi mi ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne znam sta si ti gledao ali ovog momenta prenociste u Ibisu u julu kosta 54E,a ako hoces mozes i da napakujes da Rumunija bude duplo skuplja od Alpa

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

U Rumuniji privatni pansioni, veoma pristojni, koštaju oko 30-40e za dvokrevetnu sobu. Svakoko nisu lošiji od Ibisa. Inače, to je rast od bar 50% u zadnjih 5god. Ro ubrzano poskupljuje u svakom smislu, iskoristite dok traje... 

 

Ko je elementarno prilagodljiv, spavanje ima i za 12e po krevetu, nešto poput našeg seoskog privatnog smeštaja. Al' nema na netu, malo avanture, na slepo... :)

 

Cena hrane je neuporediva sa zapadom. Mali restorani su nešto poput bgd cena. Marketi su takođe jeftiniji, ali ne tako radikalno, ako posmatramo diskontne lance. 

 

Što se kvaliteta vožnje tiče, retko gde na Alpima može da se pegla kao u Ro. Jedino što liči na Alpe, u smislu gnjavaze, je upravo taj čuveni tf, sve više na žalost i ta. Naravno, u ro se ne plaćaju prevoji, kao ni putarina za motore, čak ni na ap, kao ni na većini non-toll-free mostova. 

 

Ovo pišem radi istine :)

 

E sad, zbog rečenog na početku, ro je već skuplja od unutrašnje Srb, kao i od Bugarske i Bosne. Za budget putovanja ove tri lokacije su najbolje u regionu, pa alb, pa tek onda rom i severna grčka. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Rumunija pre par godina nas 14 sve na drugim lokacijama 6 noći  sa uslovom dvokrevetne sobe bazen,parking,kupatilo u sobi prosečna cena 11 e.

Slovenija zahvaljujući prijateljima sa foruma prosečna cena 15 e ali sve na jednom mestu pa išli u vožnje.

Inače nije bilo ispod 30 po glavi.

Gorivo na zapdu nešto skuplje nego kod nas u rumuniji nešto jevtinije.

Ostali troškovi su individualni,neko troši na cigare neko na pivo neko se hrani po restoranima neko po pekarama........

 

ovo je bilo 11,5 evrića u rumuniji

IMG_20160722_144324.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ovde sam boravio.Ima boljih mesta ali kada smo išli i u većoj grupi često nismo imali mnogo izbora.

 

Turda

http://www.booking.com/Share-HdCVyH

 

Bran

http://www.booking.com/Share-FrMZ2b

http://www.booking.com/Share-XHAFx1

 

Tismana

http://www.booking.com/Share-H6M4eN

 

Ispred Sibiu

http://www.booking.com/Share-GnpQq2

Sibiu

http://www.booking.com/Share-Zu7WEh

 

Batiz ovo sa slike

http://www.hotel-batiz.ro/

 

Brasov

http://pensiuneaober.ro/

 

Sebes početak Transalpine

http://pensiunea-faur.ro/

 

Balaton

http://www.booking.com/Share-6koNCr

 

Slovenija kod Bohinja.Hvala prijateljima sa ovog foruma:takoje:

http://pri-tislarju.weebly.com/

 

Nadam se da postavljač teme nema ništa protiv ovoga isto kao i admini

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Ne znam sta si ti gledao ali ovog momenta prenociste u Ibisu u julu kosta 54E,a ako hoces mozes i da napakujes da Rumunija bude duplo skuplja od Alpa

rekoh da mi je izbacilo cenu , na Google maps ... inace ako je u julu 54 Eura , to je skuplje od polovine Ibisa u Francuskoj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@severian

 

rizikujuci da opet smatras da se durim , ali moram da ti odgovorim ...

 

ti zvucis ko da te placa Rumunsko ministrastvo turizma ... ako te ne placaju , trebalo bi  !! :care:

 

privatni pension , kostao on koliko kosta je privatni pension , a hotel je hotel , bar meni

 

nisam elementarno prilagodljiv , ne vise , suvise sam mator ...

 

cena hrane ? par zar nema Lidl i u Rumuniji , a i u pola Evrope ?

 

peglanje u Rumuniji bolje nego u Alpama ? pa ja ako nisam bio na TF , ne znaci da ne idem dovoljno cesto u Rumuniju , zivim na 15 kilometara od granice ... putevi katastrofa , a kultura voznje ko u Turskoj ( predpostavljam , nikad necu saznati ... po pricama ... ) gde je tu uzivanje ?

 

ajde mi nabroj vise od 5 prelaza koji se naplacuju u Alpama , i bar 1 non-toll-free most ( kako jih ti nazva ) koji se naplacuje , u Alpama , to je bas novo za mene ... da znam da ga izbegnem ...

 

 

Videt cu , ako ikako mogne da odem ove godine kroz Rumuniju , mada nisam planirao , cisto da nesto ne propustim .... siguran sam da necu da se razocaram , ali to samo zbog toga jer imam o Rumuniji sliku mnogo realniju od one koju ti probas da prikazes , jer bi inace sigurno ostao razocaran ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svako od nas ima različite filtere kroz koje vidi i shvata putovanje na motociklu. Moram primetiti da je nametnuto dosta trendova, pogotovo po izboru motocikla i opreme. Šta god da imate, put pod točkove i terajte. Skontaćete kakve su vam potrebe pa po njima planirajte naredna putovanja. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, Velimlje2 je napisao:

rekoh da mi je izbacilo cenu , na Google maps ... inace ako je u julu 54 Eura , to je skuplje od polovine Ibisa u Francuskoj ...

I meni je izbacilo ovu cenu na prvu loptu,ali ti legendo guras pricu da ce u Alpima covek mnogo lepse da se provede za manje para nego u Rumuniji,a pri tom nisi ni bio u Karpatima a demantujes @severian-a koji je prosao uzduz i popreko vise puta?Ili ja ne citam ove postove kako treba

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Koliko smo mi puni predrasuda.U Rumuniji, prenociste u privatnim pansionima dvokrevetna soba 80 lei 1e oko 4,3lei.Dali ima logike da na putu motorom trazis osim pristojnog smestaja jos i SPA,teretane,kuglane, tajlandsku masazu mozda i tome slicno . Evo slike gde smo prenociste placali 5e Pansion Jankovic Curtea de Arges podnozje i polazna tacka za Transfagarasan.Ne znam kako neko s nipodastavanjem govori o privatnim pansionima ako ih nije ni video a kamoli u njima prenocio.

 

s2dt1l.jpg

 

Pansion -lovacki dom jezero Oasa okruzen sa svih strana zimzelenom sumom a ispred protice bistar potok, Transalpina cena za nas cetvoro 100 lei nudili nam za jelo da nam naprave neke njiove specijalitete..Slicne su cene bile i na Delti dunava Murgihiol i Tulca  i mnoga druga mesta.

 

34y5sb8.jpg

 

Jel se ovde radi o takmicenju ko ce vise para da potrosi ili samo o individualnom hvalisanju velikih  putnika.Mozda treba razmisliti onda o putovanju tipa Hotel "All Inclusive" sa prevozom i uzivanje za sve pare.S jedne strane problem drumarina dal' je 8 ili 10 e a posle insistiranje na nekim donjim limitima komfora. Dalje, zabluda je da Turci lose voze prosao sam je motorom od od Edirne obalom Crnog mora do Potija na krajnjem severoistoku(sve spavjuci u satoru, bez bukinga) i nazad sredinom Turske nema ni pomena o nasilnickoj ili nekoj drugoj neprimerenoj voznji postuju ogranicenja i vrlo su disciplinovani i fer vozaci i ljubazni domacini sto isto  mislim i za Rumune.Lepo je biti  potkovan teoretskim znanjem ali vremenom treba to i prakticno doziveti pa onda izgleda malo drugojacije ....Inace kad te uhvati nevreme u planini spavao bi i na zeleznickoj stanici(ukoliko je ima) okacen za civiluk.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, ivica744 je napisao:

I meni je izbacilo ovu cenu na prvu loptu,ali ti legendo guras pricu da ce u Alpima covek mnogo lepse da se provede za manje para nego u Rumuniji,a pri tom nisi ni bio u Karpatima a demantujes @severian-a koji je prosao uzduz i popreko vise puta?Ili ja ne citam ove postove kako treba

nisam ja nikakva legenda , naprotiv ...

 

i nikad nisam probao da kazem da ce put u Alpe da kosta manje od onog u Rumuniju , ako me neko tako shvatio , pogresio je 

 

i absolutno se slazem da je Rumunija odlicna destinacija , nama blizu , a jeftinija mnogo od zapadne evrope . Isto vazi i za Bugarsku , Lajalko je postavio na predhodnoj strani fenomenalne slike odatle , siguran sam da i tamo mnoge od nas vuce ... pogotovu posle tih slika 

 

i sto nebi imao drugcije misljenje od severiana ? jel to zabranjeno ? svaka njemu cast , ali se ne slazem , u nekim stvarima sa njim 

 

shvatam ja da ce uvek biti onih kojima se vise svida Bugarska od Rumunije , Rumunija od Alpa ili obrnuto , i to je OK , ali nemojte molim vas nikome pamet da solite kako su Karpati tu negde ili bolji od Alpa . Ako tako kazete , molim vas , velikim slovima napisite iza toga PO MOM MISLJENJU , i onda je sve razumljivo ... ili napisite da su jeftiniji , i to stoji ... 

 

pre 19 minuta, Sveta 5. je napisao:

Koliko smo mi puni predrasuda.U Rumuniji, prenociste u privatnim pansionima dvokrevetna soba 80 lei 1e oko 4,3lei.Dali ima logike da na putu motorom trazis osim pristojnog smestaja jos i SPA,teretane,kuglane, tajlandsku masazu mozda i tome slicno . Evo slike gde smo prenociste placali 5e Pansion Jankovic Curtea de Arges podnozje i polazna tacka za Transfagarasan.Ne znam kako neko s nipodastavanjem govori o privatnim pansionima ako ih nije ni video a kamoli u njima prenocio.

 

Jel se ovde radi o takmicenju ko ce vise para da potrosi ili samo o individualnom hvalisanju velikih  putnika.Mozda treba razmisliti onda o putovanju tipa Hotel "All Inclusive" sa prevozom i uzivanje za sve pare.S jedne strane problem drumarina dal' je 8 ili 10 e a posle insistiranje na nekim donjim limitima komfora. Dalje, zabluda je da Turci lose voze prosao sam je motorom od od Edirne obalom Crnog mora do Potija na krajnjem severoistoku(sve spavjuci u satoru, bez bukinga) i nazad sredinom Turske nema ni pomena o nasilnickoj ili nekoj drugoj neprimerenoj voznji postuju ogranicenja i vrlo su disciplinovani i fer vozaci i ljubazni domacini sto isto  mislim i za Rumune.Lepo je biti  potkovan teoretskim znanjem ali vremenom treba to i prakticno doziveti pa onda izgleda malo drugojacije ....Inace kad te uhvati nevreme u planini spavao bi i na zeleznickoj stanici(ukoliko je ima) okacen za civiluk.

 

 

nisam ja pun predrasuda , ali imam nekih losih iskustava sa privatnim pensionima , pa jih izbegavam . Nisam rekao da nikad nisam bio u nekom , niti sam rekao da nikad nebi otisao u jedan , ali takode , ne mozete porediti privatni pension sa hotelom . Jedan je skuplji , a drugi jeftiniji ,  a sta ce neko od nas da odabere , to je njegovo .. ja izbegavam privatne pensione , a to je moj izbor , zar ne ?

 

doduse , nisam do sad nikad spavao u Rumuniji , ni privatno , a ni drugcije . Vecina mojih putovanja se ogranicavala , bar za sad , na Temisvar i Arad sa okolinom , i da kucnem na drvo , niko me jos nije zgazio , ne bih da prizivam zlu srecu , nisu toooliko losi , ali nisu ni cvecke , sto se tice voznje ... svaki put se iznerviram sa njima ... soferima u Rumuniji ... da napomenem , ja u autu , oni u autu , mozda onda bolje shvatiti moje misljenje ....

 

niti se radi o takmicenju , niti o hvalisanju , bar za sebe to da kazem . Sa uzivanjem sam procitao tvoj putopis po Rumuniji , priznajem tek sad kad se vratio na prvu stranu , nekad duze vremena ne zalazim na forum pa sam ga propustio u to vreme kad si ga pisao ... Mnoge destinacije koje si obisao planiram i ja da vidim kad odem u Rumuniju , za neke nisam ni znao dok tvoj putopis nisam procitao ...

 

I nemoj da se ljutis sto to kazem , ali nebi svi bili spremni da spavaju izpred napustenog restorana u satoru , ako ne moraju . Ili ako jim nije fora , vama je ocigledno bilo ...

Potpuno te razumem kad si u jednom od predhodnih postova napisao , citiram

 

Ja sigurno necu ici na Alpe ni ove ni neke naredne godine.Ne negiram lepotu dozivljaja, samo mi je nelogicno (podvlacim, za sebe) da za kratko vreme potrosim vecu kolicinu  para a  misli me vuku na sasvim drugu stranu sveta.

 

ali , zar moze neko i obrnuto da razmislja bez da ga obtuze za hvalisanje , snobizam , elitizam i sta jos ?

 

svaka cast Rumuniji , jos po neznam koji put da kazem . divna , jeftina , nama blizu destinacija . Po svakom od tih pogleda nema uporedenja , pogotovu kad se gleda financijski , i svi znamo da su Alpe , mnogo skuplje , mnogo dalje  ... ali su ipak Alpe , ne Karpati 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja iz rumunije nosim bolja iskustva vožnje motorom nego sa onoga alpa što sam zagrebao.U rumuniji su mi se redovno pomerali da prođem policija fleksibilna.To na zapadu baš nisam okusio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, Velimlje2 je napisao:

@severian

 

rizikujuci da opet smatras da se durim , ali moram da ti odgovorim ...

 

ti zvucis ko da te placa Rumunsko ministrastvo turizma ... ako te ne placaju , trebalo bi  !! :care:

 

privatni pension , kostao on koliko kosta je privatni pension , a hotel je hotel , bar meni

 

nisam elementarno prilagodljiv , ne vise , suvise sam mator ...

 

cena hrane ? par zar nema Lidl i u Rumuniji , a i u pola Evrope ?

 

peglanje u Rumuniji bolje nego u Alpama ? pa ja ako nisam bio na TF , ne znaci da ne idem dovoljno cesto u Rumuniju , zivim na 15 kilometara od granice ... putevi katastrofa , a kultura voznje ko u Turskoj ( predpostavljam , nikad necu saznati ... po pricama ... ) gde je tu uzivanje ?

 

ajde mi nabroj vise od 5 prelaza koji se naplacuju u Alpama , i bar 1 non-toll-free most ( kako jih ti nazva ) koji se naplacuje , u Alpama , to je bas novo za mene ... da znam da ga izbegnem ...

 

 

Videt cu , ako ikako mogne da odem ove godine kroz Rumuniju , mada nisam planirao , cisto da nesto ne propustim .... siguran sam da necu da se razocaram , ali to samo zbog toga jer imam o Rumuniji sliku mnogo realniju od one koju ti probas da prikazes , jer bi inace sigurno ostao razocaran ...

 

Pre 1 sat, Velimlje2 je napisao:

nisam ja nikakva legenda , naprotiv ...

 

i nikad nisam probao da kazem da ce put u Alpe da kosta manje od onog u Rumuniju , ako me neko tako shvatio , pogresio je 

 

i absolutno se slazem da je Rumunija odlicna destinacija , nama blizu , a jeftinija mnogo od zapadne evrope . Isto vazi i za Bugarsku , Lajalko je postavio na predhodnoj strani fenomenalne slike odatle , siguran sam da i tamo mnoge od nas vuce ... pogotovu posle tih slika 

 

i sto nebi imao drugcije misljenje od severiana ? jel to zabranjeno ? svaka njemu cast , ali se ne slazem , u nekim stvarima sa njim 

 

shvatam ja da ce uvek biti onih kojima se vise svida Bugarska od Rumunije , Rumunija od Alpa ili obrnuto , i to je OK , ali nemojte molim vas nikome pamet da solite kako su Karpati tu negde ili bolji od Alpa . Ako tako kazete , molim vas , velikim slovima napisite iza toga PO MOM MISLJENJU , i onda je sve razumljivo ... ili napisite da su jeftiniji , i to stoji ... 

 

 

nisam ja pun predrasuda , ali imam nekih losih iskustava sa privatnim pensionima , pa jih izbegavam . Nisam rekao da nikad nisam bio u nekom , niti sam rekao da nikad nebi otisao u jedan , ali takode , ne mozete porediti privatni pension sa hotelom . Jedan je skuplji , a drugi jeftiniji ,  a sta ce neko od nas da odabere , to je njegovo .. ja izbegavam privatne pensione , a to je moj izbor , zar ne ?

 

doduse , nisam do sad nikad spavao u Rumuniji , ni privatno , a ni drugcije . Vecina mojih putovanja se ogranicavala , bar za sad , na Temisvar i Arad sa okolinom , i da kucnem na drvo , niko me jos nije zgazio , ne bih da prizivam zlu srecu , nisu toooliko losi , ali nisu ni cvecke , sto se tice voznje ... svaki put se iznerviram sa njima ... soferima u Rumuniji ... da napomenem , ja u autu , oni u autu , mozda onda bolje shvatiti moje misljenje ....

 

niti se radi o takmicenju , niti o hvalisanju , bar za sebe to da kazem . Sa uzivanjem sam procitao tvoj putopis po Rumuniji , priznajem tek sad kad se vratio na prvu stranu , nekad duze vremena ne zalazim na forum pa sam ga propustio u to vreme kad si ga pisao ... Mnoge destinacije koje si obisao planiram i ja da vidim kad odem u Rumuniju , za neke nisam ni znao dok tvoj putopis nisam procitao ...

 

I nemoj da se ljutis sto to kazem , ali nebi svi bili spremni da spavaju izpred napustenog restorana u satoru , ako ne moraju . Ili ako jim nije fora , vama je ocigledno bilo ...

Potpuno te razumem kad si u jednom od predhodnih postova napisao , citiram

 

Ja sigurno necu ici na Alpe ni ove ni neke naredne godine.Ne negiram lepotu dozivljaja, samo mi je nelogicno (podvlacim, za sebe) da za kratko vreme potrosim vecu kolicinu  para a  misli me vuku na sasvim drugu stranu sveta.

 

ali , zar moze neko i obrnuto da razmislja bez da ga obtuze za hvalisanje , snobizam , elitizam i sta jos ?

 

svaka cast Rumuniji , jos po neznam koji put da kazem . divna , jeftina , nama blizu destinacija . Po svakom od tih pogleda nema uporedenja , pogotovu kad se gleda financijski , i svi znamo da su Alpe , mnogo skuplje , mnogo dalje  ... ali su ipak Alpe , ne Karpati 

 

 

 

 

@severian ne mora da spava u satoru ili po tudjim kucama ali tako zeli,ti imas misljenje o Rumuniji a on ima iskustvo,zato je tvoje pisanje o ovome prazna prica:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Moja lična iskustva sa vožnjom motora po Rumuniji i njihovim putevima su u potpunosti pozitivna. 

 

Nema vinjete, nema putarine, nema mostarine. Policija skoro neprimetna i ne zainteresovana za nas motoriste. 

 

Cena goriva malo jeftinija nego kod nas i sigurno jefnija nego na  zapadu Evrope. Proputovao sam kroz Rumuniju poprilično i pri svakom vizuelnom kontaktu preko retrovizora kada me uoče na motoru svi su bili vrlo disciplinovani i korektni i u većini slučajeva da me propuste pomeranjem prema desnoj ivici puta kada god su mogli bez obzira u kom vozilu se oni nalazili. 

Kvalitet puta meni zadovoljavajuć za ono koliko sam njom proputovao i brzinom kojom se kretao a i tipom motora koji vozim i koji mi pruža udobnost, prohodnost i mekoću. Ne, nije naj bolji ali je dobar. Kraljica.

 

O prirodnim lepotama neću puno trošiti reči jer ih Rumunija ima sigurno puno s obzirom da je i jedna od teritorijalno većih Evropskih zemalja i bogata istorijom i raznim istorijskim starim kako gradovima, dvorcima, zamcima pa čak vezanim dobrano i za našu istoriju poput Marije Karađorđević, Sibinjanin Janka  i ostalom,  tako samo zavisi da li je svima to dovoljno i da li to svima in ili mora biti sve mondenski i sve papreno platiti. 

Ako se to želi onda se ide u Monte Karlo, naprave fotografije pa se postave ovde kako bi se neko hvalio gde je sve bio. 

Meni to nije prioritet, a proputovao sam po raznim kontinentima i svim vrstama prevoznih sretstava koje postoje ali meni je moje lično zadovoljstvo i lična satisfakcija dovoljna bez obzira koliko sam to zadovoljstvo platio a ne da se hvalim bio sam tu i tu.

Ne mislim da je ono što je manje plaćeno nužno i manje vredno ili manje lepo. 

 

Što se tiče samog smeštaja privatno-državno, hotel-hostel, livada-šator, kamp ili nešto drugo, nije pitanje uvek novca već često i sam nameran trenutan izbor samog putnika u zavisnosti da li je namerno odabran za promenu ili se putnik prilagođava grupi ili društvu s kojim je na istim turama. 

Možda ja mogu i više da platim a oni ne ili obrnuto i nismo istih platežnih moći ali smo životno na istim talasima ili odrasli zajedno ili porodično-familijarno vezani i moramo da se prilagodimo kako bi se družili. 

 

Pa i većina svetskih poznatih, priznatih i naj luksuznih hotela da ih ne etiketiram su privatni, pa jer to znači da ne treba ići u njih ili mali porodični pansioni ne zadovoljavaju kriterijume? 

Ne može se tako generalno deklarisati da su svi jedni loši ili svi drugi dobri. 

 

Sve me ova prepucavanja u velikoj meri potsećaju na zimske turiste dodro materijalno situirane kojima je bitno sa naj boljom i naj skupljom opremom biti viđen na planini u kafiću ili hotelu koji je in i nikad ne stati na sneg i doževeti čari zimskih sportova i koji se groze zime, snega, vetra, mraza i ostalih čari ili nekih drugih hobija. 

 

Onaj ko doživi bilo koju vrstu svog zadovoljstva po svom izboru i hobiju, zar je potrebno da se hvali na sva zvona bio sam tamo i tamo i platio sam toliko i toliko? Po meni ne. Svako ima pravo svog izbora za svoj novac. 

 

Što se oženjeni muškarci " veliki švaleri " ne hvale svojim zadovoljstvima na sva zvona javno? Ili žene? 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 14 sati, ivica744 je napisao:

 

@severian ne mora da spava u satoru ili po tudjim kucama ali tako zeli,ti imas misljenje o Rumuniji a on ima iskustvo,zato je tvoje pisanje o ovome prazna prica:)

kad sam pisao o spavanju u satoru , obracao sam se kolegi Sveta 5 , ne severianu , mogao si bar da procitas ...

 

svestan sam da severian ima iskustvo po istoku 

 

http://www.rewadventure.com/putovanja/

 

nije ni pomenuo njegova putovanja po Alpama , siguran sam da je tamo bio 

 

i po tome moze da se vidi da preferira taj deo . i to je OK , njegov , verovatno i tvoj izbor . Jel moram da se slozim sa vama ?

 

inace , sve ovo je prazna prica , nista novo nisi odkrio .... ;)

 

Pre 13 sati, Lunja je napisao:

 

Nema vinjete, nema putarine, nema mostarine. Policija skoro neprimetna i ne zainteresovana za nas motoriste. 

 

 

O prirodnim lepotama neću puno trošiti reči jer ih Rumunija ima sigurno puno s obzirom da je i jedna od teritorijalno većih Evropskih zemalja i bogata istorijom i raznim istorijskim starim kako gradovima, dvorcima, zamcima pa čak vezanim dobrano i za našu istoriju poput Marije Karađorđević, Sibinjanin Janka  i ostalom,  tako samo zavisi da li je svima to dovoljno i da li to svima in ili mora biti sve mondenski i sve papreno platiti. 

 

Ako se to želi onda se ide u Monte Karlo, naprave fotografije pa se postave ovde kako bi se neko hvalio gde je sve bio. 

Meni to nije prioritet, a proputovao sam po raznim kontinentima i svim vrstama prevoznih sretstava koje postoje ali meni je moje lično zadovoljstvo i lična satisfakcija dovoljna bez obzira koliko sam to zadovoljstvo platio a ne da se hvalim bio sam tu i tu.

Ne mislim da je ono što je manje plaćeno nužno i manje vredno ili manje lepo. 

 

Pa i većina svetskih poznatih, priznatih i naj luksuznih hotela da ih ne etiketiram su privatni, pa jer to znači da ne treba ići u njih ili mali porodični pansioni ne zadovoljavaju kriterijume? 

Ne može se tako generalno deklarisati da su svi jedni loši ili svi drugi dobri. 

 

Sve me ova prepucavanja u velikoj meri potsećaju na zimske turiste dodro materijalno situirane kojima je bitno sa naj boljom i naj skupljom opremom biti viđen na planini u kafiću ili hotelu koji je in i nikad ne stati na sneg i doževeti čari zimskih sportova i koji se groze zime, snega, vetra, mraza i ostalih čari ili nekih drugih hobija. 

 

Onaj ko doživi bilo koju vrstu svog zadovoljstva po svom izboru i hobiju, zar je potrebno da se hvali na sva zvona bio sam tamo i tamo i platio sam toliko i toliko? Po meni ne. Svako ima pravo svog izbora za svoj novac. 

 

 

 

 

opet ta mostarina  ..... gde to ima mostarina , molim vas da mi objasnite .... negde u Alpama ????

 

niko ne spori da Rumunija nije lepa ....

 

ocemo li opet mondenski , Monte Karlo , ko ima i ko nema ??? ocemo li da odredimo maksimum koliko neko moze da ima kako bi ovde nesto pisao ?

 

jeste , vecina hotela je privatnih , ali ti , izmedu ostalog sto me smeta , nece gazda doci uz jutarnju kafu i da te ispituje odakle si , ko si itd ... mene to smeta , ne mora da znaci da smeta i tebe ... a posto , hvala bogu mogu , biram motel ili hotel , kad mogu . Moj izbor ...

 

ne , nije potrebno niko da se hvali na sva zvona gde je bio , jer to ovde ocigledno slabo koga interesuje , ne samo na forumu , i sire  

 

I zadnja linija , absolutno se slazem , svako ima svoj izbor za svoje pare !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja