Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o prelazima , alpskim i ostalim ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Vidim postoji tema za Informacije o Romuniji , zalepljena , mozda bi nas Lalajko mogao da otvori nesto slicno i za Alpe , Pireneje i ostala brda ...

 

Pre neki dan sam nasao , neznam ako je to neko vec javio ( a nebi bilo lose slicne informacije imati na jednom mestu .... ) da je jedan od lepsih prelaza u Dolomitima Sella Pass , prosle  2017 godine bio zatvoren svake Srede u sezoni , dozvoljeno samo peske ili sa elektricnim vozilima ?????

 

Bojim se da to nece zavrsiti samo na tom prelazu , ovo je samo prvi ... za 2018 nemam informaciju , kad saznamo , neko bi mogao da javi ... 

 

Planiramo putovanja godinama i posle dodes bas u sredu .... :grr:

 

Pozdrav svima !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledam Google maps ovih dana...onako iz razonode i primetim da je na nekim prevojima jasno obeleženo da nema prolaza. Ne znam po kom principu radi...mislim ko to tako namesti, jel' u pitanju softver, unos podataka iz neke baze recimo ili je slobodno unešeno od strane nekoga korisnika (može li to uopšte?). Zgodan alat za trenutnu situaciju...ono kad si na licinom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Odlicna tema. Mene najvise zanimaju Dolomiti. Za Alpe imam spremno sve, samo Dolomite da spremim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Gledam Google maps ovih dana...onako iz razonode i primetim da je na nekim prevojima jasno obeleženo da nema prolaza. Ne znam po kom principu radi...mislim ko to tako namesti, jel' u pitanju softver, unos podataka iz neke baze recimo ili je slobodno unešeno od strane nekoga korisnika (može li to uopšte?). Zgodan alat za trenutnu situaciju...ono kad si na licinom mestu.

Prevoj je zatvoren zbog zimskih uvjeta. U tome je stvar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Savršeno mi je jasno da je u tome stvar i zato kažem da ako se (po ne znam kom principu) mapa ažurira u realnom vremenu (iz odgovornog izvora), to može da bude odličan alat za konstruisanje rute na terenu. 

Logično je da je velika većina  prevoja zatvorena u ovo doba godine zbog snega, medjutim oni mogu da budu zatvoreni i zbog drugih razloga u mesecima kada snega...da tako kažem, ne bi trebalo da bude. Majka priroda tu obično ima poligon za testiranje svoje snage, pa je vrlo moguće da prevoj bude zatvoren zbog jakog vetra, obilnih kiša, mogućnosti odrona itd.

Ona neka zatvaranja koja se gore pominju su vezana za zagadjenje i proteste žitelja tih krajeva (prvenstvano Dolomiti), koji se źale na buku motocikala, količinu saobraćaja uopšte,a pominje se i uticaj svega toga na prirodu...pa će kako vreme prolazi taj fenomem biti sigurno sve izraženiji. Koliko god se ozbiljno planira ruta iz fotelje kod kuće, situacija na terenu ume da bude drugačija, pa mislim da  treba biti spreman i za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja