Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 4386 postova
Mada mi se nesto cini da su i te iridijumske svecice samo ukras na nasim motorima. To je za ozbilje masine sa nestandardnim didtemima paljenja smese ili visokim performansama
Ja mislim da nisu samo trkacke perfrmanse u prednjem planu, rekao bih da je njihova promena na prvom mestu. Odnosno kod nekih modela je prava golgota promeniti svecice zbog pristupnosti, zato u takvom slucaju je bolje koristiti iridijum koje mnogo duze traju.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Da je moj motor stavio bi fabrički filter 
Nego majstore sto se tice K&N filtra za vazduh ja se potpuno slazem i kao da si mi izvadio reci iz usta, nego filtre za ulje K&N sta mislis o njima?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Nego majstore sto se tice K&N filtra za vazduh ja se potpuno slazem i kao da si mi izvadio reci iz usta, nego filtre za ulje K&N sta mislis o njima?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

K&N uljni filter je toliko loš zadnjih godina da ih malo ko koristi.  Mnoge trkačke organizacije su ih zabranile na motorima koji dolaze na stazu bilo to na trke ili na slobodne treninge. Ja ih nikad nisam koristio, samo koristim fabrički filter 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
K&N uljni filter je toliko loš zadnjih godina da ih malo ko koristi.  Mnoge trkačke organizacije su ih zabranile na motorima koji dolaze na stazu bilo to na trke ili na slobodne treninge. Ja ih nikad nisam koristio, samo koristim fabrički filter 
Kod nas su mnogo popularni, i na automobile i motorcikle, pogotovo oni koji voze KTM krste se u K&N.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Zbog K&N uljnog filtera nemogu da nabrojim koliko sam bregastih zamenio, a i garant 5 agregata sam morao da rebildujem. I to sve u zadnjih 5 godina. Nažalost sve manje vlasnika sluša savete majstora, a sve više veruju što piše po internetu ( sad će neki da kažu, pa i ti piseš po internetu :cirka1:). 

@Krokodilo ovo je iz mog ličnog iskustva, prepostavljam sa drugi ili mnogi majstori ili serviseri nikad nisu imali ove probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, bdada je napisao:

Sada si razotkrio mit o K&N,msm da se vise nece hvaliti njima narocito po oglasima. :jee:

Nema to veze, ovde ljudi sipaju ulje iz Walmarta ili Canadian Tire i hvale se tim. Mnogi se hvale da Rottela T6 za dizel kola je bolje ulje od bilo kog ulja za motore itd...(samo zato sto je 5l za $40)

Ulaziti u temu koje je ulje bolje ili lošije je kao da pričamo šta je pre nastalo jaje ili kokoška.

Poštujem svačije misljenje, a u mojoj radionici sipam i montiram samo ona ulja i samo one delove koja ja ličnog mislim sa su najbolja

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Nema to veze, ovde ljudi sipaju ulje iz Walmarta ili Canadian Tire i hvale se tim. Mnogi se hvale da Rottela T6 za dizel kola je bolje ulje od bilo kog ulja za motore itd...(samo zato sto je 5l za $40) Ulaziti u temu koje je ulje bolje ili lošije je kao da pričamo šta je pre nastalo jaje ili kokoška.

Poštujem svačije misljenje, a u mojoj radionici sipam i montiram samo ona ulja i samo one delove koja ja ličnog mislim sa su najbolja

 

Koje ulje preferiras ti, mislim na brend koji se po tebi najbolje pokazao. Radis u Kanadi, zemlja u kojoj funkcionitaju standardi red, poredak i pretpostavljam da je original ORIGINAL. 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 24 minuta, Krokodilo je napisao:

Koje ulje preferiras ti, mislim na brend koji se po tebi najbolje pokazao. Radis u Kanadi, zemlja u kojoj funkcionitaju standardi red, poredak i pretpostavljam da je original ORIGINAL. 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Nije ni ovde sve original kako ljudi misle. To je za neku treću priču. 

Momentalno Motul 300V je najbolje ulje na tržistu(,a ne zato što ga sipaju u Rossijev GP motor), posle njega je Mobil i svi ostali.  Moram da kažem da su Mobil ulja za motora u samo vrhu najboljih zadnjih 15 godina. Ali pošto su mala firma malo ko obrača pažnju na to ulje. Naravno pričam samo o sintetičkom ulju ne o polusintetičkom i mineralnom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ja na primer vise postujem Mobil od Motula iako Motul kod nàs je kao "najbolja riba koju svi zele". Cak ljudi koji ne koriste to ulje pricaju da ga redovno ima u njihovim masinama, lepe nalepnice Motul pored otvora za nalevanje i to. Verovatno je to i priprema za eventualnu prodaju.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

Ja na primer vise postujem Mobil od Motula iako Motul kod nàs je kao "najbolja riba koju svi zele". Cak ljudi koji ne koriste to ulje pricaju da ga redovno ima u njihovim masinama, lepe nalepnice Motul pored otvora za nalevanje i to. Verovatno je to i priprema za eventualnu prodaju.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

@Krokodilo pazi svaka ta nalepnica ti da minimum 3ks. Pa ti sad vidi koliko možeš da nalepš tih nalepnica na motor

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Nego posto su ovo price iz radionice, interesuje me dali imas slucajeva da prolupa radilica a da musterija nije spreman da kupi novu i prihvata rizik za repariranje iste naravno KOMBINACIJOM:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Nego posto su ovo price iz radionice, interesuje me dali imas slucajeva da prolupa radilica a da musterija nije spreman da kupi novu i prihvata rizik za repariranje iste naravno KOMBINACIJOM:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Veoma čest slučaj. Radilica za Dukati najeftinija je oko $1500, a najskuplja $4000. Veoma slično sa Apriliom i MV. Zato ja uvek imam jedno 5 polovnih agrgata na lageru. Samo da ti dam prestavu koliko kosta rebildovanje agregata. Bio to Ducati ili Yamaha 600 ili 1000 ili pak RSV4. Delovi su između $3000-$5000 kanadskih dolara, a ruke su $3000. Ako treba da se izvadi i vrati agregat u ram to je još plus $1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Zbog K&N uljnog filtera nemogu da nabrojim koliko sam bregastih zamenio, a i garant 5 agregata sam morao da rebildujem. I to sve u zadnjih 5 godina. Nažalost sve manje vlasnika sluša savete majstora, a sve više veruju što piše po internetu ( sad će neki da kažu, pa i ti piseš po internetu :cirka1:). 


Opasne optužbe na račun jednog proizvodjaca ipak renomiranog imena. Jel moguće da je toliko očigledan bio bad actor da bi se uprlo prstom u njega kao prema isključivom krivcu?
I o kojim intervalima pričamo, jedan interval izmedju servisa sa doticnim filterom je dovoljan za toliku štetu ili je reč o visegodisnjem korišćenju tog filtera, uz eventualnu kombinaciju sa nekim uljima/aditivima?




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Citam za K&N filter vazduha pa mi neke stvari bas i nisu jasne.

Evo ja na primer koristim K&N na mom V Stromu jer je fabricki filter lose resen (dihtung gumica spada sa filtera prilikom vracanja poklopca filtera i onda kuciste uvlaci svu prasinu).

K&N je resi taj problem tako sto je filter iz jednog dela i ne moze da se nesto lose namesti.

Sa druge strane ja filter cistim po ps-u sa originalnim uljima od nekih 500-1000km i nikad nisam zatekao nikakav trag prasine u kucistu.

Takodje klapne izgledaju kao nove, ocistim ih cisto da bih ispostovao sve servise koje radim.

E sad da li se sve to desava jer vlasnik ne ocisti (5000-10000km+) i ne naulji K&N kako treba pa dolazi do rezultata koji si gore naveo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 23 minuta, Savan je napisao:

 


Opasne optužbe na račun jednog proizvodjaca ipak renomiranog imena. Jel moguće da je toliko očigledan bio bad actor da bi se uprlo prstom u njega kao prema isključivom krivcu?
I o kojim intervalima pričamo, jedan interval izmedju servisa sa doticnim filterom je dovoljan za toliku štetu ili je reč o visegodisnjem korišćenju tog filtera, uz eventualnu kombinaciju sa nekim uljima/aditivima?




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Ako staviš filter ulja i odeš na vožnju. Vratiš se i parkiraš motor preko noći. Sutra dođeš i vidiš lokvu ulja ili ti se ne gasi lampuca za ulje.  Čak je bilo slučajeve da taj isti filter bukvalno eksplodira u toku vožnje.  Nikad ovo nisam imao sa orginalnim fabričkim ili  Hi Flow filterom. Ličnog nemam ništa protiv K&N proizvoda. Samo iznosim moja lična zapažanja i iskustva.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 22 minuta, bugiman je napisao:

Citam za K&N filter vazduha pa mi neke stvari bas i nisu jasne.

Evo ja na primer koristim K&N na mom V Stromu jer je fabricki filter lose resen (dihtung gumica spada sa filtera prilikom vracanja poklopca filtera i onda kuciste uvlaci svu prasinu).

K&N je resi taj problem tako sto je filter iz jednog dela i ne moze da se nesto lose namesti.

Sa druge strane ja filter cistim po ps-u sa originalnim uljima od nekih 500-1000km i nikad nisam zatekao nikakav trag prasine u kucistu.

Takodje klapne izgledaju kao nove, ocistim ih cisto da bih ispostovao sve servise koje radim.

E sad da li se sve to desava jer vlasnik ne ocisti (5000-10000km+) i ne naulji K&N kako treba pa dolazi do rezultata koji si gore naveo?

Nemam iskistva sa Suzukijem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sve što je Caca napisao je tačno. K&N i slični filteri propuštaju enormno mnogo mikro prašinu neovisno održavanju, ima validnih uporednih testova koji nepobitno dokazuju da je papirni uložak naj bolji. Uljni filteri im se od prošle godine izarađuju u Kini i vrlo su lošeg kvaliteta, a generalno na USA tržištu je najezda filtera renomiranih proizvođača koji se proizvode u Latino Američkim zemljama i nisu svi punog kvaliteta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zanimljivo kako na delu koji košta 10-20€ umeju toliko da omanu da ne samo da ne koristi svrsi nego čak i šteti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Neznam dali vam je poznato ti filteri su se prodavali 3 komada za $5 na ebeju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cestitam kolega na pedantnosti i odabiru motocikala koje servusiras. Zavidim ti, onako pozitivno!

Pitanje:

Zasto cross motori koriste sundjeraste filtere koji se premazuju uljem a ne papirne pa da se menjaju na svakih xx sati? 

Konstatacija:

Ja da uzimam tolike novce za ruke u SRB, ne bih morao nista drugo da radim... :jok: ovako crkavam a radim 3 posla i jos imam otvorenu firmu.

(Od 7:30 do 16:30 bio na redovnom poslu i to relativno rano zavrsih, pa u garazu do malopre. Ako se sve sabere ne znam da li sam dobar 50 eura :tras2::grr:)

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@abarth_maniac hvala,

ja nemam nikakvo iskustvo sa moto kros motorima, ali imam iskustvo sa sunđerastim filterima za vazduh (916,748,996 i 998) ih koriste. Ulje kojim se ti filteri natope je veom gusto i lepljivo skoro kao med. Sunđer je takve steukture sa je veoma gust, a i dalje ima dobar protok vazduha. Što nije slično kod K&N filtera za vazduh. 

 

Šta se tiće zarade nije baš tako kako sve izgleda. Ovde su dadžbine velike i država uzima veliki porez na zaradu firme i moju ličnu platu. Jedino možeš da se osamostališ i uspeš u onom poslu kojeg voliš je da radiš samo to i da se specijalizuješ na jednu marku i posvetiš sve svoje vreme tom. Ja radim u proseku 15 sati dnevno, a tokom sezone i po 18 čak nekad i 20. Desi se nekad da spavam na kauču u firmi jer ako odem kući izgubiču sat vremena...itd.  dok mnoge moje kolege idu na vožnje i po pabovima piju ja radim i stvaram, usavršavam i poravljam...tj. uživam u onom što volim 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

U odnosu na K&N sam na strani Cace i Djunte, jedino se ne slazem da sve sto je iz Kine nije kvalitetno, Kinezi zu samo radna snaga, sta su im porucili to ce da proizvedu. Problem je u narudbini, svi zele jeftino, da bude brend i da ga prodaju kao original.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Daleko od toga da svr što je proizvedeno u Kini ili državama u njenom okruženju loše. Slažem se sa @Krokodilo da je sve proizvod takav kako se tražio od fabrike da bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja