Jump to content

Moto Zajednica

Deliblatska Peščara

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Mislim da ovo blago na našem kućnom pragu zaslužuje posebnu temu, da sakupljamo trekove na jednom mestu, da ne jurimo okolo po raznim temama... a Peščara je gotovo neiscrpan resurs varijanti :).

 

 

Evo, za početak, jedan zanimljiv prolaz sa juga do zagajačkih brda... i nazad do Mramorka. Start je kod pumpe u Mramorku.

 

Active Log: 2018-01-31.kml

 

Inače, nadrealno lep januarski dan u pesku:

 

IMG_20180131_125333-02.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

pescara je fantasticna,narocito u ovom periodu.pre par godina,sa decom,krenemo na pesacenje.na cardaku parkirano 3-4 aautomobila sa prikolicama i otvorenim zadnjim stranicama.doterali ljudi kvadove i teeraaaj!cuo sam da su na jednoj prikolici,bile dve kroserice.voze se ljudi.meni je bilo lepo i peske.nije bilo hladno 14.ili 15.februar,sunce,mislim da je bilo oko 10-ak stepeni.prosetali smo jednu,pa drugu stazu i nazad kuci.ne mogu da nadjem sliku;napravili smo kao solju od snega,zaboli slamcicu,i dete se slikalo kao da pije pice.na nekim mestima je jos uvek bilo snega,a vec je bilo dosta suncanih dana.u svakom slucaju,treba videti!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Dok čovečanstvo nije imalo načina da šteti planeti, februari su bili za smrzavanje i vruću rakiju. Sada kada smo istu temeljno uništili, planetu ne vruću rakiju, možemo da uživamo u rezultatima globalnog zagrevanja. :D

 

Dakle, još jedan fenomenalan zimski, a nezimski dan, u pesku. Tijekom januara povećali smo kapacitete enduro transportne sekcije, pa idemo kompletniji...

 

Ovo je brz trek, uglavnom pesak (koji je zimi izuzetno vozljiv), za pevanje i padanje :D. No, ima i skrivenih mesta (lovište istočno od Dubovca, na obali Dunava, lako se ulazi, ali izaći je poduhvat :D). Za pred kraj, naravno i kako bez njih, Zagajička brda... pa nazad u pesak. 

 

Trek je kružni, malo ispod 100km. Taman.

 

Active Log: 2018-02-17 Sev, Alp, Karlo, Nik, Vlada.GPX

 

feb_trk.jpg

 

 

IMG_20180217_120400_S.jpgIMG_20180217_123702_S.jpgIMG_20180217_124206_S.jpgIMG_20180217_134340_S.jpgIMG_20180217_143639_S.jpg

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

I jedna može biti bitna info, neka ostane zapisana ovde za one kojima treba:

 

U sezoni lova, kada je teren u Peščari pun lovaca, svoju vožnju možete najaviti Upravniku  lovačkog udruženja "Kovin" na tel: 063 539940 (Laza). Predlog smo dobili od lovaca :D

 

Možda nije loša ideja :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Jedan lep dan, i ovoga puta apsolutno fenomenalan krug kroz Peščaru. Nije dugačko, oko 75+ km, ali trek ima duha!

 

Nastao je kao serija improvizacija, u Peščari smo kao kod kuće, pa tako lutamo okolo i povremeno, eto, naletimo na biser kompilaciju :).

 

Prvi deo, od Devojačkog Bunara do ispred Grebenca zlatnom bojom mogu da upišu svi koji vole peglanje kroz pesak. Start, pa fino zagrevanje, a onda dine, dine, dine i dine. I dine :). Pa kroz šumu...

 

Zadnji deo treka je vožnja kroz dubok, sitan pesek, nije ni za midi motore.

 

Elem, ovo kako izgleda krug:

pes_apr.jpg

 

Trek:

Active Log: 2018-04-09 Sev, Alp, Ica, Vlada.GPX

 

Start/Cilj: Devojački bunar

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Puni transportni kapaciteti, naše male enduro sekcije, start: :)

IMG_20180409_105011_Snapseed.thumb.jpg.efbc0c61f19e926bb049b70415fdfa59.jpg

 

G. Alp:

IMG_20180409_120524_Snapseed.jpg

 

Vlada, Igor:

IMG_20180409_123620_Snapseed.jpg

 

Što bi braća Rusi rekli: pesok ;) :

IMG_20180409_145828_Snapseed.jpg

 

Zagajička brda (Opet? Opet!!):

IMG_20180409_140106_Snapseed.jpg

 

Odmor za napaćene enduraške duše:

IMG_20180409_152152_Snapseed.jpg

 

I jedan selJfi, za kraj :):

IMG_20180409_145837_Snapseed.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Nakon subote provedene na Rajcu, Suvoboru i Maljenu i (bar) boda u gostima, odmah u nedelju skok na domaći teren... Peščara. Nema odmora, dok traje obnova :).

 

Duboko smo zagazili u maj, Peščara je već gotovo u letnjem modu, hoće se reći pesak je već suv, sitan i mnogo teži za vožnju nego u jesan i zimu. Ali, to i jurimo, trening, trening i trening.

 

Ekipa: Karlo, me, myself & I :)

 

Napomena: ovaj trek je prepun putanja različitih u odnosu na ranije (u ovoj temi) postavljene trekove. Namerno smo jurili protivpožarce i putanje sa dubokim peskom, dinama, uglavnom van utabanih staza. U tom smislu trek je na težu stranu i nije za motore teže od 150kg. Kreće od Devojačkog bunara i ide do Šumarka (i nazad), da ne kažem od kafane do kafane :D, oko 80km.

 

Trek:

Active Log 2018-05-13 Karlo, Sev.GPX

 

pesak5.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Jedan kratak (53km) trek, kroz Peščaru. Trek je vožen po kišnom danu (dakle, pesak je bio mnogo lakši za vožnju nego normalno), pa smo napadali neke stvari koje ređe napadamo :D:

 

pesakJun092018.png

 

Log2018-06-09 Exman, Sev.GPX

 

Start/Cilj: pumpa u Mramorku.

 

Fotografija nemamo, budući da je štrikala kiša veći deo vremena. Trek prilažemo kao još jednu ideju za Peščaru.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Trek za male motore, od Devojačkog bunara do Devojačkog bunara, lutanje kroz peščaru i probijanje novih staza, oko 80km.

 

Pesak_jun18_posle_kiše.png

 

 

Trek: Log2018-06-17 Karlo, Sev.GPX

 

 

Od fotki, evo kako ponekad izgleda endurisanje, da ne kažem izviđanje terena :D:

IMG-1cb7d3ce17c8b322fb00ebca462f1b35-V.jpg

 

 

Hvala bogu na pesku, jer da nije njega u ovo šugavo i kišno vreme, teško bi se navozali ;)

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Za kraj, možda i najbolji trek u ovoj temi, bar za male motore:

pesak_jul18.png

 

 

 

Deo Devojački Bunar - Šušara je kompilacija težih pravaca iz prethodno okačenih trekova. Najpre zagrevanje protivpožarcima, a onda dubok pesak i dine. Deo koji je u treku prolažen 3x (napred-nazad) su po nama najlepše dine za trening.

 

Od Šušare zanimljiv prilaz Zagajičkim brdima. Na brdima redovan trening.

 

Crveni deo treka je prolazak kroz šumu, najpre lepim zaraslim putem, koji se pretvara negde na pola (iza hranilišta za životinje) u single trail do kraja. Na nekoliko mesta mora i da se krči šuma (testera+makaze neophodni).

 

Slepi deo (tačka "Ambis") krije možda 2-3 najveće dine u Peščari. Iako je slep, zaista vredi preći.

 

Deo kod rampe zahteva dalje istraživanje, kako bi se trasirao prolaz kroz šumu.

 

Meni je ovo najlepši trek za sada u temi. Dužina: 88km. Trajanje: oko 8h, sa odmorima.

 

Po meni, nije za motore preko 150kg.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja