Jump to content

Moto Zajednica

Prodaja domače rakije

Recommended Posts

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Uskoro planiram da dodjem za vikend u Rumu i Novi Sad, pa bih želeo tim prilikom da nabavim malo domače rakije (šljivovice). Malo, mislim na nekoliko litara i želim izključivo 40 stepeni ili više (prepečenica???). Mekana rakija nije po mom ukusu. Zato bih zamolio sve, koji znaju nekoga u okolini Rume ili na relaciji Ruma - Novi Sad i da drži dobru domaču rakiju, da mi napiše njegov kontakt.

 

Hvala unapred i lep pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 3 sati, 83120033 je napisao:

Uskoro planiram da dodjem za vikend u Rumu i Novi Sad, pa bih želeo tim prilikom da nabavim malo domače rakije (šljivovice). Malo, mislim na nekoliko litara i želim izključivo 40 stepeni ili više (prepečenica???). Mekana rakija nije po mom ukusu. Zato bih zamolio sve, koji znaju nekoga u okolini Rume ili na relaciji Ruma - Novi Sad i da drži dobru domaču rakiju, da mi napiše njegov kontakt.

 

Hvala unapred i lep pozdrav

Pa gde se i od kada šljivova rakija kupuje u Vojvodini???

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i
Pre 2 sati, sashac je napisao:

Slovenac nemo nam bojkotuješ ć...:cirka1:

Nemoj da budeš sitničar. Slab sam na mekom ć... Ako nisi razumeo moje pisanje, možda sa gugl translejt  :)

Inače dolazim u Rumu i Novi Sad da se malo opustim i da kupim malo suvog mesa (kobasice, slanina itd...), pa ako nadjem dobru domaču šljivu i to bih...

U septembru, kad sam bio u Rumi kupovao sam u nekoj mesari u centru grada, firma je iz Iriga. Kobasice sa paprikom, malo ljute bile su odlične, pa zato želim opet da ih nabavim.

A i ženu hoču da vodim u Futog pored Novog Sada, na Splav Dunavac, da proba fiš paprikaš i kečigu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Bas lepo, znaci nije da Slovenci dolaze samo na docek Nove nego i inace. Srecno u potrazi.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 11 minuta, 83120033 je napisao:

Nemoj da budeš sitničar. Slab sam na mekom ć... Ako nisi razumeo moje pisanje, možda sa gugl translejt  :)

Inače dolazim u Rumu i Novi Sad da se malo opustim i da kupim malo suvog mesa (kobasice, slanina itd...), pa ako nadjem dobru domaču šljivu i to bih...

U septembru, kad sam bio u Rumi kupovao sam u nekoj mesari u centru grada, firma je iz Iriga. Kobasice sa paprikom, malo ljute bile su odlične, pa zato želim opet da ih nabavim.

A i ženu hoču da vodim u Futog pored Novog Sada, na Splav Dunavac, da proba fiš paprikaš i kečigu.

 

 

Što se svinjarija tiče lokacija je vrhunska. Gde god da u Sremu hoćeš da kupš mesinu, tu ne mislim na velike klaničare, nećeš se zajebati. A što se rakije tiče to ti je kao da u Leskovcu tražiš riblju čorbu!!!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ajd organizirajte se i Slovencu forumskim kanalima pribavicite pletaru dobre brlje do NS.



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

u Futogu ti se carda sa paprikasem zove Dunav odmah ispod skele sto vozi za Beocin,to je najbolji riblji paprikas na svetu zaista ,dobro si ti to nanjusio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Priča je o splavu Dunavac. Bio sam tamo pre nekoliko godina i jeo sam fiš paprikaš. Kečigu još nisam probao, pa je zato nešto OBAVEZNO za mene. Čitam da je to jedna izmedju najboljih sladkovodnih riba. Dok nisam to pročitao, verovao sam, da je smuđ kralj.

 

http://www.splavdunavac.net/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Imas u manastiru Kovilj odlicnu rakiju. Ali ne znam koliko je gradi i da li je po tvom ukusu. Mi u Sremu u glavnom pijemo meku rakiju,18-19 gradi... Mislim da i u Sr. Karlovcima SPC ima svoju vinariju u kojoj se moze kupiti rakija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kao nešto se razumem u rakije pa da malo pomognem.... 40 stepeni ili ti 40% alkohola ti je slaba rakija (čak bi za Valjevo i okolinu to pre bila voda nego rakija).... retko koja se spušta na toliko. Šljivovica se na takmičenjima i ne ocenjuje ako je 19 i više gradi ili ti preko 47.5 stepeni. Samo u retkim slučajevima kada je izuzetno dobra, sudije traže da se spusti za naknadno ocenjivanje. Školski, šljivovica je uvek i preprečenica. “Meke rakije” iz prvog destilata se koriste samo kao sirovina, a ne i za konzumiranje. Tek nako prepeka se dobija “jaka rakija” koja odležava.... nekoliko meseci pre konzumiranja se “spušta”, po nekom pravilu, na 42.5 stepeni ili 17 gradi.

Kao što su već spomenuli, najbolja rakija je od požegače, ali kako je već skoro izumrla, kraljica dobre rakije je sorta Crvena ranka (darosavka, šumadinka...).

Opet, već spomenut, manastir Kovilj pravi vrlo pristojnu rakiju gde nećeš pogrešiti ako odeš u obilazak i kupovinu. Za još kvalitetnije rakije treba se malo protegnuti do Cera ili Šumadije

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Znaci da sam dobro ubo meru,a ne idem na takmicenja :cirka1:.

Za obloge koristimo takozvanu patoku. To je slaba rakija. Ona se ne koristi za konzumaciju (osim tkzv. "patocara" koji piju sve). Takodje prvenac ili prva rakija koja potekne iz kazana se ne koristi za pice. Obicno se prepice,a neki je takodje koriste da mazu zglobove.

Naravno,mi dok pecemo i gradiramo,ali posto ne verujemo gradu moramo I da degustiramo u toku pecenja. 

Posle bude ono-"jedan bezobrazan prevrnuo kazan pa mi pros'o ra-akijuuuu...":na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, stari roker je napisao:

Naravno,mi dok pecemo i gradiramo,ali posto ne verujemo gradu moramo I da degustiramo u toku pecenja.

Setih se jedne price,drugarov deda imao kazan i vukao po selu kada se pece rakija,naravno licno je "gradirao" kroz grlo pa koliko pece ... Sin bojeci se za oca da se ne skrsi vracajuci se sa "posla" kupi mu gradomer,dedin odgovor je bio "Sine,meni vise krsa u avliji netreba".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Naravno,mi dok pecemo i gradiramo,ali posto ne verujemo gradu moramo I da degustiramo u toku pecenja. 
Posle bude ono-"jedan bezobrazan prevrnuo kazan pa mi pros'o ra-akijuuuu...":na_glavi:


Moj mali dok je bio stvarno mali i tek propricao, na prvu notu kad je čuje znao je o kojoj je pesmi reč:

https://youtu.be/2c0oX1qByrQ

A dok je moj čiča bio zdrav bilo je i šljiva i rakije i svega, pa nek ide njemu ova pesma :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Kod nas u Macvi se sljiva prepice i ostavlja na 24-25gradi,neznam kolko je to stepeni.

A ona prva sto se ispece,secam se da je pokojni deda pricao da su nju nosili na njivu kad krenu u balonima umesto vode to je valjda 12gradi bila. 

Tako da kad se kod nas prica o rakiji,sljiva ispod 20gradi sluzi za pranje prozora ili umivanje posle mamurluka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, Arso je napisao:

Što se svinjarija tiče lokacija je vrhunska. Gde god da u Sremu hoćeš da kupš mesinu, tu ne mislim na velike klaničare, nećeš se zajebati. A što se rakije tiče to ti je kao da u Leskovcu tražiš riblju čorbu!!!

 

ovo nije politički korektno.Hoćete da kažete da mi u novom sadu neznamo da ispečemo šljivu.

ako se budete i dalje producirali zvaću Čvarkova da vam ispeče obe šljive

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
12 hours ago, peratrap said:

jel to pricate o cardi Plavi Dunav od skele prema Novom Sadu ili nekoj drugoj ? 

 

Ja sam na tu cardu mislio tacno plavi Dunav se zove paprikas im je odlican

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

najbolji paprikas u siroj okolini a posle je interesantno preci skelom na drugu stranu Dunava u Beocin i onda na frusku goru i preko Rume za Bgd fin izlet.Na Fruskoj gori puno manastira za obilazak i vinarija za degustaciju ili kupovinu vina ili bermeta koji se retko nalazi,vinarija Radovanovic u Irigu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Dunavac je super carda, fis im je ok, meni je lep ambijent. Carda se nalazi se u kamp naselju cerevicka, izmedju Begeca i Futoga.

Na cardi kod Brase (u Begecu) je super klopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja