Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

Najveci problem u nasemu sistemu je sto niko il retko ko hoce da koristi kilo kljuc za stezanje pa na to jos kad se doda lepak za navoj i to onaj najjaci....... sra*e u najavi.

 

da ne bi gubio vreme trazeci neke podatke, volim da zapisem, lakse mi :)

1.jpg.488529928664cf674df92ac9f6859d71.jpg

Imam ja moment ključ u laktu :moto3:

Lepo ovde stoje 1/4, 3/8 i 1/2 za svaki posao koji mi treba. Svi su isti samo je razlika u dužini. Meri u Nm, DNM, Ft-lb, in-kb, levi ili desni navoj,  stepeni, offset ako se koristi takav nastavak itd...

20190117_094900.jpg

20190117_094905.jpg

20190125_075720.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, Alekre je napisao:

Ja obavezno menjam šrafove čak i kada se pojavi trun korozije. Ova dva su titanijumska. Na nosačima kofera, auspusima, itd. stavim vrlo malo bakarne paste.37642128_854757911383431_2900811213682245632_n.thumb.jpg.e11fb295fae84d5a3db912f4ca5f44b9.jpg

Lepo je to kad možeš da koristiš tj zameniš originalne šrafove sa titanijumskim na uličnom motoru. Ne znam u Otadžbini, ali ovde su skupi. Bakarnu mast koliko znam nije dobra za titanijum nego mora da se koristi keramička mast koja ima istu ulogu samo ne šteti titanijumu. Kad dođem u radionicu slikaću pa ću da okačim ovde.

@Alekre evo 

20190125_100042.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6809 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisam znao. Vodio sam se time da sprečim reakciju između dva različitia materijala.

 

Stavio sam i keramičku pastu na listu za šoping, pošto imam plan da sve vizuelno upadljive šrafove zamenim. Ne znam da li pametno da koristim titanijumske za nosače kofera i fuzastere?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 26 minuta, Nele11 je napisao:

Mali off, uzeo sam ovo za oštećene matice, videcu kako će da se pokaže u praksi. 

alat-za-skidanje-oštećenih-i-sigurnosnih-šrafova-4kom-50927.jpg

To je alat za tu vrstu posla. Ako je kvalitetan odrediće posao kako treba :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Nisam znao. Vodio sam se time da sprečim reakciju između dva različitia materijala.

 

Stavio sam i keramičku pastu na listu za šoping, pošto imam plan da sve vizuelno upadljive šrafove zamenim. Ne znam da li pametno da koristim titanijumske za nosače kofera i fuzastere?

Keramička pasta radi sasvim dobro, a što se tiče tvrdoće titanijuma to sve zavisi od koje legura titanijuma je urađen šraf. Na Boingu 747 motor na krilo aviona je zašrafljen sa tri šrafa debljine 14mm ako se ne varam. Mislim da prohromski šrafovi su jeftiniji i pristupačniji za nabavku 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Moj veliki drug iz Beograda koji živi i radi u Vankuveru kao i ja, Danijel Spasić koji je veliki zaljubljenik u Dukatija i fotografiju. Danny i njegov Scrambler 

20190126_170352.jpg

20190126_170410.jpg

 

20190126_171315.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Danassam krenuo da radim Panigale 1199S za trke. Plan je da se završi do srede uveče 

20190126_190241.jpg

1199S race bike20190126_185824.png

IMG_20190126_190211_078.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6314 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U slučaju frontalnog udara...najmanje bih brinuo za ram.

Zadnji amortizer fiksiran na cilindar...interesantno. Nikad nisam video golog Panigaleta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa ovo nije namenjeno za borbu prsa u prsa vec da se vozi iskljucivo napred - bez prepreka na putu. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, Branko je napisao:

Koliko vidim ovdje je masina dio rama, jel` ovo moze da izdrzi ( nosaci na masini ) u slucaju jaceg frontalnog udara da se sve ne razleti? :stabre:

Svaki Panigale od 2012 do 2019 sem V4 S i V4R je ovakav ispod oklopa. Trouglovi smo su ti koju se uvijaju ili pucaju da se sačuva ram :aha:

 

Pre 4 sati, pronto je napisao:

U slučaju frontalnog udara...najmanje bih brinuo za ram.

Zadnji amortizer fiksiran na cilindar...interesantno. Nikad nisam video golog Panigaleta.

U tom slučaju motor nije važan :bicikl:

 

Pre 4 sati, Savan je napisao:

Pa ovo nije namenjeno za borbu prsa u prsa vec da se vozi iskljucivo napred - bez prepreka na putu. :D

Chaz je pikazao u više navrata za kakvu je borbu :care:

 

Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Zimi vozite trke u Canadi???

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Da ali na ledu,  ja to ne praktikujem. Onog trenutka kad se sezona trka završi,  treba da se počme sa pripremama za sledeću. U ovom slučaju kasnim skoro 5 meseci. Prva trka je jedanaestog maja :moto1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 26 minuta, Mali Caca je napisao:

Svaki Panigale od 2012 do 2019 sem V4 S i V4R je ovakav ispod oklopa. Trouglovi smo su ti koju se uvijaju ili pucaju da se sačuva ram :aha:

 

Ok, tako vec moze. Znaci trouglovi su "oslabljena tacka" da ne dodje do otkidanja rama sa glavcinom-vratom od glava motora.  :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 3 minuta, Branko je napisao:

 

Ok, tako vec moze. Znaci trouglovi su "oslabljena tacka" da ne dodje do otkidanja rama sa glavcinom-vratom od glava motora.  :takoje:

Tako je konstruisano, ali ipak sve zavisi od jačine ili brzine udara 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8140 postova

@Mali Caca

Jedno glupo pitanje, ali me dosta muči poslednjih par meseci, pa računam možda ti nešto znaš:

 

Da li postoji bilo kakvo alternativno rešenje za fabričku dijagnostiku za BETA 4T efi motore (2016+)? Bilo kog tipa.

 

Interfejs je klasičan ELM327/OBD2 i nekim budženjem uspevam da čitam par registara, pa se spremam da pokušam sa ddt4all projektom da napravim nešto i za Betu (ali je veliki posao, ne mili mi se). Ima li neko već pronađeno rešenje pod kapom nebeskom :)?

 

Najbliža Betina dijagnostika je u Sloveniji :D, moram sam nešto da smislim... Ili da menjam ecu (ima aftermarket varijanta koja dolazi sa sw, a još i TC pride, ali je skupo).

 

IMG_20181114_212836.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@severian nikad nisam imao priliku da dođem u doticaj sa Betom. Lično mislim da je bilo šta za kućnu upotrebu ili hobi skupo. Mogu ovde da se raspitam da vidim ko to radi i da vidim kakva je diagnostika u pitanju. Pa ti javim ako te zanima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6314 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo jedno pitanje za obojcu.

Jeste li se sretali sa nečime što se zove VDSTS? U pitanju je program (softver) koji je u stanju da, u zavisnosti od verzije, prepozna praktično sve poznate EFI sisteme. 

Stvar je prilično dugo prisutna. Ja sam bio svojevremeno prilično zagrejan da je nabavim, ali se to nikada nije dogodilo...jer sam napustio i samu ideju popravke motocikala za druge.

Nikada nisam video uživo kako radi, ali je stvar krajnje interesanta. Pošto je to bilo jako davno, već su se vidim pojavile "slobodne" verzije. Nekada je morao i mogao samo direktno da se kupi program (i prateća kablaža sa interfejsom). Alat je praktično lični računar (laptop recimo). Prve su se verzije pojavile čak za Windows98. Sada može biti sve to može i na telefon.

Za "Ćaću" još direktnije. Proizvod je američki, firma se zove TechnoResearch. Pominje li se to u "majstorskim" krugovima i ima li kakvih iskustava u korišćenju.

Kažu "čita" Magneti-Marelli, Sagem, PGM-F1, mislim čak i NDenso i Mitsubishi...u zavisnosti od verzije i uz odgovarajuću kablažu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@pronto da koristio sam jer je to bila orginalna diagnostika za MV Agustu do 2010 kad su se prebacili na Texa. Moja verzija je čitala samo Magneti Marelli i po koju verziju Harley Davidson. Nikad nisam radio HD pa ne znam kako se ponaša,  a sa MM je pucala veza non stop i tražio je sistem da se otkačiš i zakačiš da bi pokušao da odradiš nešto.  Platio sam to pre 15 godina skoro $1000usd i na kraju sam poklonio drugara jer on kući radi poneki Guzzi ili Dukati 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6314 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da, otprilike u to doba je i mene grejala ideja za ozbiljnijim angažovanjem....

No, gledam sad malo ovu Beta problematiku, pa razmišljam na glas.

Ispada sa je sistem proizvod francuske kuće Synerject i da je on ugradjivan na svakojake sprave...da ne ulazim u sitna crevca, kao primeri iz moto sveta...Beta naravno, Sherco i možda najinteresantniji primer...Ducati Monster.

Vidim isto tako da je dotičnom sistemu nadenuto i zvučnije ime Siemens, model je identičan M3C...pa je tako lakše "izguglati" materijal za hakovanje...kojeg svakako ima.

@severian...Znam da si prilično informisan dečko :D, možda si sa svime time upoznat, a možda ti i pomogne u nalaženju rešenja.

@postavljač teme...izvinjavam se na uzurpaciji prostora sa svojim reserčom ( stara srpska reč), bilo bi mi svakako drago da se uz tvoju ekspertizu i moć interneta nadje rešenje prihvatljivo u tehničkom i ekonomskom smislu. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@pronto i @severian ima neki francuz koji je radio beta verziju za Siemens za Monstera. Jedno vreme mu je sajt bio ugašen i priče su kružile da je dobio poziv od Dukatijevih advokata pa je morao da prestane sa radom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8140 postova
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Siemens, model je identičan M3C

Da, ovo smo pronašli za M3C (naša mala haker ekipica :D )... tako smo i rekonstruisali pinout sa betinog porta i povezali pinove direktno na obd2 usb kabl (koji imam, jer ga koristim za TuneEcu za KTM 690), pa smo dalje uspevali da pročitamo par registara (Vbat, rpm i još ponešto, ali ništa korisno, a naročito ne DTC listu).

 

E sad, za taj VDSTS nisam čuo, pogledaću malo može li šta da bude korisno. Hvala. 

Ja sam (do sad) išao u smeru DDT4ALL

5940937?s=400&v=4
GITHUB.COM

OBD tool. Contribute to cedricp/ddt4all development by creating an account on GitHub.

 

Od toga sigurno može da se napravi ceo interfejs za Betu, samo je ogroman posao i dok to u slobodno vreme razvijem, promeniću motor :D

 

Alternativa je ovo:

BETA ECU_brochure-BOANO-ENG-LR.pdf

 

Postoji neki sw za mapiranje/dijagnostiku ovog ECU, a kao side efekat se dobije i TC (sa prekidačem za promenu nivoa u vožnji). Ovaj pristup je oko 550 kekosa :D, što mu dođe jedno 3 odlaska do Slo (za probleme koji ne mogu bez dijagnostike, što je retko), pa je cost-benefit analiza takva da za sad ne opravdava investiciju :D

 

@Mali Caca

Izvinjenje za uzurpaciju teme, ovde se okupljaju pametni ljudi, pa reko' da podelim muku :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8140 postova
pre 55 minuta, Mali Caca je napisao:

@pronto i @severian ima neki francuz koji je radio beta verziju za Siemens za Monstera. Jedno vreme mu je sajt bio ugašen i priče su kružile da je dobio poziv od Dukatijevih advokata pa je morao da prestane sa radom. 

E svašta, najbolji potez BMW-u ikada bio je to što su podržali razvoj GS-911, tako su dobili celu jednu novu klasu hobista korisnika... Glupo od Dukatija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 11 sati, severian je napisao:

Da, ovo smo pronašli za M3C (naša mala haker ekipica :D )... tako smo i rekonstruisali pinout sa betinog porta i povezali pinove direktno na obd2 usb kabl (koji imam, jer ga koristim za TuneEcu za KTM 690), pa smo dalje uspevali da pročitamo par registara (Vbat, rpm i još ponešto, ali ništa korisno, a naročito ne DTC listu).

 

E sad, za taj VDSTS nisam čuo, pogledaću malo može li šta da bude korisno. Hvala. 

Ja sam (do sad) išao u smeru DDT4ALL

5940937?s=400&v=4
GITHUB.COM

OBD tool. Contribute to cedricp/ddt4all development by...

 

Od toga sigurno može da se napravi ceo interfejs za Betu, samo je ogroman posao i dok to u slobodno vreme razvijem, promeniću motor :D

 

Alternativa je ovo:

BETA ECU_brochure-BOANO-ENG-LR.pdf

 

Postoji neki sw za mapiranje/dijagnostiku ovog ECU, a kao side efekat se dobije i TC (sa prekidačem za promenu nivoa u vožnji). Ovaj pristup je oko 550 kekosa :D, što mu dođe jedno 3 odlaska do Slo (za probleme koji ne mogu bez dijagnostike, što je retko), pa je cost-benefit analiza takva da za sad ne opravdava investiciju :D

 

@Mali Caca

Izvinjenje za uzurpaciju teme, ovde se okupljaju pametni ljudi, pa reko' da podelim muku :)

 

Ako želiš nešto drugačije vidi dali ti ovo radi posao  http://www.ignitech.cz/en/vyrobky/ignijet/ignijet 2008/ignijet 2008.htm 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja