Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sto ga nisi nacrtao u nekom CAD programu? Mnogo je brze i lakse a i ispravka ne znaci sve ispocetka. :jee:

Inace, postujem rucni crtez i svaka ti cast! :takoje:

Pretpostavljam da kod vas nisu dostupni kao kod nas ("besplatne") verzije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije potrebno mnogo fotki iz radionice da bi se videlo koliko je neko pedantan.

Pravio sam sebi jedan ponk od greda koje su ostale nakon gradnje kuće...na pamet mi nije padalo da pravim crtež, još tehničkim priborom.

Kada vidim fotografije tvog haosa, poželim da se tako nešto dogodi mom prostoru....od čega naravno nema ništa. Tu suvereno vlada kreativni haos...

....možda kad otopli poguram samog sebe da rešimo i to pitanje (za neko vreme, sa velikim M u možda)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

Sto ga nisi nacrtao u nekom CAD programu? Mnogo je brze i lakse a i ispravka ne znaci sve ispocetka. :jee:

Inace, postujem rucni crtez i svaka ti cast! :takoje:

Pretpostavljam da kod vas nisu dostupni kao kod nas ("besplatne") verzije. 

Претпостављам да има али нисам тражио. Данас сам слободан па ћу да потражим :). увек сам волео техничко цртање али никада нисам био добар :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, pronto je napisao:

Nije potrebno mnogo fotki iz radionice da bi se videlo koliko je neko pedantan.

Pravio sam sebi jedan ponk od greda koje su ostale nakon gradnje kuće...na pamet mi nije padalo da pravim crtež, još tehničkim priborom.

Kada vidim fotografije tvog haosa, poželim da se tako nešto dogodi mom prostoru....od čega naravno nema ništa. Tu suvereno vlada kreativni haos...

....možda kad otopli poguram samog sebe da rešimo i to pitanje (za neko vreme, sa velikim M u možda)

Све чекам оне понкове из Турске што су их канадски папци уништили у ванкуверској луци виљушкаром. Да стигну нови и да коначно поспремим радионицу како ја желим. Али "креативан хаоус" је увек присутан. Мада ја избегљвам да сликам и да такве слике постављани на интернет :na_glavi:

Хвала технички прибор.... Сад ћу да се исправим :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Samo ti udri tehničko crtanje,sve što mi je trebalo crtao rukom i tako 30 godina,a i Adrian Neuvi konstruktor Red Bula isključivo radi rukom.Ne poredim sebe sa ovim velikanom to bi bila glupost, ali ima nečega u tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ćemo pravo po knjiški, ispravno bi bilo reći "pribor za tehničko crtanje"...ali se savršeno razumemo i to je ono najvažnije.

Tehnički crtež, njegova izrada i tumačenje, predstavljaju osnov "pismenosti" jednoga tehničkog lica. Od majstora, servisera, kakvog zanatlije...pa do konstruktora. Za ovako neki hobi poduhvat i međusobno kapiranje ozbiljan, tj tačan crtež slobodnom rukom je uglavnom sasvim dovoljan. Sve ostalo je po volji i nahođenju...a i karakteru. Ne pamtim kada sam poslednji put nekome nešto crtao da bi mi bilo izrađeno. Ni ovako ni onako. Dal' se ja ne bavim dovoljno ozbiljno svojim poslom ili sam sàm neozbiljan :D..to je za neke druge teme...ali u moru sveopšte polu pismenosti, lepo je videti da se radi sve po "PS" u, kako se obično kaže.

 

Sad bih ja tu okačio jedan filmić gde jedan...pa slabo je reći, jedva opismenjen čovek..na funkciji nešto objašnjava. Nije tema za to, pride verujem da je većina, na žalost, upoznata.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@pronto шта знам искрено речено. Мој цртање руком може да буде цеома добро али и немора:moto2:. Овако више волим некако школски, а сетим се и тих безбрижних дана. Када сам сањао да играм у ЦЗ и да возим ајкулу. Потом су дошли мотори и блуз и све се променило :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 15.2.2021. at 8:37, gebee&co je napisao:

Samo ti udri tehničko crtanje,sve što mi je trebalo crtao rukom i tako 30 godina,a i Adrian Neuvi konstruktor Red Bula isključivo radi rukom.Ne poredim sebe sa ovim velikanom to bi bila glupost, ali ima nečega u tome.

Мени лепше кад су све црте равне :D.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Можда и најбољи произвођач клипова за Дукати на тржишту. Мада и Омега има страшне клипове 

20210216_131415.jpg

20210216_131503.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, Krokodilo je napisao:

Уф уф, усис горе издув доле леп призор са птичје перспективе.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Све је боље из птичије перспективе :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

A da vas pitam majstori, gledam čelo klipa i ima neku zrnastu teksturu, kao da je erodirano? Jel postoji neki razlog za to ili je samo italijanski namunjeno?:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@Due читајући многе техничке књиге и упутства многи преповедају да је најбоље да се чело клипа исполира и да буде као огледало. Јер тако се спречава таложење чађи унутар компресионог кростора. Неки причају да треба да се све изпескира и самим ти да се оборе оштре ивице, да се исте неби усијале приликом сагоревања гориве смеше и дошло до детонације или самозапаљења гориве смеше без да је свећица бацила варницу. Ја сам лично пробао и једно и друго и на динанометру нисмо видели никакву разлику у побољшању снаге или обртног момента. Тако да неки произвођачи праве клипве који су тако обрађени да изгледају као да их је неко исполирао, а други раде да изгледају да су ливани ( као овај горе на слици). Лучно претпостављам да су иједна и друга теорија тачне и да обављају посао веома слилно. Ако се исполира чело клипа то исто мора да се уради са компресионим простором и печуркама вентила, да би ефекат полирања вршио сврци. 

@Krokodilo  далеко сам ја од било којег махера :zvizduk:, радим, ћутим и поделим да и други виде. Не кријем као змија ноге јер све има на интернету само треба да се загреје столица као у школским данима и да се прочита у дигиталном формату :jee1:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

A kakva je praksa na trkačkim motorima? Jeli je sve ispolirano ili ne? Sećam se da su se nekad polirali usisi, što ima smisla, kad se radi o protoku fluida.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

I po tom pitanju je svasta radjeno, a neki zakljucak je cak ispalo da je hrapavo bolje, jer ukupna brzina fluide bude veca (odnos lameralnog i turbulentnog strujanja). Imam neke i fotku. 

Ali bih i ja voleo da cujem iskustvo iz prve ruke, jer ova informacija dolazi sa faksa, nisam je ucestvovao/prisustvovao u istrazinju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
@Due читајући многе техничке књиге и упутства многи преповедају да је најбоље да се чело клипа исполира и да буде као огледало. Јер тако се спречава таложење чађи унутар компресионог кростора. Неки причају да треба да се све изпескира и самим ти да се оборе оштре ивице, да се исте неби усијале приликом сагоревања гориве смеше и дошло до детонације или самозапаљења гориве смеше без да је свећица бацила варницу. Ја сам лично пробао и једно и друго и на динанометру нисмо видели никакву разлику у побољшању снаге или обртног момента. Тако да неки произвођачи праве клипве који су тако обрађени да изгледају као да их је неко исполирао, а други раде да изгледају да су ливани ( као овај горе на слици). Лучно претпостављам да су иједна и друга теорија тачне и да обављају посао веома слилно. Ако се исполира чело клипа то исто мора да се уради са компресионим простором и печуркама вентила, да би ефекат полирања вршио сврци. 
@Krokodilo  далеко сам ја од било којег махера :zvizduk:, радим, ћутим и поделим да и други виде. Не кријем као змија ноге јер све има на интернету само треба да се загреје столица као у школским данима и да се прочита у дигиталном формату :jee1:
 
Стручњак јеси да се разумемо и ту нема дискусије. А око полирања слажем се да ако се полира онда иде комплет са компресионим и вентиле иначе изаџе као "прање ногу са черапама".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 11 minuta, Due je napisao:

A kakva je praksa na trkačkim motorima? Jeli je sve ispolirano ili ne? Sećam se da su se nekad polirali usisi, što ima smisla, kad se radi o protoku fluida.

Полирање је било само на двотактним агрегатима. Четверотактним агрегатима има много теорија и свака се показала као исправна у зависности где и како се употребљава. Од кад се на српском каже течност fluid? У светском супербајк шампионату се не полирају (клипови се оставе какви су дошли од произвођача). У мото ГП нисам сигуран, али могу да питам људе од повдрења. 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 20 minuta, abarth_maniac je napisao:

I po tom pitanju je svasta radjeno, a neki zakljucak je cak ispalo da je hrapavo bolje, jer ukupna brzina fluide bude veca (odnos lameralnog i turbulentnog strujanja). Imam neke i fotku. 

Ali bih i ja voleo da cujem iskustvo iz prve ruke, jer ova informacija dolazi sa faksa, nisam je ucestvovao/prisustvovao u istrazinju. 

Тачно, сад уз помоћ ЦНЦ се и ради варење усиса, обрада, "полирање" да буде површина рељефна као лоптица за голф итд...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
23 minutes ago, Мали Ћаћа said:

Од кад се на српском каже течност fluid?

 

Fluid je zajedničko ime za tečnosti i gasove.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Полирање је било само на двотактним агрегатима. Четверотактним агрегатима има много теорија и свака се показала као исправна у зависности где и како се употребљава. Од кад се на српском каже течност fluid? У светском супербајк шампионату се не полирају (клипови се оставе какви су дошли од произвођача). У мото ГП нисам сигуран, али могу да питам људе од повдрења. 
Тачно тако, полирање је пре свега зезање око 2Т агрегата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 36 minuta, Due je napisao:

Pa na mašinskom fakultetu imaš dinamiku fluida. Ali to će @abarth_maniac da nam pojasni stručno ako ima volje?

Баш занимљиво. Мој професор машинства никада није користио стране речи кад нам је предавао.

 

pre 9 minuta, drs je napisao:

 

Fluid je zajedničko ime za tečnosti i gasove.

Хвала на образложењу, али и даље не знаћи да се морају користити стране речи у нашем језику! Једноставно се каже горива смеша у овој причи. Богу хвала имамо реч за све :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja