Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Prelepi predeli, prelepe slike.

2015 i 2016 vremenska prognoza mi je uskratila 2-3 noćenja na Žabljaku i obilazak svih lepota koje se tamo mogu videti i obići.

Nadam se da ću ove 2018 imati više sreće i sa ženom provesti 4-5 dana u ovoj lepoti i navozati se na 2 točka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 minute ago, ZEMZEM said:

Prelepi predeli, prelepe slike.

2015 i 2016 vremenska prognoza mi je uskratila 2-3 noćenja na Žabljaku i obilazak svih lepota koje se tamo mogu videti i obići.

Nadam se da ću ove 2018 imati više sreće i sa ženom provesti 4-5 dana u ovoj lepoti i navozati se na 2 točka.

Zahvaljujem! Aooo bas bzvz,ja mislim da ova godina ce biti sjajna sto se tice i vremena i svega,tako da zelim ti puno srece u obilasku a tek sam krenuo sa temom tako da svaki dan ce biti razlicite fotografije skoro svih predjela neotkrivene Crne Gore za koju malo znaju i nadam se da ce ti pomoci koliko toliko da vidis sta mozes obici i vidjeti i uzivati! ;)

Ako bog da ocekujemo i od tebe i ostalih ljetos fotografije gdje se putovali! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Mozda prebrzo objavljujem,al mnogo materijala imam i nadam se da cete sve moci da vidite,sad slijedi malo fotki sa Proscenskih Planina nekih 20 tak km od Mojkovca,rutu cu napraviti naknadno jer moram da vidim zasto nece da mi podijeli sa google maps-a :/ O Proscenskim planinama je i tesko govoriti koliko tu ima samo ljepote i ja mislim da je to najvece selo da se tako izrazim jer se sastoji iz mnogo katuna i sela kao sto su Barice,Buren,Stozer,Kovren itd itd,gdje naravno preko proscenskih planina se moze otici preko Barica i direktno na Kosanicu ta ruta je fenomenalna ima nekih 50tak km,i tacno se izadje izmedju Pljevalja i Zabljaka,a evo nekolike fotke da vidite samo ljepotu :D

gfd.jpg

IMG_7424.JPG

IMG_7425.JPG

IMG_7428.JPG

IMG_7429.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Jako lep gest za kljuc vikendice.

Inace volim sam da hodam po planini, jer par puta sam poveo i drugare, i iako su bili u boljoj kondiciji, nemaju nimalo avanturisticki duh-cim malo podje neplanirano pocnu da se zale ko da smo u Amazoniji.

Kad idem sam, idem gde hocu , zadrzim se gde mi se svidi, cesto i promenim ranije planiranu rutu i to bas promenim.

Ali jednom u takvoj akciji sam kolabirao, nigde nikog. Nije bila neka divljina ali je bilo gore dole, cini mi se vise gore:)

Jedva sam se dovukao do "civilizacije", nekog katuna i trgnuo kod cobana dve ljute.  Dva dana mi nije bilo dobro.

Zato je potrebno imati nekog, pored sebe. Ima tu primera jos, brata mi je letos ujela zmija usred nedodjije, srecom neotrovna, ali je morao prenociti na najblizoj infektivnoj.

 

Koji je to most, je li onaj na glavnom putu pored spomenika? Ili je tu negde?

Inace sam cuo pre 15 godina da je ispod glavnog mosta bila najdublja Tara.

Mnogi putnici prolaze tu, ni ne znaju da Tara ide uz put od Mojkovca ka Kolasinu, al mi se cini da je tu dosta prljava.

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Čoče di vi živite......Još nikad nisan bija tu, dođe mi da se doselin u montenegro....

 

Sve se nadam daću iskombinirati i naći vrime za prvi posjet....

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
21 minutes ago, el classico said:

Čoče di vi živite......Još nikad nisan bija tu, dođe mi da se doselin u montenegro....

Stvarno, ako Nikola nastavi sa ovim slikama ima da se svi preselimo kod njega u Mojkovac :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, slave74 said:

Jako lep gest za kljuc vikendice.

Inace volim sam da hodam po planini, jer par puta sam poveo i drugare, i iako su bili u boljoj kondiciji, nemaju nimalo avanturisticki duh-cim malo podje neplanirano pocnu da se zale ko da smo u Amazoniji.

Kad idem sam, idem gde hocu , zadrzim se gde mi se svidi, cesto i promenim ranije planiranu rutu i to bas promenim.

Ali jednom u takvoj akciji sam kolabirao, nigde nikog. Nije bila neka divljina ali je bilo gore dole, cini mi se vise gore:)

Jedva sam se dovukao do "civilizacije", nekog katuna i trgnuo kod cobana dve ljute.  Dva dana mi nije bilo dobro.

Zato je potrebno imati nekog, pored sebe. Ima tu primera jos, brata mi je letos ujela zmija usred nedodjije, srecom neotrovna, ali je morao prenociti na najblizoj infektivnoj.

 

Koji je to most, je li onaj na glavnom putu pored spomenika? Ili je tu negde?

Inace sam cuo pre 15 godina da je ispod glavnog mosta bila najdublja Tara.

Mnogi putnici prolaze tu, ni ne znaju da Tara ide uz put od Mojkovca ka Kolasinu, al mi se cini da je tu dosta prljava.

 

Uvijek! A ma da slazem se sa tobom koga god povedes odmah gdje cemo tamo,ajmo ovamo,ili se zuri nesto i slicno...sam je najbolje naravno dosta rizika...auuuu ti si znaci bio na ivici izgbljenja na planini...al eto srecom naso si neki katun i dvije rakijice te vratile koliko toliko :D:D A sreca za brata za zmiju da nije otrovnica neka...bas je zeznuto sam tako ici a ne daj boze se nesto desi...:/ 

Stari most da,pored glavne magistrale pored spomenika spaja grad i Polja gdje i ja zivim tu,pa bila je duboka al ne moze biti dublja od kanjona i recimo Djavoljih lazi ako si cuo za to,pa iskreno cista je Tara skroz tuda naravno nije kao sto je u kanjonu al sad vodimo racuna i sve je cisto i max zasticeno sto je za svaku pohvalu,evo pogledaj kako izgleda sad i osvetljen most posle 25 god...:)

IMG_3460And2more_fused.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, el classico said:

 

Čoče di vi živite......Još nikad nisan bija tu, dođe mi da se doselin u montenegro....

 

Sve se nadam daću iskombinirati i naći vrime za prvi posjet....

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Uvijek si dobrodosao kad god imas prilike i mognes!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
52 minutes ago, mradomir said:

Stvarno, ako Nikola nastavi sa ovim slikama ima da se svi preselimo kod njega u Mojkovac :)

Hahahahahah zar je doslo do toga...:) Zivot jeste lijep,miran al zeznut najvise zbog posla i slicno...al covjek da dodje ovdje na 10-20 dana to je nesto najljepse sto postoji! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Uvijek si dobrodosao kad god imas prilike i mognes!!!!


Čojstvo na djelu!
Hvala ti di čuja di nečuja..
Akobogda jednega dana ću se i javit.



Vozim motor a nisam bajker.....
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pitao neko za zveri, pa da preporučim obične kineske petarde kao obavezan deo opreme ako se noći u prirodi, a nešto krene da njuši i zaskače šator.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
20 minutes ago, Singularitet said:

Pitao neko za zveri, pa da preporučim obične kineske petarde kao obavezan deo opreme ako se noći u prirodi, a nešto krene da njuši i zaskače šator.

Hahahah i to moze da pomogne itekako :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kad te mecka scepa, dzaba petardi , dzaba biber spreja, ni pistolj ne bi pomogao,  jedino bomba, ili Blazo Grkovic haha. 

 

Blažo Grković: Golim rukama zadavio medveda | Region | Novosti.rs

Elem sad se secam tog mosta, izgeda svetski.

Nego ima li nekih makadama ili puteva od Mojkovca prema Beranama. Ides li na tu stranu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 2/13/2018 at 10:15 PM, slave74 said:

Kad te mecka scepa, dzaba petardi , dzaba biber spreja, ni pistolj ne bi pomogao,  jedino bomba, ili Blazo Grkovic haha. 

 

Blažo Grković: Golim rukama zadavio medveda | Region | Novosti.rs

Elem sad se secam tog mosta, izgeda svetski.

Nego ima li nekih makadama ili puteva od Mojkovca prema Beranama. Ides li na tu stranu?

Hahahahahha najbolje oruzje su ruke :D:D

Isao sam i tamo nema nekih striktno puteva sve su skraceni nesto al pjeske sam isao imaju planinarke staze kad se izadje u srce Bjelasice ,al cu i to malo bolje istraziti ovog ljeta...pronaci neki bolji put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima od Kolasina preko Bjelasice pa se silazi u Berane...put vodi pored planinarskog doma i eko katuna Stavna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
4 hours ago, doktor said:

Ima od Kolasina preko Bjelasice pa se silazi u Berane...put vodi pored planinarskog doma i eko katuna Stavna.

Aha da da sjecam se isao sam tuda,nego sam dosta toga pozaboravljo...:)

 

IMG_6346.JPG

IMG_6347.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Da li ste kad svratili u Hotel Ravnjak,on se nalazi od Mojkovca nekih 15-tak km,i od Dobrilovine 10km glavna magistrala za Pljevlja i Zabljak niz kanjon Tare,tu je i cuvena rijeka Ravnjak koja je toliko jaka da pjenusa,ona se nalazi tacno ispod Hotela i dugacka je nekih 80m mozda i 100m,ima 2 glavna mostica gdje se moze preci,kao i stazu pored same rijeke i tako cio krug oko nje napraviti :) 

1 (1).JPG

1 (3).JPG

IMG_9793.JPG

IMG_9795.JPG

IMG_9796.JPG

IMG_9799.JPG

IMG_9812.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čoče, štaje ovo?
Rijekom teče mineralna voda???


Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
5 hours ago, el classico said:

Čoče, štaje ovo?
Rijekom teče mineralna voda???


Vozim motor a nisam bajker.....

Hahahah to je predivna rijeka,al tek kad vidis Ljuticu ima da ti zastane dah :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Cuvena Ljutica,najkraca i najaca rijeka na starom kontinentu ili kako vec Evropi,drzi dva rekorda,ona se nalazi nekih 400m prije mosta na Djurdjevica Tari,ima i oglasna tabla sa desne strane gdje se jasno vidi gdje se tacno nalazi treba obratiti paznju na to,tacno kako se izadje poslednji tunel prema velikom mostu,sa desne strane ima puteljak i nekih 10tak min spustanje do rijeke uz uzak put koji je itekako strm,zimi kad nadodje ona cak skoro na pola presijeca rijeku Taru,ljeti je najmanja kao sto se vidi na slikama,i dugacka je nekih 150m...da li je iko od vas posjetio ovo cudo prirode? :D 

IMG_1549.JPG

IMG_1553.JPG

IMG_1557.JPG

IMG_1562.JPG

IMG_1565.JPG

IMG_1566.JPG

IMG_1567.JPG

IMG_1576.JPG

IMG_1578.JPG

IMG_1581.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Prijatelju , gde si ti procitao da je Ljutica najkraca reka u Evropi ?

 

za to pouzdano mozes naci informacije da nije tacno , a sto se protoka tice , tu informacija nema toliko , pa je hvaljenje sa dva rekorda malo bez veze

 

zar nije dovoljno reci da je lepo i postaviti slike ?

 

a i vreme ekspozicije cuda radi slikama , bas ko mineralna voda ....:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
22 hours ago, Velimlje2 said:

Prijatelju , gde si ti procitao da je Ljutica najkraca reka u Evropi ?

 

za to pouzdano mozes naci informacije da nije tacno , a sto se protoka tice , tu informacija nema toliko , pa je hvaljenje sa dva rekorda malo bez veze

 

zar nije dovoljno reci da je lepo i postaviti slike ?

 

a i vreme ekspozicije cuda radi slikama , bas ko mineralna voda ....:care:

Otpozdrav,pa citao sam na google a i znam od mjestana i ranije jos dok sam bio mladji znao sam da ima neka rijeka sto drzi dva Evropska rekorda a to je bas ova,evo mozes i na linku procitati,bar koliko ja znam i ti sto su pisali,a kao drugo ne hvalim se ja naravno niti sam ja to izmislio samo saznanje,i naravno od okolnih mjestana...;) 

http://musicarenje.top-forum.net/t5149-ljutica-najkraaa-rijeka

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/22/rts-satelit/2133317/kvadratura-kruga-most-na-djurdjevica-tari-ljutica-i-bosaca.html

 

A na ovom linku ovdje mozes procitati i moj kolega koji je osvojio i prvi covjek koji se spustio kajakom niz ovu cudesnu rijeku prvi Crnogorac ;)

https://volimpodgoricu.me/2017/09/08/pala-je-i-divlja-ljutica-radovan-cobeljic-u-kajaku-presao-neosvojivih-150-metara-ove-tarine-pritoke-foto/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Svi ste sigurno culi za cuveni most na Djurdjevica Tari,i sigurno od vas je mozda i bilo na ovom predivnom mostu,cudesna visina od 158m a ove godine koliko imam i saznanja bice i renoviran od strane Kineza u pitanju su milioni koliko sam dobro nacuo,ne zamjerite ako pogrijesim,nista ja ne izmisljam i ne dodajem samo pisem sto cujem i procitam negdje :D

 

IMG_1539.jpg

IMG_1542.jpg

IMG_1544.jpg

IMG_1594.jpg

IMG_1596.jpg

IMG_1598.jpg

IMG_1602.jpg

IMG_1621.jpg

IMG_1629.jpg

IMG_2034And2more_fused.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
47 minutes ago, bocca_bastard said:

Prelep most i pogled sa njega. Planiram ove godine da ga predjem motorom

Da bas jeste,hvala! A super,gdje planiras prema Pljevljima ili Zabljaku? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja