Jump to content

Moto Zajednica

Price iz radionice - Mali Caca

Recommended Posts

• Drug član, 2788 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i CE

Idemo dalje sa lepim pričama. Frustracije oko srpskog drž aparata mogu u drugu temu.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1384 postova
  • Motocikl: Ducati 1998 748S, 1997 748 race bike, 2010 848 race bike
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Čekaj, kako sam izlio blokove??? U Srbiji ne bi prošao tehnički pregled... Jel to tu može da se registruje?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

@X8 Vračar kad sam ja živeo u Srbiji imao je specijalni tehnički koji se zvao A-test i na koji bi trebalo da ide svako vozilo koje je imalo mnoge prepravke ili bilo napravljeno u "kućnoj izradi". Dali A-test još postoji i dali ljudi koji rade tehnički rade po pravilima to stvarno neznam jer se oko toga nisam interesovao zadnjih 15 godina. 

Ovde je to sasvim normalna stvar, jer recimo oni čoperi tipa Orange County Choppers je 90% delova iz kataloga za iste.  Blokovi i ramovi bez brojeva pa kad se to završi dobiješ novi broj šasije, a ovde je to poznato pod nazivom "U-build". Ovde nije bitno dali imaš isti broj rama i bloka motora, jer motor se smatra ppotrošnim delom i imaš pravo da zameniš kad god hoćeš. U gore navedenom slučaju Dan je dobio papire tj saobraćajnu bez problema jer je uradio repliku starine ne nekog novog motora.  Za sve što je starije od 30 godina ovde svi imaju ogromno poštovanje, a kad vide kako je detaljno urađeno malo ko pravi bilo koje pitanje. 

Npr. ovde možeš da kupiš ram koji ima papire i da uradiš ostatak motora po svom i da ga registruješ na taj ram. Ako to uradiš nema tehnički niti neka ispekcija.  Zato ovde mogu da se vide mnogo tih motora koji imaju prepravke. Samo da napomenem malo koja provincija ili država u Kanadi i u Americi ima tehnički za putnički program. Tehnički pregled je za taxi i teretne kamione preko 3 tone ako se ne varam obavezan svakih 6 meseci. Sve ostalo se vozi i mnogi ljudi tj vladnici se trude da im vozila budu sigurni na ulicama.

• Sviđa mi se 1

Pre 4 sati, speedfreak je napisao:

Pa. Isto kao sto je i John Britten napravio svoj motorcikl... Svaki put kad se toga setim, zivotno se skenjam... (zbog ocigledne nemogucnosti da se bilo sta slicno u srbiji napravi) 

@speedfreak Britten je bio trkači motor nikad nije bilo planova za ulićnu verziju, a možda se i varam :)

Još jedan fenomenalan čovek Paul Brodie, imao sam čast da vozim trke rame uz rame sa Polom. Sad smo veoma dobri prijatelji.  Neću mnogo pa pričam samo ću da kažem da je sve počelo tako štoje našao tehnički crtež od 1903 Excelsior Boardtracker i odlučio da napraviceo motor od tog crteža. Evo slika,  a više o Polu u priči koju treba da završim. Za one koji vole da čitaju engleski posetite Polov sajt 

http://flashbackfab.com

20180819_114158.jpg

20180819_114153.jpg

20180819_114148.jpg

20180819_114219.jpg

20180819_114215.jpg

20180819_114222.jpg

• Sviđa mi se 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja