Jump to content

Moto Zajednica

Senior&Junior - Avantura 2017

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre sat vremena, Zivko je napisao:

Jako je hladno danas. Pisi malo brze da se ugrejemo malo.

Da nisam na poslu ne bi ni citao .... tek veceras .... ovde je 13 stepeni, u pm kolko je dobro vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1135 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sjajno pisanje i jos bolje druzenje.Retko je u danasnje vreme videti tako lep odnos oca i sina,svaka cast:takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Uzivam u putopisu...a jos kad sam video da se pije moje omiljeno, Niksicko tamno...e onda sam se samo jos vise odusevio! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Dan 3:

          Osvanulo je prijatno jutro u auto-kampu. Koliko je bilo prijatno dokumentuje slika muža i žena iz Nemačke koji su spavali pod vedrim nebom.

IMG_20170805_064922.thumb.jpg.06cd1d62ebf8230326274aa063dd9a89.jpg

 

          Nije to bilo ni rano kad je Senior probudio Juniora, samo pola 7, šta je to... (sve je to zbog onog piva). Pakovanje, pozdravljanje sa kolegama motoristima i gas! Dug put je pred našim junacima. Serpentine iznad Budve, pa pred Podgoricom levo, kroz Danilovgrad do manastira Ostrog. Serpentine kojima se penje do gornjeg manastira su vrlo interesantne. Gore pred manastirom, pored toga što je gomila ljudi prisutna, oseti se mir i spokoj.

 

IMG_20170805_091907.thumb.jpg.a88bd45fc78660c7c13831155e7a2947.jpg

 

          Obilazak manastira je nešto posebno. Toplo preporučujem.

 

IMG_20170805_084908.thumb.jpg.5a7a581de8e8d829759052571d380e13.jpg

 

IMG_20170805_084332.thumb.jpg.2735e024c6a13e381e6de91aa9983d7a.jpg

 

IMG_20170805_084405.thumb.jpg.f3f1e4b9909b4dcd08c673d0cc76e990.jpg

 

          Vreme je da se krene. Natočile su se flaše vode i pokret. Vraćanje do Podgorice, sipanje goriva pa kanjonom Morače na sever.

 

IMG_20170805_103104.thumb.jpg.56e2f411e855f648a78488a4e0bca7a9.jpg

 

          Kako se samo vozi ludo po tom kanjonu. Naši junaci se odlično uklapaju u tempo i gaze hrabro prema Kolašinu i Mojkovcu. Gde god se okreneš kamen i samo kamen! Gume su vrele i odlično se lepe za vrući kolovoz! Vožnja je oštra i brza uz mnogo preticanja. Kod Mojkovca se odvajaju desno uz Lim za Berane i Rožaje. Cilj je Kopaonik! Temperatura je tih dana iznad 40ºC. To dodatno umara tokom puta. Na graničnom prelazu samo se doliva vode (koja je bila blizu tačke ključanja u koferu) i nastavlja. Ulazak u Novi Pazar je zapamćen po neverovatnoj gužvi, umoru i suncu. Jedva se kotrljaju prema Jonuzu i njegovim ćevapima!

 

IMG_20170805_141556.thumb.jpg.b820d2c2adc15459e33bf17a95109ca3.jpg

 

          I konačno stižu porcije!

 

IMG_20170805_142328.thumb.jpg.67b5545eaccd2462e0f5d9ca438dc338.jpg

 

IMG_20170805_142357.thumb.jpg.4b0edd034c640e5ea28230f3bccd475a.jpg

 

          Ćevapi nestaju u roku od 10 minuta. Kao da ih nikad nije ni bilo! Kakvi su, ostaje da se zaključi. Posle ovakvog obroka, naravno raste želja za snom, te koncentracija u vožnji mora da se poveća. Vreme je da se krene na Kopaonik. Postaje nesnošljivo vruće i jedva čekaju da se dokopaju planine. Vožnja do gore postaje više mehanička i bez neke posebne misli, osim misli o snu. Iscrpljeni izbijaju gore:

 

IMG_20170805_192010.thumb.jpg.d5283ed09f722a1b58e367f3bf4feecf.jpg

 

          Gore se pronalazi kamp mesto, diže šator i odlazi na piće do lokalne prodavnice, ispred koje su postavljeni stolovi. Društvo im pravi Beograđanin koji je došao iz hotela na sladoled i koji je izuzetno komunikativan. Kad je čuo za posetu Ostrogu, oduševljen prenosi svoje doživljaje, iskustva i hodočašća. Ispostavilo se da je čovek bio u Jerusalimu, video svašta, doživeo svašta i bilo ga je interesantno slušati. Naši umorni junaci odlaze u nabavku, večeraju i na prijatnih +16ºC oduševljeni temperaturom uranjaju u najdublji san. Kraj trećeg dana.

 

Dan 4:

 

          Svež vazduh i prijatna temperatura su prijali našim putnicima toliko da su se naspavali za sve ove dane i noći koje gotovo da nisu spavali. Jutro na Kopaoniku je čudesno:

 

IMG_20170806_060002.thumb.jpg.ca9299eddd4fcc06c6d6bc2df2f36db4.jpg

 

IMG_20170806_060325.thumb.jpg.1c0e2e7d015272eeb16b7d8692a91f25.jpg

 

          Jutro je toliko inspirativno da Senioru pada na pamet izuzetna ideja da se popnu motorima na Pančićev vrh. Već se raspitao kod nekih majstora koji su izvodili građevinske radove na objektima odmarališta u čijem su krugu kampovali, kako se može doći do vrha. „Kažu majstori da se može gore izaći, vojska izlazi tamo džipovima...“ Pa da izlazi vojska džipovima pa što ne bi mogli i oni motorima... Genijalna ideja! Pošto ni Junior nije ništa razumniji od Seniora, dogovor je pao u roku od jedne sekunde. Kratko klimanje glavom, skidanje kofera sa GTR-a (za slučaj nekog prevrtanja u mestu) i pun gas gore. Sve je bilo interesantno do momenta kad prestaje asfalt i počinje makadam. Tad je postalo duplo interesantnije!

 

          Iskusni su to offroad vozači izboriće se nekako (imaju kući i neku krosericu). Ajde kao ovaj GS je i napravljena za tako neke terene, ali GTR ni blizu... „Ma ko kaže?! Gde izađe GS izaći će i GTR“. Hoće, ali kako?  

 

          Ovo je jedini deo makadama gde su mogli da se zaustave i slikaju (prilično udaban kamen na ovoj krivini).

IMG_20170806_072314.thumb.jpg.2d720e181e82ffd6788efecb7bbbcf2f.jpg

 

IMG_20170806_072400.thumb.jpg.4bd6a34f241110cff76edc9390579de0.jpg

 

          Falila je samo jedna GoPro kamerica da to i zabeleži. Debeli sloj rizle 10-20 cm, dobra uzbrdica i krivina za krivinom uz masu 280 kg rezultirala je litrom znoja na Juniorovom čelu posle izlaska na vrh.

 

IMG_20170806_073009.thumb.jpg.67a410d03b84a59b18671edeba18da45.jpg

 

          Ponosni vlasnik KAWASAKI GTR 1000 SPECIAL OFFROAD DESIGN na nadmorskoj visini od 2017m! Malo šetnje po vrhu i slikanje žičara (kao deca):

 

IMG_20170806_073454.thumb.jpg.51b103b772cb47d62111cd6316f4b9f5.jpg

 

IMG_20170806_073630.thumb.jpg.1be70237d04e78bd9ab975f295064b40.jpg

 

IMG_20170806_073648.thumb.jpg.624b78ba233b34dfd17d6c314606fa6d.jpg

 

          Pogled je stvarno vrhunski! Baš kako sama reč kaže, vrhunski jer se gleda sa vrha:

 

IMG_20170806_072342.thumb.jpg.835a7db65c5b355b3c9d1c2002d824e5.jpg

 

          Još malo poziranja i moglo bi se razmisliti o silasku:

 

IMG_20170806_074235.thumb.jpg.554d680b9a784c92177b68d8ad72064d.jpg

 

          „Ja dole ne idem! Ljudi, upomoć! Zovite ove majstore da upale žičare i spuste mi motor!“ Naravno da se Junior nije ovako brukao nego je upalio mašinu i sleteo dole! Interesantna stvar ali mnogo lakše nego što se popeo, iako je očekivano suprotno... Možda je pri spuštanju već bio iskusniji pa je zbog toga išlo lakše... Pošto su se bezbedno spustili na asfalt Senior kaže: „Eee da je čiča (koji je bivši vlasnik ovog GTR-a) mogao da gleda sad ovo što si radio GTR-u, mislim da bi zaplakao, a tebe bi se odrekao!“ Šalu na stranu, ovo mi se čini kao najekstremniji put kojim je ovaj motor prošao za života. Uvežen je iz Austrije 2017. (dakle iste) godine, a kakvi god da su putevi kojima je vožen do sad, u najmanju ruku su bili asfaltirani. Motor definitivno nije za ovakve poduhvate (niko normalan ne bi to ni radio, a čak i kada bi poželeo neki običan, da ne kažem normalan, otac bi ga sprečio u tome). Junior je bio ponosan na sebe uz priznanje da ne treba takve stvari raditi ovako očuvanom motoru i obećanje da je ovo bio prvi i poslednji put (ni zbog kog drugog nego isključivo zbog očuvanosti motora i totalno druge namene). Ovo će biti jedan od razloga što će Senior krajem godine kupiti sebi BMW R1100GS. Isti kao Seniorov, samo mlađi dve godine, crne boje i naravno duplo brži, bolji, lepši, očuvaniji itd... Vreme je za pakovanje i pokret kući! Spuštanje prema Kraljevu, kroz Jošaničku banju i kratko zaustavljanje u Ušću zbog dosipanja benzina. Ibarskom magistralom se gazi. Vrućina i gužva, umor i blizina kuće utiču na to da se izađe na novi auto-put od Preljine do Ljiga, zatim posle Ljiga se pravi pauza u restoranu koji je dobro poznat svim kamiondžijama pa i Senioru.

 

IMG_20170806_121452.thumb.jpg.0d93217f70551b5054741d3add9398c0.jpg

 

 

          Posle osveženja, put se nastavlja istim tempom. Zatim obilaznicom oko Beograda, do auto-puta Beograd-Zagred. Isključenje Šid, prvo selo s leve strane i tu su! Kući majka i brat, odnosno supruga i mlađi sin sa nestrpljenjem čekaju iscrpljene putnike i priče iz ove Avanture. Ubrzo se pojavljuje i čiča odnosno brat, ponosni vlasnik GTR-a 1400 te se priča odužila do kasno u noć.

 

          Kraj :zdravo:

 

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Pošto je Junior kupio gore pomenuti BMW R1100GS, ovaj Kawasaki iz putopisa je na prodaju.

 

Tema:

 

Što se tiče cene fleksibilan sam naravno (ljudi su navikli da se cenkaju pa zbog toga je ovakva cena). Samo naglasite da ste sa BJBikers foruma. Uopšte mi se ne žuri da prodam motor, ali nije mi drago ni da stoji u garaži. Mogao bi da usreći nekog putnika, kao mene na ovom putovanju i mog strica na mnogim putovanjima! :takoje:

 

Ne želim da neko shvati ovaj putopis kao komercijalni (da se motor bolje proda). Ovaj komentar na kraju je samo iz razloga što želim da još neko bude srećan sa ovim motorom koliko sam i ja bio i da ga odveze na put oko sveta! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Razbijate, strava je putopis!

Vožnja sa detetom je vrhunska stvar, verujem da je većini želja da sa svojim juniorom obrne neki krug. Tvom senioru se ostvarila :sampion:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Hvala ljudi! :)

 

Stari mi je ljudina u svakom smislu te reči, mnogo mi je pomogao da uđem u celu ovu priču sa motorima i vrlo sam mu zahvalan na tome. :care: Godinama, polako, sistematično, jednu po jednu stvar sam učio i  došli smo do toga da se ravnopravno vozimo zajedno na ovakvim turama i srećan sam zbog toga. :jee1:

 

Voleo bih da ovaj putopis posluži kao primer svim očevima motociklistima! :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ko vas ne zna skupo bi vas platio :D Svaka cast Senioru sto trpi ovakvog Juniora vec cetvrt vijeka :D

Svaka cast na putopisu. Odlicno si to izveo :)

 

A sto nema fotografije snajke iz Trebinja? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black
Pre sat vremena, draki je napisao:

Ko vas ne zna skupo bi vas platio :D Svaka cast Senioru sto trpi ovakvog Juniora vec cetvrt vijeka :D

Svaka cast na putopisu. Odlicno si to izveo :)

 

A sto nema fotografije snajke iz Trebinja? :D

Hvala druže! :takoje:

 

Nemam sliku sa snajkom, zaboravili da se slikamo... :Olja: :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Hvala svima! :takoje: 

 

Od 2012. godine čitam putopise redovno i svake godine pravim vožnje slične ovoj, ali sam imao neku kočnicu da počnem da pišem. Sve mi se nešto činilo da to neću uspeti da dočaram na dovoljno dobar i interesantan način, sa dinamikom koja je pratila vožnju i da prenesem atmosferu na način na koji bih to želeo.

 

Ove godine sam odlučio da probijem led i vidim kako ljudi reaguju. Po reakcijama rekao bih da nisam to loše preneo, tako da ću se potruditi da nastavim da pišem o sledećim vožnjama na ovaj ili sličan način.

 

Hvala Vam ljudi još jednom! :hvala:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black
pre 7 minuta, Furious Panda je napisao:

Sjajno! :jee1:

Kada mi pored cele ekipe i jedan od najboljih putopisaca na forumu (moj favorit) napiše ovakav komentar, biću slobodan da verujem da je to tako! :jee1:

 

Hvala puno! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 23 minuta, Nikola Simic je napisao:

Hvala svima! :takoje: 

 

Od 2012. godine čitam putopise redovno i svake godine pravim vožnje slične ovoj, ali sam imao neku kočnicu da počnem da pišem. Sve mi se nešto činilo da to neću uspeti da dočaram na dovoljno dobar i interesantan način, sa dinamikom koja je pratila vožnju i da prenesem atmosferu na način na koji bih to želeo.

 

Ove godine sam odlučio da probijem led i vidim kako ljudi reaguju. Po reakcijama rekao bih da nisam to loše preneo, tako da ću se potruditi da nastavim da pišem o sledećim vožnjama na ovaj ili sličan način.

 

Hvala Vam ljudi još jednom! :hvala:

Najteze je prvi put, posle bude lakse :) Simicu samo nastavi, pisi, planiraj, vozi a ako se pak gdje sretnemo taj kulen iznesi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black
pre 11 minuta, draki je napisao:

Najteze je prvi put, posle bude lakse :) Simicu samo nastavi, pisi, planiraj, vozi a ako se pak gdje sretnemo taj kulen iznesi :D 

Važi Draki! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Svaka cast momci, uzivao sam dok sam citao i jedan od lepsih putopisa moram priznati.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja