Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc!

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: MZ etz 150 \ MZ ts 250\1

Pozdrav! treba mi pomoc oko MZ ts 250\1 . kada mu dam gas gusi se  i gorivo prosto guta , dali da obratim paznju na struju ili na karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Preliva ti karburator verovatno. 

Iglica ti je losa koja bi trebala da zatvori dotog goriva.

Ili ako ti je rezervoar rdjav, onda su ti i karburatori puni rdje pa to ometa rad.

Ako ti zaliva svecice one mogu zato da crkavaju pa da mislis da je problem sa strujom. A tebe u stvari sve vreme zeza karburator.

Ja nisam mehanicar. Samo sam vozio Jawu nekad davno. Pa otud znam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 8 sati, MarkosGB je napisao:

 

Karburator najčešći problem MZ , od čestih majstora i štelovanja karburator strada. 

 

 

  Zanimljivo mišljenje, ali se ne slažem sa njim !  Jel bi ti " MarkosGB " mogao nekako da nam obrazložiš ovo što si napisao i ubediš nas da je to tako ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Nema to veze sa zapadnom, istočnom, severnom il južnom Evropom. Karburator ne strada od " čestih majstora " ( što god to značilo ) niti od štelovanja.  Karburator jednostavno strada od erozije.  Brzina usisnih gasova ( mešavina goriva i vazduha ) kod SUS motora je oko 25 metara u sekundi. Pri toj brzini se karburator " jede " iznutra. To je mikronski i ne može se primetiti, ali nakon nekoliko godina rada se primeti da je šiber u karburatoru dobio luft i da se motor ne može uštelovati da lepo radi. Tad je potrebno promeniti šiber i iglu karburatora, a poželjno je i sve dizne i venturijevu cevčicu ( englezi je zovu " tuba " ). Motor će opet lepo raditi. Za MZ se svi ovi delovi mogu kupiti radi zamene, a i za ostale motocikle ( Yamaha super tenera je poznata po propadanju tih tuba. 

  Zbog majstora karburator neće propasti ako je majstor pravi. Ako je to neko ko samo sebe naziva " majstorom " - taj će sjebati i osovinu od točka, pa i karburator . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

olaksaj sebi muke i promeni karb. honda nsr, od aprilije, ako si u mogucnosti od nekog KTM-a. MZ karburator je dobar dok je nov ali posle nekog vremena strada a da neprimetis. Nov karb za njega skup

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: MZ etz 150 \ MZ ts 250\1

Hvala svima! Uspeo sam da resim problrm.Otpala gumica na sauhu -deo koi se srafi u karburatoru. Neko je to vec pomenuo i dao mi ideju da pogledam.

HVALA!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja