Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti? ER 5 ili GS 500 ili Yamahu Fazer 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

https://www.polovniautomobili.com/motori/11730773/kawasaki-er5-er-5

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/11308756/suzuki-gs-500-uvoz-ch-a2

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/11407977/yamaha-fzs-600-fazer

 

Vec par dana pratim oglase i gledam motore. budzet je 2200e.

Ova tri komada su mi zapala za oko. 

Visok sam 172 cm.

Pa sta vi mislite izmedju ovih motora. Znam da su skroz razliciti.

Znam da je Fazer najozbiljniji i da je brzi i bolji od ostalih.

Ali mi nekako Suzuki izgleda bas lepo i odrzavano.

Ali mi nekako smeta to sto ima vazdusno hladjenje.

Kava mi izgleda nekako najlakse i nije toliko los,

bar ne na slikama. Plus vodeno hladjenje.

Pa me interesuje vase misljenje..

Mislim da su im kilometraze vracene, pogotovo na Yamahi.

Pre ovoga sam vozio Sprin Princ 250 i BMW f650.

Mada sam sa BMW om imao problema zbog njegove visine,

a pogotovo zbog tezine. Bas mi je bio tezak... :)

Motor mi je potreban za voznju po vojvodini sa suprugom.

I van gradska voznja. Nista ozbiljno. Do posla po nekad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

S obzirom na napisano, mislim da bi ti najvise odgovarali GS500 i ER5 zbog svoje male visine i tezine, i nek te ne brine vazdusno hladjenje na GS-u, imao sam isti, vozio ga isto kao i ostale motore sa vodenim hladjenjem i nikad nisam imao nikakav problem,
i naravno nemoras zimi da razmisljas o antifrizu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
36 minutes ago, Biker-Boy said:

S obzirom na napisano, mislim da bi ti najvise odgovarali GS500 i ER5 zbog svoje male visine i tezine, i nek te ne brine vazdusno hladjenje na GS-u, imao sam isti, vozio ga isto kao i ostale motore sa vodenim hladjenjem i nikad nisam imao nikakav problem,
i naravno nemoras zimi da razmisljas o antifrizu...

Pa tako i ja nesto razmisljam. Gledam ovaj ER 5 i nekako mi deluje manje i lakse...

A GS 500 mi na slikama bas izgleda prelepo. I nekako mi izgleda kao da je veci i

tezi od ER 5... Gde mogu da se pogledaju dimenzije ovih motora? Mozda neki

test ali na srpskom? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ER5 posedovao, odlican motor, problem sa slavinom redovni i uobicajeni, prelivanje karburatora i mesanje goriva i ulja posledica glupave slavine za gorivo. masina dobra pouzdana. vazdusara suzuki je najekonomicnije vozilo nemas vodenu pumpu termodavac termostat ventilator ne boli te glava samo gas i teraj. Ova jamaha bi trebala da izgleda ovako

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_fzs600_fazer 01.htm

verovatno je imao havariju pa su upitni stapovi ram trouglovi... sto se tice masine i voznje u dvoje to je visa klasa u odnosu na er5 i gs500.

p.s. vozim suzuki bandit 1200 koji ima uljno\vazdusno hladjenje i veoma sam sretan zbog toga. Zamisli samo pukne ti crevo sistema za hladjenje negde na putu iscuri antifriz i sta ces?  :) Imas ispravan motor al ne moz da ga vozis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pa ja ga nisam pitao za cenu, ali verujem da bi mi je spustio... 

 

Znaci, ipak dajete prednost vazdusari?

 

A da nece mozda da se pregreva? Recimo po Beogradu kad se vozi po toplom?

Ali mi bas izgleda mocno taj GS 500... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne brigaj, GS 500 je super motor, pa nebi ga 20 godina proizvodili da ne valja :)

@ Dejan Bgd , sto se tice dobosa pozadi kod ER-5, e tek ti je to najmanja briga, ionako se najvise koristi prednja kocnica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

www.polovniautomobili.com/motori/11311733/suzuki-gs-500

Pogledaj ovaj,vozio sam ga...dobar,nove gume...prava km...slabo ga vozio drugar...oće da kupi jači,bandita...dao bi ga za 1700,možda i manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
23 minutes ago, Tarzan said:

Pa ja ga nisam pitao za cenu, ali verujem da bi mi je spustio... 

 

Znaci, ipak dajete prednost vazdusari?

 

A da nece mozda da se pregreva? Recimo po Beogradu kad se vozi po toplom?

Ali mi bas izgleda mocno taj GS 500... 

ma kupuj suzuki i ne beri brigu vidi samo dal ovaj paracinac ima i postvrdu AMSS jer bez nje moz da bude zajebancija zbog 25Kw

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Er5 vozim već 2 sezone i imam samo reči hvale. Motor je izuzetno lak za vožnju, doboš pozadi odlično koči, problem sa slavinicom nisam imao ali sam preventivno prekontrolisao i očistio ceo sistem za gorivo. Uglavnom vozim vikend vožnje od po 400-500km I mogu reći da se super pokazao bilo da sam putovao sam ili sa devojkom. Jedinu zamerku koju imam, a koja će tebi odgovarati, je što je meni malo nizak.
Nemoj da žuriš sa kupovinom, imaš dobar budžet.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

vozio sam er-a 4 sezone slavina je problem kod svih kao i creva goriva koja brzo propadaju. moze da se resi problem lako zamenom slavine koja nije usrafljena u rezervoar, stavi se obicna off/on crevo na rezervu i teraj. ovo je bio moj

 

 

er5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Fazera otpiši, pocepotina.

 

Od ostalih, oba motora korektno izgledaju. 

 

ER5 sam vozio 6 godina, bez problema. U odnosu na GS500, kvalitetniji finiš, nešto više konja. Nemoj da te plaši doboš, moj je kočio bez problema. Izaberi pre svega po stanju.

 

Stilgar

WURTH ima odlična creva za benzin kao i "Zebra" šelne. Ja sam na mom bivšem sva creva, šelne, filter antifriza, o ringove itd. izmenjao. To je nekih 25 30 eur. Sa slavinom nikada nisam imao problem, ali nisam koristio rezervu, tj. nikada je za 6 godina nisam okrenuo. Cim pridje pri crvenom, natankam i gotovo.

 

post-4872-0-27698900-1433616378.jpg

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@Alekre

ja sam mu samo pomenuo sta da ocekuje, ti nisi pipo slavinu al sta su radili oni pre tebe? Sto se tice creva i slavine sve se lako resi posle prvog prelivanja karbova :) imamo iskustva :) ako uzme er-a odma zameni creva, slavinu i ne boli glava podelicemo iskustva rado.

slavina.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo prodam ti ja gpz-a  .

 

Slavina mi je 1 prelila u evo sad 11 godina. Set za reparaciju je 15e, uvek imam jedan rezervni. Kad krene da brljavi obicno curka na slavini i ne prelije. Drzi uvek slavinu na off kad ga neces upaliti za koji minut i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

ER 5 je igračka u odnosu na Fazera. Kočnice, snaga, rad motora, osećaj... Neuporedivo.

Jednostavno, druga dimenzija.

Da se ne lažemo. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Oba tri su dobar izbor, al Fazer odskace za duplo. Dupli disk, duplo vise cilindra i duplo vise konja.
Fazer je 10-15kg tezi od ostalih, sto mi je cudno obzirom da je dosta krupniji.
Jesam ga nahvalio, ko da je moj :D 
Losa farba na izduvnim granama mu je karakteristicna mana. Takodje korpa kvacila zna da se cuje.
Al stvarno, ja za dve sezone nisam imao ni jedan problem sa njim.
Ovaj sa linka ima mnogo vidljivih mana. A i nevidljive su skoro uvek prisutne. Ja ga ne bih uvrstio u uzi izbor.

Svakako mislim da se za par stotina evra vise daleko lepse vozi sa Fazerom u odnosu na druge pomenute.

Hvala na paznji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

@Tarzan, ja ne bih uzeo nijedan od tri motora koja si naumio da kupis. Prvo cu od Fazera, koji je odlican motor, ali primerak koji gledas zaobidji jer je budzen i ne izgleda reprezentativno. Preostala dva ne bih kupio, mada ne izgledaju lose, jer mi se kenja od prodavaca koji namazu gazni deo gume nekakvim sranjem da bi lepse izgledale na fotografijama. 

 

Nisam gledao oglase, ali ovaj plavi Fazer sto ti je Stilgar preporucio deluje bas fino. Verujem da ni cena nije fiksna, tako da ti ostane par stotina evra lufta za prevod, registraciju, servis i ostale sitnice. Fazer je ipak neuporedivo bolji motor od druga dva modela, tako da ih necu porediti. U pretragu mozes da ubacis i Hondu Hornet, koja je u rangu Fazera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Do pre par meseci gledao sam te motore iz klase 500ccm. I to ova dva koja si pomenuo i cb500. Sva tri su u dimenzijama tu (Suzuki, Kawa, Honda)-klik na svako ime, i stvarno je bilo tesko sto da uzmem. Fejzer sam po sebi je sasvim drugi svet i ne moze se uporediti sa ovima.

Ja motor uzimao za curu, visina ispod 170cm, i naravno normalna snaga za curu. I svi su super za u grad. Ipak, od ovih dva koje si naveo dajem blagu prednost Suzukiju. Cak sto vise imas vec dve ponude, i to ovaj drugi sto ti je kolega preporucio jos vise svidja. A i podatak da znas pravu istinu o njemu nije mala stvar. Kada dodamo da ima i crash-bar i vizir (a to kosta jos koju stotinu eura) eto favorita :)

Sa srecom u izboru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Gledam ove ER i GS, oni imaju 34ks dok fazer ima 95ks, a hornet 600 oko 100ks.. to je tri puta više. Ovi motori su van svakog poređenja. Ako ti fazer odgovara po gabaritima i uklapa se u budžet mislim da ne bi trebao da razmišljaš. Kladim se da će se brzo javiti ono čuveno "eh da je bar malo jači".

 

Ja sam prošle godine otišao da pogledam za jednog lika iz NS jedan GS500 (doduše stariji, mislim da je 95. god.) kod mene u okolini i provozao ga par km. Imao sam osećaj da moja Jawa 350ts bolje poteže i reaguje na gas. Slažem se da su i ER i GS odlični motori, ali hoću da kažem da bih ja isključivo razmišljao u pravcu jačeg i ozbiljnijeg, a to znači i mnogo zabavnijeg motora, za sličan budžet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Fazer   72 kw-98 ks

GS       33.2kw-45.5 ks

ER       36.5kw-49 ks

 

Nešto mi mnogo jeftin onaj plavi Fazer iz Jagodine...nelogično da budu približne cene različite klase motora...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Stavio sam link na tog plavog fazera iz Jagodine da covek vidi kako fazer treba da izgleda, onaj na prvom linku koji je okacio pokretac teme je budz neki. Nit znam motor nit coveka. Imamo nekog iz Jagodine moze da se proveri ako mu padne u uzi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To su motocikli razlicitih namena i nisu za poredjenje.

 

Treba razmotriti CBF600, GSXF650, ER6N / F, XJ600 noviji... Prevazilaze budzet ali mislim da je vredno odvojiti vise novca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja