Jump to content

Moto Zajednica

koliko košta putovanje

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sveto brate,pa i sa tom potrosnjom potrosis 100 evra goriva.5 dana,smestaj,klopa,kafe...ok je za 2dana,ali za 5...sf...jesi nosio sator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

ako motor trosi 5l/100km i predjete 500 u danu a cena goriva 1.4e na gorivo ode 35e

ako nadjete povoljan smestaj sa kupatilom, to ce biti oko 25e najmanje (sa doruckom)

ako pojedete nesto sitno i kupite neku vodu dodamo jos 10e dnevno

 

vec smo na 70e a nismo se uopste opustili.

 

Dodajmo na to i 10ak evra na putarine, jer sigurno negde kacimo autoput ili placamo prelaz preko prevoja i vec smo na 80.

 

E sad ako racunate amortizaciju i pripremu motora i da ste presli kilometara za skoro jednu zamenu ulja, potrosili gume znacajno za tih par hiljada kilometra dodajte komotno jos bar 10e po danu i na to. Eto nas na 90. 

 

Ostaje jos 10 na dan da ponekad zapravo i pojedete/popijete nesto normalno, ili platite neki suvenir, turisticku atrakciju ili nesto slicno.

 

Eto nas na magicnih 100e.

 

Od svega toga u Svajcarskoj je najgore sto se cena tice. Tamo smo dali cak po 40e za najjeftiniji smestaj u gradu u kom smo se silom prilika zadesili. Platili smo putarinu za jebeni sokak koji je u privatnom posedu i jedini je put do pomenutog smestaja. Platili smo i trajekt Ankona-Split po 130e (ukljucena cena motora). To sve nije uracunato u tih 100e.

 

Ovo je moj konkretan primer sa putovanja u Alpe 2013. godine. Ne trosi svaciji motor isto, ne prelaze svi isto kilometara, nemaju svi ista ocekivanja od puta i smestaja ali mislim da smo svi zajedno dali coveku dovoljno materijala za neku licnu racunicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Stelvio je besplatan, Gross je 25.5 eura bio 2017, sad je 26. Evo ti cjenik tu. https://www.grossglockner.at/gg/en/pricesandopeninghours 

 

Goriva ces potrosit koliko trosi i koliko predjes. Mi smo spavali u prosjeku za 35-45 e po glavi (nocenje s doruckom). Sta ces jest i pit ovisi o tebi. 

 

Vinjete ti trebaju ako ides autoputem SLO-AU, a HR je placanje na kucicama. 

 

Kao sto su i drugi rekli, 100e / osoba/ dan je neka uobicajena potrosnja u prosjeku. 

 

Nije lako odgovoriti drugacije na ovakvo pitanje. sorry.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 5 sati, sashac je napisao:

Sveto brate,pa i sa tom potrosnjom potrosis 100 evra goriva.5 dana,smestaj,klopa,kafe...ok je za 2dana,ali za 5...sf...jesi nosio sator?

Toliko sam i napisao za gorivo, nisi citao od pocetka dve noci u satoru i dava u motelima 1x kod Jankovica u Curtea de Arges cena 5e i 1x lovacki dom na Transalpini na severnoj strani jezera Oaza 100  lei :4,3=23,25 e za cetvoricu mladica  2x sator a ni gladni nismo ostali....pokvarismo coveku objavu ja sam kriv  j....a me Rumunija.Covek je precizno postavio pitanje i naglasio skupe zemlje izvinjavam se 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Evo ovako za planiranje putovanja mozda nekom pomogne nisam proveravao tacnost:

 

-http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp   Drumarine

 

-http://srb.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ cene goriva

 

Boking com  prenociste

 

Hrana ..svako sebe najbolje poznaje

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Osim onima ciji motori trose manje od 5L, svi ostali najvise troskova imaju sa gorivom. Lepo rece Sveta, njegov je 5,3L dok nekima ide i do 8,2L u normalnoj voznji (to sam ja na zalost :( ) tako da meni za 1500km je trosak negde oko 150 eura, ..... a mozda i koje euro vise.

Smestaj, opet ko sto voli, neko voli kamping, neko voli hostel, a neko hotel. Ali u Italiji tesko da ce se bilo sta naci ispod 20 eura za covek i motor. pa kada to pomnozis sa broju dana ... dobije se jos jedna dobra stavka troskova.

U principu DA, 100eura dnevno, ali se to moze i malo drugacije organizovati. Bar ja tako radim da bi mi odmor/voznja bila na "rate". Uplatim smestaj par meseci ranije, ako je potreban i ferry i eto imam samo trosak za benzin. Sa ovom kombinacijom pruzam sebi mogucnosti da ukombinujem i moguce koncerte, jer naravno, na ratama je sve to :)

Velike pripreme za motor se obave u toku zime, tako da opet imas one "rate". Jer ako nesto radis u toku sezone, to je najcesce samo menjanje ulja. A opet, to ulje kupis u toku zime :) opet rata hahahah

Mozda i nisam bio od prevelike pomoci, ali to je moje misljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto je kolega vec i rekao, pitanje je jednostavno ali nam se pristupi razlikuju sto je i normalno. A i normalno je da je truli zapad skuplji od istoka. U svakom slucaju bitno je da se tockovi kotrljaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Zavisi kolike su zelje i prohtevi. Za pristojno putovanje je 100€ na dan neizbezno, kao sto rekose kolege. Meni lično je najveća stavka prenoćište, volim da prespavam kao čovek u dobrom krevetu i da imam svoje kupatilo. A to racunaj na Dolomitima košta 50€ . Još dodaj 50€ gorivo, pa neko pivo,klopa, amortizacija... Lako može na 150€ dan da izadje. Prevoji se uglavnom plaćaju u Austriji, sto bi ti preporučio da izbegnes, nemaju ništa bolje nego sto imaju italijani, čak šta losije.. Groslockner na primer, ne vredi 25€ nikako...Ja jednom se prevario da odem i nikad više...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

pozdrav svima 

Par napomena ( vlasnici GS lc i sličnog oružja ne moraju da se muče sa čitanjem (mala šala))

potpuno se slažem sa napisima 100-150e dan i to uzeti kao DONJU granicu troškovnika ,pogotovu u Alpima .

Obratiti pažnju na spremnost motorcikla (gume , akumulator, alternator,amortizacija ) jer troškovi popravki su visoki koliko i Alpi 

Za Rumuniju se slažem sa kolegom i preporučujem je .

za EX YU se pogotovu slažem i extra je preporučujem (ako se desi  troškovi popravki se svode na nulu ,ali mora da se popije puno piva sa ljudima koji ti pomažu .

Sretna vožna i izvolite na piće u Mladenovac (ja plaćam = vama je besplatno= troškovi =0 )

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A ovi nasi AMSS slep i to ? :D Jel ima neka uputna firma kod nas da se bavi slepom motora, znaci platim clanarinu i miran sam a ne dodatne zajebancije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Da, miran si ako ti se desi nezgoda negde oko kuce...

Bolje da imas negde u steku spremno 100-200e za gorivo, pa da dodje neki drugar po tebe kombijem, pikapom......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Ostaje kao varijanta Rumunija za voznju mi smo neku godinu unazad bili 5 dana 1600km za 150e 
1600 km ako motor trosi 5l to je oko 80l goriva ili oko 100 e 5 Dana jeli pili za 50e?

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 3 minuta, stefanFanatic je napisao:

1600 km ako motor trosi 5l to je oko 80l goriva ili oko 100 e 5 Dana jeli pili za 50e?

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk
 

Imas bar deset putopisa iz Rumunije sa sve troskovima. Procitaj pa ces znati koliko sta kosta ako nisi bio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

O kakvi ljudi i neverne Tome,mozete i u Rumuniji trositi 200evra dnevno,niko vas ne sprecava,covek je samo napisao koliko se jeftino moze proci i to sto je napisao je potpuno tacno.Ja bih na njegov trosak dodao jos 30 evra za neku lepu Rumunku i to je to,sve se uklapa.

Sto se tice levog ,zapadnog dela Evrope,okreni,obrni dupe ti odpozadi,bez 100 evra dnevno ne mozes nista i opet u u tom zapadnom delu Evrope treba dodati za neku Rumunku,Bugarku ili neku nasu od 30 do 50 evra ;).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 2 sati, stefanFanatic je napisao:

1600 km ako motor trosi 5l to je oko 80l goriva ili oko 100 e 5 Dana jeli pili za 50e?

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk
 

A sta to  bas me interesuje jedete i pijete toliko pa vam treba tolika lova

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čita san putopis jednega njemca koji je motorom obiša cilu Afriku sa 5K€...

Najviše je potrošio na benzin.

Troškovi putovanja prvenstveno ovise o putniku samom i njegovom pristupu domicilnim kulturama i ljudima koje uz put sreće.

To bi u stvari i triba bit cilj svakog putovanja.

No postoje i “putnici” kojima je hotelsko osoblje jedini susret sa domicilnom kulturom i pučanstvom..

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И Дашић обиђе европу за 44 дана, 10к километара и око 3к евра.
Много тога је индивидуално..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja