Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Razlika u ceni je ogromna. Sunnin je skup kao i sve što je Made in USA, kad se radi o profesionalnom alatu. I poštujem kvalitet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 36 minuta, Due je napisao:

Inače jedan od retkih proizvoda na kojima piše Made in Japan.:D

Слажем се али мислим да ипак многе компоненте се израђују у Кини. 

 

pre 13 minuta, Due je napisao:

Razlika u ceni je ogromna. Sunnin je skup kao i sve što je Made in USA, kad se radi o profesionalnom alatu. I poštujem kvalitet.

Све је ређе веруј ми. Много се ради ван граница САД-а, али ако се пакује у САД-у по неком трговинском закону или договору мора да пише да је направљено у САД-у.  Изговор је ако је све направљено рецимо у Мексику и само је кутија у коју се пакуне напраљена у САД-у на кутији пише made in usa

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 6 minuta, pronto je napisao:

Ihaaa od kad to postoji.

Kada je baš očigledno da je kinesko, stave...." designed in usa"...ili gde već.

Assembled in Mexico with USA parts је било у моди много година итд... Сад је само made in chine или usa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dok sam radio u Peugeot servisu redovno smo imali "problema" sa musterijama.

Svi delovi koju su promenjeni morali su biti spakovani i ostavljeni u gepek ili ako je nesto sitnije ondak ide na potos suvozacevih nogu.

I to nije porblem, problem je sto na ambalazi originalnog dela pise "made in china".

Kad musterija pogleda, otovri...... kako to frnacusko vozilo sa kineskim delovima ..... objasni mladicu :na_glavi:

Jos gredje nastaje kad vidi koliko je platio i uporedi sa stvarno kinesko/turskim-brazilsko italijanskim delom, gde realno nema nigde veze sa vezom .... karambol :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nemam ja problem što je nešto napravljeno/sklopljeno u Kini dokle god je kontrola kvaliteta u USA ili Japanu.

Pa u Kini se prave telefoni i kompjuteri pa se niko ne buni.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Превише се губи снага око "психијатриског" дела у контакту са муштеријама и зато превише објашњавања и правдања код мене нема. Шта је ураџено? Све што је потребно да буде по пропису.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Zato rad sa ljudima i jeste zeznut, ali je sastavni deo posla, ne samo mehaničarskog...
I mene nekad mrzi da klijentu u detalj objašnjavam, ali nekad on misli da je nešto jednostavno (to ti je par sati), a ja ubijem nedelju-dve dana da završim posao. Moram mu objasniti šta je problem bio, ne skroz tehnički, al opet da razume problematiku (na primeru mehanike: servis kočnica, zapekla sisica, ne možeš da je odzračiš... Nećeš da mu tupiš da si je grejao, podmazivao, češkao, molio da se otpusti da ne pukne, ali samo iskomuniciraš da je to bio problem i da ti je oduzelo dosta vremena..). "Da bude po propisu" - to se valjda podrazumeva! Bar na temama gde daš savet i kod Ćaće uvek bude propisno i fino se nešto pročita :)
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Са некима може али неко једва чека да развуче од Кулина бана па до кинеског зида а тебе чека посо глава не знаш где ти је.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Zato u IT branši imamo limit na tim sastancima, u 2 minuta kažeš šta si juče radio, šta si danas radio, ima li nekih problema...
Elaboriranje se naplaćuje, jasno se stavi do znanja da ima drugog posla i da se on mora odložiti... :) Jasno, ne možeš baš nekom ko je došao po motor reći ako oćeš detaljnije onda ti je to još 10 evra.. 

Izvinjavam se za off, nećem više, samo hteo da bacim pogled i na tu stranu, da mora i taj deo da se odradi, treba naći meru :)
Dajte mehaniku ovde, evo ćutim dalje :)

Promenio član nafetS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Моторциклисти су бар код нас у МК поооосебна категорија људи. Треба ту много мудрости а богами и стрпљења.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Имао сам ја једног паметњаковића који се кукао на Пирели. Кад је Пирели почео производњу негде у Азији. Каже нећу да кушујем то смеће из Кине. Не мораш друже вози неку другу марку која се прави у Немачкој. Нажалост на овом тежишту роба је измешана и ко да бољу цену тај продаје. Тако да има много квалитетних делова из Азије и веома лоших из Канаде или обрнуто. 

Ја никада не бацам делове у смеће док се посао не наплати и док мотор није изашао из сервиса. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
7 hours ago, Krokodilo said:

Моторциклисти су бар код нас у МК поооосебна категорија људи. Треба ту много мудрости а богами и стрпљења.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kao i "majstori".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Пошиљка из РејсТека са неким алатима и резервним деловима за задње амортизере који нису од Олинса

20210209_134147.jpg

20210209_135224.jpg

20210209_135231.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja bi da pitam, kako ugrađuješ trkačka ogibljenja, u smislu klijent zna tačno šta hoće ili se savetuje sa tobom pa onda poručuješ komponente?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, Due je napisao:

Ja bi da pitam, kako ugrađuješ trkačka ogibljenja, u smislu klijent zna tačno šta hoće ili se savetuje sa tobom pa onda poručuješ komponente?

Искрено речено има и једно и друго. До сада сам радио много на том што би ми рецимо клијенти тражили да им унапредим фабричко огибљење у смислу да ради боље и да имају бољи осећај, а притом да не уграђујем нове или боље делове. Кад само постигли максимално унапређе тог огибљења, тада прелазимо на боље и скупља компоменте. 

Углавном клијенти ми траже да се огибљење сервисира и подеси. Ја подесим подлошке или ниво уља да би имали бољи осећај и да би гуме трајале дуже тј. имале боље трошење. 

Имам клијенте који желе боље али нису сигурни шта стварно желе само зато што никада нису возили мотор који има унапређено огибљење. Па су мало несигурни да ако потроше паре да то неће бити то... И имам клијенте којима је фабричко огибљење сасвим довољно. 

На лагеру за сад имам много сервисних делова, све остало поручујемо по потреби

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Радим сервис предње виљишке и задњег амортизера на мотору инструктора школе брзе вожње. После 1000 кругова штапови више нису округли као што можете да видите на видео снимку. Приметио сам да штапови имају рисеве и да је на једном штапу 20цм на горе од стопе истог, штап мало тамније боје. Баш на том мести штап је овалан.

 

 

20210212_175652.jpg

20210212_175700.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

1000 krugova bez padova?

Koji bajk? 

Jel' viljuška standard prva ugradnja bez "apgrejdova"...mislim sve originalno unutra?

Koji "zejtin"?

Motor instruktorov ili kurava za polaznike?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 8 sati, pronto je napisao:

1000 krugova bez padova?

Koji bajk? 

Jel' viljuška standard prva ugradnja bez "apgrejdova"...mislim sve originalno unutra?

Koji "zejtin"?

Motor instruktorov ili kurava za polaznike?

-без падова 

-2009 ђиксар 750

- улошци од фирме ГП суспеншон

-моторекс 5 дупло ве

-да власник је инструктор брзе вожње који тренира професионалце у Кен Хил школи и само он вози тај мотор 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Само да појасним. Ове виљушке су сервисиране пре, али  нњу задње 4 године. А возило се мушки и до 40-50 кругова дневно по 3 пута недељно или понекад више. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Претпостављам да је овалност добијена потрошње предњег и задњег дела штапа у правцу кретања.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

У горњем делу спољашњег штапа има биксна као и у доњем делу где је семеринг. Горња биксна се потрошила и кад иста има превелики зазор,  па се штап савија на коћењу више него нормално. Ако додамо томе да што је бржи возач то се више савија на коћењу,  јер овај мотор има кочиона клешта од  Р1, тркаче кочионе плочице и тркаче гуме. Што све скупа даје много више оптерећења на оба штапа предње виљушке него у нормалним условима вожње или код просечног возача на стази. Претпостављам многи овде где живим ово не проверавају јер је то губљање времена и не може да се наплати. Сигурност је на првом месту кад се сервисира огибљење, кочнице или точкови, било то за друмску вожњу, а камоли за брзу вожњу на стази. Ако после сервиса иде она налепница "tune by moto meccanica", ту сам јавно ставио да је сваки део прегледан, сервисира и склопњен како треба. 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Одлучио сам да направим радни сто по узору на Олинсов који сам видео кад сам био на обуци. Нисам користио технички прибор 25 или више година :zvizduk:, али сам се опет опробао :)

Завршио сам један од три цртежа 

20210214_222812.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja