Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pomalo je bizarna činjenica da mi danas verovatno ne bi smo ni imali sve te prevoje za vozikanje da nije bilo Velikog rata. Stelvio i mnogi drugi pravci su probijani tokom rata za potrebe kretanja vojske i vojne mehanizacije. Svaka čuka u tom delu Dolomita je ujedno i neka masovna grobnica.

 

Karpati dele Rumuniju na pola. Transfagarašan - gradio ga Čeušesku za potrebe brzog prebacivanja armija u slučaju invazije Rusa.

 

Izgleda, da su svi gradili puteve iz ratnih pobuda sem nas. Mi smo se, izgleda, koncentrisali na pećine, podzemna skloništa i ostale jazbine. Jednom hajduk, uvek hajduk :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Srbija je prepuna divnih predela. Nažalost, prečesto, drumovi (i topologija i signalizacija i stanje asfalta i ...) je takvo da u mnogome kvari i utisak i zadovoljstvo vožnje/obilaska.

 

A pošto Alpi nisu u Sbiji ... nećemo dalje.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@severian

 

gresis , bas nemam predrasuda prema Rumunima ili Rumuniji , neznam odakle ti to , samo probam da budem realan

 

dobro , na Transf ... jos nisam bio , a ni Alpe jos nisam vise nego omirisao ...

 

@lalajko

 

prijatelju , kazes , citiram 

 

Sve te krivine i slicno imaju i Rodopi, ali uz mnostvo kulturno istorijskih spomenika koje Alpi mogu samo da sanjaju. 

 

pa jel ti to ozbiljno ? 

 

jeste , nije Sveti Sava umro u Svajcarskoj , ni Francuskoj , vec u Bugarskoj , ali ti garantujem da Bugarska NEMA NI desetinu istorijskih spomenika ko sto imaju Alpe sa okolinom ... mozda su takva mesta u Bugarskoj nama interesantnija , to mozda ... zato sto nismo ucili istoriju alpskih zemalja u skoli , to je cinjenica

 

jer okolina Rodopa je pola Bugarske , a okolina Alpa cetvrt Evrope 

 

ajde mi ti nabroji 10 ( slovima deset ) mesta intersantnih za obilazak u Bugarskoj ,

a ja cu da ti nabrojim 50 slicnih , samo lepsih u 100 kilometara od Alpa .... nece da me mrzi ...

 

stvarno nemam reci koliko ta tvoja izjava nema veze sa zivotom !!

 

istorijski spomenici .... gde si to nasao , pa ne idemo na ekskurziju ...:grr:

 

@drs

 

prijatelju , ja znam pouzdano da mnogo toga znas ali kad kazes

 

Stelvio i mnogi drugi pravci su probijani tokom rata za potrebe kretanja vojske i vojne mehanizacije.

 

malo gresis ...

 

Stelvio je izgraden izmedu 1820 - 1825 , ako laze Wikipedija , lazem i ja ...

 

cik da pogledamo kad je izgraden Transf ... whatever ( ne kazem da je on los , samo treba biti realan )

 

cak verujem da ces jako tesko naci bilo koji alpski prelaz pravljen u 1 ili 2 svetskom , ja znam samo za Passo San Boldo , verovatno ima jos neki ... 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/San_Boldo_Pass

 

 

 

kad smo vec kod realnosti , koja mnogima ovde ocigledno fali ....

savrseno mi je jasno da vecini ovde predstavlja misaonu imenicu da odu za 10 - 15 dana u Alpe ... em su mnogo dalje od Rumunije i Bugarske , em su mnogo skuplji . Cak bi se slozio da je vecini nas kultura , hrana , obicaji bliza kod suseda na istok . Pogotovu su , bar meni , Francuzi i mozda Austrijanci malo digli nos , jos ako ne znas njihov jezik ...

 

Nazalost , svi mi , kad skrpimo pare ( sem onih koji imaju manje problema od nas po tom pitanju ) idemo u Alpe na brzaka , probamo da ustedimo gde god moze i dozivljaj nije ko sto bi mogao i trebao da bude ...

 

Moze li se odraditi lepa tura kroz Rumuniju ili Bugarsku  za 5 do 7 dana za par stotina Evra ? svakako moze ! ako odete u Alpe za 5 do 7 dana , primirisat cete sve sto ima da se vidi , a potrosit cete bar 3 puta po 200 Evra .... sve to stoji , slazem se savrseno 

 

I potpuno mi je jasno da ce dobar deo nas zavoleti i Rumuniju i Bugarsku bas zbog svih pomenutih razloga , i kad se eto jednom posle x godina skupi lova , ode u Alpe , bude kratko ( jer su odmor i lova ograniceni ) bude nesto da ne valja ... a u Rumuniju je lako ponovo otici , popraviti utisak ako je prosli put bilo nesto da ne valja ...

 

 

 

Slazem se da su Rumunija i Bugarska divne , jeftine i nama blizu destinacije  ALI vas molim , nisu Alpi raj za motoriste i sve ostale turiste bez razloga 

 

 

i nisu Alpi ni Rodopi , ni Karpati , ni Rila , ni Pirin ... ako to nekome nije jasno , wikipedija je zakon ...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moje vidjanje stvari je sledece, prosta matematika.....

 

Ako imam budzet od recimo 1.400eur, 800eur pravac Alpi ostaje mi 600eur za komsiluk. 

Ako imam budzet od recimo 600,700eur, mastam o Alpima al zato taj kes raspodelim za komsiluk.

 

Sto bi u narodu rekli "protegni se koliko si dugacak" i ako bi voleo ponovo da odem na Alpe, jednostavno to u ovom trenutku nije izvodljivo zbog finansija i ako ogromna zelja postoji, tacka.

Isto tako, ne bi voleo da se stekam cele sezone, stiskam sad tu nesto zarad Alpi, necu da mi to bude skoro pa jedina voznja u sezoni, ne zelim!

700eur razpodelicu na razlicite datume po komsiluku, Alpe cu videti kad mi se budzet poveca i to je to.

 

Gde god otisao na 200,300km lepo je, gde god otisao na par dana jos lepse je....najgore je sedeti, k*nj*ti i ne otici nigde, prosta matematika.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 8 sati, Velimlje2 je napisao:

dobro , na Transf ... jos nisam bio , a ni Alpe jos nisam vise nego omirisao ...

Čekaj, nisi bio ni na jednoj od te dve lokacije ljudski, ali, onako realno, ubedjujes nas koji jesmo na obe da nismo u svojim ocenama realni? 

 

Piš... 

 

Nije uvek ono što je popularnije bolje. Ja ti npr tvrdim da je Rumunija, u kojoj je TF, za koji se non-stop hvataš, jedna od glupljih lokacija npr, sveukupno bolji moto provod od Alpa. Ne i od Dolomita. 

 

Po meni, Alpi su dosta bolji od Bugarske koju sam takođe vozio s kraja na kraj puno puta. Mada je i Bugarska solidna, tu negde malo iza Bosne 

 

Edit: istini za volju, svuda može da bude i dobro i loše. Zavisi od pripreme, a za to su Wikipedia i razni Klarksoni kilav izbor... 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 14 sati, drs je napisao:

Srbija je prepuna divnih predela. Nažalost, prečesto, drumovi (i topologija i signalizacija i stanje asfalta i ...) je takvo da u mnogome kvari i utisak i zadovoljstvo vožnje/obilaska.

 

A pošto Alpi nisu u Sbiji ... nećemo dalje.  :)

 Nije mi jasno  sto se ovo pretvorilo  u referendum "Alpi VS Istok evrope" uporedjujemo  "plavuse i crnke":) Mislim da se u moto sport pomalo uvlaci snobizam i ako ne ides na Alpe i alpske prevoje i ne vozis  GSA sa kompletnom produkcijom jedne smene Touratech-a na njemu nisi niko i nista.E sad'  nekome se san ostvari i obidje pola sveta a neko i dalje masta o tome i ne priznaje nista drugo.Kada sam na pocetku pomenuo Rumuniju kao alternativu nisam je uporedjivao sa Alpima u smislu sta je lepse vec kao jeftiniju varijantu za voznju po takodje lepim a nisam rekao lepsim terenima.Ovde ima dosta proizvoljnih informacija u smislu da je "Transfagarasan i okolina pola rumunije...Alpi cetvrtina Evrope" Rumunija je velika zemlja da bi joj jedan put od stotinak kilometara predstavljao polovinu zemlje a tek cetvrtina evrope i Alpi ne idu zajedno nikako.Ne znam da li je neko od zdusnih branilaca zapadnih vrednosti bio i na Alpe i na Karpate pa sa puno prava iznosi svoj stav ili se radi o enciklopediskom znanju sto bi tada trebalo posebno da se naglasi.Ako se ovo vec pretvorilo na pozdrave i zelje ja bih na Pamir Highway  u snovima a u Iran ili neke azijske vuko.....e  najverovatnije. Znate ono "Putevima Ce Gevare"  ja bih putevima "Severiana" :):)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

@Velimlje2:

 

1. Ako predjes granicu Bugarske kod Negotina, brzo si u Vidinu. Predivno gradsko jezgro, i naravno, obavezna poseta Vidinskoj tvrdjavi:

 

6sgH2EM2_o.jpeg

 

2. Pola sata voznje od Vidina, dolazi se u Belogradick, koji takodje ima svoju tvrdjavu zapocetu jos u doba Rimljana. Tu je i cuveno belogradicko stenje, sa stubovima visine po 200 metara!

 

Zid3LSYV_o.jpeg

 

3. Odmah pored Belogradicka je pecina Magura sa najstarijim crtezima koje je napravila ljudska ruka u Evropi.

 

TrqayrmT_o.jpeg

 

4. Planina Pirin sa puno jezera i planinskim vrhovima prekirivenim snegom i preko leta. Necu rasclanjivati brojne turisticke znamenitosti Pirina, racunamo ga kao jednu destinaciju. Naravno, nemoguce je obici za jedan dan.

 

wa4Kqp7Q_o.jpeg

 

NSan1njY_o.jpeg

 

5. Rodopske planine

 

Mnogo vece podrucje od Pirina, prepuno velikih jezera (do duse vestackih), prerasta i starih manastira. Nisam nasao sliku najveceg prerasta u Evropi, mislim da je oko 80 metara visine.

 

abA0bdOP_o.jpeg

 

6. Rilski manastir, jedan od najstarijih na Balkanu, datira iz 9-tg veka.

 

Ff05HUJ1_o.jpeg

 

7. Krstova gora, posle Rilskog manastira najvece bugarsko svetiliste. Velika crkva na podignuta na vrh planine do koje vodi stepeniste pored koga je 12 manjih crkvica posvecenih apostolima. Jednom nedeljno nocna liturgija, koja je zaista spektakl, za one koji to vole.

 

cBVh2FkF_o.jpeg

 

8. Velingrad, najveca bugarska banja i najveca banja na Balkanu. Preko 60 hotela! Fantasticno uredjen centar grada.

 

VZRcDs9S_o.jpeg

 

9. Hajde da racunamo pod jednu tacku - ogromna planinska jezera Dospat, Batak, Siroka poljana i Goljam Beglik. 1600 metara nad morem, gusta borova suma, najvece staniste medveda u Bugarskoj :) Uredjena besplatna mesta za kampovanje!

 

i1MuHTUc_o.jpeg

 

10. Plovdiv. Sta reci o gradu krcatim turistickim znamenitostima? Potrebno bar tri dana za obilazak. Rimski teatar:

 

9R7TqWOQ_o.jpeg

 

fuy9Q080_o.jpeg

 

nHUgWCvH_o.jpeg

 

11. Kad iz Stare Zagore krenete ka Velikom Tarnovu preko planine Balkan, cekaju vas brojne serpentine i krivine. Na jednom od vrhova Balkana, pored mesta Shipka, nalazi se spomenik oslobodiocima Shipka.

 

eyakUS2V_o.jpeg

 

12. Sto se vidikovaca tice, dobar je i vidikovac Orlovo oko, pored gradica Jagodina.

 

sOWD7DeW_o.jpeg

 

13. U blizini je i pecina Djavolje grlo, najklaustrofobicnija pecina Evrope. Sve vreme cujete sum vode koja obilazi hodnike kroz koje se krecete. Povremeno se cela napuni vodom. U njoj je najveci podzemni vodopad u Evropi. U povratku mozete da se zakacite na sajlu i predjete preko kanjona!

 

TrqayrmT_o.jpeg

 

14. Veliko Tarnovo - za mene mozda najlepsi grad u Bugarskoj. Smesten na meandrima reke sa velikom tvrdjavom i crkvom na vrhu. U vreme druge Bugarske kraljevine bio glavni grad Bugarske, sve do dolazaka Turaka. Predivna arhitektura, puno malih kaldrmisanih ulica, nebrojeni restorani sa jeftinom hranom. Takodje potrebno bar tri dana za povrsni obilazak.

 

V8JHzT8B_o.jpeg

 

eoZzTrSg_o.jpeg

 

ZphNWgvJ_o.jpeg

 

Spomenik dinastiji Asen koja je osnovala Veliko Tarnovo idrugu bugarsku drzavu. Vladali od 1187-me do 1256-te godine.

 

truZvcb2_o.jpeg

 

hKaMIT2e_o.jpeg

 

15. Bansko, sta reci o jednom od najvecih ski centara na Balkanu, sa starim gradskim jezgrom u tradicionalnoj arhitekturi?

 

H1vQZG56_o.jpeg

 

16. Napusteni spomenik Buzludzha, podignut u spomen na bitku izmedju Bugara i Turaka 1868-me godine. 1898-me godine grupa socijalista predvodjena Dimitrom Blagoevim ovde pocela planove o socijalistickoj buducnosti Bugarske. Spomenik zapocela bugarska armija 1974-te godine.

 

QjOVLssZ_o.jpeg

 

69uxDRXs_o.jpeg

 

17. Zamak Ravadinovo

 

zkVzUyp9_o.jpeg

 

wcZW2m6J_o.jpeg

 

EF7t8wQU_o.jpeg

 

18. Planina Rila, sa svojim cuvenim jezerima. Vrh Musala visok 3000 metara, najvisi vrh Balkana!

 

KZSrSYzN_o.jpeg

 

E1SB7E0M_o.jpeg

 

19. Pecina Devetaska

 

ug4mB0oy_o.jpeg

 

20. Generalno, Bugarska sela i mali gradovi. 

 

Travna, celo selo se bavi rezbarijom drveta

 

PTLEUCRR_o.jpeg

 

AglB2ptK_o.jpeg

 

Selo Bojenci:

 

i7dqdM4A_o.jpeg

 

Ima toga jos puno. Recimo Sofiju nisam ni pomenuo, treba li da kazem koliko toga moze da se vidi u glavnom gradu Bugarske? Pa Kopitoto, vidikovac-toranj na vrhu planine Vitose, iznad Sofije. Takodje, nisam pomenuo celu Bugarsku obalu, sa nekoliko elitnih letovalista. Pa bajkerske kampove, pa brojne akva parkove na koje naidjete u sred nedodjije i jso mnogo toga.

 

Mozda najveca vrednost Bugarske su ljudi, srdacni, predusretljivi i ljubazni. Svuda smo nailazili na ljubazan docek, (braca Srbi) i nikad nikakvog problema nije bilo.

 

Odusevljava me i bugarska arhitektura, jako slicna nasoj staroj srpskoj arhitekturi. Tradicionalno, krovovi na cetiri vode, dvovodnih germanskih kuca skoro da nema. Ono sto se kod nas reklamira kao etno restoran, u Bugarskoj je najnormalnije, drugacijih nema.

 

(selo Arbanasi kod Velikog Tarnova)

2-319-800x480.jpg

 

5-245.jpg

 

https://www.google.rs/search?q=Bojentsi+Village&num=50&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjlh_C3pbnZAhXiCMAKHQErBHsQ_AUICigB&biw=1280&bih=868#imgrc=0DOp-8_wHXaqTM:

 

 

A sad, cekam tvojih 100 znamenitosti Alpa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Joj što se zahuktalo...
Mene zanima šta je to zanimljivo na Stelviju npr... ?

Bugarska je npr 23x MENI zanimljivija destinacija od Alpa...
A tema kaže koliko košta...
Sve to me izlazilo 100e dan...
Tamo gde je život jeftiniji malo bolje proživiš, malo dalje voziš jer je jeftinije gorivo.
Kako god okreneš vratiš se oko famozne zelene stotkice

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 14 minuta, lalajko je napisao:

Recimo Sofiju nisam ni pomenuo, treba li da kazem koliko toga moze da se vidi u glavnom gradu Bugarske?

Najveća znamenitost iste je naš drug Panda, sa kojim je provedeno vreme uvek pravo zadovoljstvo! :)

 

PS: Bravo Lalajko, stvarno, nego kako te samo nije mrzelo! :takoje:

 

edit: dodajem na tvoju listu, čisto u moto smislu, Prohronski prevoj (od Sofije ka Montani) i put Vidin-Montana-Vraca-Botevgrad 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najgore sto google vise ne dozvoljava direktan pregled slika niti snimanje u nekom normalnom formatu, pa sam za svaku sliku morao da radim print screen, pa onda upload na imgbox.

 

Ako Panda naleti na ovu temu, mozda doda jos nesto interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

 

pre 4 minuta, severian je napisao:

Najveća znamenitost iste je naš drug Panda, sa kojim je provedeno vreme uvek pravo zadovoljstvo! :)

 

PS: Bravo Lalajko, stvarno, nego kako te samo nije mrzelo! :takoje:

 

:lol3: You are welcome. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Odgovor na Lalojkovo pisanje da ne citiram.....a ako krenes jos malo na istok imas ovo:)

sy6po7.jpg

 

 

Lalajko Bugarska mi ispred nosa a ovo nisam znao, nacuo sam ali nisam obisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 7 minuta, lalajko je napisao:

Ako Panda naleti na ovu temu, mozda doda jos nesto interesantno.

Dotakao si, ali moram da izdvojim: planinski put (nov!) Batak-Dospat, pa onda u Trigradski kanjon (pun krug, ima i makadama ko voli) je prvorazredna moto destinacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 29 minuta, Furious Panda je napisao:

 

:lol3: You are welcome. 

 

 

Panda ce oprezno pisati o lepotama Bugarske obzirom na incident iz 2011-te :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ne vidim da se postavljač teme ili neko drugi žali na činjenicu da se lagano udaljavamo od teme, pa neću ni ja već ću samo da upitam koliko košta noćenje u nekom od navedenih mesta. Smatram da bi to bilo korisno ako je iz sopstvenog iskustva. Gugl i ostale p...e m...ine na internetu nude sve i svašta ali bi zaista bilo lepo čuti i da li se i kako neko snašao. Gorivo košta koliko košta. Motor troši pa troši. Hrana, zna se. Balkanske cene se kreću od polovine pa do četvrtine onoga koliko treba izdvojiti tamo negde na Alpima i iza njih. Ali smeštaj? Ko je bio u šatoru, neka kaže da li je ipak morao negde da zakupi mesto za to ili mož' da prođe fazon negde u šumicu pored puta. Kamp? Hotel ili neki hostel možda?

Ja sam već rekao da nemam motor, deca su mi mala pa se svi planovi putovanja usmeravaju na auto i četiri osobe. Navešću kao primer onoga što smatram od koristi jedno lagano putešestvije, koje već godinama planiram, kroz interesantne predele oko Alpa pa do Azurne obale i nazad, u drugoj polovini jula. Bez žurbe i sa željom da sve vidim i nekako zapamtim. Krećem iz okoline Dortmunda, prva stanica Strazburg dve noći (210€ noćenje bez doručka), zatim Milano dve noći (250€ noćenje sa doručkom), Sanremo jedna noć (160€ sa doručkom), Marsej pet noćenja (510€ sa doručkom), Dižon dva noćenja (210€ bez doručka), Trir dve noći (290€ sa doručkom). Ponavljam da je smeštaj hotelski, za četvoro i sve je unaprd rezervisano sa mogućnošću otkazivanja u zadnjem trenutku preko booking.com jer se sa decom nikad ne zna. Slušajući Mišelinov ruter, koji eto važi za neki pouzdan, put, sa sve gorivom i vinjetama bi koštao do 700€ a upisao sam da mi auto troši oko 8,5l/100km benzina. Vreme provedeno na putu bi trebalo biti oko 34 časa dok je ukupna dužina puta oko 2800km za tačno 14 dana. Ukupna, krajnja cena (gorivo, vinjete, smeštaj): do 2400€ okvirno jer nije sve baš tačno u brojku.

Naveo sam smeštaj i troškove jer mi se čini da je to ono što se traži od početka teme, akcenat nije na samoj ruti jer je motorom ipak drugačiji ugođaj i to ne sporim iako zaista ne planiram samo auto-putevima da se krećem. Iskreno se nadam da ću sve ovo ponoviti i sa motorom, jednog dana. Ako sam skroz u "off-u" jer pričam o automobiliu, onda se unapred izvinjavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 51 minuta, lomitelj je napisao:

Ne vidim da se postavljač teme ili neko drugi žali na činjenicu da se lagano udaljavamo od teme, pa neću ni ja već ću samo da upitam koliko košta noćenje u nekom od navedenih mesta. Smatram da bi to bilo korisno ako je iz sopstvenog iskustva. Gugl i ostale p...e m...ine na internetu nude sve i svašta ali bi zaista bilo lepo čuti i da li se i kako neko snašao. Gorivo košta koliko košta. Motor troši pa troši. Hrana, zna se. Balkanske cene se kreću od polovine pa do četvrtine onoga koliko treba izdvojiti tamo negde na Alpima i iza njih. Ali smeštaj? Ko je bio u šatoru, neka kaže da li je ipak morao negde da zakupi mesto za to ili mož' da prođe fazon negde u šumicu pored puta. Kamp? Hotel ili neki hostel možda?

 

Bugarska je kamperski raj. U Rodopima ima vise medveda nego ljudi :) tako da je kampovanje besplatno. Sad bez sale, kad smo kampovali na jezeru Goljam Beglik, video sam vise od 20 uredjenih kamping mesta - sa WC-om, stolom sa klupama i kantama za djubre. Koriscenje besplatno uz uslov da se djubre ne baca na sve strane.

 

Kampovali smo u kampu Madona iza Belogradcika, kao i u kampu Zodiac kod Rilskog manastira. 

 

http://www.hanmadona.com/index.php?lang=2

http://camping.bg/en/camping-zodiac-camping29.html?setLang=en

 

U oba su cene bile 5-6e za noc. U Zodiac-u niko nije postavljao sator, bilo je u julu par stepeni iznad 0, pa smo svi bili u bungalovima, sto je takodje bilo 6e za noc po osobi. Da dodam, par kilometara iza kampa se nalaze Rilske pecine. Mi to tada nismo znali, ali vredi ih videti.

 

Planiram ove godine da posetim Veliko Tarnovo, pa i tamo postoji lep kamp:

 

http://www.campingvelikotarnovo.com/en/swimming-pool/

 

Koliko vidim, cena za sator, motor i coveka je oko 6e za dan, uz besplatno koriscenje bazena.

 

Inace, u okolini svakog veceg mesta postoji auto kamp, pa je to pitanje reseno. Klopa po restoranima u unutrasnjosti Bugarske je izuzetno jeftina, racunaj za rucak 3-4e. Najskuplje sam platio rucak u  Banskom, 9e, ali je to ipak mondensko mesto.

 

Za grupne posete, uz prethodnu najavu, moguce je dobiti prilican popust. Svi su spremni za dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Pa ovo postade baš zanimljiva tema, vrlo korisna i konstruktivna rasprava iz koje isplivaše mnoge korisne informacije.. gledam da stavim onaj smajli sa kokicama ali ne mogu da ga nadjem :)

 

p.s. @lalajko u postu sa nabrajanjem znamenitosti si se malo zaneo, redni broj 10 imaš dva puta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
2 minutes ago, lalajko said:

Hvala, ispravicu. Ja sve gledam da prekinem sa pisanjem o Bugarskoj, ali pitaju ljudi pa steta ne odgovoriti :)

Ako, ako, koga ne interesuje neka čita. I hvala za dopunu oko cena. Što se mene tiče, Bugarska je opisana. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja