Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti? ER 5 ili GS 500 ili Yamahu Fazer 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

A Bandit 600 recimo? Mislim da je to odlican motor koji je lep i nije skup za odrzavanje, vazdusno/uljno hladjene + ti se uklapa u cenu. Pouzdana i dokazana sprava :) Za te pare se moze naci jako lep primerak i nema previse KS tj. nije mnogo nervozan. Ja bi definitivno uzeo Bandita u razmatranje :) Jes' da je tezak u mestu ali nije narocito visok, 800mm mu je sediste (mozda moze da se spusti malo?) koliko sam video na specifikacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Na GS-u sam učio da vozim i na kraju polagao na njemu. ER-a sam kasnije vozio. Moj osećaj i mišljenje da razlika zaista nije velika. I visina i težina i odziv na gas, osećaj u vožnji, sve mi je nekako slično. Ipak, udobnije mi je bilo na Kavasakiju. Ne znam tačno visinsku razliku ali ja sam 176cm visok i na njemu sam se malo lepše namestio. Samo zbog ovog malog dela, moj glas ide Kavasakiju. Traži u što boljem stanju, jedan ili drugi i mišljenja sam da se neš' zajebati. E sad, znam da je ER6n malo dalje sa cenom ali je osećaj kao da je sasvim drugi motor, kao da nema samo stotinjak kubika više i on ti je moj najiskreniji predlog jer ima "ono malo više" koje ćeš kasnije sigurno poželeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Sta je komentara za jednu noc :) 

Sad ste me bacili u skroz drugo razmisljanje... :)

Jel stvarno mislite ad su ovi motori slabi?

Mislim na ER-a i GS-a...

Ma nije meni problem kinta, mogu da sacekam jos

koju platu i da uzmem nesto mnogo bolje i novije,

ali mi nekako nije to to... 

Ne privlaci me brza voznja, ne svidjaju mi se ovi novi

sklopovi svih tehnoloskih cuda na vozilima... 

Vise sam tip da kupim stvar i da je cuvam dugo dugo..

I da je maksimalno odrzavam.. 

10 godina vozim auto na metan, i ne pada mi na pamet 

da ga prodam ( 400 din na 100 km)... Zeni smo kupili noviji

auto, i jbt vise sam dao para za odrzavanje i popravku toga

auta za predhodne 2 godine, nego za moj za predhodne

10 godine. A i trosi brate dizela bar jedno 7 litara na 100 km,

 To to vam je 1100 din, ja sa tim novcem predjem 270 km.

Koja je to i usteda i razlika.. I posle golf ne trosi..

Volim staru skolu, zato mi onaj prednji far na

ER-u i GS-u bas izgledaju prelepo... Nisu puno nabudzani,

nemaju previse plastike na sebi, nemaju previse

elektronike na sebi, samo osnovno.. Pa polazim od 

toga da nema tu sta puno da se pokvari. Gume su ima 

tanke, verovatno i jeftinije, registracija im je jeftina

( jbg, placam je za camac, traktor i prikolice, 2 auta

i prikolica i za skuter ) . Nizak sam, pa mi laksi 

motori nekako vise odgovaraju. Evo malo pre sam

probao BMW f650 2003 god i na prsticima sam se drzao

za zemlju.. Motor je ekstra, imam i bocne BMW kofere,

sve je u fulu, ali mi je bas visok i ne odgovara mi.

A i nekako mi se ne svidja, bas je sav pun plastike 

i nije mi to to...

Da imam kintu, kupio bih harli onaj od 800 kubika,

sportster.. Valjda se tako zove :)

Ali razumem i vas, i vi jeste u pravu da su fazer i

hornet mnogo bolji i brzi motori... Ali su i mnogo

skuplji za odrzavanje, verovatno vise trose,

skuplja registracija i sve ostalo... Pa zbog svega 

toga mnogo vise me privlace ovi siromasniji motori.

Jedino me od GS-a odbija to sto je vazdusno hladnjenje.

Samo mi je to mnogo bolje na ER-u odradjeno. 

Ali verujem da i to ima prednosti, jer nema tu sta puno 

da se odrzava i pokvari.

Al sam oduzio ovaj komentar :)

I hvala svima sto pokusavate da mi pomognete oko

odabira motora . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Dobar primjerak GS-a i miran si, ne brini se za hlađenje, vozao sam ga redovno ljeti po Mostaru, a malo mjesta ima ljetne temperature kao ovdje kod nas. Nikad se nije pregrijavao. I da dodam, izuzetno je ekonomičan motor kada se sagleda cjelokupno servisiranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Lepo si rekao sto volis i sto te zanima. Tako da zadracu se na tome, GS500 ili ER-5.

Pokusao sam da ti napravim analizu u prethodnjem postu, i glasao za GS500. Ne brini za to hladjenje, iskusni znaju da to ima svoje vrline, prednosti u odnosu na antifriz.

Jos jednom, preporuka od kolega je na mestu, pravi izbor. Ne znam coveka, ali slike sami pricaju, vidi se da je motor cuvan. Ipak treba d se cuje masina.

Sa srecom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cela ta klasa od 500cc je vrhunac ekomoničnosti. To je najviše što možeš dobiti za taj novac a da se može reći da voziš motocikl.

 

Ja sam nekada vozio ER5, kupio sam ga kao klinac, doterao sam kombijem kući a da pre toga nisam nikada vozio ništa sem skutera od 50cc.

 

Na njemu sam naučio da vozim. Umeren motocikl, tolerantan na lošu kontrolu gasa, kočnica, itd. Bio je toliko pouzdan i jeftin da sam uspevao da ga vozim sa nekim džeparcem i povremenim poslovima. Nikada nisam išao pešaka. Apsolutno radni motocikl, kiša, sneg, vrućina, do prodavnice, do posla, nakon svega izlazak u grad, vožnja sa ekipom sa foruma, moto klubom, ma nema čega nije bilo, na kraju sam se oženio, zajedno sa suprugom otišao na more :)

To je pravi motocikl, definicija motocikla u prvobitnoj nameni. Izuzetno prosta i lako razumljiva mehanika. Održavanje jeftino, gume 130eur set, svećice 5 eur, filter 4 eur, 3 litra ulja, lanac lančanici 80 eur, itd. Zahvaljući tome, taj motocikl je uvek bio ispravan, održavan po fabričkim preporukama i smeo sam da krenem gde god i kad god sam hteo. Po pljusku poznanici kao po jajima zbog polovnih guma na GSXRovima ja sam 25kw kao po suvom jer sam za 130 eur kupio nove Contintalove gume :)))) Ta arhaična mehanika mu je davala karakter i takav održavan motocikl će trajati dokle god vlasnik bude hteo.

 

Većina savetodavaca sada voze bolje i brže motocikle, verovatno bih i ja posle TDM900 pomislio, čoveče, šta sam ja vozio 6 godina :) To je normalno, no treba biti objektivan. Za tu klasu, za taj novac, nema bolje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 5 minuta, Alekre je napisao:

Cela ta klasa od 500cc je vrhunac ekomoničnosti. To je najviše što možeš dobiti za taj novac a da se može reći da voziš motocikl.

 

Ja sam nekada vozio ER5, kupio sam ga kao klinac, doterao sam kombijem kući a da pre toga nisam nikada vozio ništa sem skutera od 50cc.

 

Na njemu sam naučio da vozim. Umeren motocikl, tolerantan na lošu kontrolu gasa, kočnica, itd. Bio je toliko pouzdan i jeftin da sam uspevao da ga vozim sa nekim džeparcem i povremenim poslovima. Nikada nisam išao pešaka. Apsolutno radni motocikl, kiša, sneg, vrućina, do prodavnice, do posla, nakon svega izlazak u grad, vožnja sa ekipom sa foruma, moto klubom, ma nema čega nije bilo, na kraju sam se oženio, zajedno sa suprugom otišao na more :)

To je pravi motocikl, definicija motocikla u prvobitnoj nameni. Izuzetno prosta i lako razumljiva mehanika. Održavanje jeftino, gume 130eur set, svećice 5 eur, filter 4 eur, 3 litra ulja, lanac lančanici 80 eur, itd. Zahvaljući tome, taj motocikl je uvek bio ispravan, održavan po fabričkim preporukama i smeo sam da krenem gde god i kad god sam hteo. Po pljusku poznanici kao po jajima zbog polovnih guma na GSXRovima ja sam 25kw kao po suvom jer sam za 130 eur kupio nove Contintalove gume :)))) Ta arhaična mehanika mu je davala karakter i takav održavan motocikl će trajati dokle god vlasnik bude hteo.

 

Većina savetodavaca sada voze bolje i brže motocikle, verovatno bih i ja posle TDM900 pomislio, čoveče, šta sam ja vozio 6 godina :) To je normalno, no treba biti objektivan. Za tu klasu, za taj novac, nema bolje.

DA, ja vozim krmacu, ali za curu uzeo ono sto treba, a bogami kradem ga ponekad ja ;) jer u gradu mu nema ramnog. Pricam o CB500, sto je isto ko GS500 i ER-5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako volis klasiku, a da ipak imas malo ozbiljniji motor, onda Bandit 600 i to N verzija zbog okruglog fara (posto je to sto te privlaci na GS i ER).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
3 hours ago, Alekre said:

Cela ta klasa od 500cc je vrhunac ekomoničnosti. To je najviše što možeš dobiti za taj novac a da se može reći da voziš motocikl.

 

Ja sam nekada vozio ER5, kupio sam ga kao klinac, doterao sam kombijem kući a da pre toga nisam nikada vozio ništa sem skutera od 50cc.

 

Na njemu sam naučio da vozim. Umeren motocikl, tolerantan na lošu kontrolu gasa, kočnica, itd. Bio je toliko pouzdan i jeftin da sam uspevao da ga vozim sa nekim džeparcem i povremenim poslovima. Nikada nisam išao pešaka. Apsolutno radni motocikl, kiša, sneg, vrućina, do prodavnice, do posla, nakon svega izlazak u grad, vožnja sa ekipom sa foruma, moto klubom, ma nema čega nije bilo, na kraju sam se oženio, zajedno sa suprugom otišao na more :)

To je pravi motocikl, definicija motocikla u prvobitnoj nameni. Izuzetno prosta i lako razumljiva mehanika. Održavanje jeftino, gume 130eur set, svećice 5 eur, filter 4 eur, 3 litra ulja, lanac lančanici 80 eur, itd. Zahvaljući tome, taj motocikl je uvek bio ispravan, održavan po fabričkim preporukama i smeo sam da krenem gde god i kad god sam hteo. Po pljusku poznanici kao po jajima zbog polovnih guma na GSXRovima ja sam 25kw kao po suvom jer sam za 130 eur kupio nove Contintalove gume :)))) Ta arhaična mehanika mu je davala karakter i takav održavan motocikl će trajati dokle god vlasnik bude hteo.

 

Većina savetodavaca sada voze bolje i brže motocikle, verovatno bih i ja posle TDM900 pomislio, čoveče, šta sam ja vozio 6 godina :) To je normalno, no treba biti objektivan. Za tu klasu, za taj novac, nema bolje.

Evo bas iz ovih razloga koje je napisao Alekre, bas zbog toga i gledam ove motore... Svake godine ulozis po 100 e i motor ti uvek bude u skoro super stanju... I mozes lepo da se vozis za male pare i pouzdano... I nadam se jako dugo :) Majstora za te motore ima dosta, delovi su jeftini... Nije brz i startan motor. Ja inace zivim u Vojvodini... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sad sam procitao jos jednom uvodni post narocito kraj.

 

Ako ti je f650 bio bas tezak, bice i preporuceni Bandit i ZR7. E sad ne znam zasto tolika frka oko tezine? Nije bas da ces ga gurati stalno :))

Ako ces se cesto voziti sa suprugom, bandit ili nesto slicno je bolje resenje od ovih navedenih od 500 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

taman sam hteo da ti preporucim mog Bandita, kad sam procitao sta trazis, moj ti se ne uklapa izgledom, svemiske dzidzabidze i tako to... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 16 sati, Tarzan je napisao:

 

Sad ste me bacili u skroz drugo razmisljanje... :)

Jel stvarno mislite ad su ovi motori slabi?

 

Evo ti kako izgleda kada se motor od 500cc vozi kako treba.  Ja ne bi mogao da ga stignem ni  motorom od 5000cc.

 

 

Ovo je CB500

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sustina je da veeelika vecina motorista, pogotovo oni sa vecim motorima, nema ni znanje ni hrabrost da iskoristi 100% mogucnosti svog motora, ali to ne mora da bude losa stvar, bitno je da covek vozi u svojoj zoni komfora i nema frke, 

nema svako zelju i potrebu da vozi 300 na sat, a opet nije na odmet ako imas malo vise konjica na raspolaganju kad vozis suvozaca i gomilu prtljaga, u ostalom, nismo svi isti i nekima su bitnija ubrzanja i medjuubrzanja nego krajnja brzina i drljanje kolena u krivinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
10 hours ago, Sveti Atila said:

Evo ti kako izgleda kada se motor od 500cc vozi kako treba.  Ja ne bi mogao da ga stignem ni  motorom od 5000cc.

 

 

Ovo je CB500

ovaj švaba neki ludak, čeka erove i onda ih stiže da ih zajebava! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

da nisam odgledao ne bih verovao sta im je uradio,pa ovi ostali motori imaju 3do 4 puta vise konja.Bravo za majstora doktora ko god da je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
42 minutes ago, duledjo said:

da nisam odgledao ne bih verovao sta im je uradio,pa ovi ostali motori imaju 3do 4 puta vise konja.Bravo za majstora doktora ko god da je

Mislim da je neki instruktor voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ja mislim da je ta Honda budzena. Previse mi dobro ide za 500-tku. Ok ulazi on u krivine do j...ali opet. Ne znam mozda mi se cini samo. Ali da vozi, ubija. Ima muda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne deluje nabudzeno, vidi se kojom brzinom ide. Te motore od 500 kubika niko ne budzi jer su vec fabricki blizu limita.  Jednostavno covek zna da vozi i zna put kojim vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja