Jump to content

Moto Zajednica

Moto Alpine Adventure 2017

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pratimo, samo napred...  :na_glavi:

Inace koristim takodje Kingstone G2 model, kada sam otkrio da to postoji od tada vise ne nosam laptop na putovanja, osim ako nije preko potrebno, odlicna stvarcica :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Iiiideeeemoooo :takoje:

Hocu i ja 'vako :)

 

Nego, uzivam, zaista, i sve zamisljam sebe na tvom mestu i iscekujem svoje slicno putovanje. I mnogo mi je drago kad vidim da neko "ulaze" u fluo zutu boju, svaka cast i na zadnjem koferu i kacigi, odlicno! Ajde sada, cekamo nastavak, kokice spremne, pivo spremno, fotelja nakrivljena...samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
4 hours ago, Funky said:

Pratimo, samo napred...  :na_glavi:

Inace koristim takodje Kingstone G2 model, kada sam otkrio da to postoji od tada vise ne nosam laptop na putovanja, osim ako nije preko potrebno, odlicna stvarcica :takoje:

Slažem se. Ovo je bila jeftinija opcija u odnosu na laptop, a ako radi posao što da ne. 

 

2 hours ago, WlayCo said:

Iiiideeeemoooo :takoje:

Hocu i ja 'vako :)

 

Nego, uzivam, zaista, i sve zamisljam sebe na tvom mestu i iscekujem svoje slicno putovanje. I mnogo mi je drago kad vidim da neko "ulaze" u fluo zutu boju, svaka cast i na zadnjem koferu i kacigi, odlicno! Ajde sada, cekamo nastavak, kokice spremne, pivo spremno, fotelja nakrivljena...samo napred!

Hvala. Izvinjavam se unapred što sinoć nisam nista izbacio, ali došao sa posla u 23 i danas na poslu od 11. Premoran. Biće danas malo vise obećavam. 

Što se tiče fluo boje imam i prsluk koji nosim biće kasnije u putopisu. Čak imam i dodatna svetla na bočnim koferima za vožnju noću. Ako nekog zanima izbacicu i sliku toga. Meni je jako bitno da me vide, pa se trudim.čime god mogu da povećam svoje šanse za opstanak. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 1 sat, vortex4borg je napisao:

kokice su spremne :) cekamo nastavak

Kokice ili meze? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neobično je viditi, dečko svjesno kupuje opremu u fluorescentnoj boji. Kompliment za tu odluku i razmišljanje.

Pozz


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Slovenija

 

Kao što sam i mislio da će da se dogodi tako se i dogodilo. Moja sestričina Nika je kao navijena ustala tačno u 6 i počela sve ostale da budi. Samim tim sam ustao i ja. Nema veze lepo sam se naspavao prethodnu noć pa nije bilo teško. Jutarnja kafa i lagani razgovori o danasnjim planovima. Sve što sam znao da odgovorim je da ću se danas voziti po Sloveniji i da ću se do večeras vratiti na isto mesto. Uz doručak i otvoren google maps na telefonu uz asistenciju patuljastog pinča Gomeza pravim iole neki plan.

 

Pomoćnik asistenta menadžera zamenika direktora Gomez
OfPN5uN55xcosH4mD-fXf1DVYVkoztZCRazhAVj_

 

S obzirom da sam do sada u Sloveniji bio dosta puta, što motorom što kolima, nikada je nisam baš detaljno istražio. Rute su se uvek kretale južno od linije koju pravi deonica auto-puta Zagreb-Ljubljana-Koper. Put me je uvek vodio tako da ili idem iz pravca Istre ili iz pravca Trsta pa u Koper pa u Ljubljanu ili u Kocevje, Novo Mesto... Zato sam tu regiju prilično dobro upoznao, ali ono što mi je ostalo nepoznato uvek i što sam uvek hteo da obiđe su severni delovi Slovenije, one koji se graniče sa Austrijom, Kranjsku goru, Bled, Bohinj... Čak i kada sam u Maju mesecu bio na turi po Hvaru i Istri, tada sam planirao da ću obići te delove, i obišao sam, ali šustro, nisam uživao, zeznuo sam se u proračunu sa vremenom pa sam samo proleteo i nisam se zaustavljao. Samo prošao pored Bleda, do Bohinja nisam ni stigao u žurbi da stignem kada sam se alavo zaleteo misleći da mogu sve te lepote da obiđem za jedan dan. Nemoguća misija. Slovenija je toliko lepa da joj stvarno treba posvetiti više vremena kako bi je lepo istražili i otkrili sve što nudi. Zato ću ovaj put donekle i ispraviti grešku. Idem ka Alpima, imam dovolno vremena, ovaj put ću se bolje upoznati sa Slovenijom.

 

Prvobitna ruta, za taj dan, koju sam napravio sa pomoćnikom Gomezom
1Jy92dsrunOEtX2obXtTCMwMyTnFw4zukODuLHx2

 

Ruta koju sam napravio za doručkom je izgledala obećavajuće. Trebalo bi da konačno obiđem Bled i Bohinj, da vidim slapove Savice, da se popnem na Mangart i mozda malo da zađem u Italiju i Austriju. S obzirom da će biti lokalna vožnja bočni koferi mi ne trebaju i ostavljam ih kod sestre. Dobra stvar je kada vas probude u 6 je da sam i doručak i kafu i planiranje rute obavio do nekih 8-8.30 tako da sam već oko 9 bio na motoru spreman za polazak. Svidja mi se to što sam krenuo rano, što znači da ću imati više mogućnosti da iskoristim dan. Krećem i bez većih problema se probijam kroz grad i jurim put prema severo-zapadu i prema mestu Škofja Loka. Put je odlučan i uopšte nema saobraćaja. Odatle nastavljam prema Železniki, Zgornjoj Sorica i dalje prema Bohinjskom jezeru i Slapovima Savica kao prvu pauzu planiranu za taj dan. Neverovatno kako je lepa ova Slovenija.

 

Malo posle Škofja Loka (ova slika je uzeta iz videa zato je kvalitet lošiji. Biće i boljeg kvaliteta iz vožnje)
c35moSYJhcrWvqe4KkDWdyP6mIhw2Cy8JwdkMLXr

 

Kod mesta Zgornja Sorica iz razloga koji ne mogu sada da se setim odlučujem da skrenem desno na neki makadam. Verovatno sam bio u fazonu, ajde da vidim šta ima tamo. Moguće da i ima nešto, ali nema šanse da se setim šta u ovom trenutku. Moraću ponoviti ovu rutu da vidim zašto sam išao tuda. Po track logu koju pravi Gopro vidim da sam dosao do neke tačke i onda se vratio nazad na glavni put i nastavio na sever prema Bohinjskom jezeru.

 

Prilika za slikanje sa tog izleta na makadam
Fl3D5nwRdWJOgEkkLBMI3OiVPgx9_1O3IbBm-5Nr

 

Nakon povratka na glavni put vozim dobrim asfaltom koji postaje sve bolji i bolji kako se približavam Bohinjskoj bistrici. Ide lagani uspon koji ne predstavlja nikakav problem. Prolazim pored malog skijališta koji mislim da se zove "Soriška planina" (neko će me već ispraviti), ne stajem da pravim pauzu jer ću uskoro biti na Bohinjskom jezeru. Vozim dalje kroz prelepe šumske predele po odličnom asfaltu i ubrzo dolazim do Bohinjske bistrice. Na tom putu sam imao i društvo u vidu 2 eR motora koji su išli ispred mene laganim tempom. Momak i devojka. I njima se uživalo u vožnji. Pratim znakove koji me vodi na put prema jezeru. Neverovatno lepe kuće gde je sve uređeno i lepo ukrašeno. Slika grada daje utisak da se ljudi dosta brinu i dosta vremena ulažu da to mesto izgleda kao što izgleda.

 

Od skijališta prema Boshinjskoj bistici
RCMiB-ZU_gvZCjW0btZ7UgfW61EJQhMKeJNHYv7f

 

Sa dvojcem na hondama se pratim neko vreme, gde u nekom trenutku nakon izlaska iz Bohinjske bistrice ih obilazim i ostavljam. Nisam više mogao da se vučem. Pokušao je muski deo tog para da me isprati ali džabe je pratiti BMW :) Ubrzo zatim dolazim i do jezera. Moj prvi pogled na jezero i tu sam odmah shvatio zašto su mi svi pričali da je prelepo. Prvo nisam znao da je uopšte toliko ogromno, okruženo planinama i šumama, sa kristalno čistom i prozirnom vodom. Neverovatno. Put je fanstastičan i pravi sjajne prilike za uživanje u vožnji i pogledu. Već znam da ću se tu vratiti letovanje jedne godine umesto da idem u Grčku. Taman spojim i vožnju i kupanje. Pratim znak dalje za Slapove Savica i ka prvoj pauzi za danas. Tu se put malo sužava i prolazi kroz šumu, zato mora malo da se vozi obazrivije i ne sme se juriti jer nije pregledno i može neko da naleti iz suprotnog pravca. Dolazim do velikog parkinga gde se ostavljaju kola i motori (3e za motore) i odakle kreće poslednja deonica do samih vodopada koja preći peške. Pešačenja ima jedno 20-30min, i dobro je poneti neke udobne patike pa se preobuti, ako ste već u nekim ne udobnim moto čizmama.

 

Bohinjsko jezero.
6MUSx1qggNqK-b-UpSvZYM8e6AUoiZGe3FYvbzhm

 

RjYSas6J5gs88ueI6bYoEDiMlZVUQEvEUEeHYc4d

 

uERgyHi9v3wt6UeNfH_pc5tl1HJWG2PfRcBhEuJK

 

Nakon obavezne šetnje gde se srećete sa ljudima koji umiru na putu do vodopada i koji vas obavezno zaustavljaju da vas pitaju koliko još ima, stižete do jednog čuda od prirode koje stvarno vredi posetiti ako ste u ovim krajevima. Voda koja negde u daljini nestaje u zemlji prolazi kroz istu i nekoliko kilometara kasnije izvire iz stene i spušta se niz zidine stena koje je ona uobličila praveći u podnožiju bazen kristalno čiste vode. Nakon toga nastavlja svoj put u vidu potoka i opet nestaje medju kamenjem nizvodno u daljini. Neverovatan prizor i svakako se treba malo zadržati tu i uživati u svemu tome, ja svakako jesam.

 

Pogled sa pešačke staze je neverovatan
8hJvY2F6V6QsUbf4iCDEc-2LdIqz6b4SwsnXzRuz

 

PJUMt31qulLx2HeUlC_PM-QtLe7Mz4ahNGGAYD9u

 

Slapovi Savice
3pbzwKdP-I4OjF9Ea1pN_dAgVeOidysE4MgwkqIy

 

-c2kHFHi2J58lWbilnau8GPVgp6KGFNFHLla426l

 

Nastaviće se...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 13 sati, draki je napisao:

Kokice ili meze? :D

Onda i neko picence ..... vino ili ko sta voli :)

ali na zalost tek danas sam sredio lap morao sam da ga preinstaliram pa da procitam nastavak.

Kvalitet pisanje je vec za ocekivati :) komplimenti za @Don_Jefta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Svaka čast. Pre par godina sam vozio do tog parkinga, ali kad sam čuo od devojke koja naplaćuje parking, da ima još pola sata peške do vodopada, na žalost sam odustao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Slovenija

Prethodni deo se završio mojom posetom Slapovima Savice na Bohinjskom jezeru. Nastavljamo dalje.
S obzirom da sam se prošetao i prilično lepo odmorio, vraćajući se lagano ka motoru sam počeo da razmišljam i da nešto pojedem. Sva ta šetnja mi nije smetala jer sam se kod motora presvukao u šorc i majcu i tako uživao, što mogu reći da mi je veoma prijalo. BOlje tako nego da u moto opremi tabanam na 30 stepeni tokom leta. Za ručak se nisam nešto mnogo brinuo jer generalno u ovim krajevima Gostilna iliti restorana na svakom koraku. Turističko je mesto, pa je za očekivati. Idem prema Bledu, kao sledećoj destinaciji pa ću videti usput. Motor me čeka gde sam ga i ostavio, samo što mu se priključilo i društvo. Došlo je još par motora čeških tablica, svi u dvoje voze. Vidim i oni uživaju. Ponovo se presvlačim i dok tako ranjiv stojim u gaćama, primetim kako me jedna tu starija gospođa koja je silazila sa motora malo gleda. Rekoh: "Gledajte gospođo ima šta i da se vidi!" :) . Pakovanje i polazak. Bmw veselo zabrunda kao da se i on raduje što nastavljamo vožnju. Laganim tempom pored Bohinjskog jezera dolazimo do kraja jezera i umesto da idemo pravo pa kroz Bohinjsku bistricu do Bleda, vidim na navigaciji da na tom mostu na kraju jezera mogu i levo pa desno nekim okolnim putem dodji do Bleda. Ne žuri mi se, što da ne. Hajde da vidimo šta tamo ima. Nije neki veliki izlet i opet se posle vratiš u Bohinj, ali bar ideš drugim putem.

 

T3P8uSyIOjlDEcLFOUXXHOl0wKwj6BS9R2tBk8sD

 

rWvTV_NA4o9UxJq3kUuwkWtekIMgvv2gBEjXdYsj

 

Pogled sa mosta na početu jezera (iz pravca Bohinjske bistrice).
adqaaau6zEn05h-uMlTZD0NiX3x4MMVXQiJAENvt

 

Odličnim putem, sa puno krivina, koji prati reku Sava Bohinjka stižem i do Bledskog jezera i grada Bled. Čim se malo priđe gradu, odmah se upadne u gužvu. Iako je malo mesto, veoma je turistički popularno, pa su zato i velike gužve. Krećem se lagano u koloni, nije preterano toplo i može da se izdrži. Dok tako se polako krećem i dalje razmisljam gde da jedem. Već sam prošao par restorana, ali me je mrzelo da stajem. Pa tek što sam upalio motor. Ionako ću malo razgledati Bled. Dok sam stajao u koloni da se neki minivan uparkira, gledam levo ka tvrđavi koja stoji na litici iznad samo jezera i kažem sebi: "ma idem tu direktno". Već je počelo da me nervira miljenje 5 km/h i gužva i samo želim da se izvučem iz toga. Pored obale jezera ću se šetati drugi put. Stomak, moraćeš još da čekaš na famoznu krempitu u Hotelu Park... Šta da ti radim. Gledam mapu na navigaciji i pratim ulice koje se meni čine da me vode prema dvorcu. Lako pronalazim put i parkiram se. Ovaj put ne moram da se presvlačim u šorc. Izdržaću. Ulaz na tvrđavu se naplaćuje, ali ne mogu da se setim koliko. Možda 10e ali nisam siguran. Ovo mesto svakako vredi posetiti jer se odatle pruža neverovatan pogled na Bledsko jezero, grad Bled, i okolna brda i planine. Stvarno nešto neverovatno. Svakako će to slike bolje opisati nego što ja ikako mogu. Tu gore na tvrđavi postoji i kafić i restoran, ali su im cene malo jače. Kafa me nije zanimala, ali hrana jeste pa sam to proverio. Neka hvala ješću negde drugde. Za sada želim samo da uživam u pogledu.

 

Grad Bled
dlvlDEUSZ3wO9jElS0Xlre_EnK0Fi1BMazG6-tSw

 

Neverovatna boja vode (poželeo sam da se okupam)
mWVoHSyXYsuAyKZhH0LaCgVcmk7SScxqoac74oMR

 

eCdYoII02uZO15XUttxB_aisPQDevbv5oSkclR4Y

 

FeerbhPd5_OfnZGKGRmfwi71Prhn7jhszYFw55Nb

 

Ok, obilazak zamka je završen, vraćanje prema motoru i nazad na put. Vožnja je bila kratka, jer čim sam se spustio sa zamka naleteo sam na gostilnu Grajska Preža, gde sam svratio da jedem. Uzeo neki gulaš i nije bio ništa posebno, ali bar više nisam bio gladan. Jedino što je valjalo u restoranu su bili konobarica i pogled (na okolnu prirodu, ne na konobaricu :)). Sit i namiren na neki određeni period krećem dalje prema sledećoj destinaciji. Krećem se prema severu prema mestu Javornik da se tu uključim na magistralni put koji ide uporedo sa auto-putem. Iako imam vinjetu na autoput ne izlazim osim ako baš baš moram.Put je odličan i nema mnogo kola pa može da se drži lep tempo bez potrebe da se puno koči. Sledeće mesto na koje nailazim i prolazim je Mojstrana i nastavljam dalje prema Kranjskoj gori.

 

Na putu ka Mojstrani
UhVnElDQwzl4OEFFbNfreRUWhhyz1w7WETKepg3m

 

Planine čekaju.
Wo-7cTFSM8A_OEms-KAbMjQ0sonLF5EiLCQWFu0T

 

Nakon dolaska u mesto Kranjska gora, pratim put koji se odvaja levo i vodi u planine. Sjajan put sa neverovatnim pogledom kao onome što me kao uvertira čeka. Eto me stižem. I hoću sve. U ovom trenutku sam osećao neverovatnu sreću jer ću konačno da obiđem i tu regiju za koju dugo pričam da želim da je vidim. Otčekiraću još jedno mesto sa liste želja. Lagani uspon kreće na dobrom putu. Ima dosta krivina i sepentina, a te serpentine su i dalje ostavljne kao kaldrma. Sada je bilo suvo, pa su gume držale odlično, ali predpostavljam da su te kocke klizave ako pada kiša pa treba paziti. Prolazim i pored Ruske kapelie, ali se ne zadržavam, mada za svaku preporuku stati i posetiti. Generalno na ovoj ruti ima dosta toga da se svrati i da se vidi, ali to drugi put kada ponovo budem u Sloveniji i namenim jedno 4 dana za to pa lagano. Sada je destinacija Mangart.

 

Početak rute koja vodi u planine u daljini
Xte5qDNJA8eD-0v3SPBapi237cI7IhGk602x3TZZ

 

Kaldrma na serpentinama
mFTsCyaOJ_g9ericDcVMBxExLdjRqWOd3duBIq9V

 

Ubrzo zatim i dolazim do svog prvog prelaza na ovom putovanju, a to je Vrsic prelaz. Baš sam bio ponosan. Mogu da se pohvalim da sam presao neki prelaz preko planine. Ok preći ći još dosta na ovom put, ali ovaj je prvi i uvek ću ga pamtiti kao prvog na ovom putu. Prelaz sam po sebi nije ništa ni posebno, mala prodavnica sa suvenirima i parking. Tu blizu ima i par planinskih domova gde može da se svrati, ali ja nisam stajao. Da čovek ne oseti da posle konstantnog uspona ne krene da se spušta ne bi ni provalio da je prešao preko prelaza. Takav je bar meni bio osećaj. Sada kada pomislim mogao sam bar da stanem da uzmem nalepnicu. Nema veze drugi put.

 

Prelaz Vršić
NT9AD5kUx-uqatzRcZdUKevSlpCSJzzDMFN11kl7

 

Od vrha jedini put je na dole, to može i da se primeni i na planinske prelaze. Nakon prelaza samo spust. Krećem sa laganim spustom uživajuću u neverovatnom pogledu koji se pruža čak i odatle. Priroda je stvarno neverovatna šta sve može da napravi. Malo posle prelaza postoji i sa desne strane ima parking iza koje se nalazi drvena platforma na koju može da se popne i uživa u pogledu. Naravno da stajem. Hoću i ja da uživam. Pomišljam u glavi da baš često stajem i koliko mi to svako stajanje oduzima vremena.

 

Pogled sa platforme
b1hxtArJAEkobzcRJwVdPBM0C5nlz5eVyu-3INzP

 

Spuštam se sa planine i prolazim kroz manja mesta Trenta i Bovec. Malo pre Boveca skrećem desno prema severu, prema Italiji, ali najvažnije prema Mangartu i Mangartskom sedlu. Od Prelaza Vršić do skretanja za Mangart ima oko 40km. Laganom vožnjom brzo se pređe i ni u jednom trenutku nije dosadno. Kako i da bude, kada su predeli takvi da se najmanje pažnje obraća na put, a najviše na sve ostalo. Zato treba ići sporije kako bi se uživalo u svemu. Put je krivudav, ali malo uži i prati reku Soču. Tu stižem i jedan par na motoru pa se pratimo sve do razdvajanja puta gde se desno ide prema vrhu, a levo u Italiju. Oni produžavaju u Italiju.

 

bJ7YemLQZr_LZ3pNlDECA83PBJVFOyJ37T1kwSLg

 

Odvajanje za Mangartsko sedlo
IkEUW_QgaH2MopiU620C9T2NKAJxDq7E-CoFnp2t

 

Sam uspon do vrha je neverovatan, jer je put uzak, a dosta se brzo podiže nadmorska visina, i sjajno je za vožnju. Doduše mora se paziti, jer ako se izleti ode motor u jendek i verovatno ga nikada nećete naći, a ni vas. Sve sam ovo snimao gopro-om pa ću i te snimke naknadno izbacivati u ovoj temi kako ih budem sređivao. Gore pri samom vrhu je bila i ekipa koja je slikala i snimala neki sportski auto. Kada sam ja prolazio prekrivali su ga i nisu mi dali da se zaustavljam, ali me nisu ni sprečavali da prođem. Na spustu nazad kasnije sam se i mimoišao sam zatvorenom prikolicom koja ga je prevozila. Nije ni čudno da tu snimaju s obzirom na predele u pozadini. Verovatno je to redovna pojava. No ja nastavljam tamo gde sam ja zamislio, a to je dokle god put ide. Kada nestane puta ja ću ili peške ili nazad. Pogledi koji se pružaju na sve strane su me terali da na svakih 15 sekundi stanem da bih slikao ili samo malo u tišini sa ugašenim motorom posmatrao. Bilo je i vetra koji se pojačavao, ali ništa strašno za sada. Ne smeta u vožnji. Primećujem da postoji i neka izmaglica i da se polako grupišu oblaci sa dosta tamnijim u daljini. Pomislih možda me i kiša uhvati. Ni to nije strašno, ali bih voleo da siđem odavde po suvom. Na putu do gore ima i nekoliko tunela koji su mokri i uski (prokletstvo! uprljao sam motor...) kroz koje se brzo prođe, ali u kojima temperatura ozbiljno padne. Moram da napomenem i da iako je ceo dan bilo toplo i prijatno pred kraj dana lagano je počela temperatura da pada, a kako sam se penjao ka vrhu toliko je pala da sam počeo i da se smrzavam. Morao sam da dodam podjaknu kako mi ne bi bilo hladno. Metar po metar i eto me kod vrha. tj kraja puta.

 

-jPZslsx1tpx_Rr9Zy2tJvC3giaI6k9Z8QqHERy3

 

Prilika za fotografiju
V0hJPG6mcbNxVSHaPYaSkDju_aDnVnd9Y7nmvipJ

 

Lagani uspon
iNgxguvK9zNdOTbQWKQfXn2L6XRC5UfUrzd6d05_

 

Neverovatni pogledi
pdavjaZoRhQlySeIrUePCS9CthU8yXV7-F3Ivb49

 

Malo odrona na putu.
F8eJERqnvmF-MTDFPnz6rJYhMer7eOOwVNJRnjIS

 

lkkXa7NLJVEMHgiaRiZeF4752ONsmrUUM7WmOLoF

 

Kraj puta.
dVjaJ9ciAsbOiHeQSQhmJhJ0QIGmP_BiUzyvPP6Q

 

Kada sam došao do kraja puta, tj puta koji ide u krug do vrha i onda vraća nazad do jednog dela gde se opet spaja sa onim istim kojim sam došao, parkirao sam motor i odmah se začudio koliko je tiho. Bio sam sam u tom delu, nije bilo ljudi nije bilo buke. Jedina buka je dolazila od vetra koji je duvao. Neverovatan mir i tišina. Krećem u šetnju, a stvari ostavljam na motoru. Treba malo ovo i istražiti ipak jedan od ciljeva na ovom putu je postignut. Kako sam se pešaka popeo uz brdo koje je uz glavni put dolazim do vidikovca odakle se pruža neverovatan pogled. Nisam verovao da će moći biti bolje od onoga što sam video penjući se motorom, ali sam pogrešio. Može, i to hiljadu puta bolje. Tu su i nastale one slike iz uvoda koje neću ponovo postavljati. Tu sam seo na ivicu i samo se opustio, uživajući u pogledu u daljinu i slušajući zvuke vetra. Niko pored mene. Samo priroda i ja. Povremeno se osvrnem da vidim i šta sve ima oko mene i da pokušam da zapamtim što više u mentalnoj memoriji. Da imam potvrdu, da bio si tu, sedeo si na ivici, video si sve to. Tu sam proveo skoro sat vremena samo uživajući. Nisam hteo da to bude samo eto došao sam video sam, ajde dalje. S obzirom da je ovo bila krajnja tačka i krajnja destinacija za ovaj dan, i generalno od pravljenja prvog plana sa pomoćnikom Gomezom, ovo je bio cilj koji je morao biti dostignut. I dostigao sam ga. Od ovog trenutka kreće vraćanje za Ljubljanu. Neverovatno mesto koje ću morati posetiti ponovo, a i otpešačiti do samog vrha kada budem bio u malo boljoj kondiciji.

 

hFWym8AHISLRxYQVdI2e6tPUmS8i1O4Os_OD1974

 

UmqKMUUQVjSknLK8dNd3qbzjl9yWem2CN5LEyVBa

 

Osmeh na mom licu govori sve.
5cWfbYM4f3x3jeRxSqhNTWuaNifXjgzaR1OZP2TZ

 

Kada sam se vratio do motora i krenuo da se oblačim i spremam za spust skapirao sam koliko sam se zadržao i da je lagano dan odmakao i da počinje da pada mrak. Sada sam stvarno ostao sam jer se čak i ekipa koja je snimala kola povukla u podnožije gde su na većem parkingu čekali da prikolica dodje po auto. Prirodno svetlo ili nedostatak istog im više nije bilo odgovarajuće. Spuštanje do dole do glavnog puta prolazi bez većih problema samo što sada imam drugačiji pogled nego kada sam se penjao i to me raduje. Manje stajem da slikam, jer svetla je jako malo, i slike bi bile mutne. Imam klip spusta na gopro-u i to mi je dovoljno. Nakon povratka na glavni put stajem da se namestim i shvatam da je već 19h i da je sunce već zašlo. Prvobitni plan jutros napravljen i odobren od pomoćnika Gomeza pada u vodu. Nema šanse da prodjem kroz Italiju, odem u Austriju i da se preko Vilaha vratim u Ljubljanu. Ipak moram da mislim i na malu sestričinu, pa ne smem mnogo kasno da dodjem kod sestre. Ok menjam plan. Idem ka severu do grada Tarvisio u Italiji i onda ću da se odvojim desno ka Sloveniji i mestu Podkoren i dalje Kranjskoj gori. Tako i radim. Fantastični putevi kroz taj deo Italije mi omogućuju da brzo gazim kilometre, i dok sam pomislio eto me ponovo u Sloveniji u Kranjskoj gori bez nekih većih muka. Odatle pratim put i uključujem se na auto-put i vozim prema Ljubljani. Vinjeta i dalje važi pa ću da je i koristim :) U Ljubljanu dolazim negde malo pre 21h ako se dobro sećam. Čeka me vruća večera i sestričina koja insistira da se malo poigram sa njom pre nego što ode na spavanje. Savetnik Gomez već spava. Tuširanje, raspremanje, stavljanje svega i svačega da se puni, čišćenje kacige i ostale stvari koje se moraju odraditi da bi sutra sve bilo spremno za vožnju brzo završava. Stučem dva piva i strovalim se u krevet mrtav umoran, ali srećan. U glavi samo razmišljam, ako je ovo sve ovako bilo već u Sloveniji. Šta me tek čeka u Austiji i Švajcarskoj... Laku noć

 

Ekipa snimatelja
7VAiBN8G0AiJSVmCNwnJ_D3TS-zst0y34S_OhUgX

 

Ruta nakon prvog dana (oko 350km)
Rys2aR_h7TPNzBALoISY77Utp-UatN0T7473CzLn

 

Nastaviće se

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 2/6/2018 at 10:39 PM, nightrider46 said:

Sto se mene tice, ova slika je ispricala sve, ne moras vise da pises :D

Liči kao da se tu popeo stazicom iza motora :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Jefto,

 

Putopis je dobar, ali imam dva dobronamerna saveta:

1. pokusaj da ne pises sve u jednom redu (malo je preglednije kada se nekad upotrebi i novi red) 

2. ne ostavljaj motor na copavoj kada je na nizbrdici ;)

 

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, Pera Pop said:

Jefto,

 

Putopis je dobar, ali imam dva dobronamerna saveta:

1. pokusaj da ne pises sve u jednom redu (malo je preglednije kada se nekad upotrebi i novi red) 

2. ne ostavljaj motor na copavoj kada je na nizbrdici ;)

 

 


 

Usvojiću i pokušati da primenim, što se tiče ćopave pa nemam na šta drugo da ga naslonim. Ostavim u brzini i ne moze da mrdne.

 

5 hours ago, MarkosGB said:

Skroz dobro! 

Jesi ozbiljno mislio ono kad se oženiš prodaješ motor i ostalo?

Hvala, nisam ja to mislio, ali će Zena da me natera. hahahahah

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja