Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 13 minuta, pronto je napisao:

Koliko li sam samo puta rasturao Tomosove motoriće iz kojih ležajevi bukvalno sami ispadaju. To je zato što su prethodno nabijani čekićem, u više navrata. Svaki put kad se tako radi skida se jedan tanki sloj materijala i na kraju nema više preklopa (kontra od zazora) koji je potreban da bi ležaj bio pravilno i čvrsto pozicioniran u svom kućištu.

Tačno tako čekić kad radi mnoge stvari netraju dugo :). Valjda neki zbog neznanja, a drugi što su lenji da čekaju, pa je lakše čekićem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Evo par slika danas metim i štelujem zazor na obe osovine menjača, a morai burence birača da se proveri radialni zazor 

bilješke.png

podloške.png

menjač.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Mali Caca je napisao:

@Satelis ako si bio na praksi kao autoelektričar, tu su bili Gaja i Milanče, a u onoj maloj kancelariji su bili Maljković i još jedan inžinjer. Oba visoki skoro 2 metra, a onaj najniži u istoj kancelariji je Milančetov sin. Gore u mehaničarskoj radionici su bili Cvrle, Ljuba, Laza, Laza mlađi, Mika, Zoran, Mijo, Dragan, Nikola, Milomir možda jos neko ko je doša posle mene

Jeste bas tako, Gaja mali prgavi zajebant, Milance visok i malo grbav i taj decko Munja je takodje bio tu (mozda je dosao kad si ti otisao).

U kancelariji se nesecam ko je bio ma da slabo sam ti ja provodio dane tamo, imao neku zajebanu curu u to vreme, plavusa mala pa se jedva cekala "praksa" da se vezba prakticna nastava :)

 

Secam se ko da je juce bilo....

kaze meni Gaja: mali, stavi anlaser u stegu, stegni, pranje ruku i idemo na klopu

ja ti uzmem po naredjenju stavim, stezem i stezem sve dok nisam cuo jako krrccc

puce prednje deklo gde je biksna osovine rotora u paramparcad, leb te hebo pa kako, nisam mnogo zapinjao mislim se

 

dolazi Gaja, vide sta napravi, dade mi pare u sake i rece:

za kaznu mali trk u prodavnicu, napuni dzepove pivom, drzi prazne flase pored cuvara kada budes prolazio, prodji polako da ne zvezkaju. 

Kad se budes vracao idi sa druge strane ograde, ako te pita nesto, reci da si isao po cokoladu, ajde trk sad.

 

Ode ti ja nekako, nije daleko, tu je odma prekoputa al da se vratim nikako. Puni dzepovi piva, 10 komada, po gajbe stakla u mene nagurao da se kao ne vide. Ajd pivo se mozda i ne vidi ali ono radno odelo, siroko nekako, tregeri popusteni tj ja sitan i mrsav pa kad sam stavio one ladne flase uzase..... zadnji ledjni deo se spustio do ako ne i ispod zadnjice, ma ne mogu hodati normalno :lol3:

 

Nekako je islo do cuvara i njegove kucice, kako sam kojim korakom blizi, tako mi je korak sve kraci. Razmisljam ti ja sad ako me navata najebao sam, izbacice me sa prakse ma ajd sa prakse nije strasno jer i onako vise nisam nego sto jesam bio. Izbacice me potom iz skole, sta onda raditi, ugasio sam ga za sva vremena.

Ljudi moji, gola voda ko maraton da sam trcao, trcao maraton od svega cela 3m. Ma idem pa kud puklo da puklo.

Vide me cuvar, shvati o cemu se radi, pita sta imam, sta nosim? Ja mu rece po naredjenju, cokoladu nosim. Aha jasno, odgovara on meni i dodaje...ajd kad odneses tu cokoladu dodji do mene (e tu sam se vec usro, sad sam ga nahebo) pa da i meni odes po cokoladu :D

 

Bem ti susu sta mi uradi prednje deklo i kud mi dade anlaser i bem ti stegu, sastuk, mengele proklete.....sve ti ja to mrmljam u glavi onako mokar.

 

Eto Caco moje price iz radionice i izvini na ovolikom off-u.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@Satelis taman posla da si otišao van teme. Baš mi drago što si me podsetio života i rada u garaži RTS-a i dao si mi ideju da napišem jrdnu kratku priču poput tvoje... :jee1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Majstore,ono što vidim od prisajzl muvmenta je sve (čika Mita)odn.Mitutoyo,čije eto samo brisače koristim,dok u alatnici na poslu imamo....pa sigurno 70% zastupljenosti njihovog programa u priciznim instrumentariiju:care:

...i za brisače :care::sampion::Sloper:

Na svakoj fotografiji u donjem desnom uglu je natpis ........,jel tu radiš,tako se zove radionica?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 18 minuta, Cvijanović je napisao:

Majstore,ono što vidim od prisajzl muvmenta je sve (čika Mita)odn.Mitutoyo,čije eto samo brisače koristim,dok u alatnici na poslu imamo....pa sigurno 70% zastupljenosti njihovog programa u priciznim instrumentariiju:care:

...i za brisače :care::sampion::Sloper:

Na svakoj fotografiji u donjem desnom uglu je natpis ........,jel tu radiš,tako se zove radionica?

@Cvijanović mitutoyo sam uzabrao jer nemam para za Sunnen merne alate. Mitutoyo nije jeftin ali je dobar kvalitet.

 

Potpis je motomeccanica to je ime moje firme 

http://motomeccanica.ca 

 

https://www.facebook.com/www.motomeccanica/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Hvala...

 

Napisao sam drugi deo kanadske priče 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, malitomic je napisao:

Svaka cast za radno vreme radionice. To se zove kvalitetno ziveti i raditi.

:) radio bi ja pet dana, ali zbog dece nemogu.  Samohran otac ( dali se tako kaže) i delim deci sa bivšom. Kad su deca kod mene sud mi je naredio da nemogu da radim, ako budem radio dodeliće decu majci. Duga priča ali to je ukratko.

Ovde 99% servisa radi od utorka do subote, nedelje i ponedeljak su zatvoreni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Iako ne preko noći pao sneg nije ne sprečilo da dođem na posao i nastavim sa radovima

20180224_102333.jpg

cranks and rods.png

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

:jee1::jee1::jee1: da da grtalicu :jee::jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 22 minuta, bdada je napisao:

330  jel ima neko znacenje,pricu,vidim na motoru,alatu ...? 

@bdada to je moj startni ili trkači broj. Sve je počelo kad sam bio mali i značenje broja 3. Kad sam počeo da vozim trke, tadašnji predsesnik našeg trkačeg kluba mi je dao da izaberem broj iako sam bio novajlija( po pravilniku navajlije moraju da imaju između 700 i 999 brojeve). Pošto sam vozio trke starih motore niko nije mario. Eto ideja za kratku priču o broju 330 :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Par slika pred sklapanje blokova

 

 

IMG_20180224_214657_394.jpg

cranks and rods20180224_214311.png

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Napisao sam novu priču 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Par slika pred sklapanje blokova
 
 
IMG_20180224_214657_394.thumb.jpg.008bff1c3460a026415f0948b36195ce.jpg
5a946f88a40c9_cranksandrods20180224_214311.thumb.png.acf19c612ac139d3730a6574214eb027.png
Bravo iskreno i zavidim ti na uslovima za rad, ako si i placen kolko treba ti jednostavno radis posao svojih snova.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 16 sati, Krokodilo je napisao:

Bravo iskreno i zavidim ti na uslovima za rad, ako si i placen kolko treba ti jednostavno radis posao svojih snova.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

@Krokodilo možda sam jedan od retkih danas, ali ja radim posao koji volim ili kako ti kažeš posao svojih snova. Kad čovek nešto toliko voli i kad svako jutro ustane veseo da ide na posao koji voli to malo ko može da plati. Ljubav i znanje nema cenu, a plata kad stigne pokaže stvarnost u sveti u kom živimo :sampion:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
[mention=42864]Krokodilo[/mention] možda sam jedan od retkih danas, ali ja radim posao koji volim ili kako ti kažeš posao svojih snova. Kad čovek nešto toliko voli i kad svako jutro ustane veseo da ide na posao koji voli to malo ko može da plati. Ljubav i znanje nema cenu, a plata kad stigne pokaže stvarnost u sveti u kom živimo :sampion:
Proveri kajlu na magnet, mozda je pomeren koji stepanj pa paljenje nije tacno. Po videu kojeg sam video motor kao da nema dovoljno uranjivnje paljenja.(jedan prema oko) Imas kretena koji i je ne stavljaju, vazno da se roba proda, a u kakvom stanju jbg.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
[mention=42864]Krokodilo[/mention] možda sam jedan od retkih danas, ali ja radim posao koji volim ili kako ti kažeš posao svojih snova. Kad čovek nešto toliko voli i kad svako jutro ustane veseo da ide na posao koji voli to malo ko može da plati. Ljubav i znanje nema cenu, a plata kad stigne pokaže stvarnost u sveti u kom živimo :sampion:
Ja sam iz Makedonije 53 u dupetu i jos upijam znanje, na stotine servisnih knjiga i jos trazim i daunlodiram nove i nove. Retko ko je svestan da znanje je neprocenjiva stvar, bogatstvo u sefu. Novac potrosis ali znanje oplodis, pozdrav i "praticu te u stopu".

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ja sam iz Makedonije 53 u dupetu i jos upijam znanje, na stotine servisnih knjiga i jos trazim i daunlodiram nove i nove. Retko ko je svestan da znanje je neprocenjiva stvar, bogatstvo u sefu. Novac potrosis ali znanje oplodis, pozdrav i "praticu te u stopu".

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Moderatoriiiiii onaj post za kajlu sam pogresno smestio ovde, izvinite i ako mozete ubacite ga kod one Jamahice 125 koja kaslje ili stuca kako li bese

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
[mention=42864]Krokodilo[/mention] možda sam jedan od retkih danas, ali ja radim posao koji volim ili kako ti kažeš posao svojih snova. Kad čovek nešto toliko voli i kad svako jutro ustane veseo da ide na posao koji voli to malo ko može da plati. Ljubav i znanje nema cenu, a plata kad stigne pokaže stvarnost u sveti u kom živimo :sampion:
Pozdravlja te Slobodan Ivcevski- Cobo, po mojoj prici kaze da se znate.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@Krokodilo znam Cobu pozdravi ga. Coba sampion i legenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja