Jump to content

Moto Zajednica

Koliko se moze ostati u EU sa srpskim tablicama a EU pasosem?

Recommended Posts

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Astral izvini ali ne znaš o čemu pišeš.

 

Boravak(boravište) označava kratkotrajno jelte boravljenje na nekom mestu.

Ako ti je centar životnih aktivnosti negde to je već prebivalište.

 

I da, bitno je za bilo koju državu jer se na osnovu toga ulazi u domen poreskog prava i o primeni konvencija o dvostrukom oporezivanju.

 

To za bugarski pasoš ne znam ali sigurno nije tačno da i nakon dobijanja pasoša da boravište treba da ti bude u bugarskog. To je izvesno bila varijanta koja je prolazila za velikobugarski interes u tom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

O svemu sto pisem znam jer sam procitao negde. 

Ako su mene lagali onda i ja lazem. 

Pravnik nisam, to se vidi sa Marsa.

Interesuje me tema pa sam citao, mahom ljudi pisu gluposti,onda naidje neko poput mene koji i kaze pola korisnog pola netacnog/glupog/nazovite po volji.

Retko,bas retko se neko iz struke javi i objasni sta i kako. 

Ne znam zbog cega ali tako je. I kada objasne nesto to bude nesto opste i cesto nedoreceno. Pratim vise foruma na ovu temu i jako malo informacija se moze naci koje nekome zaista mogu koristiti.

Al cim sve saznam i ja cu poceti da cutim. To valjda tako mora,neko pravilo,tajni kod,odkud znam.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Pre 6 sati, Astral je napisao:
Pre 14 sati, bmw je napisao:

Ovo baš i nije tačno.....meni je prebivalište u Ljubljani, a ja mogu da registrujem gde god hoču na teritoriji zlovenije. mogu imati tablice MB,CE, KP, koje poželim. Mogu čak i platiti osiguranje vozila kod bilokoje osiguravajuče kuče u Evropi, jedino putarinu moram platiti u zloveniji, jer mi je stalni boravak u zloveniji. 

Jel to vazi samo za Sloveniju ili uopste ? Ako imate iskustava podelite sa nama. 

Za ostale zemlje ne znam, ali za zloveniju znam sigurno.....jedan moj auto ima LJ tablice, a drugi MB tablice.....jednog sam registrovao u Ljubljani , a drugog u mariboru kada sam ga kupio i nisam hteo da mi promene tablice.

Ako nije tajna, kako izgleda EU pasoš? Video sam svakakve pasoše, ali EU pasoš još nisam.....ako ga ima neko, neka okači sliku molim......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

auuu al se zakomplikovalo. Ovo sto pisem nije rekla kazala nego realnost i evo ti u detalj.

Imam dvojno drzavljanstvo SRB i SLO.

Imao sam registrovan motor u Nemackoj, tabla Berlin a ja u drugoj opštini. Jer sam prvo bio u Berlinu pa prešao u drugu opštinu i zadržao table jer su moje. Koristio srpsku vozacku i duze od 6 meseci. Vozio po EU i po Srb.

Posle toga vozio drugi motor sa Sremska Mitrovica tablama u Nemackoj, po teritoriji EU, Rusije, Mongolije itd... 

Nikada nigde problem. 

Tako da...

Ti tvojim pasošem regulišeš svoj boravak.

Saobraćajnom i polisom osiguranja regulišeš prava motocikla... A to što ti imaš dva pasoša to nikoga ne zanima.

Kada možeš upasti u problem ???

Ako npr imas Slovenačko državljanstvo i duže od 6 meseci voziš vozilo u SLOVENIJI a vozilo registrovano na tebe. Isto važi i u drugim zemljama EU. Ali to ne znači da ćeš biti u problemu npr u Italiji. Nećeš. Bio bi da imaš njihov pasoš.

A ako voziš vozilo registrovano na člana porodice, komšiju, bilo koga drugog... možeš voziti do sudnjega dana-napraviš medjunarodno punomocje i pun gas. Bez obzira u kojoj si državi.

Kada si u Srbiji-voziš šta ti volja. Ako imaš pasoš EU možeš da voziš vozilo bilo koje države uz minimum papira i niko te ne dira.

Ovo je praksa... a teoretičara ćeš sresti stotine.

Ako te još šta zanima ti pitaj.

Dotle... samo to vozi i uživaj

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
20 hours ago, nik_sa015 said:

auuu al se zakomplikovalo. Ovo sto pisem nije rekla kazala nego realnost i evo ti u detalj.

Imam dvojno drzavljanstvo SRB i SLO.

Imao sam registrovan motor u Nemackoj, tabla Berlin a ja u drugoj opštini. Jer sam prvo bio u Berlinu pa prešao u drugu opštinu i zadržao table jer su moje. Koristio srpsku vozacku i duze od 6 meseci. Vozio po EU i po Srb.

Posle toga vozio drugi motor sa Sremska Mitrovica tablama u Nemackoj, po teritoriji EU, Rusije, Mongolije itd...

Nikada nigde problem.

Tako da...

Ti tvojim pasošem regulišeš svoj boravak.

Saobraćajnom i polisom osiguranja regulišeš prava motocikla... A to što ti imaš dva pasoša to nikoga ne zanima.

Kada možeš upasti u problem ???

Ako npr imas Slovenačko državljanstvo i duže od 6 meseci voziš vozilo u SLOVENIJI a vozilo registrovano na tebe. Isto važi i u drugim zemljama EU. Ali to ne znači da ćeš biti u problemu npr u Italiji. Nećeš. Bio bi da imaš njihov pasoš.

A ako voziš vozilo registrovano na člana porodice, komšiju, bilo koga drugog... možeš voziti do sudnjega dana-napraviš medjunarodno punomocje i pun gas. Bez obzira u kojoj si državi.

Kada si u Srbiji-voziš šta ti volja. Ako imaš pasoš EU možeš da voziš vozilo bilo koje države uz minimum papira i niko te ne dira.

Ovo je praksa... a teoretičara ćeš sresti stotine.

Ako te još šta zanima ti pitaj.

Dotle... samo to vozi i uživaj


 


 

Bravo, lepo receno
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 9 minuta, Bokichica je napisao:

Naravno, za sve zemlje koje omogucuju dvojno drzavljanstvo
 

samo u informaciju, zlovenija NE omogučuje dvojno državljanstvo. To je bilo moguče pre, dok je još bio đumbus od zemlje, sada se pre dodele državljanstva traži ispis iz prijašnjeg državljanstva (ispis iz knjige državljana).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Just now, bmw said:

samo u informaciju, zlovenija NE omogučuje dvojno državljanstvo. To je bilo moguče pre, dok je još bio đumbus od zemlje, sada se pre dodele državljanstva traži ispis iz prijašnjeg državljanstva (ispis iz knjige državljana).

Od kada ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 2 minuta, nik_sa015 je napisao:
pre 3 minuta, bmw je napisao:

samo u informaciju, zlovenija NE omogučuje dvojno državljanstvo. To je bilo moguče pre, dok je još bio đumbus od zemlje, sada se pre dodele državljanstva traži ispis iz prijašnjeg državljanstva (ispis iz knjige državljana).

Od kada ???

 

pa več jedno 10 godina...oni koji zatraže zlovenačko državljanstvo moraju da se odreknu svog državljanstva. Drugo je što su ljudi "dobivali" slovenačko državljanstvo 91. godine, a imao si več srpsko ili bilokoje drugo državljanstvo. Ti ljudi još i dandanas imaju oba državljanstva. Ili kao moj otac naprimer....prvo je dobio slovenačko državljanstvo, pa je tek naknadno izvadio još srpsko državljanstvo. Država zlovenija NE dozvoljava dvojno državljanstvo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
 
pa več jedno 10 godina...oni koji zatraže zlovenačko državljanstvo moraju da se odreknu svog državljanstva. Drugo je što su ljudi "dobivali" slovenačko državljanstvo 91. godine, a imao si več srpsko ili bilokoje drugo državljanstvo. Ti ljudi još i dandanas imaju oba državljanstva. Ili kao moj otac naprimer....prvo je dobio slovenačko državljanstvo, pa je tek naknadno izvadio još srpsko državljanstvo. Država zlovenija NE dozvoljava dvojno državljanstvo......


Gresis. 2010god sam dobio SLO drzavljanstvo a zadrzao bez problema Srb. Evo dva pasosa uredno stoje u torbici


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 18 minuta, nik_sa015 je napisao:

 


Gresis. 2010god sam dobio SLO drzavljanstvo a zadrzao bez problema Srb. Evo dva pasosa uredno stoje u torbici


Sent from my iPhone using Tapatalk

A dobio si ga na osnovu roditelja ili si išao regularnim putem?Ako nije tajna naravno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
A dobio si ga na osnovu roditelja ili si išao regularnim putem?Ako nije tajna naravno.....

Otac mi je Slovenac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 7 minuta, nik_sa015 je napisao:


Otac mi je Slovenac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa u tome i jeste keč.....tu dopuštaju dvojno državljanstvo jer je to nasledno pravo (ili u raznim slučajevima gde činiš "važne stvari za državu" kao recimo sportisti,itd...).

Da si išao "redovnim putem", prvo bi trebao stalno živeti u zloveniji 10 godina (za ovo nisam baš siguran jer su pomerali granice čak i na 15 godina), polagao bi test iz slovenačkog jezika (znao bi poznatu slovenačku pijanicu Prešerna napamet) , za celo vreme bi morao biti nekažnjen i zadnja stavka bi bila ispis iz matičnog državljanstva.

veruj mi da znam o čemu pričam, pošto imam "debela" iskustva na tom području.....

UPDATE: EVO MALO LEKTIRE

UPDATE2: malo niže dole kod te "LEKTIRE" lepo piše da pre dodele državljanstva treba doneti ispisnicu iz prijašnjeg državjanstva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Imam i ja dvojno drzavljanstvo HU/SRB

 

U HU pasosu mi kao i u SRB pasosu pise mesto prebivalista Srbija...

 

Odgovor na deo pitanja je DA, moze se voziti sa EU pasosem SRB registrovano vozilo... sve OK

 

Drugi deo pitanja ima odgovor 6 meseci... pre isteka 6 meseci vozilo koje nije registrovano u EU mora da napusti teritoriju EU i ne moze odmah da se vrati nazad. Moj brat se odselio za D sa porodicom da radi i zivi tamo sa NS tablama i dobio je upozorenje da mu se priblizava istek 6 meseci i da vozilo mora da ukloni sa teritorije EU. E sad, on je na konto HU pasosa sa boravistem u SRB imao prijavljen tada jos privremeni boravak na teritoriji EU u Nemackoj i vozilo sa SRB tablicama registrovano na granici ulaska u EU. Kako je to na putovanju vec ne znam.

 

Moj predlog je da se ode u neku od ambasada i postavi pitanje. Resenje sigurno da postoji... pa citali smo tolike putopise gde su ljudi bili na putovanjima 3-5-13 godina pa su mogli nesmetano da voze svoja vozila i cak i i registruju na daljinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da ne otvaram temu postavicu ovde
Zanima me sledece:
Idem za Slovacku da radim, i hteo bih da kupim motor, e sad, ukoliko bi kupio i registrovao kod nas i resio da ga odvezem tamo, jel postoji neko odredjeno vreme koliko vozilo sa nasim tabilacama sme da se zadrzim van zemlje ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

6 meseci smes da vozis tvoje tablice u stranoj zemlji.

Naravno samo ako imas vizu za rad, posto ti je sa Srb pasosem vreme boravka ograniceno na 3 meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ako je prijava boravka u EU državi, posle šest meseci je ilegalno upravljanje vozila koje nije registrovano u toj državi ili vozač nije zamenio vozačku dozvolu za onu kojoj je prijavljen. To postaje neki carinski prekršaj, skup u svakom slučaju. Državljanstvo nemq veze. Dakle, šest meseci je period u kojem se očekuje da si se skućio, sredio posao, dozvolu, auto... Posle, nema praštanja. U stvari dokle god se neko ne seti da proveri tablicu. U Nemačkoj stvarno nisu ažurni oko toga ali kada dođu do tako nekog slučaja, bude dosta problema. Ipak, da napravim mali "Disclaimer": neka bude da sve što sam rekao važi samo za Nemačku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Treba uskoro da sredim radnu vizu, pa me zanimalo koliko bih smeo da ostanem tamo, ili je bolja opcija da kupim tamo da bude registrovan na njihove tablice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
56 minutes ago, JankelA said:

Treba uskoro da sredim radnu vizu, pa me zanimalo koliko bih smeo da ostanem tamo, ili je bolja opcija da kupim tamo da bude registrovan na njihove tablice?

Ma da prodaš ovde I kupiš tamo I jeftinije I registruješ jeftinije I na dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Ausländer

Sve zavisi od zemlje do zemlje. Svaka zemlja ima malo razlicite zakone po tom pitanju i po pitanju vozacke.

Evo na ovom sajtu imajue na engleskom osnovne informacije za dosta zemalja, i moze da se nadje u travel & leisure delu.

Odaberes zemlju, pa u tom delu odaberes import i pise ti za EU i non-EU koja je procedura i sta moras za koji period.

Evo u Francuskoj

 

 

A evo u Spaniji, kao ilustracija

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja