Jump to content

Moto Zajednica

Bugarska,Turska od pre neku godinu

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 998 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

      Ova prosla sezona  "mrsava" za mene, uglavnom lokal ,Borsko jezero ,Donji Milanovac sve u svemu nista 3-4 hiljade u vrh glave ,nema ni za zamenu ulja.U ovo zimsko doba provodeci vreme uglavnom za kompom, listam neke fotografije sa putovanja i vidim da ima nekog materijala .Nasao sam, doduse skroman foto materijal za jedan kratak putopis.U pocetku na svojim putovanjima nisam pravio puno fotografija.

     Godina 2013 je bila , imao sam nameru da odem do Bugarske odatle feribotom do Odese i zatim ceo krug oko Crnog mora.Razlog za ovakav pravac kretanja  bio je sto sam dobio informaciju da je izmedju Kisnjeva u Moldaviji i Odese u Ukraini kisa i poplava odnela  stotine kilometara puta pa se tim logicnim i najkaracim pravcem preko Rumunije i Moldavije nije moglo.Ta kruzna tura oko Crnog mora nekoliko godina mi se motala po glavi i danas bi bila aktuelna da nije ovih ratnih desavanja po Ukraini.Mada sam skoro celu juznu stranu u Turskoj prosao na putu za Gruziju Drugi razlog je bio  da obidjem cerke koje su letovale u Bugarskoj  u Suncevom bregu.Put do Suncevog brega prevaljen u danu bez nekih posebnih osim neophodnih zadrzavanja ,gorivo klopa ,kafa i teraj dalje.Hotel Svezest u Suncevom bregu lako pronalazim racunajuci da cu imati srece da u njemu i ja obezbedim prenociste.Od cetri,pet dana koliko sam nameravao da ostanem samo za jednu noc su imali slobodno a cena  previsoka tako da je ta kombinacija otpala.Preko puta hotela turisticka agencija u njoj pokusavam da obezbedim nesto sa nizom cenom ali uzalud devojka koja u njoj radi kaze da su u celom mestu otprilike te tako visoke cene.Onako usput pitam i za neki kamp i tu pronadjosmo resenje.Nesto malo vise od 10km nazad putem kojim sam dosao kaze pa levo do mora nalazi se kamp u kome ocekujem nesto povoljnije uslove za smestaj.Pronalazim lokaciju ali  nije kamp , bungalov naselje.Bilo je to ustvari nekada veliko radnicko odmaraliste ne znam koliko ukupno kucica ima ali sudeci po velicini trpezarije nije malo.

 

30c0tao.jpg

 

Broj 29 je moj.

 

Cena izuzetno niska,krevet kupatilo wc namestaj iz vremena Todora Zivkova,ali za par dana koliko nameravam prolazi.Na recepciji stariji covek sa zenom strog kao carinik prica o nekom kucnom redu nisam ni slusao sta prica ali mi je izasao u susret i dao neka kolica da sa njima prevezem stvari od kapije do moje kucice sto  nije bilo blizu.PO obaljenom smestaju povratak u grad, s cerkama  po gradu setnja  kafa i jedan interesantan dogadjaj.Jevrejski restoran u njemu guzva al dodjosmo nekako do mesta ,njihova tradicionalna jela .Probasmo da narucimo nesto od toga ali ne moze, ne daju moze sve drugo al ta njihova jela ne. Napustili smo  restoran jer sve drugo mozemo i na svakom drugom mestu.Ne razumem sto je to tako i dan danas nemam objasnjenje i dali je to bilo samo u tom restoranu ili je to uopste jevrejsko pravilo ili ko zna koji razlog.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 998 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 21 minuta, lord_oblivion je napisao:

Kolica? Ček, nije dozvoljeno da priđeš motorom do bungalova?

 

Nije zabranjeno ali ne moze da se prodje motorom ,mozda bi i moglo al prolazis ljudima pored stola ne ide.Za kola je parking ispred kapije a mene je pustio da da udjem motorom unutra .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Prolazio ja tuda letos i registrujem ovaj kamp onako u prolazu.

Baš me živo interesovalo kako to izgleda iznutra pošto izdaleka mnogo podseća na neka davna (Todor Živkov) vremena.

Kad eto čo'eka koji će da mi ispuni želju.

Slobodno više detalja (o svemu ne samo okampu) ako nije problem i hvala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 21 sati, Sveta 5. je napisao:

Ne razumem sto je to tako i dan danas nemam objasnjenje i dali je to bilo samo u tom restoranu ili je to uopste jevrejsko pravilo ili ko zna koji razlog.

 

Mozda "goyim" ne sme da bude posluzen koser hranom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moja žena je bezbroj puta jela košer hranu sa židovima.
Stvar je samo kakvi su ljudi, i židov može biti čovik...


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja