Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Citam redovno i odusevljavam se nacinu na koji radis i na koji pristupas problematici, velikom znanju,  alatu za koji posedujes a dobar deo nisam nikad ni video ni cuo za njega

A tek retkim motorima sa kojima radis:takoje:

Svaka cast na svemu, samo tako nastavi i slobodno redovno pisi i izvestavaj, ima nas velika grupa koja samo cita i odusevljava se i sa nestrpljenjem ceka novu pricu, pojasnjenje ili makar fotografiju nekog ludog motorcikla ili svemirskog agregata:care:

Veliki pozdrav;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Interesantno da svaku narod prisvaja čekić kao svoj nacionalni alat, pored srba najviše se kunu englezi u ovaj alat,.
Vidiš kasni internet iz Srbije do Kanade pa sam video 28 strana :moto3:

Čekić je turska reč. Sad da li kod nas samo naziv potiče iz turske ili i sam alat je pitanje..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 49 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

Citam redovno i odusevljavam se nacinu na koji radis i na koji pristupas problematici, velikom znanju,  alatu za koji posedujes a dobar deo nisam nikad ni video ni cuo za njega

A tek retkim motorima sa kojima radis:takoje:

Svaka cast na svemu, samo tako nastavi i slobodno redovno pisi i izvestavaj, ima nas velika grupa koja samo cita i odusevljava se i sa nestrpljenjem ceka novu pricu, pojasnjenje ili makar fotografiju nekog ludog motorcikla ili svemirskog agregata:care:

Veliki pozdrav;)

Nisu baš svemirski, tj. sve su zemaljski ali možda tako izgledaju na prvi pogled. Kao što sam već rekao teško mi je da izaberem bilo koju temu jer uvek postoji bojaznost da se čitaoci zbune tokom čitanja, razmišljajući kako to sve izgleda. U odabiru slika sam veoma pažljiv jer mnoge slike nisu za javnost, što zbog kvara, što zbog vlasnika i poštovanja prema vlasniku i što zbog moje serviserske lojalnosti prema proizvođaču ili modelu motora na kom radim. Ali naravnoda ne želimda uskratim lepe trenutke ovog posla. Alati su nešto što mora da se ima da bi se posao odradio kvalitetno i efikasno, a isto tako nemora da se ima i može da se dobiju isti rezultati samo uzme malo duže vremena. 

Ideja je bila da jednom nedeljno napišempriču ali zbog obaveza u privatnom životu nisam mogao to da postignem u zadnje vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 21 minuta, Savan je napisao:


Čekić je turska reč. Sad da li kod nas samo naziv potiče iz turske ili i sam alat je pitanje..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Kažu da su turci preuzeli mnoge naše reći 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ali bas mnoge, čak i proširili ih po celoj turskoj. Tako im i treba kad su se odlucili da porobe pogrešnog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 13 minuta, Savan je napisao:

Ali bas mnoge, čak i proširili ih po celoj turskoj. Tako im i treba kad su se odlucili da porobe pogrešnog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nego kako ide 955i? Uradi mapu preko onog što imaš radi ja probao samo mara da bude napunjen akumulator i da je punjač uvek priključen 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kopka me već danima. Nikako da ga stavim na punjač a palio sam ga zadnji put pre više od mesec dana. Sad ću da odem do garaže i da ga stavim na punjač.
Sutra sam ceo dan zauzet ali zato nedelju popodne / veće bih mogao da probam. Više nisam pametan šta da radim. Prvo odlučim da promenim sam mapping, pa onda pročitam čujem da može da se skebe ecu pa odlučim oterati kod dilera. Ne stigoh otići pa se predomislim da ipak sam uradim, a onda ti potvrdiš da je stvarno sa rizikom pa se opet predomislim da odem do dilera ali jbg prodje leto.. i sad je opet opcija tu da sam to odradim.

Bas pre neki dan pričam sa kolegom kako da povezem dva akumulatora(imam jedan rezervni) da bih imao dupli kapacitet i na to sa stavim onda punjač. Kaže kolega da stavi plus na plus i minus na minus i da bi to trebalo biti to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mali ćaća,

 

Ti si moj idol.

Volija bi znat sve šta ti znaš!!!

Lipi pozdrav iz švicarske.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 22 minuta, Savan je napisao:

Kopka me već danima. Nikako da ga stavim na punjač a palio sam ga zadnji put pre više od mesec dana. Sad ću da odem do garaže i da ga stavim na punjač.
Sutra sam ceo dan zauzet ali zato nedelju popodne / veće bih mogao da probam. Više nisam pametan šta da radim. Prvo odlučim da promenim sam mapping, pa onda pročitam čujem da može da se skebe ecu pa odlučim oterati kod dilera. Ne stigoh otići pa se predomislim da ipak sam uradim, a onda ti potvrdiš da je stvarno sa rizikom pa se opet predomislim da odem do dilera ali jbg prodje leto.. i sad je opet opcija tu da sam to odradim.

Bas pre neki dan pričam sa kolegom kako da povezem dva akumulatora(imam jedan rezervni) da bih imao dupli kapacitet i na to sa stavim onda punjač. Kaže kolega da stavi plus na plus i minus na minus i da bi to trebalo biti to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Moraš da obratiš pažnju na par stvari;

1. Izvadi osigurači za farove i poziciju 

2. Akumulator mora da bude 100% pun pre programiranja 

3. Stavi punjač na akumulator pre programiranja 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 20 minuta, el classico je napisao:

Mali ćaća,

 

Ti si moj idol.

Volija bi znat sve šta ti znaš!!!

Lipi pozdrav iz švicarske.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Nemoj da sve znaš nebi ti bilo dobro. Ja ponekad teško zaspim od sveg znanja :jee3::takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Kopka me već danima. Nikako da ga stavim na punjač a palio sam ga zadnji put pre više od mesec dana. Sad ću da odem do garaže i da ga stavim na punjač.
Sutra sam ceo dan zauzet ali zato nedelju popodne / veće bih mogao da probam. Više nisam pametan šta da radim. Prvo odlučim da promenim sam mapping, pa onda pročitam čujem da može da se skebe ecu pa odlučim oterati kod dilera. Ne stigoh otići pa se predomislim da ipak sam uradim, a onda ti potvrdiš da je stvarno sa rizikom pa se opet predomislim da odem do dilera ali jbg prodje leto.. i sad je opet opcija tu da sam to odradim.

Bas pre neki dan pričam sa kolegom kako da povezem dva akumulatora(imam jedan rezervni) da bih imao dupli kapacitet i na to sa stavim onda punjač. Kaže kolega da stavi plus na plus i minus na minus i da bi to trebalo biti to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Naravno, i dalje imas 12V, ali zbirni kapacitet. Mozes na isti nacin da dodas i akumulator od auta, i onda nemas brige da ce ti u toku remapiranja ostati bez dovoljno struje. A sve mozes da povezes najobicnijim kablovima za startovanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, Mali Caca je napisao:

Alati su nešto što mora da se ima da bi se posao odradio kvalitetno i efikasno, a isto tako nemora da se ima i može da se dobiju isti rezultati samo uzme malo duže vremena. 

Definicija koja treba da stoji u svakom prirucniku i knjizi za servisere! :sampion:

Alat ne popravlja, popravlja covek... glavom! Alat je orudje. Ostrija sekira pre iscepa drva nego tupa. Ali ako je neko drzi. Sama sekira ne znaci nista.

Znas da citam i ponekad komentarisem. Uglavnom za pozitivnom zavidnoscu na tome sta servisiras i na koji nacin, a i na taj predivni alat koji posedujes i kupijes. :ooo:

Pisanja u temi mislis da je malo? Ako je tako (a bas i nije) razlog je taj sto si toliko pedantan i detaljan u poslu a i u opisima, da jednostavno nema sta da se pita/doda/zameri...

A i ti ne pitas, samo nas oplemenjujes ovom ekzotikom i divotama, i pises sta si sve sredio/servisirao/popravio.

Pa sta da te pitamo, covece? :jee:

Eventualno pitanje bi moglo biti: Primas li ucenike na praksu? :lol2:

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Mali Caca je napisao:

Moraš da obratiš pažnju na par stvari;

1. Izvadi osigurači za farove i poziciju 

2. Akumulator mora da bude 100% pun pre programiranja 

3. Stavi punjač na akumulator pre programiranja 

Kod ucitavanja nove verzije programa nekog racunara (motor, abs, smart kljuc....) ili kodiranje kljuceva, uvek postujem proceduru koju si naveo.

Prvo punjenje akumulatora, iskljuciti potrosace pri datom kontaktu, ne gasim punjac i tek tada sledi operacija.

 

Inace, prati se tema redovno..... pisi, kaci slike....toga nikad dosta :takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez
Pre 21 sati, severian je napisao:

Ima nas koji sa zadovoljstvom čitamo, al' eto ćutimo. Evo sada pričam, da znaš da nas ima, pa da imaš motiv i dalje! :takoje:

 

Svaka mu je na mestu, slažem se potpuno! :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 17 sati, abarth_maniac je napisao:

Definicija koja treba da stoji u svakom prirucniku i knjizi za servisere! :sampion:

Alat ne popravlja, popravlja covek... glavom! Alat je orudje. Ostrija sekira pre iscepa drva nego tupa. Ali ako je neko drzi. Sama sekira ne znaci nista.

Znas da citam i ponekad komentarisem. Uglavnom za pozitivnom zavidnoscu na tome sta servisiras i na koji nacin, a i na taj predivni alat koji posedujes i kupijes. :ooo:

Pisanja u temi mislis da je malo? Ako je tako (a bas i nije) razlog je taj sto si toliko pedantan i detaljan u poslu a i u opisima, da jednostavno nema sta da se pita/doda/zameri...

A i ti ne pitas, samo nas oplemenjujes ovom ekzotikom i divotama, i pises sta si sve sredio/servisirao/popravio.

Pa sta da te pitamo, covece? :jee:

Eventualno pitanje bi moglo biti: Primas li ucenike na praksu? :lol2:

 

Znam da pratiš i hvala na odvojenom vremenu. Treba pročitati nečije pisanje i pritom razumeti što je taj neko želeo da kaže. Da shvatio sam da ulazim u mnoge detalje koje malo koji majstor želi da kaže,  iznese usneno, a kamoli pismeno. Svrha ovog mog pisanja nije da se ja hvalim i da kažem kako sam mnogo dobar i da bolji nema. Isto tako želi da podelim malo znanja koje imam i da oni koji nikad nisu imali priliku da vide, pročitaju i diskusiju ovako nešto da sad to urade... Daleko od toga da sam dobar i da boljih nema, jednu stvar koju sam u životu naučio je to da baš kad misliš da si najbolji i da boljeg nema ispostavi se suprotno. Zato je veoma važno u životu da se sve gleda, govori i prestavlja sa velikom rezervom i da si prizemljen maksimalno. Kao što sam pisao mnogo puta pre na tom radin svakodnevno i nastojim da tako bude non stop. 

Dali primam segrte ili već formirane majstore naravno da da, ali moja očekivanja i kriterijumi su veliki tako da malo ko želi da se upušta u to. Ovo je najiskrenije što mogu da kažem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre sat vremena, igor-ns je napisao:

Svaka mu je na mestu, slažem se potpuno! :takoje:

Hvala :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 48 minuta, Mali Caca je napisao:

Znam da pratiš i hvala na odvojenom vremenu. Treba pročitati nečije pisanje i pritom razumeti što je taj neko želeo da kaže. Da shvatio sam da ulazim u mnoge detalje koje malo koji majstor želi da kaže,  iznese usneno, a kamoli pismeno. Svrha ovog mog pisanja nije da se ja hvalim i da kažem kako sam mnogo dobar i da bolji nema. Isto tako želi da podelim malo znanja koje imam i da oni koji nikad nisu imali priliku da vide, pročitaju i diskusiju ovako nešto da sad to urade... Daleko od toga da sam dobar i da boljih nema, jednu stvar koju sam u životu naučio je to da baš kad misliš da si najbolji i da boljeg nema ispostavi se suprotno. Zato je veoma važno u životu da se sve gleda, govori i prestavlja sa velikom rezervom i da si prizemljen maksimalno. Kao što sam pisao mnogo puta pre na tom radin svakodnevno i nastojim da tako bude non stop. 

Dali primam segrte ili već formirane majstore naravno da da, ali moja očekivanja i kriterijumi su veliki tako da malo ko želi da se upušta u to. Ovo je najiskrenije što mogu da kažem :)

Kao i za sve sto si napisao do sad (bar u ovoj temi), amin!

Ja ne krijem nista, kad mogu pomognem. Ako ce savet nekom znaciti ja cu da posavetujem. Nece mi to oduzeti zanat. Da je srece da je vise serviserva kod nas, pa da ljudi bezbrizno pokupe motor iz servisa...

 

A da su ti kriterijumi niski, ne bismo se mi sad ovde ni kuckali. ;)

Rekao sam i ponavljam, ako me ikad ikako put nanese ka tebi, moramo se upoznati, zaista bih voleo da vidim servis i alat i motocikle koji se kod tebe zapute. 

Svako dobro!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Veoma dobar strugar i dobar drug Paul Brodie (nekad osnivač i vlasnik firme Brodie bicycles). Uspeo da mi napravi par specijalnih alata od leksana (dali se tako tako kaže ili zove) po uzoru na Ducati Corsa za merenje zapremine cilindra i kompresionog prostora, radi proračuna kompresionog odnosa po cilindru. Znam da sam postavljao slike pre, ali ide vreme generalki pa da se podsetimo. Kad budem radio sa ovim alatom napraviti ću par slika da vidite kako to izgleda.

20181208_124259.jpg

20181208_124509.jpg

20181208_124414.jpg

20181208_124305.jpg

20181208_124427.jpg

20181208_124419.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 46 minuta, Mali Caca je napisao:

Veoma dobar strugar i dobar drug Paul Brodie (nekad osnivač i vlasnik firme Brodie bicycles). Uspeo da mi napravi par specijalnih alata od leksana (dali se tako tako kaže ili zove) po uzoru na Ducati Corsa za merenje zapremine cilindra i kompresionog prostora, radi proračuna kompresionog odnosa po cilindru. Znam da sam postavljao slike pre, ali ide vreme generalki pa da se podsetimo. Kad budem radio sa ovim alatom napraviti ću par slika da vidite kako to izgleda.

20181208_124259.jpg

20181208_124509.jpg

20181208_124414.jpg

20181208_124305.jpg

20181208_124427.jpg

20181208_124419.jpg

Zanimljivo!

Dobijes tacan kompresioni odnos... koji fluid koristis za merenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@abarth_maniac koristim ulje za automatski menjač. Ima malo da se računa ali se dobije tačan odnos. Proces je pipljiv jer mora da se vodi računa da ulje nidge ne izađe tj procuri 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, Mali Caca je napisao:

@SHOKLA evo i moje male garniture čekića 

20181208_125939.jpg

Slab si mi ti majstor, kada imas samo toliko cekica...  L-P

pre 52 minuta, Mali Caca je napisao:

@abarth_maniac koristim ulje za automatski menjač. Ima malo da se računa ali se dobije tačan odnos. Proces je pipljiv jer mora da se vodi računa da ulje nidge ne izađe tj procuri 

A zar ne moze da se izmeri hod klipa DMT-GMT, pa se izmeri visina cilindra od DMT do vrha, i sa poznatim ili izmerenim precnikom lako se izracuna tacna zapremina i kompresioni odnos...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 7 minuta, SHOKLA je napisao:

Slab si mi ti majstor, kada imas samo toliko cekica...  L-P

A zar ne moze da se izmeri hod klipa DMT-GMT, pa se izmeri visina cilindra od DMT do vrha, i sa poznatim ili izmerenim precnikom lako se izracuna tacna zapremina i kompresioni odnos...?

Slab sam jer nemam čekić od 5kg xaxaxaxaxaxa :)

Kompresioni odnos je prostor između čela klipa u GMT i samog kompresionog prostora u glavi motora. To što si ti gore napisao je zapremina cilindra kojom se izračuna kubikaža motora (agregata). U stvari može se i tako izračunati kompresioni odnos ali mora prvo da se zna zapremina čelaklipa, zapremina cilindra i zapremina kompresionog prostora u glavi motora. Lako se pravi greška i samo jedna brojka da nije tačna cela računica formule je pogrešna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja