Jump to content

Moto Zajednica

Zadnja guma XJ 600N

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Pozdrav ljudi, pošto sam novajlija potrebna mi je vaša pomoć. 
 

Guma mi se svakih nedelju, dve dana izduvava u garaži (nemam štender) bez obzira na koliki pritisak je naduvam. Ali svakako sam mislio da je menjam pošto  je za 20 šira od propisane, em što je stara ko zna koliko (namerno je koliko vidim izlizan i uništen broj nedelje i godine proizvodnje na njoj) pa ne bih da se i dalje mlatim sa njom.  


Na felni piše J 18xMT 3.5 DOT
Da li je to odgovarajuća zadnja felna za taj model motora da li neko zna? 

I naravno ako imate neku preporuku koju zadnju gumu da kupim i gde (koji proizvođač gume) za ovaj motor. Da li gledati i polovne? Za sad sam samo našao u toj dimenziji  DUNLOP. 
Motor je 1999. godište. 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Trebalo bi da bude 130/70R18.

 

Preporučujem Continental ContiGO. Klasična allround guma, vozio sam je nekih 25000km dok se zadnja nije satrala od težine (tri kofera, saputnik). Nikakav problem sa kvalitetom gume i ponašenjem na drumu. Vozio sam intezivno i po kiši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Aprilia...scrabeo 500
Pozdrav ljudi, pošto sam novajlija potrebna mi je vaša pomoć. 
 
Guma mi se svakih nedelju, dve dana izduvava u garaži (nemam štender) bez obzira na koliki pritisak je naduvam. Ali svakako sam mislio da je menjam pošto  je za 20 šira od propisane, em što je stara ko zna koliko (namerno je koliko vidim izlizan i uništen broj nedelje i godine proizvodnje na njoj) pa ne bih da se i dalje mlatim sa njom.  

Na felni piše J 18xMT 3.5 DOT
Da li je to odgovarajuća zadnja felna za taj model motora da li neko zna? 

I naravno ako imate neku preporuku koju zadnju gumu da kupim i gde (koji proizvođač gume) za ovaj motor. Da li gledati i polovne? Za sad sam samo našao u toj dimenziji  DUNLOP. 
Motor je 1999. godište. 

hvala
Imam za tebe pirelli mt90 prednju i zadnju... Vozio sam ih oko 2000km max

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 18 sati, Pingvin37 je napisao:

Pozdrav ljudi, pošto sam novajlija potrebna mi je vaša pomoć. 
 

Guma mi se svakih nedelju, dve dana izduvava u garaži (nemam štender) bez obzira na koliki pritisak je naduvam. Ali svakako sam mislio da je menjam pošto  je za 20 šira od propisane, em što je stara ko zna koliko (namerno je koliko vidim izlizan i uništen broj nedelje i godine proizvodnje na njoj) pa ne bih da se i dalje mlatim sa njom.  


Na felni piše J 18xMT 3.5 DOT
Da li je to odgovarajuća zadnja felna za taj model motora da li neko zna? 

I naravno ako imate neku preporuku koju zadnju gumu da kupim i gde (koji proizvođač gume) za ovaj motor. Da li gledati i polovne? Za sad sam samo našao u toj dimenziji  DUNLOP. 
Motor je 1999. godište. 

hvala

 

Sto se zezas sa gumama 18"? Nadji zadnju felgu od TDM 850 4.00x17" i stavi gumu 150/70x17.. TDM-ova felga pase 1/1 na tvoj motor, a lakse ces naci 17" gumu nego 18". ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Možda i da nađem neku felnu 17 što kažeš ali ne bih to još radio, bar ne za sad...

Inače zvao sam motobox iz NS-a za contiGO, kod njih je čekanje za gume po 2 meseca plus mora da se ostavi avans, a koliko vidim mnogo modela trenutno nemaju u magacinu. A ne mogu toliko da čekam, ove godine sezona ne staje :)

Videćemo i sa kolegom Dejanbgd šta nam je raditi dal bi dobro legla zadnja 140/80-18 Pirelli

Hvala svima na predlozima i savetima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
8 minutes ago, Alekre said:

Dimenzija mora biti po fabričkim specifikacijama. Geometrija motocikla je projektovana uzimajući u obzir zadnji 18.

Misliš da ne bi dobro leglo da na fabričku specifikaciju 130/70-18 montiram 140/80-18 za zadnju???

Sve se vodim onom jedan broj razlike nije strašno, ali do jedan broj i nikako preko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Naravno da ne. Postoji razlog zašto su inženjeri projektovali baš takve dimenzije pneumatika i postoji razlog zašto u Nemačkoj moraš na tehničkom imati tačne dimenzije :)

U tvom slučaju, 130/70 R18, 70 je visina pneumatika izražena kao procenat širine. Dakle visina tvog pneumatika je 70% od 130. Sa druge strane, izračunaj kakva je to razlika u visini kod 140/80 R18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
50 minutes ago, Alekre said:

Dimenzija mora biti po fabričkim specifikacijama. Geometrija motocikla je projektovana uzimajući u obzir zadnji 18.

Da, uzimajuci u obzir dimenziju gume 130/70-18, ali ako se namontira 17 sa visim profilom gume, kao sto je naveo kolega Utjerivac, ciklistika ce ostati nepromenjena, jel?

Po mom skromnom misljenju, moze se montirati i 17-tica sa odgovarajucom visinom, kao i 18-tica broj gore ili dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
56 minutes ago, Alekre said:

Naravno da ne. Postoji razlog zašto su inženjeri projektovali baš takve dimenzije pneumatika i postoji razlog zašto u Nemačkoj moraš na tehničkom imati tačne dimenzije :)

U tvom slučaju, 130/70 R18, 70 je visina pneumatika izražena kao procenat širine. Dakle visina tvog pneumatika je 70% od 130. Sa druge strane, izračunaj kakva je to razlika u visini kod 140/80 R18

 

Guma koju imam sada a koja ispušta je 150... Jeste da sam hteo manju između ostalog upravo zbog tvog navedenog razloga al nisam imamo nikakve specijalne zamerke u vožnji dok nije počela da pušta. I vlasnik pre mene je vozio dugo sa tom gumom. Više je menjam jer je dotrajala... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja