Jump to content

Moto Zajednica

Sta odabrati Yamaha Diversion ili Honda st 1100 Pan european

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Yamaha XJ 900 Diversion  VS Honda ST 1100 Paneuropean .Sta izabrati izmedju ova dva vrenmesna ali kvalitetna motora.I jedan i drudi imaju istu namenu daleka putovanja,odlikuje ih dobra udobnost  a i pouzdanost  ih krasi. Upravo takav motor mi treba ali verovatno postoji i nesto sto bi prevagnulo u odluci meni nepoznato.Nisam fan nekog brenda  u smislu samo honda, samo suzuki ili sta ja znam opredeljujem se prema nameni motocikla i posto kupujem polovne stanje samog motocikla.Molio bih za misljenja iskusnijih jer su u pitanju vrlo slicni ali ujedno i razliciti motori u detaljima verovatno

 

2pttfg9.jpg

 

rr1oaw.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Nemam ni jednog ni drugog a nisam ih ni vozio. Sudeći samo po slikama i raznim komentarima, vrlo bi se lako i brzo odlučio ako je primerak odgovarajući i u istom stanju kao onaj drugi. 

Moj glas ide za HONDA autobus. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Izmedju ova dva,glas za Evropu.

U ondosu na Diverziju koja je odlican motor, Honda ima snazniji agregat. Zbog oklopa ima bolju zastitu od vetra i zbog vece mase 288kg sigurno udobniji u voznji od Diverzije 239kg.

Ako budes imao srece naci ces Evropu sa Abs-om koji je bio opcija.

A ima cak i pregrade za sitnice u oklopu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moj glas ide za Yamahu upravo zbog toga sto je Honda autobus, previse teska i glomazna, Yamaha moze sve sto moze i Honda ali sa manje gnjavaze jer je lakse filtrirati s njom po saobracaju zbog manjih gabarita

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2
pre 4 minuta, Biker-Boy je napisao:

Moj glas ide za Yamahu upravo zbog toga sto je Honda autobus, previse teska i glomazna, Yamaha moze sve sto moze i Honda ali sa manje gnjavaze jer je lakse filtrirati s njom po saobracaju zbog manjih gabarita

+1   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Mislim da oba modela nisu namenjena za švrćkanje po gradu već za ozbiljne ture i kilometraže pa je onda nebitna toliko težina samih već sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Ako se nađe dobar primerak bićeš zadovoljan sa bilo kojim od ta dva motora,mada po meni ipak Honda ima prednost,ali daleko da je Yamaha loša,lakša je za manevrisanje u krajnjem slučaju a nekome to dosta znači..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Bolja zaštita od vetra a samim tim i od kiše(dok voziš),manja potrošnja goriva,dupli far,pogotovu znači u dugim svetlima,ostave za sitnice,veći rezervoar a samim tim i autonomija u korist Honde.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 "Zbog oklopa ima bolju zastitu od vetra..." Uvek se slatko nasmejem kad pročitam ovako nešto. Ljudi najbolju zaštitu od vetra pružaju automobil, autobus ili voz, a kažu da ni u avionu ne duva. 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stvarno? 

Smesta idem da kupim jedan automobil,autobus ili voz,mozda avion.

Ocigledno za motor nisam jer mi je bitna zastita od vetra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Covek planira duge relacije i verovatno dosta km na autoputu cim razmislja o velikim turing motociklima. Od 140 na gore itekako treba zastita od vetra. Ne znam cemu sarkazam ??? Pogotovu sto je odgovor dao neko ko vozi ovaj tip motocikla ! 

Honda +1

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Moja preporuka je naravno Honda. Kolega (B)ubica je sve lepo objasnio. Inače moja je Honda sa ABS/TCS verzijom. Mali potrošač, pouzdana, odlična zaštita ne samo od vetra već i od kiše... da ne veruješ kako štiti oklop noge, kolena, obuću, grudi.... Za duge ture, udobnu vožnju bez stresa... prava ladja.. Veoma stabilna i povozna bez obzira na težinu. Inače malo sam eksperimentisao sa ABS-om na klizavom... i iznenadjen sam... ima efekta bogami... Ukoliko se redovno održava... motor je za večnost. Dizajn mu je takodje postojan. Eto ukratko izmedju ova dva.. moj glas ide za Pan Evropu :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre sat vremena, markonitogen je napisao:

Covek planira duge relacije i verovatno dosta km na autoputu cim razmislja o velikim turing motociklima. Od 140 na gore itekako treba zastita od vetra. Ne znam cemu sarkazam ??? Pogotovu sto je odgovor dao neko ko vozi ovaj tip motocikla ! 

Honda +1

Pa dobro,komrdijaša ima uvek:PNaravno da je kad prevoziš od 600-800km dnevno bitan svaki vid zaštite a što reče čovek kada se krećeš od 140 pa prema 200kmh dobro dođe ta njena aerodinamika koja ti smanjuje duvanje u grudi i glavu i još ako te uhvati kiša vredi svakako...mislim,pošto ima i nas starijih koji volimo vožnju na dva točka;) a ako nosiš kvalitetnu opremu od kacige i odela baš nećeš osetiti taj "vetar u kosi"...ne računam one što voze od kafića do kafića  sa naočarima za sunce,šorcu i papučama.Al dobro,Bože moj ima nas raznih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Upravo sada, Duško K. je napisao:

600-800 km. dnevno, pa to je mučenje  .  .  .  

Pa desi se...naravno nisu uvek tolike relacije ali naleti...al da umori,umori!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Prvo sam hteo Panevropu da uvezem iz  Svajcarske cak sam i licitirao jednu ali je srecom nisam dobio.Zbog cega kazem srecom,imala je u saobracajnoj manje konja nego po fabrickoj deklaraciji a vecu tezinu.Svajcarci tezinu motora racunaju punu sa svim fluidima i vozacem od 75kg tako da umesto 315 kod njih se iskazuje tezina od 390kg.Tako da takav motor  ne bih mogao ovde da registrujem. Na oglasima kod nas nema nekog izbora.A i kad se pojavi nesto ne ona nego uopste ..putni motori za duge staze stari dvadeset i vise godina presli 50000 km pa mi ni malo nema logike. Zato sam hteo da uvezem iz Svajcarske.Diverzija se nudi kao alternativa ima lepih primeraka na oglasima  jedino te kilometraze me malo bune.Pa dok resim nedoumicu eto malo sir konsultacija ne smeta.Inace vozim Afriku RD 04 za 5 godina presao sam 50000km i nisam imao bas nikakvih problema na oglasu je sada i ako i ne uzmem nista od nje ne bezim .Iz nekih svojih licnih razloga hocu na putni motor a i mojim godinama ne smeta veca udobnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 2 minuta, Sveta 5. je napisao:

Prvo sam hteo Panevropu da uvezem iz  Svajcarske cak sam i licitirao jednu ali je srecom nisam dobio.Zbog cega kazem srecom,imala je u saobracajnoj manje konja nego po fabrickoj deklaraciji a vecu tezinu.Svajcarci tezinu motora racunaju punu sa svim fluidima i vozacem od 75kg tako da umesto 315 kod njih se iskazuje tezina od 390kg.Tako da takav motor  ne bih mogao ovde da registrujem. Na oglasima kod nas nema nekog izbora.A i kad se pojavi nesto ne ona nego uopste ..putni motori za duge staze stari dvadeset i vise godina presli 50000 km pa mi ni malo nema logike. Zato sam hteo da uvezem iz Svajcarske.Diverzija se nudi kao alternativa ima lepih primeraka na oglasima  jedino te kilometraze me malo bune.Pa dok resim nedoumicu eto malo sir konsultacija ne smeta.Inace vozim Afriku RD 04 za 5 godina presao sam 50000km i nisam imao bas nikakvih problema na oglasu je sada i ako i ne uzmem nista od nje ne bezim .Iz nekih svojih licnih razloga hocu na putni motor a i mojim godinama ne smeta veca udobnost

Ja sam uvezao moju Panevropu iz Švajcarske sa smanjenom snagom i masom od 315kg.Nisam imao problema prilikom dobijanja sertifikata iz AMSS.

Bitno je da je redukcija snage izvršena u Hondinoj fabrici a  ne u nekom servisu a potvrda se dobija u Hondinom predstavništvu u beogradu i košta 12000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 1 minut, (B)ubica je napisao:

Ja sam uvezao moju Panevropu iz Švajcarske sa smanjenom snagom i masom od 315kg.Nisam imao problema prilikom dobijanja sertifikata iz AMSS.

Bitno je da je redukcija snage izvršena u Hondinoj fabrici a  ne u nekom servisu a potvrda se dobija u Hondinom predstavništvu u beogradu i košta 12000 dinara.

 

pre 1 minut, (B)ubica je napisao:

Ja sam uvezao moju Panevropu iz Švajcarske sa smanjenom snagom i masom od 315kg.Nisam imao problema prilikom dobijanja sertifikata iz AMSS.

Bitno je da je redukcija snage izvršena u Hondinoj fabrici a  ne u nekom servisu a potvrda se dobija u Hondinom predstavništvu u beogradu i košta 12000 dinara.

 

pre 1 minut, (B)ubica je napisao:

Ja sam uvezao moju Panevropu iz Švajcarske sa smanjenom snagom i masom od 315kg.Nisam imao problema prilikom dobijanja sertifikata iz AMSS.

Bitno je da je redukcija snage izvršena u Hondinoj fabrici a  ne u nekom servisu a potvrda se dobija u Hondinom predstavništvu u beogradu i košta 12000 dinara.

Prvo sam hteo Panevropu da uvezem iz  Svajcarske cak sam i licitirao jednu ali je srecom nisam dobio.Zbog cega kazem srecom,imala je u saobracajnoj manje konja nego po fabrickoj deklaraciji a vecu tezinu.Svajcarci tezinu motora racunaju punu sa svim fluidima i vozacem od 75kg tako da umesto 315 kod njih se iskazuje tezina od 390kg.Tako da takav motor  ne bih mogao ovde da registrujem. Na oglasima kod nas nema nekog izbora.A i kad se pojavi nesto ne ona nego uopste ..putni motori za duge staze stari dvadeset i vise godina presli 50000 km pa mi ni malo nema logike. Zato sam hteo da uvezem iz Svajcarske.Diverzija se nudi kao alternativa ima lepih primeraka na oglasima  jedino te kilometraze me malo bune.Pa dok resim nedoumicu eto malo sir konsultacija ne smeta.Inace vozim Afriku RD 04 za 5 godina presao sam 50000km i nisam imao bas nikakvih problema na oglasu je sada i ako i ne uzmem nista od nje ne bezim .Iz nekih svojih licnih razloga hocu na putni motor a i mojim godinama ne smeta veca udobnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

(B)ubica obracao sam se Hondi Beograd Delta odgovorili da Evropa ima 100 ks i da ako se razlikuje ne moze da se registruje imam taj mejl

  29. јан (пре 5 даnacleardot.gif  
cleardot.gif
cleardot.gif
коме мени
cleardot.gifPostovani,

 

Na osnovu pravilnika donesenog 2014 godine, podaci koje imate u saobracajnoj moraju da se sloze sa originalnim  fabrickim podacima.

Ako postoje odstupanja, vi mozete uvesti motorcikl ali ga ne mozete registrovati na domace tablice.

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Rekli su mi da prodavac mora da izvadi novu saobracajnu sa fabrickim podacima...zabole Svajcarce da to rade a kako to izvesti na aukciji na primer. Verovatno je to nekom izvodljivo ,meni ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 1 minut, Sveta 5. je napisao:

(B)ubica obracao sam se Hondi Beograd Delta odgovorili da Evropa ima 100 ks i da ako se razlikuje ne moze da se registruje imam taj mejl

Bogdan Lačković

29. јан (пре 5 дана)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
коме мени
cleardot.gifPostovani,

 

Na osnovu pravilnika donesenog 2014 godine, podaci koje imate u saobracajnoj moraju da se sloze sa originalnim  fabrickim podacima.

Ako postoje odstupanja, vi mozete uvesti motorcikl ali ga ne mozete registrovati na domace tablice.

 

Pozdrav,

Tačno to.Znači moraš da se obratiš Hondinom predstavništvu u Bgd.sa tačnim brojem šasije i br.motora na osnovu toga oni izvrše proveru u Hondi sa kojom snagom je izašla iz fabrike.Ukoliko je izašla sa smanjenom snagom koja se poklapa sa saobraćajnom nema problema za registraciju.Ukoliko je izašla sa snagom od 100ks. a u saobraćajnoj je navedena manja snaga,znači da je smanjivanje snage izvršeno negde i oni to neće da prihvate.Ta potvrda izađe 12000 din.i izdaje je DeltaMoto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Upravo sada, (B)ubica je napisao:

Tačno to.Znači moraš da se obratiš Hondinom predstavništvu u Bgd.sa tačnim brojem šasije i br.motora na osnovu toga oni izvrše proveru u Hondi sa kojom snagom je izašla iz fabrike.Ukoliko je izašla sa smanjenom snagom koja se poklapa sa saobraćajnom nema problema za registraciju.Ukoliko je izašla sa snagom od 100ks. a u saobraćajnoj je navedena manja snaga,znači da je smanjivanje snage izvršeno negde i oni to neće da prihvate.Ta potvrda izađe 12000 din.i izdaje je DeltaMoto.

Evo ovu sam saobracajnu slao jedna od retkih gde se tezina nije uvecana

 

5efguv.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 7 minuta, Sveta 5. je napisao:

Rekli su mi da prodavac mora da izvadi novu saobracajnu sa fabrickim podacima...zabole Svajcarce da to rade a kako to izvesti na aukciji na primer. Verovatno je to nekom izvodljivo ,meni ne

Uglavnom se motori za Švajcarsku "štroje" još u samoj fabrici jer se zna da oni imaju posebne zakone ali  uvek neko može da izvrši prepravku tamo i onda mi imamo problema.Najsigurnije je da se uzmu brojrvi šasije i motora i da se proveri ovde i ako sve odgovara nema problema sa papirologijom.

Naravno treba dobro pregledati sam motor da li je nešto prepravljano jer onda odstupa od fabrikacije i opet problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Upravo sada, Sveta 5. je napisao:

Mislim da necu da uvozim

Pa bolje je onda uzeti ovde od ljudi koji su uvezli i već odradili papire.Jest da košta nešto više ali je bar sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja