Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Pre 10 sati, lalajko je napisao:

Najgore sto google vise ne dozvoljava direktan pregled slika niti snimanje u nekom normalnom formatu, pa sam za svaku sliku morao da radim print screen, pa onda upload na imgbox.

 

Ako Panda naleti na ovu temu, mozda doda jos nesto interesantno.

Bravo Lalajko,kad podjem u Bugarsku moram te kontaktirati ali stvarno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja nesto planiram na leto, pa ako ima zainteresovanih mozemo da otvorimo temu i izdogovaramo se. Privatno mi se javilo vec par bajkera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 37 minuta, drs je napisao:

I kako je u GB ? Visok standard, al kišovito :P

A gde si u GB; na Avalon-u ? :na_glavi:

A i ova fora sa  Beograd/London - vrlo trendi; nešto kao one gospoje koje zadrže devojačko a pridodaju muževljevo prezime  :lol:

Bolje neka zavrsi zapoceto :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
18 minutes ago, Arakis said:

Organizuj ;)

Ovaaajjjj...khhkhh... ajde.

Ja na osnovu ove teme idem sigurno - varijanta sa šatorom :) (taman da istestiramo one bivake iz druge teme).

 

13 minutes ago, lalajko said:

Ja nesto planiram na leto, pa ako ima zainteresovanih mozemo da otvorimo temu i izdogovaramo se. Privatno mi se javilo vec par bajkera.

Na raspolaganju sam što se tiče logistike itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 11 sati, mickeyZ je napisao:

Obrni okreni sve se svodi na stvar ukusa, interesovanja i mogucnosti. Licno ne bih ocenjivao ni jednu destinaciju jer je svaka za sebe lepa i sa manama i vrlinama. Da ponovim da je postavljac pitao za informaciju koliko bih ga kostala tura do Alpa.

Ja sa svojih 49g sam ipak dosta proputovao još u neko drugo vreme do ratova a i kasnije .Ceo južni mediteran od sirije do  španije i sve osim poljske.Pa i sa one afričke strane mediterana , ceo krit  i kipar....Znam kako stoje stvari ali vec 7-8 godina samo neke jeftine destinacije.

Nekako sam se psihički stiso -zmija u džepu pa gledam kako da odem na skupu destinaciju u alpe sa što manje troškova.Zato sam i postavio ovu temu da bi saznao neke konkretne stvari ,koji motel i gde za nas bajkere a da nije buking com i razne stvari koje padnu ljudima na pamet.

Evo recimo mog predloga.Imate severnu italiju recimo trst sa dosta naših ljudi u kome možete provesti letovanje ,od recimo 7 dana pa nastaviti na alpe.Kad spojite ta 2 troška to i onda nije tako mnogo.Ko ide na skijanje zna kao je skup ski pas u alpima.Postoje smeštaji gde su ski pasovi stvarno besplatni -extremno retko i samo ne pansionima koji su direkt na žičari.Neznam tačno ali verovatno je početna stanica žice na zamlji pansiona.Ko hoće da ide leti na neki vrh žicom to znači.Diskusija se kreče uopšteno ali nema veze sve je poučno i korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 1 sat, mickeyZ je napisao:

Mi ovde izgibosmo raspravljajuci i od Alpa i Bugarske stigosmo cak do medveda a za tebe diskusija krece uopsteno:lol3:???

Jeste ali medvedi netraže keš,samo sveže meso

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nikad ne bih otisao samo zbog nekakvih krivina. Razumem one koji voze tamo svaki dan, poznaju svaku krivinu, idu bez ikakvog prtljaga pa uzivaju. Ovako dodjes natovaren u putu, prvi put i ja cu kao nesto da obaram motor itd. a nemam pojma niti jednu krivinu. Na stranu priroda okolo, to je druga prica.
Bez nekog cilja da nesto vidim, obidjem, posetim (istorijske znamenitosti broj jedan), neke osobe, dogadjaj itd. ne bih ni kretao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Da li jos neko osim mene voli da se vozi po planinskim starim napistenim selima, tu strast sam otkrio kad sam isao da posetim selo brezovica odakle su moji pradjedovi sa majkine strane, odatle imam strast prema starim ruiniranim zgradjevinama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
3 hours ago, hard_rock said:

Nikad ne bih otisao samo zbog nekakvih krivina. Razumem one koji voze tamo svaki dan, poznaju svaku krivinu, idu bez ikakvog prtljaga pa uzivaju. Ovako dodjes natovaren u putu, prvi put i ja cu kao nesto da obaram motor itd. a nemam pojma niti jednu krivinu. Na stranu priroda okolo, to je druga prica.
Bez nekog cilja da nesto vidim, obidjem, posetim (istorijske znamenitosti broj jedan), neke osobe, dogadjaj itd. ne bih ni kretao. 

Ukusi su razliciti. Ja prvo idem zbog krivina a ako pored toga ima i znamenitosti to je onda pravi pogodak. 

Promenio član Mikulanac
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
6 minutes ago, Mikulanac said:

Ukusi su razliciti. Ja prvo idem zbog krivina a ako pored toga ima i znamenitosti to je onda pravi pogodak. 

Ja htedoh ovo malo da razložim, ali nema potrebe, sažeo si ga! :takoje:

 

Za turističke obilaske, motor skupa sa opremom na sebi nije najidealnija varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

napomena: Odnosi se samo na one koji Putuju; ne obuhvata one koji bi ili ne bi putovali  ;)

 

Prvi i pravi razlog zašto idemo je zato što volimo tako da idemo; motorom.  :P

Ponekad ti je hladno, počesto suviše vruće; posebno udobno - baš nikad. :na_glavi:

Ali je specijalno. :sampion:

Na put idemo, putovanja radi. Sve ostalo je sekundarno.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, Mikulanac said:

Ukusi su razliciti. Ja prvo idem zbog krivina a ako pored toga ima i znamenitosti to je onda pravi pogodak. 

Razumem naravno, svi smo razliciti. Ja ne bih isao samo zbog krivina ali opet i to je deo celokupne voznje. Samo, sa prtljagom, prvi put na tom putu pa ako ima i saobracaja...onda to bas i nije kao sa klipova. Vise je da se kaze bio sam tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 2 sati, hard_rock je napisao:

Razumem naravno, svi smo razliciti. Ja ne bih isao samo zbog krivina ali opet i to je deo celokupne voznje. Samo, sa prtljagom, prvi put na tom putu pa ako ima i saobracaja...onda to bas i nije kao sa klipova. Vise je da se kaze bio sam tamo.

Cekaj bre rokeru pa putujes li ti u opste ? Te prtljag ti smeta , ili se vozis samo starim pravcima kad zazires od novog , te saobracaj kojeg svuda ima ili ti vozis samo off ?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije bas ni ja da razumem... Krivine? Nema ih kod nas pa se mora na Alpe?? One serpentine iz Novog Pazara ka Sjenici, ili uspon na Rajac, ili Rgotsko brdo, ili Mionica-Ravna gora, sve to nije dovoljno nego se mora spljiskati 1000e zbog... krivina?? I to, sto kaze Hard Rock, motor sa tri kofera, prtljagom ili saputnikom i to se obara i vozi sportski kroz te krivine? Uz rizik da se skrljam na 1500km od kuce u neki jendek? Razumem donekle, ali mi ne deluje logicno i racionalno. Ali svako ima sta voli i dok ja nemam stete zbog toga, samo napred! :)

 

Ja cu sigurno ici na Alpe, mozda vec ove godine (BTW, kad je najranije moguce proci Stelvio?). Imam poznanike u Modeni koji me stalno zovu i odatle mogu da napravim obilazak dela Alpa i Cinque Terre :) Prvi put ok, verovatno cu biti odusevljen. Ali vec ne vidim razlog da opet odem tamo i da gledam puste planincine (koje nisu moja zemlja!) koje ce mi verovtno posle dva dana biti preko glave jer niceg drugog nema... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa imas manastire, jezera, planine, sume  i banje u Srbiji, ne znam sto si isao u Bugarsku. Rizikujes da te pojede medved na 600-700 km od kuce. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 7 minuta, Mikulanac je napisao:

Pa imas manastire, jezera, planine, sume  i banje u Srbiji, ne znam sto si isao u Bugarsku. Rizikujes da te pojede medved na 600-700 km od kuce. 

Mikula, kakav ti problem imaš sa medvedima? :lol:

To su "domaći", nisu kineski :lol3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@lalajko,

veoma uvažavam tvoje poznavanje lokalnih bogaza i znamenitosti. Hvala ti za mnoge lepe putopise i korisne informacije.  :care:

 

Ali me sa ovim komentarima neodoljivo podsećaš na priču svojevremeno; Paprika pa Paprika; a posle Propeler pa Propeler.  :lol2:

Idi; vidi; pa kada ti se utisci slegnu - znaćeš. Pusti predrasude i nagađanja.  :takoje:

 

BTW, za Stelvio, ja sam sredinom maja popušio. Obično je sve otvoreno tek iza 01.06.

 

 

Edit:

Maj može imati specijalnih draži. Kada ti se posreći  :)

 

Veliko zvono, Maj 2009.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
13 minutes ago, Mikulanac said:

 Rizikujes da te pojede medved na 600-700 km od kuce. 

Vide li ti staru Bugarsku poslovicu ? Neće meda da te jede ako ga ne teraš da igra  :lol:

 

E sad, ako naiđe mečka - ne znam kakva je tad situJacija; u Bugarskoj.  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
7 hours ago, brdy said:

Da li jos neko osim mene voli da se vozi po planinskim starim napistenim selima, tu strast sam otkrio kad sam isao da posetim selo brezovica odakle su moji pradjedovi sa majkine strane, odatle imam strast prema starim ruiniranim zgradjevinama.

Evo ja :D

Mada mi takvi obilasci nisu prioritet i cilj, ali kad naletim obavezno skrenem i obiđem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja