Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre sat vremena, Mali Caca je napisao:

@Utjerivac Suv kao bart :jee: koliko sam vremena proveo sklapajuči taj agregat i još da kapa ulje tačno bi zatvorio radionici :P

 

Svojevremeno krajem osadesetih drugar imao Bonneville 650 od kojeg je samo ram i masina bila njegova, sve ostalo japansko ( mislim od Honde CB 750 )i  nije bilo cime ga nije pokusao udihtovati,  ali nije uspjeo, pa smo mu na kraju rekli da ne dira nista posto po flekama od ulja znam u kojem je kaficu bio i gdje da ga trazimo. :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Gde je taj Bonika (bio)? Zvuči mi kao moj nesuđeni, prodavao ga je Soka, Sokrat s Voždovca u Beogradu. Prednji kraj od CB 750 i još ponešto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ne znam ni ja puno, posto sam ja tad bio stariji punoljetnik i vozio CZ 250 enduro, pa otisao iz grada, a vratio se poslije rata i nisam zatekao tog drugara, a cuo sam da je negdje na zapadu. Inace i sad se krecem na relaciji Tuzla - Doboj zbog posla i obrnuto. Taj triumph je bio u Tuzli, a sta je sa motorom dalje bilo stvarno ne znam. ;)

Edit:

Evo dobio sam od starijeg drugara informaciju da je taj motor zavrsio u Gunji - Hrvatska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
2 hours ago, misa-pei said:

E, pričamo o 1986-7, malčice sam zaboravio detalje

Bio je jedan crni Triumph 650 na prodaju bas te godine,mislim u ulici Jove Ilica na Vozdovcu.Lik koji ga je prodavao nosio je cvikere.Motor nije imao originalne auspuhe,prednji vilu i prednji tocak,kao ni blatobran,i jos ponesto.Imao je originalan tank sa originalnim amblemom.Lepo je radio,na oko je bio  lep,4 puta sam isao da ga gledam i nagovarao druga da ga kupi,jer mu je cena bila vise nego povoljna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, nenada je napisao:

@Mali Caca Meni se dopadaju price o britanskim motorima,Cuveni beogradski as i majstor, pok. Voja Ivanisevic je posedovao i Trijumfa i Nortona,iz njegove price sam video da vise ceni Trijumfa,iako postoji misljenje da je ipak Norton bolji.Dao mi je davno na poklon Trijumfove "Replacement parts catalogue"za modele Trident 750,Bonneville 650,Tiger 350-500,mali Trophy 250,i jos manji Tiger- Cub.Sve je jasno nacrtano da jasnije ne moze biti.Po meni,prelepe masine.Deda Voja je govorio da je na Bonnevillu mana uljna pumpa ,mada vec odavno postoje uspesne zamene sa boljim uljnim pumpama,kao i ugradnje elektronskog paljenja. Jesi li radio model Trident,on mi deluje malo komplikovanije od ostalih? Pozdravljam te!

@nenada ako su britanci bilo šta dobro napravili od svog postojanja, to je oko auto-moto industrije i auto-moto sporta. Daleko od toga da su savršeni, to se pokazalo sredinom sedamdesetih godina prošlog veka. Mnogi veruju da je Norton bolji od Triumpha, možda je tako i ja nebi ulazio u to. Triumph pre-unit i unit agregat su nešto najlepše što su britanski inžinjeri ikad dizajnirali.

Triumph T150, T160 i X75 su nešto posebno.  Imao sam priliku da radim na sva tri modela od regularnih servisa do kompletne restauracije celog motora i agregata, kao i BSA A75.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 4 sati, Utjerivac je napisao:

 

Svojevremeno krajem osadesetih drugar imao Bonneville 650 od kojeg je samo ram i masina bila njegova, sve ostalo japansko ( mislim od Honde CB 750 )i  nije bilo cime ga nije pokusao udihtovati,  ali nije uspjeo, pa smo mu na kraju rekli da ne dira nista posto po flekama od ulja znam u kojem je kaficu bio i gdje da ga trazimo. :jee:

@Utjerivac ako radiš po fabričkim upustivima svaki će da curi kao sito. Ja koristom Wurth silicon, bakarne dihtunge za kučišta klackalica, specijalne gumice od viton matrijala da ne curi posle 5000 km. Svaka baza ili površina mora da bude 100% ravna, što znači sati i sati priprema da bi bilo kako treba 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
3 hours ago, nenada said:

Bio je jedan crni Triumph 650 na prodaju bas te godine,mislim u ulici Jove Ilica na Vozdovcu.Lik koji ga je prodavao nosio je cvikere.Motor nije imao originalne auspuhe,prednji vilu i prednji tocak,kao ni blatobran,i jos ponesto.Imao je originalan tank sa originalnim amblemom.Lepo je radio,na oko je bio  lep,4 puta sam isao da ga gledam i nagovarao druga da ga kupi,jer mu je cena bila vise nego povoljna.

Upravo je to on. Tražio je 1000 ili 1200DM. I danas mi je žao... Mada, tada ne bih toliko cenio taj motor kao kad bih ga danas imao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Sećam se Tane je imao jedan takav samo je bio Tiger ne Bonneville. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, Tane ga je uzeo preko Ljube sina, nešto ga baš masno platio, ali je i uživao na njemu. I bio je prelep (motor, a ne Tane :D:D:D )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 2 minuta, misa-pei je napisao:

Da, Tane ga je uzeo preko Ljube sina, nešto ga baš masno platio, ali je i uživao na njemu. I bio je prelep (motor, a ne Tane :D:D:D )

da da preko Ljube. Sečam se kad ga je dovezao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Stigao nov alat na vreme :jee:

20180411_124208.jpg

20180411_124236.jpg

20180411_125000.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Imao sam jednostavnija klešta za karike ali su karike znale da se uvrnu pri montiranju i to može da dovede do oštečenja istih 

20180411_131128.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Skoro cili svoj život pratim moto scenu i sve što se motora tiče.

Ovakvu predanost-pasiju, preciznost, dosljednost je jako teško sresti u stvarnosti...

Mali ćaća, želin ti sve naj u tvom privatnom i poslovnom životu, želin ti sriću cilega svita a najviše ti želin da svoje passione i znanje prineseš na puno drugih mladih ljudi kojima će taj posa bit pasija a ne samo kruh svagdašnji.

 

 

PS

Na terenu bivše juge talijanski motori uživaju reputaciju “najvećeg smeća”, predmeti du svakodnevne šprdnje i podrugivanja.

Tome pridonose činjenice što po njima “šarafaju” svakakvi “stručnjaci” i oni koji prepričavaju priče koje su čuli od frenda koji je čuo od susjeda .....

 

Ako me ikad život dovede u tu prekrasnu zemlju tražit ću te i doći ću ti u posjet....

Šteta je umrit a ne upoznati te...

 

Da si mi blizu vozio bih jednu talijansku marku.....

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 8 sati, bokilic je napisao:

lepo lepo-

 

Hvala majstor @bokilic:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 10 sati, el classico je napisao:

Skoro cili svoj život pratim moto scenu i sve što se motora tiče.

Ovakvu predanost-pasiju, preciznost, dosljednost je jako teško sresti u stvarnosti...

Mali ćaća, želin ti sve naj u tvom privatnom i poslovnom životu, želin ti sriću cilega svita a najviše ti želin da svoje passione i znanje prineseš na puno drugih mladih ljudi kojima će taj posa bit pasija a ne samo kruh svagdašnji.

 

 

PS

Na terenu bivše juge talijanski motori uživaju reputaciju “najvećeg smeća”, predmeti du svakodnevne šprdnje i podrugivanja.

Tome pridonose činjenice što po njima “šarafaju” svakakvi “stručnjaci” i oni koji prepričavaju priče koje su čuli od frenda koji je čuo od susjeda .....

 

Ako me ikad život dovede u tu prekrasnu zemlju tražit ću te i doći ću ti u posjet....

Šteta je umrit a ne upoznati te...

 

Da si mi blizu vozio bih jednu talijansku marku.....

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

@el classico 10 sati čitam tvoj post i razmišljam kako da ti odgovorim.  Hvala veliko od srca na lepim željama, a šta se znanja tiče nadam se da će budući naraštaji i sadašnji kao i budući majstori imati tu čast da čitaju u okviru jedne ozbiljne knjige ako bog da.

Kod neme su uvek vrata otvorena za dobre ljude!

Znam, ni ovde nisu na bolje glasu talijanske dame. Nema veze tako je to kad su ostale dame ljubomorne :jee1:

Evo kod mene je 01:08 i vreme je da se ide u krpe. Laku noć meni i dobro jutro vama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Uvek sam želeo kad naštelujem senzor pozicije gasa da one šrafove plombiram. Baš onako kao fabrika 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja