Jump to content

Moto Zajednica

Sic ventila

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Montenegro
  • Motocikl: Honda nx500

Poz

Imam problem sa hondom, ispao je sic jednog izduvnog ventila ali nista nije osteceno. Ima li nacina da se to napravi sa obzirom da ne mogu da nadjem polovnu glavu posto je nx500

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Odneseš tu glavu u radionicu koja se bavi mašinskom obradom motora ( radilice, glave , cilindri . . . ) - daš majstorima da vide pa će ti oni najbolje reći dal može da se popravi. Trebalo bi da može . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

Moze to da se uradi, radim u firmi u Novom Sadu koja se bavi masinskom obradom. Ako ti treba vise informacija kontaktiraj me slobodno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 8 sati, MrBrusselSprouts je napisao:

Poz

Imam problem sa hondom, ispao je sic jednog izduvnog ventila ali nista nije osteceno. Ima li nacina da se to napravi sa obzirom da ne mogu da nadjem polovnu glavu posto je nx500

Hvala

 

To je vec radjena glava,ali nije uradjena kako treba. Mozes ponovo raditi, mozda sa vise uspjeha i da bude dugotrjanije, ali ces uvijek strahovati hoce li se kvar ponoviti. Zato ti je najbolje rjesenje zamjena glave, ako si u mogucnosti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sic valja na  toplu glavu da se ubacuje uprkos prekomeri za hladno utiskivanje, to ne može svako. Posle je potrebno izvršiti obradu na meru da kompresiona komora ostane u zadatoj zapremini, odnosno jednaka osatlim komorama, i naravno obradu na uglove i šlajfanje. Možda je bolje zameniti glavu nego ići u prvu servisnu radionicu. Kad se uradi kako treba, nema rizika recidiva kvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Montenegro
  • Motocikl: Honda nx500

hvala na komentarima

Po onome sto sam vidio kad sam otvotio masinu izgleda kao da nikad ranije nije otvarana, iako to da je vec radjena ima smisla. Sumjam da cu idje naci glavu od 500cc tako da je obrada neminovna. Jes da je star motor ali je steta da ga batalim radi ovoga mislim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Montenegro
  • Motocikl: Honda nx500

koliko sam ja shvatio citajuci po netu to je zbog pregrevanja koje je vjerovatno prouzrokovano slabom mjesavinom, kao previse zraka. Nisam strucan oko mehanike ko ce ga znat. Ona guma izmedju karburatora i motora mi je od vajkada puknuta malo, moze li to da prouzrokuje slabu mjesavinu i pregrevanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Glava i sic su različitih materijala i diletacije, godine, toplo hladno,...učine svoje,  nepravilna smeša  se pre odrazi na klip i ventil, možda je konstruktivno plitko ubačen sic, jednostavno se desi, ispada i vođica. Da, pri zameni valja sic da se podladi. Imaš ponudu u predhodnom postu, videće ljudi da li je nešto rađeno i daće preporuku, prepostavljam da rade po kriterijumu i to će biti dobro. Zamena sica i vođice je standardna operacija, pogotovu nje, ona se haba a i lakše ispada nego sedište, samo malo pažnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Iz mog iskustva mogu da preporucm Saleta iz Trstenika (037715130) jako korektan i tehnicki potkovan covek kada je u pitanju masinska obrada i popravka motora.

Meni je na Dominatoru 650 radio nabavku hilzne i hilznovanje (koji su mnoge zvucnije radionice odbile da rade jer je vazdusno haldjen motor), zamenu gumica ventila i slajfovanje ventila.

Posle 4 godine voznje u svim mogucim uslovima i vise od 30000km sve radi bez ikakvog problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@MrBrusselSprouts

Tri dimenzije koje si nasao oznacavaju standard (fabrika) i dve speciale u slucaju da je neophodno da se razbusi cilindar zbog pohabanosti koja dolazi tokom eksploatacije. 

Stanje cilindra i potrebnu domenziju karika moze da ti proveri majstor koji ti bude obradjivao glavu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja