Jump to content

Moto Zajednica

Купујем GoPro Hero 4

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Купујем камеру из наслова, по могућности BLACK, плаћам реално, 200е.

 

Разни универзални додаци ми нису претерано важни, углавном камера, кућишта, батеријаће и пуњач. Мада ако има нешто више и свиди ми се, можемо преговорати :)

 

Углавном, понудите па ћемо се договарати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
jbg da si pre dva dana napisao drugar prodao peticu, pet puta je koristio za 230e
Е јебеш га, нисам постављао док нисам продао фотоапарат, не купујем ништа без пара

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
drug imam ja u extra stanju mogu da ti posaljem slike, javi se na moj broj viber ili whats up 062 278 878 Jasmin
Јавио се
Ima da se nadje nova GoPro HERO 5 Session za 230e, ako ti nije problem sto je Session model
Па мало и јесте, нема замене батерије, скупља и не тако практична могућност прикључења микрофона и тако.
Имам своје неке разлоге (трипове) што се одлучујем баш за 4 а не рецимо 5 или 6, а session посебно
Хвала у сваком случају, можда неком буде корисна информација

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(




Имам своје неке разлоге (трипове) што се одлучујем баш за 4 а не рецимо 5 или 6, а session посебно


Ja sam se razmisljao izmedju cetvorke i petice. Jel nije tajna sto si se odlucio bas za 4ku i to za black? Cujem da i silver varijantu bas hvale.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec





Ja sam se razmisljao izmedju cetvorke i petice. Jel nije tajna sto si se odlucio bas za 4ku i to za black? Cujem da i silver varijantu bas hvale.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Није тајна. Мени та камера треба првенствено за мотовлог - основни разлог што је адаптер за микрофон за 5 и 6 тричавих 60е.
После тога много ми је компатибилнија. Има своје кућиште, ако испадне, пукне огребе се, друго кучиште од пар долара и решена ствар, ако 5-6 испадне, огребе се, пукне стакло на објективу, оде мас‘ у пропас.
Поврх свега, нема разлике у снимку између 4 и 5. Мислим чак и да је исти објектив и сензор унутра.

Што се тиче Блек и силвер, има разлике у бојама, резолуцијама и фрејмовима по секунди. За нормалног корисника верујем и да је Силвер одличан. По мом мишљењу, једина предност је тај дисплеј, мада мени није пресудан фактор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jel ima 4ka opticku stabilizaciju slike?

Mislim da je to i najbitnije kod moto vlogiranja. 1080p 60fps dovoljna rezolucija za youtube.
Boja mi je najmanje bitan faktor iako se to na prvu primeti. Nesto sto se namesti u Premieru za 2 minuta po svojoj zelji, a postoji tona opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Нема ништа горе од стабилизације у вожњи мотора, поготово ако је на кациги за чим нема никакве потребе. Погледајте неке снимке например гопро 6 који се сматра врхом стабилизације, мени очајно изгледа.

Мени кацига стоји на бради, тако да апсолутно нема потребе за стабилизацијом слике, недај Боже гимбал качити тек. Да ли то ико ради?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
26 minutes ago, Svaler said:

Нема ништа горе од стабилизације у вожњи мотора, поготово ако је на кациги за чим нема никакве потребе. Погледајте неке снимке например гопро 6 који се сматра врхом стабилизације, мени очајно изгледа.

Мени кацига стоји на бради, тако да апсолутно нема потребе за стабилизацијом слике, недај Боже гимбал качити тек. Да ли то ико ради?

I meni deluje glomazno.

To sam i ja mislio i gledam neko je okaci na korman od motora...gde mozda i najvise trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Na volanu sigurno ima vibracija a i ugao snimanja mi nije baš simpatičan. Možda za neke kraće kadrove ali po meni za duže snimanje kaciga ili možda ona varijanta nosača za grudi.

Ja moju xiaomi držim na vrhu kacige i nisam primetio da slika igra. Meni deluje OK snimak.

Razmišljao sam i ja da mi bude na bradi da tako kažem ali sam odustao.

Treba par onih kratkih nastavaka da se napravi krivina i kamera dovede u taj položaj. Nosač bi bio zalepljen bočno levo ili desno.

Kad sam namontirao te kratke nastavke učinilo mi se da će oni prenositi možda neke vibracije a i sam izgled mi je bio malo nezgrapan pa sam odustao od te varijante koja je bila moj prvi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, ZEMZEM said:

Ja moju xiaomi držim na vrhu kacige i nisam primetio da slika igra. Meni deluje OK snimak.

Razmišljao sam i ja da mi bude na bradi da tako kažem ali sam odustao.

Treba par onih kratkih nastavaka da se napravi krivina i kamera dovede u taj položaj. Nosač bi bio zalepljen bočno levo ili desno.

Kad sam namontirao te kratke nastavke učinilo mi se da će oni prenositi možda neke vibracije a i sam izgled mi je bio malo nezgrapan pa sam odustao od te varijante koja je bila moj prvi izbor.

Moze i direkt ispod brade. Postoje zakrivljene 3M plocice. Samo ako ima mesta da se zalepi. A moze se i dodati dodatno te 3m trake ako ima lufta.
I obavezno bih je osigurao vezicom, tako da ne bih stavljao gore na glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imam ja te zakrivljene, njih samo stavljam na kacigu ali mi je ta ceo sklop sa tih par nastavaka koje lomim ka bradi nekako grubo na izgled.

Na mojoj kacigi ne mogu direkt na bradu već bih morao nosač da zalepim malo bočno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja mislim da bi kod mene trebalo da stane direkt na obe kacige sto imam. Kad budem uzeo i montirao slikacu. Nekako mi je taj ugao sa brade najbolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја не знам никога да на кациги носи гимбал, не кажем да је лоша ствар, напротив, за неке друге потребе.

Али за стабилизацију ти је ту врат. Јел ти се очи тресу у вожњи? Па неће ни слика

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Варијанта на груди је добра ствар, али такође за монтирање неких краћих кадрова. За дужу вожњу јок.
Мислим, виде се руке, гувернала и мало неба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cudno mi da nema bar elektronsku stabilizaciju slike ako ne vec opticku. Mislim da su tek od 5ce poceli ubacivati u gopro.
Mada i to se moze lako uraditi u Premieru i poprilicno uspesno.

Pratim blog i svaler kod tebe je ok slika, dobro si odradio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja mislim da je stabilizacija samo stvar licnog izbora. Meni nekada snimak izgleda bolje sa a nekada bolje bez nje. RoyalJordanian na YT je izlozio svoje argumente zasto ne koristi stabilizaciju za snimanje MotoVlog-ova i iskreno potpuno ga razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
3 hours ago, Svaler said:

Мени та камера треба првенствено за мотовлог

Jel moze link do tvog kanala? Nisam nasao nista u info-u na tvom profilu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja mislim da je stabilizacija samo stvar licnog izbora. Meni nekada snimak izgleda bolje sa a nekada bolje bez nje. RoyalJordanian na YT je izlozio svoje argumente zasto ne koristi stabilizaciju za snimanje MotoVlog-ova i iskreno potpuno ga razumem.
Онда погледај и његов клип зашто мрзи стабилизацију на GoPro 6.

А мислим да је линк мог канала у потпису овог поста (тј. сваког мог поста). Био је, требало би да је још :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
2 minutes ago, Svaler said:

Онда погледај и његов клип зашто мрзи стабилизацију на GoPro 6. emoji23.png

Zbog toga sam to i rekao, mozda me nisi razumeo :)

 

2 minutes ago, Svaler said:

А мислим да је линк мог канала у потпису овог поста (тј. сваког мог поста). Био је, требало би да је још :)

E, ja na ovoj novoj verziji foruma ne vidim ni jedan jedini potpis. A na telefonu isto nema potpisa :stabre:

 

Elem, ubedio si me da je verovatno ipak bolje uzeti Hero4. Bas sam se pitao kako su zamislili da se na Hero5 i Hero6 zastiti objektiv od kamencica na putu i sl. Pogotovo jer Hero4 moze da snima u 60fps sto je sasvim dovoljno a snimci u vecoj rezoluciji od 1080p mi jos uvek nisu interesantni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja