Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Upravo sada, Mali Caca je napisao:

Slab sam jer nemam čekić od 5kg xaxaxaxaxaxa :)

Kompresioni odnos je prostor između čela klipa u GMT i samog kompresionog prostora u glavi motora. To što si ti gore napisao je zapremina cilindra kojom se izračuna kubikaža motora (agregata). U stvari može se i tako izračunati kompresioni odnos ali mora prvo da se zna zapremina čelaklipa, zapremina cilindra i zapremina kompresionog prostora u glavi motora. Lako se pravi greška i samo jedna brojka da nije tačna cela računica formule je pogrešna. 

Tacno tako kako si napisao. Upravo sam na to i mislio, ali u zelji da sto jednostavnije napisem, izgubila se preciznost misli.

Ja sam masinac, i nekako mi je blize da konkretne i apsolutne mere ubacim u racunicu, nego da tecnosti pretacem i premeravam, pa pretvaram u neke druge vrednosti, pa preracunavam... Da mi je ovo drugo blize, bio bih alhemicar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@SHOKLA kako god računao kompresioni odnos mora da se koristi tečnost jer je tako neki inženjer davnih dana rekao i ja i meni slični poslušno koristimo to i tako radimo :):moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo da se javim. Čitam pažljivo svaki tvoj post, što neko reče, savršeno objašnjen do tančina, tako da nemam nekih pitanja. A i prosto mi je šteta da ovo štivo razvodnjim nekim pitanjem. Ono što je važno za tebe, mnogo nas s pažnjom, poštovanjem i ljubavlju čitamo ono što pišeš. Nadam se da će ti to saznanje dati podstreka da nastaviš sa ovom divnom temom i sjajnim blogom. 

 

Samo napred, uz tebe smo i hvala ti!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Upravo sada, Mali Caca je napisao:

@SHOKLA kako god računao kompresioni odnos mora da se koristi tečnost jer je tako neki inženjer davnih dana rekao i ja i meni slični poslušno koristimo to i tako radimo :):moto3:

Svako kako je naucio, kako je navikao, i kako se oseca prijatnije.

Ako je zapremina koja ostane nepopunjena u cilindru i glavi kada je klip u GMT = jedna jedinica, onda je ukupna nepopunjena zapremina kada je klip u DMT = x jedinica. Njihov medjusobni odnos x : 1 je stepen kompresije. Mislim da se ne varam? A sve vrednosti su lako izmerljive a racunice pokrivene osnovnim formulama duzina/povrsina/zapremina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@Mali Caca

Sada, kada bolje razmislim, u pravu si. Ja sam kao osnovu uzeo teoriju da su i celo klipa, i prostor u glavi pravilnog oblika dela sfere, lopte. U praksi to bas i ne biva uvek tako. Ima i nebrojeno varijacija grbavih klipova, pa ova varijanta sa merenjem tecnosti dodje dosta pouzdanija. Ja sam u brzini i dalje funkcionisao na nivou jednostavnijih motora, a naknadno sam se setio sta sam sve vidjao u savremenim masinama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 3 minuta, SHOKLA je napisao:

Svako kako je naucio, kako je navikao, i kako se oseca prijatnije.

Ako je zapremina koja ostane nepopunjena u cilindru i glavi kada je klip u GMT = jedna jedinica, onda je ukupna nepopunjena zapremina kada je klip u DMT = x jedinica. Njihov medjusobni odnos x : 1 je stepen kompresije. Mislim da se ne varam? A sve vrednosti su lako izmerljive a racunice pokrivene osnovnim formulama duzina/povrsina/zapremina...

Tačno tako ako je čelo kipa ravno i bez onih udubljenja za ventile i da je kompresioni prostor u glavu takođe ravan to bi se lako izračunalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Upravo sada, Mali Caca je napisao:

Tačno tako ako je čelo kipa ravno i bez onih udubljenja za ventile i da je kompresioni prostor u glavu takođe ravan to bi se lako izračunalo. 

Razumeli smo se u potpunosti.

Pratim dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Upravo sada, SHOKLA je napisao:

Razumeli smo se u potpunosti.

Pratim dalje.

Slažem se idemo dalje i to veoma opušteno :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 11/25/2018 at 8:20 PM, -Viper- said:

Ružno izgleda sa trakom užas, ulje se pretvorilo u katran emoji32.png

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 

Sasvim normalna boja posle par hiljada km za odredjene motore. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

mozda na slici deluje da je ulje mnogo crno ali, ako se pazljivije pogleda....

moze se primetiti da i nije bas tako/toliko crno

20180926_143723.jpg.144d9a80916a4ad612047d2c92ca781a.thumb.jpg.4a2b7af3a6d661802dfc11b461802936.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ако ставиш жуту позадину биће ново  :jee: ( шала за оне задрте ) :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 43 minuta, srrdjan je napisao:

Ако ставиш жуту позадину биће ново  :jee: ( шала за оне задрте ) :lol3:

Cistunci, puritanci, dramoseri...  :lol3::lol2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@SHOKLA samo da kažem da ono što si sinoć napisao je sve tačno i može da se izračuna kompresioni prostora sa par nekih izmeni u proračunu koji si ti naveo. Evo slika koja sve objašnjava lako (za one koji imaju malu nepoznanicu engleskog jezika u tehničkom smislu) treba da se stublina/ cilindar namaže tovatnom mašću ili uljem da tečnost za merenje zapremine cilindra nebi procurela. Klip se pomeri na dole dovoljno u cilindr, a pritom da čelo klipa ne prelazi bazu bloka. Precizno se imeri dubina klipa u cilindru sa komparaterom i pomoću formule za proračun zapremine cilindra se izračuna ove zapremina. Sipa se ulje u cilindar da bi se izračunala zapremina čela klipa. Kad se računa kompresioni odnost ova zapremina se oduzme od zapremine kompresionog prostora 

20181209_181557.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Sta da pitam kada ucim :) ..... nekako u zadnjih par meseci sam zapostavio posetu foruma (opravdano) ali sve se cita kada se nadje vreme

ceka se sledeci nastavak :jee1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Da nikad nije facebook-a prosto bih zaboravio da sam radio na MV Agusti 675 Seria Oro. Jedini primerak u Vankuveru i okolini. Ja sam uradio nulti servis i provozao ga, posle mi je rečeno da je motor otišao u nečiju privatnu kolekciju. Kod MV na svakom servisu mora da se proveri mapa dali je zastarela ili je tekuća (nova). Evo par slika od ovog retkog motora. 

FB_IMG_1544484465621.jpg

FB_IMG_1544484468233.jpg

FB_IMG_1544484459518.jpg

FB_IMG_1544484462793.jpg

FB_IMG_1544484456766.jpg

FB_IMG_1544484475564.jpg

FB_IMG_1544484478453.jpg

FB_IMG_1544484470639.jpg

FB_IMG_1544484472993.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Na svaku MV Agustu gledam kao na umetničko delo. Ne znam zašto, ali MV Agustu volim više nego bilo koji drugi brend. Zakleo sam se da ću u svom životu posedovati makar jednu MV (san mi je da posedujem F4RR Corsa Corta).

 

P.S. posedujem jednu MV u umanjenoj verziji :D

 

DSC04530.thumb.JPG.48b1ed20f8f2c42688a5dab7b2b7a8f2.JPG

 

Izvinjavam se na off - u. Bilo je jače od mene :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 2 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Na svaku MV Agustu gledam kao na umetničko delo. Ne znam zašto, ali MV Agustu volim više nego bilo koji drugi brend. Zakleo sam se da ću u svom životu posedovati makar jednu MV (san mi je da posedujem F4RR Corsa Corta).

 

P.S. posedujem jednu MV u umanjenoj verziji :D

 

DSC04530.thumb.JPG.48b1ed20f8f2c42688a5dab7b2b7a8f2.JPG

 

Izvinjavam se na off - u. Bilo je jače od mene :) 

Slažem se da MV Agusta je nešto veoma drugačije od svih ostalih proizvođača. F4RR je lep motor, a veoma lagan za vožnju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Vidim na ovoj MV QuickShifter, pa da priupitam:

Za sada se jos uvek nisam pozabavio principom rada QuickShiftera, mada mi je vise puta na pamet padalo pitanje kako to fercera. Shvatio sam da je to neki sistem za brzu promenu brzina, ali, hajde da neko bas upoznat sa problematikom objasni ovde. Da li se brzine menjaju lakse (uz upotrebu manje sile na polugu menjaca), ili je nesto drugo u pitanju?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 25 minuta, SHOKLA je napisao:

Vidim na ovoj MV QuickShifter, pa da priupitam:

Za sada se jos uvek nisam pozabavio principom rada QuickShiftera, mada mi je vise puta na pamet padalo pitanje kako to fercera. Shvatio sam da je to neki sistem za brzu promenu brzina, ali, hajde da neko bas upoznat sa problematikom objasni ovde. Da li se brzine menjaju lakse (uz upotrebu manje sile na polugu menjaca), ili je nesto drugo u pitanju?

Ukratko, pritiskom na polugu menjača šalje se takoreći signal koji preko elekrtonike prekida rad motora na nekoliko milisekundi. Pri tom prekidu rada motora zubčanici se uspore ili zaustave toliko da možeš bez problema da prebaciš u stepen prenosa bez upotrebe kvačila. 

 

Ovo je najkraće objašnjene, naravno ceo proces je nešto malo komplikovaniji. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Sve je tačno šta je @Jovan Risticnaveo. Mnoge fabričke brze šaltalice rade na principu što prekidaju rad brizgaljki za gorivo u rasponu od 30-65 milisekundi u zavisnosti na raspored cilindara na agregati ( V2, V4, 2, 3, 4 u liniji itd), a mnogi određuju prekid i u svakom stepenu prenosa da bi šaltanje bili što bezbolnije za menjač ili prosto rečeno da bude glatko šaltanje. Kod brzih šaltalica iz male privrede, one koje se kače na Power Commander,Bazzaz ili Rapid Bike one rade na istom principu kao i fabričke, one brze šaltalice koje se kupe kao zasebna jedinica one rade tako što se priključe na bobine i prekidaju struju na isti način kao što prekidaju rad brizgaljki 

@SHOKLA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 20 minuta, Mali Caca je napisao:

Sve je tačno šta je @Jovan Risticnaveo. Mnoge fabričke brze šaltalice rade na principu što prekidaju rad brizgaljki za gorivo u rasponu od 30-65 milisekundi u zavisnosti na raspored cilindara na agregati ( V2, V4, 2, 3, 4 u liniji itd), a mnogi određuju prekid i u svakom stepenu prenosa da bi šaltanje bili što bezbolnije za menjač ili prosto rečeno da bude glatko šaltanje. Kod brzih šaltalica iz male privrede, one koje se kače na Power Commander,Bazzaz ili Rapid Bike one rade na istom principu kao i fabričke, one brze šaltalice koje se kupe kao zasebna jedinica one rade tako što se priključe na bobine i prekidaju struju na isti način kao što prekidaju rad brizgaljki 

@SHOKLA

OK, to ima smisla, ali samo kada se salta iz nize u visu brzinu. A sta se desava kada se prebacuje iz vise u nizu? Tu bi trebalo malo podici obrtaje, zar ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 1 minut, SHOKLA je napisao:

OK, to ima smisla, ali samo kada se salta iz nize u visu brzinu. A sta se desava kada se prebacuje iz vise u nizu? Tu bi trebalo malo podici obrtaje, zar ne?

Ako nije opcija sa brzom šaltalicom onda ima elektronski uređaj koji se zove auto blip ( neradi na svim modelima) koji ti doda među gas i omogući da ušaltaš u nižu brzinu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Aprilia SXV550 generalka I provera radilice. Bila je na proveri kodstrugara,  ali ja volim da proverim dali je kako mi je rečeno. Pri rasklapanje agregata naišao sam na mnogo grešaka i zbog toga svaki deo moram da proverim. Tako i da nije radilica kriva 

20181212_132614.jpg

20181212_132625.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja