Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja kada sam išao u Italiju i do Dolomita i malo sam načepio Alpe...izgleda sam bio prilično štedljiv :) Bio sam sam na motoru...i uglavnom sam bio sam u smeštaju. Činjenica da nisam spavao u Alpima :)

 

Računica je bila...800eura sve ukupno za 10 dana.

 

1 noćenje besplatno u Ljubljani (kod drugara)

3 noćenja u centru Firence 105 eura (rezervisano preko bookinga...fantastičan smeštaj - noćenje sa doručkom!)

4 noćenja na obali na jezeru Garda 114 eura (ovo je bila svakodnevna polazna tačka za celodnevne vožnje po Dolomitima. Rezervisano preko bookinga par meseci ranije...fantastičan smeštaj)

1 noćenje u Sloveniji u Skofija Loki 40 eura (najskuplji smeštaj ali i najlepši...a i doručak je sam vredeo pola tog novca :) )

 

Putarine 37 eura - 15 eura (2 vinjete u Sloveniji) + putarina u Hrvatskoj 19 eura (tamo i nazad) + oko 3 eura u Italiji pošto sam izbegavao autoput.

 

ulaz na motoGP - 90 eura

 

pređenih 3600 kilometara - prosečna potrošnja 5l - oko 288 eura po prosečnoj ceni 1,6 eura (maksimalno ako se dobro sećam 1,78 eura po litri)

 

Za hranu i piće sam potrošio sve ukupno neverovatnih 120 eura. E sad, gladan nisam bio ali kada sam na motoru retko se i setim nešto da pojedem a zbog želje da obiđem što više sa sobom sam nosio gotova jela ili sendviče pa sam u restorane seo samo par puta. Sladoled skoro svaki dan. Alkohol i kafu ne pijem, cigarete ne pušim...mislim da nisam za tih 10 dana popio ništa gazirano ali i to je za mene nekako normalno. Vode i "prirodnih" sokova sam uvek imao uz sebe.

Meni neophodan komfor je udobno spavanje i neophodan tuš...i wc naravno :) Dok putujem, najvažnija mi je voda a hrana kad naleti naleti. Dešavalo mi se da sa uživanjem provozam ceo dan i da se ni ne setim da nisam ništa jeo. Onda, kada uveče sednem da jedem, nije mi uopšte bitno šta je u pitanju dok je jestivo :) A poznat sam kao mesozder i uzivaoc u dobrom zalogaju :)

 

U rezervi sam imao kartice i dovoljno keša da me vrati do kuće...i sva moguća osiguranja i pomoći na putu. Ali to ne računam u trošak puta jer to uvek svakako uplaćujem pored registracije.

 

Zaključak...iako se i ja slažem sa računicom od 100 eura po danu, do sada sam uvek bio ispod ove cifre. Sve zavisi od toga šta smatramo neophodnim i prihvatljivim tokom putovanja. Nekome je to šator, nekome apartman kakav god bio a nekome hotel. I naravno, zavisi i od toga šta želimo videti...jer ako se plaćaju prolazi, ulazi i prilazi, pa se i jede isključivo po restoranima onda se cifre mogu popeti i preko 100...200...300... eura u danu.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Na putovanju se ne trosi koliko je potrebno novca nego koliko ima novca. Meni je ok da ponesem sator, ishrana po Lidlovim i ostalim velikim marketima. Racunam, kad mogu ljudi od 60+ godina da kampuju pa mogu i ja valjda. Dobro drustvo uvece, glupiranje i niko ne razmislja o tome gde spava. Jedino sto me mrzi da sklapam sator svako jutro. Ne patim od toga da jedem po restoranima, nas narod je bar poznat po tome da na putovanju na svakojake nacine ume da spremi odlican obrok.

Na ovaj nacin se 50 evra dnevno potrosi ako se razbacuje covek :D Mnogo je to daleko od cifre 100 evra minimum i te price. Tako da, ako neko nije u situaciji da priusti sebi neku skuplju varijantu uvek postoji nacin, bitna je samo zelja i sve se resava.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Evo ja imam zelju da provezem po Alpima i Dolomitima oko 400-500 km dnevno pa mi ti reci gde da kupim gorivo za tu distancu, gde da spavam i sta da jedem ali da ne predje 50 eura jer sam u takvoj situaciji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 11.2.2018. at 12:11, piki je napisao:

O kakvi ljudi i neverne Tome,mozete i u Rumuniji trositi 200evra dnevno,niko vas ne sprecava,covek je samo napisao koliko se jeftino moze proci i to sto je napisao je potpuno tacno.Ja bih na njegov trosak dodao jos 30 evra za neku lepu Rumunku i to je to,sve se uklapa.

Sto se tice levog ,zapadnog dela Evrope,okreni,obrni dupe ti odpozadi,bez 100 evra dnevno ne mozes nista i opet u u tom zapadnom delu Evrope treba dodati za neku Rumunku,Bugarku ili neku nasu od 30 do 50 evra ;).

Mlogo je,kume:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Pa evo ovako, na primer, u Austriji je trenutno gorivo 1.08e. Za moj motor, racunam da si tu negde, 450km, 4.5*4.5*1.080=21.87e

Smestaj u kampu za osobu, motor i sator 7.8+6=13.8e na kraju je link

Za hranu u marketima ti ne treba vise od 7e dnevno da jedes normalno, a uvek ponesem i od kuce, tako da nikad ne fali.

Vinjete austrija-5 evra, slovenija 7 evra, hrvatska putarina u oba pravca-20 evra. Ukupno 32e. Podelis to na 10 dana, ispada 3.2e

*21.87+13.8+7+3.2=45.87e*

Ostaje ti 10 dana*4e=40e da kupis magnet, veliki. Nema na cemu

 

http://www.camping-zillertal.at/index.php/prices-camping.html

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd

Ode ovo sad u raspravu o ukusima a o tome se ne raspravlja, barem ja smatram. A i pokretac teme bi mogao da se izjasni da li smo mu barem svi skupa pomogli da dodje do informacije koliko bi ga kostala tura do Alpa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
6 hours ago, nightrider46 said:

Pa evo ovako, na primer, u Austriji je trenutno gorivo 1.08e. Za moj motor, racunam da si tu negde, 450km, 4.5*4.5*1.080=21.87e

Smestaj u kampu za osobu, motor i sator 7.8+6=13.8e na kraju je link

Za hranu u marketima ti ne treba vise od 7e dnevno da jedes normalno, a uvek ponesem i od kuce, tako da nikad ne fali.

Vinjete austrija-5 evra, slovenija 7 evra, hrvatska putarina u oba pravca-20 evra. Ukupno 32e. Podelis to na 10 dana, ispada 3.2e

*21.87+13.8+7+3.2=45.87e*

Ostaje ti 10 dana*4e=40e da kupis magnet, veliki. Nema na cemu

 

http://www.camping-zillertal.at/index.php/prices-camping.html

 

Ja nikako da kupim takav motor koji trosi 4,5 litre pa je mozda tu problem. Ja racunam prosek da bude 6 litara pa cena goriva u Italiji trenutno 1.5 a bila je letos 1.7 sto je nekih 50 eura za 500 km. Tako ja i svi moji racunamo 100km = 10 eura, vrlo jednostavno i sigurica. Uvek bude manje ali ostavljam malo za rezervu. Za 7 eura u marketu u Evropi ne mogu ni da se napijem vode posteno a tek da imam dorucak, rucak i veceru je bajka. Obicno nam je cip 20 eura dnevno i to sve ode na hranu, pice u pauzama voznje itd... Moguce da mi puno jedemo.  Slaninu, prsut ili  cvarke koje nosis na put isto si platio, nisi nasao na ulici. Normalna soba na takvim destinacijama tesko se nalazi ispod 20  eura a to i nije neka razlika od kamp varijante. Na kraju krajeva mnogo ti je lakse kad racunas stotkicu za trosak pa bude 80 nego  kad racunas 50 a bude 80.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

dzaba teoretisanja 4 strane... Putovanja u Maroko, Moskvu, Baltičke zemlje, Sicilija Italija Dolomiti... praktično potvrđuju da smo moji prijatelji i ja imali potrošnju 100eur/dan.  Po danima to ide malo gore malo dole ali prosek je 100% - 100 dan. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 7.2.2018. at 22:00, zlaya je napisao:

Pitanje za iskusnije, gde lepite vinjete na motoru i kako ih najlakse skinuti? A sto se tice Rumunije i ex Yu, moze dosta jeftinije da se prodje od 100e dan. Slazem se sa Doktorom u vezi zajednicke kase i smestaja. :takoje:

ja   registracione nalepnice zalepim na (na parcetu malo vecem od nalepnice) one  samolepljive tapete kako da objasnim ima u farbarama rolne u raznim bojama sirine oko 60cm one se posle lako odlepe sa sve nalepnicom i ne ostane nista

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja sam pre par godina išao na Atlantski okean (Francuska) i sve je izašlo oko 800-900 eura ne sećam se. Noćenje je najbolje preko Air BnB, rezervisao sam danas za sutra noćenje kad vidim dokle sam stigao i super je bio smeštaj, na Atlantiku u nekom kampu sam bio (nosio šator) i to je bilo 16 eura noć. Hrana neki restorani i sendviči uglavnom. Sve u svemu ruta oko 6.000 km i 10 dana puta. 5 dana sam bio u Parizu kod drugara za free smeštaj pa je zato malo jeftinije. Motor ZZr 1100 sa potrošnjom oko 6l.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
7 hours ago, Mikulanac said:

Ja nikako da kupim takav motor koji trosi 4,5 litre pa je mozda tu problem. Ja racunam prosek da bude 6 litara pa cena goriva u Italiji trenutno 1.5 a bila je letos 1.7 sto je nekih 50 eura za 500 km. Tako ja i svi moji racunamo 100km = 10 eura, vrlo jednostavno i sigurica. Uvek bude manje ali ostavljam malo za rezervu. Za 7 eura u marketu u Evropi ne mogu ni da se napijem vode posteno a tek da imam dorucak, rucak i veceru je bajka. Obicno nam je cip 20 eura dnevno i to sve ode na hranu, pice u pauzama voznje itd... Moguce da mi puno jedemo.  Slaninu, prsut ili  cvarke koje nosis na put isto si platio, nisi nasao na ulici. Normalna soba na takvim destinacijama tesko se nalazi ispod 20  eura a to i nije neka razlika od kamp varijante. Na kraju krajeva mnogo ti je lakse kad racunas stotkicu za trosak pa bude 80 nego  kad racunas 50 a bude 80.

Svako voli da potrosi vise pa i ja. Poenta mog pisanja je sledeca, da se covek ne uplasi kad vidi 100 evra, ako nije u mogucnosti da isfinansira. Hteo sam da kazem da je moguce ako postoji zelja, nista vise od toga. Daleko od toga da sam hteo da ulazim u raspravu, ali me je malo iznervirao tvoj komentar.

Ipak je ovo mesto gde treba svako da iznese svoja misljenja i iskustva, a ne da se prepiremo. Imamo zajednicku strast i treba da se postujemo. Ziveli

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nikakva rasprava, samo polemika cemu forum i sluzi. Razmena informacija iz kojih svako moze nesto da sazna. Zajebano je kad polemisu oni koji imaju samo rekla kazala iskustva a za tebe kapa dole.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

čitam polemiku i vidim da jeftinije može a samo ako se uštedi na hrani.Znači ništa restorani .Sva hrana i piće iz megamarketa.KOjih i gde .Koji su u italiji najeftiniji.Kolko ja znam austrija,nemačka lidl i peni.Šta znači biker frendli na nekim pansionima,jeftinije ,reklama ,garaža ili nešto treće.Ima li ko da preporuči neko mesto za spavanje što štrči sa malom cenom,naravno da nije rupa.Vredi li cenkanje.Ja sam dosta proputovo od istočne turske pa do zapadne evrope kolima.Ne i po alpima.Dešavalo se da pre 20 godina na magistralama platim po 80 dolara za nešto nezamislivo loše pa ja preporučujem da se smakne makar malo sa glavnih puteva.

Ko ide na sever preko madjarske a neće autoput nek sipa gorivo u kiškunhalašu na samom ulazu.Gorivo već mnogo godina dosta jeftinije nego bilo gde gde sam video u madjarskoj,a pumpa velika nova.Na izlazu iz grada uvek radar a u gradu na glavnom putu hondin salon.

Dajte neke konkretne preporuke.

ETO MENI SAD PADNU NA PAMET KAUČ SURFERI,Dečko iz mislim DJakova u HR obišao motorom tako ceo svet.Dal i je neko i to koristio jer spavanje je največa stavka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 16 minuta, sasa ns 1 je napisao:

čitam polemiku i vidim da jeftinije može a samo ako se uštedi na hrani.Znači ništa restorani .Sva hrana i piće iz megamarketa.KOjih i gde .Koji su u italiji najeftiniji.Kolko ja znam austrija,nemačka lidl i peni.Šta znači biker frendli na nekim pansionima,jeftinije ,reklama ,garaža ili nešto treće.Ima li ko da preporuči neko mesto za spavanje što štrči sa malom cenom,naravno da nije rupa.Vredi li cenkanje.Ja sam dosta proputovo od istočne turske pa do zapadne evrope kolima.Ne i po alpima.Dešavalo se da pre 20 godina na magistralama platim po 80 dolara za nešto nezamislivo loše pa ja preporučujem da se smakne makar malo sa glavnih puteva.

Ko ide na sever preko madjarske a neće autoput nek sipa gorivo u kiškunhalašu na samom ulazu.Gorivo već mnogo godina dosta jeftinije nego bilo gde gde sam video u madjarskoj,a pumpa velika nova.Na izlazu iz grada uvek radar a u gradu na glavnom putu hondin salon.

Dajte neke konkretne preporuke.

ETO MENI SAD PADNU NA PAMET KAUČ SURFERI,Dečko iz mislim DJakova u HR obišao motorom tako ceo svet.Dal i je neko i to koristio jer spavanje je največa stavka.

Iz mojeg skromnog iskustva rekao bih da su ti prohtevi malo nerealni. Po mom misljenju hoces da ides na jednu od top destinacija u Italiji i da bude jeftino. Tesko da moze. Ja prodjoh od Cortine do Stelvia kakav crni Lidl ili bilo koji drugi Mega market. Ako nabodem obicnu trgovinu, Spar ako se ne varam, super. Sumnjam da su oni u tom fazonu jer je prilican broj smestaja ili samo spavanje ili ima i dorucak. Rucak, vecera restoran. Mozda gresim,neka me isprave meni to sve lici na neki dil medju njima da svako uzme neki deo kolaca. Gorivo je skuplje na pumpi pa samim tim mislim da je i potrosacka korpa skuplja. Imas sve na Bookingu a na dosta hotelskih sajtova nailazio sam da cene vezu za min. 3 night.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 13 sati, sasa ns 1 je napisao:

ETO MENI SAD PADNU NA PAMET KAUČ SURFERI,Dečko iz mislim DJakova u HR obišao motorom tako ceo svet.Dal i je neko i to koristio jer spavanje je največa stavka.

Ovo sto si pomenuo, ja sam clan tog sajta i veruj nije to njihov cilj. Stos je u tome da se druzis sa domacinom, pokaze grad i sl.

Samo da bi prespavao ne bi ti niko (sanse su veoma male) ponudio. Ja sam koristio to, i jos uvek koristim ali Italija je zemlja NO NO NO za parove ili muskarce. Zato i ove god, a idem u Rim, Napoli, Sorrento i Matera (juzna Italija) potrazim na booking i airbnb smestaj. Jbga, Italijani koriste sajt i ko "dating sate" sto nije u redu. Sto vise, pokusao sam ja da pisem nekima da bi mi dali upustva i sl sto i gde da vidim da bi mogao da maksimiziram dane, i od poreko 30 poruka, samo dvjoe sum mi odgovorili. Prvi onako, hladno samo naveo listu, ali drugi su bili haos. "No, we can't" pa sada ti vidi jel uopste citaju ili razume engleski.

Tako da to je samo potvrdilo ono sto sam vec znao da ako si par ili sam muskarac da su ti sanse za CS minimalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 13.2.2018. at 22:02, nellle je napisao:

.

Niko ne osporava lepotu voznje po alpskim prevojima,ukus talijanske kuhinje i nocenje u bajkovitim austrijskim selima.Ocigledno  i da je cifra od 100e polazna osnova kada se pogleda u tom pravcu. Cinjenica je i to da je takva avantura nedostupna prosecnom srpskom bajkeru pa tako ulazimo u uslovno receno "rasprave" E sad, ne znam ovi malo zahtevniji dal' se i kod kuce bas svako jutro kupaju i da li kad podju na posao ili fakultet idu u restoran na dorucak ili za evro ili evro i po pojedu nesto s nogu.Za nas siromasnije jos ranije sam shvatio rezervisan je istok i da za tih 30-50 e/dan obilazimo npr. Rumuniju,Bugarsku, Tursku,Albaniju i dalje na istok....IRAN (gorivo 0,3 US  dolar),razvlacimo satore gde nam padne na pamet bez bukinga i kuvamo supu na primusu.......Izaso sam iz teme svesno,mislim da je pitanje dobilo i vise nego potrebnih odgovora, covek vise i ne mora tamo da ide, a  ako mu ovo sto sam napisao smeta mogu i da obrisem.      Nije lose ponekad izaci iz zone komfora, meni motor za to sluzi

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Po meni, stvar je u tome da li si spreman da se pomucis zarad ostvarenja cilja. Ako putujes minimalisticki ne mora da bude skupo pa makar to bili i Alpi, pomocice i ako imas nekoga na ruti kod koga mozda mozes prenociti, takodje se ne moraju placati kampovi, dovoljno je pametno odabrati mesto za divlji kamp gde neces biti "na očima".

E sad, pitanje je da li u cenu putovanja racunas i pripremu putovanja.. to znacajno menja stvari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Da dodam, iako je već sve rečeno: 100 EUR dan na zapadu, i to je to! I to skromno. 10 EUR za 100 Km vožnje, pa ako je nekom i manje od toga - rezerva, a lako može da bude i više gde je gorivo skuplje.

 

U svaku računicu treba uneti važnu nepoznatu - koliko Km dnevno?

 

Meni je zaista teško (čitaj: projekat za hidrocentralu) da iskombinujem Alpe za 50 EUR dnevno, kao i hranu za 7 EUR dnevno u hipermaktetu?! To mi liči na ono kada čovek sam sebe laže koliko mu vozilo troši (uvek manje od realnog!), ili koliki je kladioničaru saldo u kladionici (na kraju je uvek u plusu...): koliko god bilo netačno - nesumnjivo da onaj ko iznosi računicu, u nju iskreno veruje.

 

Na put se kreće sa realnom računicom i izvesnom rezervom, zato je i postavljena ova tema. Navedeni "rekordi" skromne potrošnje podrazumevaju ili malo Kilometara, ili značajna odricanja, ili i jedno i drugo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja se držim nekog okvira za mene i ženče, Bosna, Rumunija i sl. 100E po danu.

Slovenija, Austrija i dalje u alpe 150E po danu.

Uvek nosim neku rezervu + kartica za ne daj bože.

Ali kad vozim sam za svoju dušu, što napisa neko, meni je tada najbitnija vožnja. Klopa pada u drugi plan.

Mogu da jedem vrlo malo i nisam izbirljiv da li je to brza klopa ili iz nekog marketa. Ne mora svaki put da jedem u restoranu.

Svratim na piće, kafu, odmorim na nekom vidikovcu ...

Mogu da jedem kao miš tada, verovatno me drži taj adrenalin. Tako da kad sam solo mogu da spustim troškove vs kad sam sa ženom.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Misljenja su razna , a potrebe , prohtevi i ocekivanja jos vise razlicita ...

 

Ja sam putovao i jos cu da putujem ( nadam se ) u zapadnu Evropu za manje od 100 Eura po danu , nekad i vise , mnogo vise , ali takav je bio plan ...

 

U sustini , siguran sam da moze ispod 100 Eura u Alpe , jeste da je Rumunija ili Bugarska jeftinija ,

ali sem mozda tih 50 kilometara Transfa... kako li se pise ?? uporedivati Rumuniju i Svajcarsku je glupost !!

 

Ne kritikujem Rumuniju , ali ipak ....

 

Da se razumemo , meni je jos zelja Rumunija , kad tad taj Transf - whatever , Bugarska me nesto ne privlaci , ali Alpi su Alpi , tamo bi mogao svake godine , samo ne moze ;)

 

Jedino to ne vazi ako vam je sta ste pojeli vaznije od gde ste bili .... u tom slucaju udri po pecenju ( ili sta vec preferirate ) i opali krug oko komsiluka - uzivancija 

Meni hrana jako malo znaci , uspomene ostaju u meni duze od hrane :)

 

Po meni bolje je u Alpe sa punim koferom slanine nego po Romuniji i Bugarskoj po restoranima ... i nikad ne otici u Alpe . Ok ako ides cesce u Rumuniju i slicno , pa odes jednom u Alpe , al da ne odes nikad zato jer neces da se hranis u Lidlu ?? 

 

velika greska , po meni . 

 

Ali , svakako svi mi po svom , svakome kako on namesti ... mene naprimer ni nacrtanog necete videti ni u Albaniji , ni u Turskoj , ni u Maroku , ali ne branim nikome njihov put , sta vise , volim da citam putpise iz tih krajeva , ali ja tamo ne planiram  ;)

 

i to je , verovatno moja velika greska , ne tvrdim suprotno , ali sam suvise mator da menjam misljenja ... :takoje:

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 2 sati, Pustolov je napisao:

Da dodam, iako je već sve rečeno: 100 EUR dan na zapadu, i to je to! I to skromno. 10 EUR za 100 Km vožnje, pa ako je nekom i manje od toga - rezerva, a lako može da bude i više gde je gorivo skuplje.

 

U svaku računicu treba uneti važnu nepoznatu - koliko Km dnevno?

 

Meni je zaista teško (čitaj: projekat za hidrocentralu) da iskombinujem Alpe za 50 EUR dnevno, kao i hranu za 7 EUR dnevno u hipermaktetu?! To mi liči na ono kada čovek sam sebe laže koliko mu vozilo troši (uvek manje od realnog!), ili koliki je kladioničaru saldo u kladionici (na kraju je uvek u plusu...): koliko god bilo netačno - nesumnjivo da onaj ko iznosi računicu, u nju iskreno veruje.

 

Na put se kreće sa realnom računicom i izvesnom rezervom, zato je i postavljena ova tema. Navedeni "rekordi" skromne potrošnje podrazumevaju ili malo Kilometara, ili značajna odricanja, ili i jedno i drugo.

"Rekordi" kako ih ti nazivas odnose se na druge destinacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo
Pre 2 sati, Velimlje2 je napisao:

 

Jedino to ne vazi ako vam je sta ste pojeli vaznije od gde ste bili .... u tom slucaju udri po pecenju ( ili sta vec preferirate ) i opali krug oko komsiluka - uzivancija 

Meni hrana jako malo znaci , uspomene ostaju u meni duze od hrane :)

 

Po meni bolje je u Alpe sa punim koferom slanine nego po Romuniji i Bugarskoj po restoranima ... i nikad ne otici u Alpe . Ok ako ides cesce u Rumuniju i slicno , pa odes jednom u Alpe , al da ne odes nikad zato jer neces da se hranis u Lidlu ?? 

 

velika greska , po meni . 

 

 

 

 

Upravo sam na to mislio. Ako imas san da odes na Alpe a budzet je ogranicen bolje se malo skupiti i pomuciti a ipak to videti jer tesko da ces sa tog puta pamtiti lux spavanje i dobru klopu.. da ne pricam sto minimalizam zna da pojaca "adventure" faktor.. opet, sve zavisi kome je šta bitno u svemu tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja