Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Пар слика са стазе мотора који моментално престављају мене као сервисера и Мото Меканику као фирму :sampion:

IMG-20200621-WA0005.jpg

IMG-20200620-WA0014.jpg

IMG-20200620-WA0016.jpg

IMG-20200620-WA0015.jpg

IMG-20200620-WA0013.jpg

IMG-20200620-WA0006.jpg

IMG-20200620-WA0009.jpg

IMG-20200621-WA0003.jpg

IMG-20200620-WA0025.jpg

  • Sviđa mi se 22
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
On 17.6.2020. at 8:36, Mali Caca je napisao:

@pronto данас ако мотор нема двосмерну шалталицу,  контроли пропињања,  контролу проклизавања, контролу искуцавања итд...  не може да се прода јер кад се оде у старбакс ниси модеран. КТМ је шваба али није јер се, љуте,  а исти начин размишљања имају. Дају да ТЕХА има минимум информација али да може да се одради посао. Тражио сам оригинал дијагностику и речено ми је да се плаћа $400 месечно и само може да овлашћени сервис то добије. 

За улицу електроника ради супер, електроника је јапанска али по њиховој наруџби 

Davno sam koristio Tuneecu na SuperDukeR 2008, kompletno FI mapiranje i eliminacija raznih restrikcija, naravno Diag. Tada je bila Windows app, to radi jedan francuz i sada je prešao na android platformu ali sa obzirom da je nekada bio Keihin a sada su drugi ECU vendori podrška nije najbolja za modele 1290 mada diag je u nekoj meri podržana.

Tuneecu podržava i druge brendove, znam sigurno za Triumph, ček evo ga Bike list pdf.

Link na boards za android app, neki diag sigurno može da se radi Tuneecu Boards

Dole jedan screenshot kada sam probao kao demo na SuperDuke 1290, radi ono što je podržano da radi...

 

Screenshot_20200111-114337_TuneECU.jpg

Bikes list.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 23.6.2020. at 11:41, GixxerK6 je napisao:

Davno sam koristio Tuneecu na SuperDukeR 2008, kompletno FI mapiranje i eliminacija raznih restrikcija, naravno Diag. Tada je bila Windows app, to radi jedan francuz i sada je prešao na android platformu ali sa obzirom da je nekada bio Keihin a sada su drugi ECU vendori podrška nije najbolja za modele 1290 mada diag je u nekoj meri podržana.

Tuneecu podržava i druge brendove, znam sigurno za Triumph, ček evo ga Bike list pdf.

Link na boards za android app, neki diag sigurno može da se radi Tuneecu Boards

Dole jedan screenshot kada sam probao kao demo na SuperDuke 1290, radi ono što je podržano da radi...

 

Screenshot_20200111-114337_TuneECU.jpg

Bikes list.pdf 43 kB · 3 downloads

Tuneecu је добар за хобисте.  Недостаје неке опције да би се штеловање одрадило на нивоу професионслног програма. Али у сваком случају одради посао . 

Ја користим нешто друго за КТМ и остале моделе које радим 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Један леп примерак В990 Туоно

IMG_20200624_183706_006.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Mali Caca

Sad bacih pogled na listu selekciju sensora (bilo je reč oko Diag) koja može da se prati, ima ih oko 50.

Nebitno za nas sa kartama iz drugog reda koji šrafimo radi sebe ispred garaže a usput znamo da nešto pročitamo i da napravimo da to radi, do sada na raznim KTM se svašta nešto radilo i uradilo. I sve je to na Windows bilo free a sada na Androidu je 2 paklice cigara one time cost lifetime.

Za GSXR M0 koristim FTECU verujem da si i to video, svašta tu može nešto da se uradi kako si rekao gore kod motora novijih generacija sa raznim trikovima i restrikcijama koje sa ovakvim alatićima mogu da se sklone da motor prodiše a to se pogotovo odnosi na USA FI mape i ETV mapiranje TPS vs RPM. Za EU je to malo bolje.

Opet za hobiste ispred garaže.

 

Kao primer evo na GSXR (EU model) map difference stock vs unrestricted (eliminisane restrikcije) bez FI tuninga, malo li je:

 

Map (Secondary Inj -> Secondary Injector %): MapData 

Map (Group 1 -> Cyl 1): MapData 
Map (Group 1 -> Cyl 2): MapData 
Map (Group 1 -> Cyl 3): MapData 
Map (Group 1 -> Cyl 4): MapData 

Setting (ECU Settings -> Fan Temps): Fan LFan L, Fan H, Fan H
T/F (ECU Settings -> Unlimit ETV mapping): 
T/F (ECU Settings -> PAIR Valve): 
T/F (ECU Settings -> Stock O2): 
T/F (ECU Settings -> EVAP Valve): 
T/F (ECU Settings -> Exhaust Valve): 
T/F (ECU Settings -> Injector Decel Cut): 

Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 0): MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 1): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 2): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 3): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 4): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 5): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 6): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 0): MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 1): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 2): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 3): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 4): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 5): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 6): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 0): MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 1): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 2): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 3): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 4): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 5): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 6): Y-Axis MapData 

Map (Engine Braking -> Gear 1): X-Axis MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 2): X-Axis MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 3): X-Axis MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 5): MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 6): MapData 
 

Mora na nešto da se troši vreme u ovom hobiju :)

Za sada je sve pod kontrolom nadamo se

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 29 minuta, GixxerK6 je napisao:

@Mali Caca

Sad bacih pogled na listu selekciju sensora (bilo je reč oko Diag) koja može da se prati, ima ih oko 50.

Nebitno za nas sa kartama iz drugog reda koji šrafimo radi sebe ispred garaže a usput znamo da nešto pročitamo i da napravimo da to radi, do sada na raznim KTM se svašta nešto radilo i uradilo. I sve je to na Windows bilo free a sada na Androidu je 2 paklice cigara one time cost lifetime.

Za GSXR M0 koristim FTECU verujem da si i to video, svašta tu može nešto da se uradi kako si rekao gore kod motora novijih generacija sa raznim trikovima i restrikcijama koje sa ovakvim alatićima mogu da se sklone da motor prodiše a to se pogotovo odnosi na USA FI mape i ETV mapiranje TPS vs RPM. Za EU je to malo bolje.

Opet za hobiste ispred garaže.

 

Kao primer evo na GSXR (EU model) map difference stock vs unrestricted (eliminisane restrikcije) bez FI tuninga, malo li je:

 

Map (Secondary Inj -> Secondary Injector %): MapData 

Map (Group 1 -> Cyl 1): MapData 
Map (Group 1 -> Cyl 2): MapData 
Map (Group 1 -> Cyl 3): MapData 
Map (Group 1 -> Cyl 4): MapData 

Setting (ECU Settings -> Fan Temps): Fan LFan L, Fan H, Fan H
T/F (ECU Settings -> Unlimit ETV mapping): 
T/F (ECU Settings -> PAIR Valve): 
T/F (ECU Settings -> Stock O2): 
T/F (ECU Settings -> EVAP Valve): 
T/F (ECU Settings -> Exhaust Valve): 
T/F (ECU Settings -> Injector Decel Cut): 

Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 0): MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 1): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 2): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 3): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 4): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 5): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE A - Gear 6): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 0): MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 1): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 2): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 3): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 4): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 5): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE B - Gear 6): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 0): MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 1): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 2): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 3): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 4): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 5): Y-Axis MapData 
Map (ETV BaseMaps -> MODE C - Gear 6): Y-Axis MapData 

Map (Engine Braking -> Gear 1): X-Axis MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 2): X-Axis MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 3): X-Axis MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 5): MapData 
Map (Engine Braking -> Gear 6): MapData 
 

Mora na nešto da se troši vreme u ovom hobiju :)

Za sada je sve pod kontrolom nadamo se

:jee1::jee1::jee1: а мени је ономад неко проповедао да то нико не ради у Србији и да ће то он да први ради :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@GixxerK6 прво да завршим пискарање ових основних ствари, па ћемо да се бацимо на програмирање :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Mali Caca

Da bi priča bila kompletna oko hobby diag ali bogami i adjustmenta ono što nam u SRB nedostaje je jedan Dynojet 250i sa autotunerom, to je meni najveći kamen spoticanja kada dovedem serijskom motoru 40% više vazduha i otvorim mu izduv sa racing kolektorima i topom.

AFR tu smo tanki...

Znamo za autotune od PC, Bazzaz itd pa čak FTECU ima tu funkiciju sa wideband sondom (nažalost za sada samo za Kawu i Yamahu) ali opet nam treba u tom paketu dinamometar.

Nama najbliže a gde sam ja išao 180km (Temišvar Dyno 250i) što je opet ok, za tvoje kanadske uslove ti verovatno na kafu ideš 180km 

Druga opcija opet sa Dyno je Budapest.

Eto malo podelismo iskustva jer danas pogotovo nove motore ne vozimo mi već ECU a mi smo tu da to rašrafimo što zbog izazova, interesovanja a bogami i dobitka na kraju.

Čitam tvoje pisanije, tehnika je uvek u prvom planu :sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
@Mali Caca
Da bi priča bila kompletna oko hobby diag ali bogami i adjustmenta ono što nam u SRB nedostaje je jedan Dynojet 250i sa autotunerom, to je meni najveći kamen spoticanja kada dovedem serijskom motoru 40% više vazduha i otvorim mu izduv sa racing kolektorima i topom.
AFR tu smo tanki...
Znamo za autotune od PC, Bazzaz itd pa čak FTECU ima tu funkiciju sa wideband sondom (nažalost za sada samo za Kawu i Yamahu) ali opet nam treba u tom paketu dinamometar.
Nama najbliže a gde sam ja išao 180km (Temišvar Dyno 250i) što je opet ok, za tvoje kanadske uslove ti verovatno na kafu ideš 180km 
Druga opcija opet sa Dyno je Budapest.
Eto malo podelismo iskustva jer danas pogotovo nove motore ne vozimo mi već ECU a mi smo tu da to rašrafimo što zbog izazova, interesovanja a bogami i dobitka na kraju.
Čitam tvoje pisanije, tehnika je uvek u prvom planu :sampion:



Doc Petričević u Vinkovcima nije opcija????


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
bef793e325ccbb1c998dd29b0b46bb3c.jpg&key=79677230996b731e3f31cdc4f49582d05108424fd17b4f41f9df24c1791493a1

Imas pozdrav od Andreja


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Dise ovo moze kupit??


Vozim motor, nisam bajker.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, GixxerK6 je napisao:

@Mali Caca

Da bi priča bila kompletna oko hobby diag ali bogami i adjustmenta ono što nam u SRB nedostaje je jedan Dynojet 250i sa autotunerom, to je meni najveći kamen spoticanja kada dovedem serijskom motoru 40% više vazduha i otvorim mu izduv sa racing kolektorima i topom.

AFR tu smo tanki...

Znamo za autotune od PC, Bazzaz itd pa čak FTECU ima tu funkiciju sa wideband sondom (nažalost za sada samo za Kawu i Yamahu) ali opet nam treba u tom paketu dinamometar.

Nama najbliže a gde sam ja išao 180km (Temišvar Dyno 250i) što je opet ok, za tvoje kanadske uslove ti verovatno na kafu ideš 180km 

Druga opcija opet sa Dyno je Budapest.

Eto malo podelismo iskustva jer danas pogotovo nove motore ne vozimo mi već ECU a mi smo tu da to rašrafimo što zbog izazova, interesovanja a bogami i dobitka na kraju.

Čitam tvoje pisanije, tehnika je uvek u prvom planu :sampion:

100% се слажем. То сам годинама тражио како се каже dyno.  Хвала динометар јер права алатка само ако зна да се искористи потемцијал.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, Sandi je napisao:

bef793e325ccbb1c998dd29b0b46bb3c.jpg

Imas pozdrav od Andrejaemoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Хахаха рекао ми је да си био и да си се зачудио кад ди видео провесак за кључеве :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 4 sati, el classico je napisao:


Dise ovo moze kupit??


Vozim motor, nisam bajker.

У Ванкуверу, сваки мотор који сервисирам добије један привесак 

20200625_075013.jpg

20200625_075004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Da mi spremiš jedan, oću imam za uspomenu :aha:

Има да претекне.  Купуо Ћаћа кад је било пара :)

20200625_110057.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

За оне које воле ротекс В990:na_glavi:

20200625_105707.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@GixxerK6 ово ми јр нова опрема.  Кад је мало разрадим, писаћу о искуству 

20200625_091902.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Da, da, danas je to must have.

Evo jedan primer od danas na KTM SuperDuke 1290 GT.

Juče nije upalio ventilatore kada sam ja mislio da treba (pre toga sam bleedovao coolant system u 3 tačke) i đavo mi ne da mira hajde ja do ta proverim na osnovu znanja od ranije kako se to trigeruje, deluje sve ok i ništa upalim ja motor, povežem Tuneecu preko BAFX BT CAN BUS dongle na tablet (lepota što je bežično a naravno može i žično) i pratim coolant temp i sensor voltage (selektuješ senzore koje želiš da pratiš)

Sensor voltage je krenuo od 2,4V na 36C i kada smo bili na oko 94C voltage je bio 0,6V i tada krenuše ventilatori.

Radi.

Vratim ja plastike i red je da se proba motor kad vidim stoji engine signal kao error kada sam krenuo iako sve indikacije treba da se sklone kada se zavrti točak na 20km/h. (ABS, MTC, TC itd)

Ponovo nazad i eto koristi od tog Tuneecu da pročita grešku "coolant sensor harness malfunction" (zna da sam skidao konektor i pokušavao da startujem fenove i to je upamtio magarac :) ) i naravno iza toga ide clear error codes i to je to.

 

Piši o ECU Studio kada dođe vreme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 2 sati, GixxerK6 je napisao:

Da, da, danas je to must have.

Evo jedan primer od danas na KTM SuperDuke 1290 GT.

Juče nije upalio ventilatore kada sam ja mislio da treba (pre toga sam bleedovao coolant system u 3 tačke) i đavo mi ne da mira hajde ja do ta proverim na osnovu znanja od ranije kako se to trigeruje, deluje sve ok i ništa upalim ja motor, povežem Tuneecu preko BAFX BT CAN BUS dongle na tablet (lepota što je bežično a naravno može i žično) i pratim coolant temp i sensor voltage (selektuješ senzore koje želiš da pratiš)

Sensor voltage je krenuo od 2,4V na 36C i kada smo bili na oko 94C voltage je bio 0,6V i tada krenuše ventilatori.

Radi.

Vratim ja plastike i red je da se proba motor kad vidim stoji engine signal kao error kada sam krenuo iako sve indikacije treba da se sklone kada se zavrti točak na 20km/h. (ABS, MTC, TC itd)

Ponovo nazad i eto koristi od tog Tuneecu da pročita grešku "coolant sensor harness malfunction" (zna da sam skidao konektor i pokušavao da startujem fenove i to je upamtio magarac :) ) i naravno iza toga ide clear error codes i to je to.

 

Piši o ECU Studio kada dođe vreme.

 

Срећа енглески ми је мало бољи од српског па сам све разумео, али да није тако тешко. Свака та енглеска реч има и знсчење на нашем. Потруди се па кад куцаш овде пиши српски :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Slazem se i ne volim sto u toj meri na bjb kada je rec o tehnici koristim engleski ali sa obzirom da to nije namera logicno je da iza toga stoje vrlo cvrsti i logicni razlozi zasto je to tako ali necemo sada o tome, ko moze da pretpostavi razumece. 

Ja na uredjajima koristim engleski jer srpski u tom delu slabo razumem a opet se moze pretpostaviti zasto.

Sve sto sam u zivotu naucio za svoj primarni posao i za hobije je iskljucivo bilo i danas je na engleskom.

I danas cu napisati bar 30 strucnih emailova na eng i usput procitati bar 30 pdf strana suve tech literature.

To je pozadina izletanja eng termina u poslednjih 30 god

Nego da mi nastavimo ono naše...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

2007 Туоно 1000Р учитавање програма у рачунар 

20200625_215904.jpg

20200625_220034.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja