Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti? ER 5 ili GS 500 ili Yamahu Fazer 600

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мене занима једно, што нисам успео испратити из читања теме набрзину, да ли овде делимо савете потпуном почетнику или некоме ко већ има одређеног искуства?

Свакако мој савет је ако си из ове прве групе, 500 за почетак. Возим фејзера и смем слободно да кажем да и није за потпуног почетника.
Али ако је неко старији са искуством у вожњи онда и није проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Izvinite sto se tek sada javljam, imao sam neke obaveze oko camca :)

 

I bio sam da pogledam jos jedan motor u Beogradu, ER-5.

Hteo sam da probam jedan i da vidim kako mi lezi taj motor na 

moju visinu i tezinu. Mogu reci da se ekstra lako vozi i da je 

bas za mene, po mojoj meri.. Lagan i okretan motor i nisko

sediste. Ovih dana idem da pogledam i jedan GS pa da napravim

razliku.. Ali verujem da su dosta slicni. Ali moram prvo da probam.

Probao sam i Hondu Hornet 600, mogu reci da je lep motor,

nizak i lepo spakovan. Malo mi nekako izgleda skroz nabudzano,

nekako je mnogo mocan. Bas lepo vuce, i bas se oseti razlika u

odnosu na ER-5, ali je i zbog toga mnogo skuplji i u startu i kasnije.

I nekako mi je polozaj na ER-5 mnogo prijatniji za sedenje od 

horneta.

 

Inace, nisam pocetnik, A kategoriju imam vec 12 godina. Par

motora sam promenio, sa Princom obisao sve skupove po Srbiji :)

Kad sam imao BMW f650, bio sam mladji, pa su ga moji roditelji

odrzavali, registrovali, sipali gorivo.... I imali smo bas puno ulaganja

u taj BMW ( lanac, lancanici, obe gume, regler, neka creva, malo 

oko elektronike...) Bar se toga secam, i bas smo se nadavali para. 

I uvek mi je bio pretezak i previsok. Mnogo sam se lepse osecao

na Princu i mnogo sam ga lakse vozio u odnosu na BMW.

Ali vec 3-4 godine nisam seo na motor. Malo sam omeksao :)

Iskreno.

Nadam se da cu za 10-ak dana da kupim motor, pa da okacim

ovde slike.. :) Da se i ja malo prikljucim ovoj zajednici :)

 

Hvala vam jos jednom sto ste mi pomogli oko nekih nejasnoca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Kao sto je kolega gore pomenuo za sve sto si nabrojao Fazer je klasa , a ostalo je kompromis pa sam izaberi;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 2/1/2018 at 8:12 AM, Sveti Atila said:

Evo ti kako izgleda kada se motor od 500cc vozi kako treba.  Ja ne bi mogao da ga stignem ni  motorom od 5000cc.

 

 

Ovo je CB500

Inace u vozacu, dobio je odlicnu kritiku da brzo vozi u saobracaju i da treba da ide na stazu:

Spoiler

Schaaf, so one thing I have learned and I will share with you is that traffic accidents almost always have multiple factors. If you look at an accident after it's happened, it's not normally the case where someone was JUST speeding, or JUST distracted, etc. There is always more than one factor, e.g., the dude in the red car was not paying attention, AND, the guy in the blue car sped through the light on a yellow. It normally takes two or more factors for an accident to actually happen. This premise is statistical fact. On the flip side, if only one factor exists, it is pretty likely an accident will be avoided. For example... The deer jumped out right in front of me, but I was looking ahead, not going too fast, and I was able to slow and go around without too much drama. One factor, not too big a problem. Add one or more additional factors, and it makes venison-motorcyclist jerky. So, the more factors you can reduce, the morre statistically likely you are to avoid an accident. Now let's add another statistical fact... The victim(s) of an accident are not always the perpetrators of the "factors". In other words, someone can hurt someone else, just by causing a "factor" on the road. For example, a man who doesn't pay attention to traffic, stops short and in time, but causes an accident behind them. In my opinion, even though nothing bad happened in this video, you were a factor. If something did happen, the accident would have been described something like... The motorcyclist was speeding, AND fill in the blank. Now let me also say this... On my bike, I speed a bit. I like to have a little fun. The thing is that, on the street, driving at 75% of my ability is only done if the conditions are absolutely perfect. I mean perfect. And when I do, I know I am taking a huge risk and that it is stupid. I usually will take a few turns and get a good lean, then back off. Not go for miles. I know if I want to keep that up, I need to go to the track, and I need to chill and listen to some music and enjoy the scenery right now instead. You know what I'm saying? What you're doing in this video is trying to keep up with Carlin Dunne on Pikes Peak. It's too fast. It's too fast for too long. It's a factor for too long. Don't be a factor my friend. Stay alive. Go to the track and get your mojo out there. You're an excellent and talented rider. Go to the track and ride your ass off. Save the street for the views and for practicing your defensive skills. Just my 2 cents.


Na zalost vise ne vozi, bar za sada:
orry for coming back to you this late Gil. YouTube doesn't inform me about comment replies any longer. Thanks for the extensive reply. It makes a whole lot of sense. Especially the part where you describe your own way of riding on the street. Earlier this year my views again started to change. I was still riding too fast but I tried to make the number of possible 'factors' smaller. And in the summer I would've had my first time on the racetrack. Which probably quickly would've changed my street riding style a lot. It wasn't enough though. There wasn't even any other factor than my own over-confidence with unfamiliar bikes involved which resulted in me having a very bad crash. Which sadly put an end to my riding days. I was always completely aware of the risks I was taking so I wouldn't dare complaining now. I just came across your reply today and wanted to let you know. And also encourage you to keep on warning other risky moto YouTubers through well written statements who might could encourage them to change their riding before anything bad happens. Thanks and best wishes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Hoces Fazer 600 2001 godište fabričko stanje za 500 ispod projektovanog budžeta,imam jedan višak u garaži pa bih prodao,teško ću se odvojiti ali ne treba mi a Yamaha je za ER5 motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS
On 2/13/2018 at 15:51, Milanče019 je napisao:

"Svaki ciga svoga konja hvali" emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Po svim parametrima :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza NSS 350

Pozdrav, 

Hajde da i ja dam svoj predlog, sve sto si naveo za ova 3 motora su bile i moje vodilje kada sam uzimao masinu, moj izbor je pao na GS-a i prezadovoljan sam, ispunjava sve sto meni treba od motora a moze se sa njim ici gde god ti padne na pamet, da li to bilo blize ili dalje.
Sto se tice vazdusnog hladjenja oko toga ne treba da brines uopste, kao sto su vec neki pisali pre mene nemas da brines o termostatu, antifrizu, manje ce te kostati odrzavanje po tom osnovu itd.
Moj glas ide za GS (ociegledno :) ), mada mislim da je i Kawa skroz na mestu, srecno sa izborom i mnogo sigurnih km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

Ja mogu da ti preporucim er5. Vozim ga vec nekoliko godina, nikakvih problema zaista nisam imao. Odlican motoric. Sto se Fazera tice on i mene zanima i ove godine planiram da predjem upravo na Yamahu, 600 ili 1000,videcu jos :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja