Jump to content

Moto Zajednica

GSXR 1000 K5-K6 ili CBR 1000RR 2004-2007

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Razmatram kupovinu nekog od ova 3 modela, GSXR 1000 K5-K6 ili CBR 1000RR 2004-2005 ili 2006-2007
Imao sam priliku da probam nakratko CBR 1000RR 2007 i svidja mi se motor, odlicne kocnice, snaga ludilo, dobar izgled.
Za suzukija kazu da je jos jaci od Honde, ali nisam imao priliku da provozam taj model.

Ako je neko imao priliku da vozi neke od ovih modela, jel moze da iznese neko kratko poredjenje sto se tice snage, kocnica, upravljivosti ?

Za suzukija K5-K6 kazu da ima losiju kocnicu od Honde, ali da je malo jaci.

Trenutno imam K3 750 i nekako vise naginjem ka Hondi, i to ovom novijem modelu 2006-2007 godiste.

Da li ima nekih velikih razlika izmedju modela 2004-2005 i 2006-2007 sto se tice CBR 1000RR ili su mizerne sitnice u pitanju ?

Svaki savet dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

U svakom slucaju neces pogresiti. Honda 2006-07 ima vece diskove i meni licno dosta lepsa od modela 04-05, suzuki par konja vise, sve to ti nece mnogo znaciti. Malo je smor na hondi plastican poklopac rezervoara pa ako cesto nosis tank torbu, trebace ti sa kacenjem pomocu kaiseva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da, malo sam citao po forumima u medjuvremenu koje su razlike izmedju 2004-2005 i 2006-2007 generacije, uglavnom sve ide u korist 2006-2007, malo vise konja,manje kila, bolje ogibljenje, bolji izgled (plastike).
Kazu da CBR ima problem sa alternatorom i CDI " ko kupi motor , nek bude spreman da otvara komp jer cesto zabaguje HISS, nek spremi pare za alternator...motanje nije opcija....bar ne dugotrajna..... "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

U svakom slucaju Suzuki GSXR 1000 K5-K6,imao sam ga jednu sezonu.neprevazidjen motor,toliku eksploziju snage nisam doziveo ni na jednom drugom,a imao sam ih dosta,neukrotiv motor i to je ono sto ga cini drugacijim od ostalih,treba malo vremena da ga naucis,i posle ti vladas njime a ne obratno,naravno da ce ljubitelji opevane marke motocikala zvane Honda da te odgovaraju od Suzukija,ali ne daj da te nagovore,njima savetujem da probaju i jedan i drugi ,pa da se uvere u razliku,dizajn svakako u korist Suzukija,antihoping kuplung takodje,pokazivac stepena prenosa fabricki takodje,itd,jednom recju Suzukijev neprevazidjeni model,ako nadjes dobar primerak,kupuj i neces pozaliti dok si ziv,cak i kao ja kad se jedanput rastanete iz razloga da kupis neki novoji model,uvek ga ces se sa setom secati

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Zavisi šta ti treba i kakav motor voliš, ta Honda je jako predvidljiva da ne kažem dosadna za K5 1000. Bilo to davno pre 12god kada sam vozio i jedno i drugo i tačno se sećam prvog utiska. Sam odluči, ja bih vozio sve marka me ne zanima.

K5 1000 je brutalan, takav utisak ostavlja i to je ono što ga krasi. Poprilično hladan motor, nema pregrevanja, jako dobra termo regulacija. Kočnica OK.

Ja sam 2005-te vozio R1 RN12 i bio je to top motor iz 2004 ali sam non-stop čitao o tom nekom K5 a bio mi je ružan kao otrov za ovu prelepu Yamahu.

Sa obzirom da mi izgled nikada nije prioritet ako gledamo tehniku kupim ja tada nov K6 1000 i onako kiselo u Markosu, znao sam šta kupujem ali nisam bio happy sve dok.... motor nije stigao ispred garaže i u prvih 500m još dok je sve opgorevalo i smrdelo na njemu znao sam da je to bomba.

Posle toga je on doživeo još svašta nešto od modifikacija ali su pomaci toliko mali što dokazuje da je motor već sam po sebi popriično natrimovan.

Za kraj, imam ga još uvek, NE PRODAJE SE !

 

Gledaj da ne kupiš kršinu makar to bio Jinlun :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 5 minuta, bojanh je napisao:

Bez sekiracije, ako dotle dođe ram je već za đubre. Bio je recall ali to može da se desi samo ako pukneš negde dobrano. Ima dorada neki "bracket" dole ispod rama. Nemoj ovo da te plaši...

 

Frame_broken.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Kawasaki Z1000SX

Ima HONDU CBR 1000 RR 2007 i zadovoljan sam. Izgled meni najlepši, kočnice super, agregat takođe, lako se vozi. Suzuki K5 nisam probao tako da ti o njemu ne mogu ništa reće. Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti, oba su dobra modela.

 

DSC_5956__.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

OK hvala na savetima.
O K5 K6 Suzukiju sam svugde procitao samo reci hvale, pogotovo za brutalan agregat i snagu.

Za hondu kazu da je malo pitomija, ali verovatno je to sve mala razlika.

Videcu koji nadjem u boljem stanju, njega cu pazariti, ali nekako vise naginjem ka Hondi malo, iako su mi prethodni motori svi bili Suzuki :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uzmi ono sto te bude privlačilo, ako je to Honda zbog novine i probe radi.. uzimaj hondu. Ionako to nije zadnji motor pa da ćeš do kraja života morati da se gledaš sa njim. Ako ti se nekim slučajem i ne dopadne, uvek se možeš vratiti na suzukija.
U protivnom ako ipak ostaneš na suzi zbog straha od novine, uvek će te kopkati.

Srećno, šta god da odlucis :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

У сличним смо да кажем слатким мукама,хтеде и ја да окачим сличну тему,али си ме предухитрио....

 

Такође се ломим између 1000rr  i K6 1000,возио сам оба и за сада ми је у плану да погледам још пар модела Хонди па да се дефинитивно одлучим...

 

На шта би требало да обратимо пажњу код ових модела? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: bor

Evo ja vozim hondu skoro 3 god je kod mene a suzukija sam probao.Prvu razliku koju sam primetio na suzukiju je da je neudobniji od honde i za vozaca i za suvozaca i da je aresivniji na gasu.A honda kao honda pitoma pouzdana nikada nisam imao ni jedan problem sa njom samo redovan servis i gas sa njom sam bio i na dalje ture do Austrije i Crne Gore.Jedino me nervira kod honde taj plasticni rezervoar i ispod sedista mozes da stavis jedino telefon(ali to je ipak R).

Uzimaj sta se tebi vise svidja i u sto boljem stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Vizio i jedan i drugi i treci. Cbr 04 izbaci.

Cbr 07,motor ugladjen,perfektan od kocnica,menjaca,ogibljenja sve za klasu ili 2 iznad ostalih. Agregat mozda malcice slabiji,a mozda i zbog dugackog prenosa u menjacu. Sto bi rekli u moto pulsu najbolji motor za pocetnike,ako takvih ima u ovoj klasi.

K5,6 1000, jednom reci brutalan, jednostavno puca od snage. Agregat je najveci adut ovog motora. Znam mnoge koje su usijavali na skupovima i idalje rade kao sat. Kocnice nesto slabije i zahtevaju redovno odrzavanje jer hoce da propadne rucica. Sto se tice ramova oni pucaju samo ako su im jeb. kevu sa zadnjakom i prilikom neke havarije.

I ako vozim Hondu ceo zivot,jedno vreme sam bio ozbiljno zagrejan da pazarim k6.

Savrsen motor bi bio agregat od k6 u hondinom ramu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Evo ja vozim cbr iz 2007. Cim sam seo prvi put kao da sam je vozio 100 godina. Kao i svaka Honda, u svemu je odlicna a ni u cemu najbolja. O dizajnu necu da pricam jer je individualna stvar, meni se jako svidja. Ciklistika odlicno pogodjena, prednje kocnice odlicne dok bi zadnja po meni mogla biti i malo bolja. Ogibljenje super. Agregat sigurno zadovoljava vecinu nas vozaca, ali slabiji od konkurencije u to doba. Dobra je stvar sto fabricki dolazi za elektronskim stabilizatorom volana sto je svakako korisna stvar. Kvalitet izrade i zavrsna obrada super zaista. Kod mene je 4. godina i nikakvih problema nisam imao. Ja sam kod mene i prenos skratio i savrseno mi odgovara. K5-K6nisam vozio ali po prici drugara zaista je brutalan motor. Neki cak kazu i najbolji "r". Za agregat bih se slozio sa Firebladerom. Prakticno neunistiv! Titanijumski ventili itd. itd. Cak se taj agregat i dan danas ugradjuje u GSXS 1000.Vise od toga o Suzukiju ne mogu da pricam, nisam ga vozio.  Ako te jos nesto oko Honde zanima tu sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Jel si imao problema sa alternatorom ili da ti zabaguje CDI (kompjuter) ?

Ovu informaciju sam nasao na susednom forumu od jednog majstora, pa da citiram " ko kupi motor , nek bude spreman da otvara komp jer cesto zabaguje HISS, nek spremi pare za alternator...motanje nije opcija....bar ne dugotrajna..... "

Dakle ove 2 mane su izgleda jedini problem koji ima Honda, cak i na 1000rr forumu se dosta prica o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Хвала колегама на информацијама....:takoje:

 

Само да питам колегу Fireblader-a, зашто да избацим Хонду 04  из приче?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Ne znam,mozda je moj subjektivan osecaj, ali meni je motor totalno bezlican. Pocev od izgleda,i ako je slican sa modelom za 06. u mojim ocima je razlika ogroma. U voznji totalno anemican,nemas to neko uzbudjenje koje treba da imas kad vozis R-a od 1000cm. A mozda jer ne volim kad izbace nov model,a on losiji od predhodnog. 954 je,bar po meni i lepsi i uzbudljiviji za voznju od nje.

Dok na primer mod 06 me je odusevila na prvu. Na prvih 500m sam 2x isaltao do 6. i nazad. Menjac ide kao kroz sir (i to onaj mladi,ne kackavalj:)). Jedino sto su prenosi dugacki,pa se tu malo gubi osecaj ostrine. Ali i to moze da se resi zamenom lancanika.

Nisam mnogo citao o njima tako da ne znam da li ima neke mane. Iz mog iskustva,ne znam nikog ko je menjao namotaje ili nesto slicno. Da je neko spomenuo regler na starijim modelima pa i ajde :D. Mada sam na 4 900rr koje sam imao za 17god samo jednom menjao regler.

Mislim da za malu razliku u godinama i u ceni mod. za 06. ipak pruza vise.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams
Pre 13 sati, bojanh je napisao:

Jel si imao problema sa alternatorom ili da ti zabaguje CDI (kompjuter) ?

Ovu informaciju sam nasao na susednom forumu od jednog majstora, pa da citiram " ko kupi motor , nek bude spreman da otvara komp jer cesto zabaguje HISS, nek spremi pare za alternator...motanje nije opcija....bar ne dugotrajna..... "

Dakle ove 2 mane su izgleda jedini problem koji ima Honda, cak i na 1000rr forumu se dosta prica o tome.

Nisam imao nikakav problem sa motorom za sve ovo vreme, pa ni sa alternatorom ili cdi. Samo gorivo i teraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

svaki motor koji je odrzavan nema problem dok svi oni koji su "akani" bez redovnih pregleda i odrzavanja su problematicni ...koji god da uzmes neces se pokajati,osmeh zagarantovan i puno srce....sve je stvar licnog "preduverenja" ako mozes probas i vidis,sto reko kolega ne zanima me marka,brzina il vec sta a posebno u klasi 1000R,svaki je "opasan" izgledom i performansama,noviji mogu da budu samo kvalitetniji i bolji hteli mi to da priznamo ili ne...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja