Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za vlasnike copera/kruzera

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Honda rebel 500 je motor koji je percipiran odnosno namenjen nizim osobama. Ali gledam copere, svi imaju tu visinu sedista kao i Rebel, razlikuje se polozaj noge, gde je zadnja kocnica i pedala za brzine dosta dalje, i polozaj nogu je vise " prema napred" . Zanima me sta mislite ako se na Rebelu pomeri sve napred- obe pedale, da li tada Rebel moze imati status copera, i koristiti ga i visoki vozaci ?  Da li postoji jos nesto osim toga, sto je minus, i zasto je oznacen kao motor samo za nize osobe ?

 

2017-honda-rebel-500-wing8551.jpg?itok=E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Visina sedista nije jedino merilo kojim vozacima je motocikl namenjen. Tu su jos veoma bitne i udaljenosti sedista od guvernale, visina guvernale, kao i visina noznih komandi i udaljenost istih od sedista. Znaci u pitaju je trougao sediste - guvernala - fuzasteri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Nema tu mnogo matematike, lepo sednes na motor i vidis kako ti pase, kako se osecas na njemu, to je najbolji nacin da utvrdis.

I odmah uvidis da li bi pomeranjem noznih komandi dobio nesto jer u principu nije nemoguce njihovo izmestanje. Moguce je sa drugim nosacima kormana i njega udaljiti ili pribliziti. Po meni najbitnije da li ti odgovara visina sedista jer se to najteze prepravlja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Vozio sam Hondu Shadow 600, koja realno nije toliko veca od Rebel 500 sa produzenim komandama i Ape Hangerom i nisam imao osecaj da mi je mala itd, i ako sam tad imao oko 107kg i 189cm.
Kao sto kolega rece, sedi na motor i vidi kako ti pase, ako je jedini problem kolena iznad rezervoara i previse savijena!? Bez brige, to resavas sa izmestanjem komandi od 8cm do 15cm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Bio sam na Rebelu, zaista kolena su problem i skucenost, resio bih sve sa pomeranjem pedala-bar iz mog ugla, ali nisam ga vozio duze. Zvao sam i Hondine servisere i u BG i NS, rekli su mi da nikada to nisu radili i da je to 99% nemoguce .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Bio sam na Rebelu, zaista kolena su problem i skucenost, resio bih sve sa pomeranjem pedala-bar iz mog ugla, ali nisam ga vozio duze. Zvao sam i Hondine servisere i u BG i NS, rekli su mi da nikada to nisu radili i da je to 99% nemoguce .
Nisam imao priliku da vidim motor uzivo, po slikama na netu vidim da su joj grane jako blizu bloku motora i rekao bih da je stvarno problem prebaciti komplet komande ali ako ima lufta da se izmedju bloka i grane ubaci sipka na koju mozes staviti barem foot rest za obe strane a plocevinom od 3mm+ sve to utegnes na neke centralne safove na ramu itd eto resenja bar za magistralu i duza putovanja.

Na mom prethodnom motoru smo prebacili komplet komande na taj nacin, evo i fotke.

20c56b9ee56914185334fe8356d5abe2.jpg
19988d2ac1beb57bbeedd7fed450fce3.jpg

P.S. Povedes nekog ko je to vec radio ili se bavim time, pa ce ti na licu mesta reci sta i kako...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Meni je do duse crtez plocevine i predlog odradio drugar masinzki inzinjer koji radi u fabrici za pravljenje konzervi, a plocevinu mi isekli i savili drugari koji rade konstrukcije za mostove a montazu i svo seckanje i produzavanje polugica mi radio stric koji se bavim remontom mesarskih masina i uza specijalnost mu hrom sve u sve ja sam pomesao babe i zabe i dede i prasice ali je na kraju odradjeno za 5 :):D

Sad sam setio, u Sapcu ima covek koji se bavi dodatnom opremom za copere, komande, roll barove, naslone itd sve sam pravi, potrudicu se da nabavim njegov tel pa se cuj sa njim, komunikativan je covek i nas kolega takodje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð
On 1/27/2018 at 0:25 PM, Throttle Addict said:

Meni je do duse crtez plocevine i predlog odradio drugar masinzki inzinjer koji radi u fabrici za pravljenje konzervi, a plocevinu mi isekli i savili drugari koji rade konstrukcije za mostove a montazu i svo seckanje i produzavanje polugica mi radio stric koji se bavim remontom mesarskih masina i uza specijalnost mu hrom sve u sve ja sam pomesao babe i zabe i dede i prasice ali je na kraju odradjeno za 5 :):D

Sad sam setio, u Sapcu ima covek koji se bavi dodatnom opremom za copere, komande, roll barove, naslone itd sve sam pravi, potrudicu se da nabavim njegov tel pa se cuj sa njim, komunikativan je covek i nas kolega takodje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Kolega, ako pronadjes kontakt coveka koji se bavi izradom custom delova za chopere, baci i meni na PM :) Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja