Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 8 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Зашто си обрисао? 

Pa zato sto moj odgovor nije kompletan a ako bih pokusao da napisem kompletan odgovor ispalo bi da opet mudrujem.

 

Druga stvar je sto ja nemam nikakva mehanicarska iskustva i znanja a cini mi se da u ovoj temi ljudi zele da procitaju sta pise neko ko zna a ne neki tamo demagog.

 

Pokusacu ovim da ti docaram razmisljanje, kada bilo ko kupuje polovno vozilo da li prednost daje vozilu koje je odrzavano u ovlascenom servisu u odnosu na vozilo odrzavano kod majstora na glasu?

 

Zato sto bi na moj odgovor koji sam napisao morao da elaboriram da bi kompletirao stav a nisam siguran da te uopste zanima 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@dvlns може једно једноставно питање?  Зар мораш да будеш механички поткован да би имао мишљење о овлашћеном или не овлашћеном сервису? :)

Владо да ме не занима твоје мишљење не би те питао зашто си обрисао одговор. :takoje:Слободно куцај и изнесу своје мишљење :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikola...nabaci neke lepe slike iz radionice, mani se palamuđevine...doći će ti na pamet opet misli da zaključavaš.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 6 minuta, pronto je napisao:

Nikola...nabaci neke lepe slike iz radionice, mani se palamuđevine...doći će ti na pamet opet misli da zaključavaš.

Биће ускоро. Мора прво да средим "кутак" за агрегате. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Većina nas ovde je toliko "opečena" iskustvima sa raznim servisima i "servisima", da je počela sama da održava motore. Ja sam izgubio poverenje u svaki servis (za koji znam) na teritoriji bivše nam države, osim možda u 3. A nikada nisam planirao da održavam svoje motore sam. Sada znam da kada treba nešto kompletno i pažljivo da se dijagnostikuje i uradi, da će bolje da ispadne ovim mojim bangavim rukama, nego kod svih ovlašćenih ovde, a bogami i ogromne većine neovlašćenih. Nije stvar ni u tome da ne znaju ljudi, neki znaju mnogo - ali ne mogu da naplate uloženo vreme, moraju da rade jeftino i ne mogu da se posvete, ili zaposle one koji nisu pažljivi i ne znaju.

 

Zato, ako vagaš neku ličnu odluku vredi li da se uložiš u neko "ovlašćivanje", nismo ti mi ovde dobar lakmus. Ja bih voleo da ovde postoji takav kao što si ti, ali i kada se povremeno pojavi ne izdrži dugo, jer ljudi ovde ne mogu da plate taj nivo posvećenosti i uloženog vremena.

 

Zato na kraju svi završimo isto, kupimo i navučemo alat i krenemo da radimo sami. Što nam potpuno promeni pogled na redovne i jednostavne servisne radnje (od kojih servis živi) i više nikada nismo spremni da ih platimo koliko servis traži. Usko tržište tako se još više suzi...

 

edit: inače, uživam u tvojoj temi i nadam se da i ti iz nje dobijaš onu vrstu povratne energije koliko mi dobijemo zadovoljstva čitajući je!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 16 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Нешто размишљам о том како власници мотора виде овлашћени и неовлаћени (приватан, мада су оба у приватном власништву) сервис. Која су ваша запажања и наравно утисци на први поглед? Баш ме занима то, а после можемо да причамо о искуствима и решавању проблема. 

To je kod nas jedna velika sarenica gde se moze videti nemoguce.

 

Vlasnik....

Covek ljudskoga roda, moze biti glup, bezobrazan, kulturan, pametan.

Moze da se razume malo ili puno u poso a moze da ga ic nista ne interesuje jer ne zeli da se mesa u nesto sto nije njegova struka.

Moze da palamudi, iznose svoje misljenje kako treba resiti problem ili moze samo predati kljuc i prepustiti majstoru da se bavi problematikom.

Vlasnik polovnog vozila drugacije razmislja (manja ocekivanja) od Vlasnika koji je kupio novo vozilo (veca ocekivanja) pa shodno time razlicite su rekacije kad se desi kavar.

Vlasnik novog vozila pre ce biti arogantan od Vlasnika polovnog vozila jer kako i zasto se to desilo na ganc novom vozilu!?

Znaci, da ne sirim dalje, ima tu mnogo toga.... Vlasnik je neko kome se sve moze.

 

- Vlasnik na Ovlasceni servis gleda bezbrizno, misli da ce sve biti odradjeno onako kako treba biti pa kad sedne u ili na vozilo... to je to, nema sta dalje razmisljati jer ko bolje zna ili radi od Ovlascenog servisa (?), prisutan je osecaj spokojnosti.

Tako treba biti jer kadar Majstora nije bilo ko vec obuceni ljudi + specijalni alati, orig. dijagnostike, tehnicka podrska....i td.

Cesto zna da ne bude tako, nit odradjeno nit servisirano nit popravljeno kako treba, pored toga dobro naplaceno. Ova radnja ima svoje grane, zasto-zato ali to je neka druga tema.

Tad se Vlasnik 100x vraca, ljuti, buni, preti. Sebi dodaje epitete, najcesce Ovca za sisanje ili Magarac koji je namagarcen ili "koja sam ja Budala a moze i Konj".

Ima i ona druga strana medalje gde je Vlasnik i vise nego zadovoljan Ovlascenim servisom, hvali gde stigne kako nikad nije imao godinama problema.

Ovakvi Vlasnici su u manjini ali mogu se naci na nasemu trzistu.

 

- Vlasnik na Ne Ovlasceni servis gleda obicno preko necije preporuke.

Vlasnik ocekuje da bude pazljivo saslusan od strane Majstora, svaka sumnja se svodi na minimum u smislu dal je nesto odradjeno ili nije od strane Majstora jer je On taj koji bi trebao Vlasniku pokazati tj ukazati na nastalu situaciju/problem/resenje.

Naravno, kao i u svakom poslu.... nista ne mora biti tako jer ima Majstora koji su nekad bili dobri, posteni, pedantni, normalni.

Desio se klik u glavi iz njima znanih razloga te se ploca okrenula naopako. Tad se dupetom zatvaraju vrata, krece da se siri los glas.

Takodjer se zna desiti da Vlasnik i Majstor postanu Prijatelji.... ondak sledi sve ono lepo sto prijateljstvo nosi sa sobom :)

 

- Ovlasceni servis nema dusu al bi zato trebao imati svaki deo i morao bi znati resiti svaki problem.... nema ne znam!

- Ne Ovlasceni servis ima dusu, nema svaki deo i (ne)moze resiti bas svaki problem.

 

PS.

Ovo je samo u kratkim crtama.... realno, moze se pisati do prekosutra.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Heheeee, da me majstor prevari ili ne odradi sve bas onako kako treba na automobilu ne bi me mnogo pogodilo. Ali da mi isfusari motocikl to mi je nedopustivo. Prema motociklu imam posebnu patolosku privrzenost (verovatno neka F dijagnoza kao i svi drugi bajkeri :) ) i tu sam vrlo osetljiv, ali nazalost, do sada sam imao mnogo vise losih nego dobrih iskustava sa "servisima" i "majstorima". Na primer, nikad se nisam cenkao za cenu rada ili delova i za njega mi nista nije skupo, a jos uvek nisam sreo servisera koji je to procitao kako treba i 'reko "svaka cast", "tebi ce biti odradjeno sve kako treba"!

Znas ono, ako si dobar onda si "glup", ako si pristojan onda si "budala" itd.

Kod nas se ljudi cenkaju i majstoru obaraju cenu, a onda majstor nece ni da radi "u fulu" nego prilagodi rad iskukanoj ceni.

 

U sustini, tvoje pitanje bi najbolje mogao da opisem ovako:

razlika izmedju ovlascenih i neovlascenih servisa je u tome sto su jedni ovlasceni prevaranti, a drugi su neovlasceni prevaranti :) (naravno, cast izuzecima od kojih si jedan od najboljih primera bas ti! A deluje mi da je i Djunta takav...bar iz onoga sto sam do sada video i procitao ovde)

 

Ciao

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 3 sati, Мали Ћаћа je napisao:

@dvlns може једно једноставно питање?  Зар мораш да будеш механички поткован да би имао мишљење о овлашћеном или не овлашћеном сервису? :)

Владо да ме не занима твоје мишљење не би те питао зашто си обрисао одговор. :takoje:Слободно куцај и изнесу своје мишљење :jee1:

Nikola, kao sto vidis vecina odgovora je krenula u pravcu kako majstori nece ili ne znaju nesto da urade a hoce da naplate i koliko sam video jedino je @Satelis makar malo pomenuo i ovu drugu stranu odnosno klijente.

 

Smem da se kladim da niko nece reci da bi da stedi pare na majstoru ako je dobar. E sada pokusaj da nekom od njih naplatis  radni sat 100 USD da vidis kako se menja prica. Ispravna recenica bi glasila ovako "nemam problem da platim dobrog majstora onoliko koliko ja mislim da to vredi" a svi se kao k..imo da nije problem lova.

 

Recimo dodjem kod tebe i ti mi kazes moraju nove dizne da bi motor radio kako treba i to te kosta sa ugradnjom lupam 1500 EUR znamo i ti i ja da je to jedina prava "popravka" ali je skupa i onda mi ponudis ciscenje dizni i uradis ali recimo jedna dizna "propisa" i vrati mi se kvar. Ko je tu koga zeznuo? Po meni nije niko ali 99% ljudi ce otici kod drugog majstora i reci ce da si ga zajebao. Isti ce reci i da nisi nikakav majstor jer da zamene deo sa novim znaju i sami i tako dodjemo do toga da ja kao korisnik tvojih usluga hocu da odredim sam sta ces ti da radis i koliko da naplatis da bih ja bio zadovoljan. Po meni to nije u redu. U ovlascenim servisima bi trebalo da se radi po principu ne valjaju dizne, menjamo dizne ne cistimo i ne rizikujemo da se musterija pojavi dva puta sa istim kvarom.

 

Naveo sam dizne onako bezveze ne treba se za njih kaciti

 

Ono sto bi ovlasceni servis trebao da meni donese jeste dostupnost iskustvima svih servisa u mrezi po pitanju otklanjanja nekog kvara ali to ces pre ti da uradis preko licnih poznanstava i raznih foruma nego sto ce neki tamo menadzercic u servisu da se potrudi da pita u nekoj njihovoj internoj mrezi sta treba da se radi.

 

Kao sto vidis otisao sam daleko od pitanja i zato sam izbrisao odgovor jer sam znao da ne mogu a da ne odem u filozofiju a nisam ni deseti deo napisao :)  

 

P. S. i veruj mi da 90% ljudi koji ti ovde upute hvalospeve za tvoj rad bi okrenulo plocu nakon dobijanja racuna ;) 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Nije sve ni do cene radnog h (mada jeste mnogo). Rekao bih da je ista potreban, ali ne i dovoljan uslov kvaliteta servisa. Imao sam prilike npr. da proverim kako radi bmw ovlašćeni servis u Kaprunu, Beču, a tu je radni h iznad usd100. Sve što nije auto pilot je difolt izbegavanje...

 

Komplikovana tema, definitivno sa dve strane medalje...

 

edit: hajde da dam i jedan pozitivan primer - ovlašćeni servis Bete u Sloveniji (Moto Mali) je odličan primer butik servisa, u kome je vlasnik i serviser, i podrška i konzument brenda i zaljubljenik. On mi baš uliva poverenje i za ovih nekoliko godina što vozim Bete 2x sam vukao motor čak do Bleda, za neke komplikovane stvari. Recimo, to je biznis model u kojem bi i naš Ćaća mogao da se pronađe - butik servis, ovlašćen od malog brenda, gde vlasnik može svojim radom da garantuje kvalitet. Rekao bih da su figure za MM postavljene nekako upravo u tom smeru.

Čim krene masovno zapošljavanje, protok ljudi, veliki brendovi sa svojim jakim filozofijama itd - uglavnom je piši propalo... čak i kada je radni sat na nivou.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@severian slazem se poenta je da ovlasceni servis vise nema prednost u dostupnosti informacijama, nema prednost u dostupnosti delovima, nema prednost u dostupnosti alatima i jedinu prednost koju ima je evidencija koju kasnije prilikom prodaje polovnog vozila mozes da donekle unovcis.

 

Sa druge strane nikada nije imao prednost po pitanju komunikacije jer klijent ne vidi mehanicara vec njegove primedbe zapisuje priucena sekretarica ili sekretar :) 

 

Ja muku mucim da na sluzbenim kolima prenesem problem do coveka koji ce realno i da gleda u taj problem a ne samo u mene i ono sto sam napisao kao primedbu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Da, slažemo se skroz.

 

Butik servisi, sa vlasnikom koji radi posao i ima znanje i posvećenost, ja jedino još u to verujem. Što ne znači da sam u pravu, jer objektivno moji stavovi su rezultat mog (lošeg) iskustva...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 12 minuta, severian je napisao:

Nije sve ni do cene radnog h (mada jeste mnogo). Rekao bih da je ista potreban, ali ne i dovoljan uslov kvaliteta servisa. Imao sam prilike npr. da proverim kako radi bmw ovlašćeni servis u Kaprunu, Beču, a tu je radni h iznad usd100. Sve što nije auto pilot je difolt izbegavanje...

 

Komplikovana tema, definitivno sa dve strane medalje...

 

edit: hajde da dam i jedan pozitivan primer - ovlašćeni servis Bete u Sloveniji (Moto Mali) je odličan primer butik servisa, u kome je vlasnik i serviser, i podrška i zaljubljenik. On mi baš uliva poverenje i za ovih nekoliko godina što vozim Bete 2x sam vukao motor čak do Bleda, za neke komplikovane stvari. Recimo, to je biznis model u kojem bi i naš Ćaća mogao da se pronađe - butik servis, ovlašćen od malog brenda, gde vlasnik može svojim radom da garantuje kvalitet. Rekao bih da su figure za MM postavljene nekako upravo u tom smeru.

Čim krene masovno zapošljavanje, protok ljudi, veliki brendovi sa svojim jakim filozofijama itd - uglavnom je piši propalo... čak i kada je radni sat na nivou.

Editovao si dok sam pisao, ovo sto sam boldovao je pisalo u mom prvom postu koji sam izbrisao. To je jedini pravi primer ali tesko odrziv jer tasna masna biznsimeni parama kupe sebi ugovor cim im se ucini da ce biti na kraju godine +

 

U najboljem slucaju integrisu nekog takvog ali ta ljubav kratko traje. Excel biznis je nemilosrdan prema ljudima koji zele da im neko i ime zapamti

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

Editovao si dok sam pisao, ovo sto sam boldovao je pisalo u mom prvom postu koji sam izbrisao.

Znaš da se na većinu tema slažemo... (osim kod 46, ime mu se ne spominjalo ;) ). Aj sad ćemo ti i ja malo da oladimo, da ne zagađujem(o) više ovu temu, imaju pametniji ljudi (bar od mene pametniji) više šta da kažu....

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
17 hours ago, Мали Ћаћа said:

Нешто размишљам о том како власници мотора виде овлашћени и неовлаћени (приватан, мада су оба у приватном власништву) сервис. Која су ваша запажања и наравно утисци на први поглед? Баш ме занима то, а после можемо да причамо о искуствима и решавању проблема. 

Da to napisem sa tacke gledista u NL, ovlasceni su uglavnom opremljeni, standardizovani za najveci deo opisa posla pa tu onda nema iznenadjenje. Radnici su 100% up to date sto se tice novih tehnika, metoda a i sav brand specifican alat je prisutan da bi se izvrsila neka reparacija. Tarifa je dsta veca u odnosu na neovlascene ali to se kompenzuje kroz skraceno vreme rada, sa pravim delovima i ispavnim alatom. Bar veci deo cene se kompenzuje na taj nacin, a ostaje doplata za servis, garanciju i bezbriznost. 

 

Neovlasceni servis je u vecini slucajeva kompromis na gore pomenuto. Radnici nisu 100% up to date, neki manje a neki bas bas nisu up to date, alat je univerzalan kao i dijagnostika, cekaonica (ukoliko je ima) i sve ostalo. To se naravno odslikava i u visini cene radnog sata pa krajnji racun bude nizi. U praksi ukoliko menjas ulje ili lanac, to su neke proste stvari i ako nije u pitanju garancija, neovlasceni su odlicna alternativa. Jedino sto u tom slucaju se to standardno odrzavanje ne unosi u digitalnu servisnu knjigu pa kad Djuro kupi taj auto u Srbiji on ne moze da proveri istoriju orzavanja. Prosecnom potrosacu ovde to ne igra ulogu da li ce Djuro kupiti auto ili jos mane da li ce moci proveriti istoriju.

 

Kao medjuresenje izmedju neovlascenih i ovlascenih postoje i specijalizovane radnje za uzi deo trzista kao sto ti npr radis italijane i oni su u tom delu briljantni. Cak ovlasceni dileri dolaze kod njih sa specificnim slucajevima, pretezno su to otvorili ljudi koji su radili kod dilera, zeleli vise a nisu imali prilike niti mogucnosti kod dilera. Krenuli su za sebe sa svojim idejama i po meni to je odlicno resenje. Nisu direktna konkurenija jer da bi odrzali taj nivo ne mogu da uzmu 20 ljudi u radni odnos jer bi to islo na racun kvaliteta i postali bi kao ovlasceni. U Srbiji sam primetio takodje porast takvih specijalizovanih radnji. U cene ne bih ulazio jer zadnjih godina nisam imao puno kontakta niti sa jednom stranom.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pa nije digitalnu servisnu knjigu izmislio Djuro iz Srbije nego proizvodjac. Proizvodjac zeli da garantuje za proizvod koji je odrzavan u skladu sa preporukama i po standardima koje je on propisao. Zeli isto tako da mu ne bude ugrozen "brand awareness" ni kada vozlio izadje iz fabricke garancije time sto ce nestrucni majstori ugradjivati neoriginalne delove jer na kraju se dobije slika "Alfa je govno to se samo kvari". Naravno karikiram da me ne shvati bukvalno neko.

 

A kako prosecan potrosac tamo zna na primer da li si odvezao vozilo na recall odnosno da li si zamenio deo koji je fabrika unapredila kako bi otklonila neki nedostatak ako nisi otisao u ovlasceni servis i ako nije upisano u digitalnu servisnu knjigu?  Evo na primer ja sam na BMW menjao dva dela za koja sam video da je bila izdata servisna procedura da se zamene novim part number-om prilikom nekog dolaska u servis. Znaci ne recall koji znacajno utice na bezbednost.

 

I mozda nekome izgleda da je Srbija supak kosmosa sto i jeste po mnogim pitanjima ali po ovim se ne slazem. Servisa i majstora ima veoma dobrih samo ne mogu da naplate svoj rad uglavnom zbog nelojalne konkurencije.

 

Teoretski svako vozilo koje preko ima vazecu potvrdu o tehnickoj ispravnosti (tehnicki pregled kod nas) je u ispravnom stanju i ako i nasi tehnicki pregledi vec moraju da idu u tom pravcu time ce makar deo oko "poverenja" pri kupoprodaji polovnog vozila da gubi na znacaju

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Vezano za brand awareness, bmw je zahtevao od proizvodjaca auto guma da svaka guma od sledece godine ima QR kod koji ce biti ocitan i upisan prilikom odlaska u servis jer im x drive crkava zbog neadekvatnih guma. Niko ne kaze ja sam stavio pogresne gume vec kazu x drive je sranje

 

Sad ce lepo da se gubi garancija zbog guma pa izvolite :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Vezano za brand awareness, bmw je zahtevao od proizvodjaca auto guma da svaka guma od sledece godine ima QR kod koji ce biti ocitan i upisan prilikom odlaska u servis jer im x drive crkava zbog neadekvatnih guma. Niko ne kaze ja sam stavio pogresne gume vec kazu x drive je sranje

 

Sad ce lepo da se gubi garancija zbog guma pa izvolite

Можда треба и обавезну крвну слику да направиш па да ти BMW одобри куповину аутомобил

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako izbor guma može da ubije x-drive, onda i jeste sranje.

 

On topic:

 

Lično poverenje dajem poznatim/preporučenim nezvaničnim servisima...iako ni oni nisu bezgresni.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Krokodilo pise automobila a ne motocikla.

 

Ja sam preneo sta sam cuo a meni ima logike al ajde.

 

Koliko dimenzija guma igra ulogu ja cu napisati a neko od vas ko bolje poznaje materiju nekae demantuje ako gresim.

 

Recimo fabricka dimenzija za moj motor je 190/55 i ja kada stavim nov pireli 200/65 podizem precnik i povecavam obim tocka zar ne. To su parametri koji su jako bitni za pravilno funcionisanje recimo traction control i trebalo bi da kalibrisem ponovo sistem sto naravno niti mogu niti umem. Ako me proda traction koga cu ja pljuvati

 

Da otisao sam od teme samo sam nekako navodio da mi korisnici za sve sto sami trazimo na kraju optuzimo majstora ili proizvodjaca a nisu uvek oni krivi

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Хвала свим члановима на искреним одговорима и што су поделили своја мишљења и искуства :sampion::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Samo jos ovo i necu vise, ovlasceni servisi gube bitku jer ne dozvoljavaju kontakt musterije sa nekim ko zaista zna problematiku. Kao kada bi pred operaciju portir rekao zapisao sam sve sta vas boli prenecu ja hirurgu nema brige

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovlasceni po meni ne gube bitku ali svakako ce imati manji deo kolaca nego ranije zato sto neovlasceni dileri sve bolje mogu da anticipraju na trziste i potraznju. Ranije je za neovlascene bilo jako tesko doci do informacija i diler je tu stojao daleko u prednosti. Trenutno je situacija takva da svako ko zeli moze da ulozi svoje vreme i trud i uz malo finansija moze da krene ozbiljno da radi. Kad pogledas sam naziv NEovlascenog, to vec zvuci u startu 'pogresno' iako to ne mora da bude slucaj. Prosli cetvrtak sam kupio renault espace za brata koji je odrzavan u univezalnoj garazi sa svim pecatima o izvrsenim zahvatima, i kad uporedim taj auto sa mojim Espace koji je ceo zivot bio kod ovlascenog, nema razlike.

Naravno kao sto rekosmo, nije svaki univerzalni jednako dobar i tu je velika prednost ovlascenog, kod njih postoji ipak neki standard i ime koje garantuje nivo kvaliteta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ma gube bitku i odrzavaju se propisima vezanim za garanciju.

 

Sve dok im na prijemu vozila budu radili menadzercici u Tommy Hilfiger roza kosuljama ili napucane ribe sa sisama na gotovs a kada im prezentujes problem kolutaju ocima i gledaju u proslost nema od njih nista.

 

Mora na prijemu da bude osoba koja zna tematiku i u ovim drugim servisima je tako

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

moje iskustvo je da ta devojcica ili decak ima neko osnovno znanje da bi mogla da zapise problem. Posle ce strucnjak da to proveri i ako imaju dodatna pitanja oni te nazovu da im pojasnis. Takvim radom filtriraju veliki deo posla a one misteriozne primedbe 'cuje mi se nesto, u trecoj brzini do 2000 obrtaja, ali samo kad pada kisa kao i na veliku gospojinu' to poziva majstor vlasnika nakon probne voznje i ako nije uspeo nista da registruje da nije u redu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Можда треба и обавезну крвну слику да направиш па да ти BMW одобри куповину аутомобил 
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 
 
Јели у реду сад? Б..м ти BMWце.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja