Jump to content

Moto Zajednica

Restauracija Honde Dominator

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kakve su fabricki plastike kod Dominatora, jesu li izlivane u boji ili su farbane?

 

Ja sam uvek pre za varijantu (gde su plastike fabricki izlivene u boji i nisu farbane), da se oguli farba kojom je neki prethodni vlasnik farbao, skroz do plastike, i da se onda same plastike lepo ispoliraju (pod uslovom da nisu lomljene i varene) i tako se dobije fabricki izgled. 

I pri najmanjem off-u farba na plastikama lako ispuca, izgrebe se, otpadne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 12 sati, markulja je napisao:

Kakve su fabricki plastike kod Dominatora, jesu li izlivane u boji ili su farbane?

 

Ja sam uvek pre za varijantu (gde su plastike fabricki izlivene u boji i nisu farbane), da se oguli farba kojom je neki prethodni vlasnik farbao, skroz do plastike, i da se onda same plastike lepo ispoliraju (pod uslovom da nisu lomljene i varene) i tako se dobije fabricki izgled. 

I pri najmanjem off-u farba na plastikama lako ispuca, izgrebe se, otpadne...

Ja mislim da su fabricki farbane,nisam siguran 100%,a ako se dobro pripremi podloga za farbu i nanese kako treba sama farba nece ispucati,mislim na normalnu voznju,e sad zavaljivat se po potocima nisam planirao,nije ovaj motor za to,samo makadam i pokoja stramputica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Svi tako kazu, al kad posle vide za sta je pravljen, predomisle se.1d8554edb22bcdfc5e7cc091cb53d2cd.jpg1cfec21f3dc070b0a3e88787ed5e6d31.jpg

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 8 sati, brdy je napisao:

Svi tako kazu, al kad posle vide za sta je pravljen, predomisle se.1d8554edb22bcdfc5e7cc091cb53d2cd.jpg1cfec21f3dc070b0a3e88787ed5e6d31.jpg

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

Legendarni Transalp,i ja sam bio vlasnik prije par godina,motor kvalitetan u svakom smislu,pouzdan,ali za teren pretezak,dominator je dosta dosta sposobniji

 

FB_IMG_1518106168977.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
U toku je restauracija honde dominator 650.Masina je rasklopljena radi zamjene gumica ventila,predhodni vlasnik je zamjenio karike,bregastu i lanac ali gumice su stavljene losijeg kvaliteta pa su otisle,ujedno cu uslajfovati ventile,slijedi tu zamjena guma,lancanika,farbanje plastika,cdi je na reparaciji,klackalice noveScreenshot_2018-01-11-20-36-52-1.thumb.png.4a399f3bb8e5c1866a2feb5e6eef60ab.pngimg]<a href=https://forum.bjbikers.com/uploads/monthly_2018_01/20180117_105154.thumb.jpg.23629db35049872d1bef8ca441586c97.jpg' alt='20180117_105154.thumb.jpg.23629db35049872d1bef8ca441586c97.jpg'>20180117_105240.thumb.jpg.6429b90ec331193b33805cee987c2091.jpg20171224_091134.thumb.jpg.9af8092b62a262e05add3c47348a73df.jpg20180117_105008.thumb.jpg.2b3ece82ccafa0ffd1c6d256aa6d9318.jpg20171224_100928.thumb.jpg.56fde338e49e9a5c738a9da10cbef6b6.jpg20180117_105025.thumb.jpg.4e4376df1e9b6c0c4574b5794b62b584.jpg20180117_105119.thumb.jpg.67cf66e9274ef3bf6637a13851a6e45f.jpg20180125_143652.thumb.jpg.1f80da11e77069bc7925c6caea65cd96.jpg
Ja se izvinjavam sto upadam u igru ali na slici i ova bregasta je daleko od nove.


Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Ja se izvinjavam sto upadam u igru ali na slici i ova bregasta je daleko od nove.


Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Ne znam koliko ti je iskustvo sa ovim modelom Honde, ali da znas da podmazivanje bregaste i klackalica kod ovog modela je OGROMAN problem.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Ma znam da nije nova,pesla je oko 20hiljada,al premjerio sam bregove i nisu izvan dozvoljenih mjera,moze jos voziti ,pa je zato necu mjenjati,a sto se tice podmazivanja treba sipati gusce mineralno ulje i na svaki 3000km zamjena i nema problema.

Najveci problem je kad ljudi hladan motor odmah voze i gasiraju,mora odraditi pa onda voznja,a znam dosta nemarni valsnika koji dominatore unistavaju pa nemaju problema,motor je kako kazu brotanci boomb prof :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Ne znam koliko ti je iskustvo sa ovim modelom Honde, ali da znas da podmazivanje bregaste i klackalica kod ovog modela je OGROMAN problem.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Ma znam da nije nova,pesla je oko 20hiljada,al premjerio sam bregove i nisu izvan dozvoljenih mjera,moze jos voziti ,pa je zato necu mjenjati,a sto se tice podmazivanja treba sipati gusce mineralno ulje i na svaki 3000km zamjena i nema problema.

Najveci problem je kad ljudi hladan motor odmah voze i gasiraju,mora odraditi pa onda voznja,a znam dosta nemarni valsnika koji dominatore unistavaju pa nemaju problema,motor je kako kazu brotanci boomb prof :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
8 minutes ago, ktm600 said:

Ma znam da nije nova,pesla je oko 20hiljada,al premjerio sam bregove i nisu izvan dozvoljenih mjera,moze jos voziti ,pa je zato necu mjenjati,a sto se tice podmazivanja treba sipati gusce mineralno ulje i na svaki 3000km zamjena i nema problema.

Najveci problem je kad ljudi hladan motor odmah voze i gasiraju,mora odraditi pa onda voznja,a znam dosta nemarni valsnika koji dominatore unistavaju pa nemaju problema,motor je kako kazu brotanci boomb prof :)

 

Kad budes sastavljao desnu deklu, obrati pažnju na čauricu i gumicu koja dihtuje jer se dekla naslanja na pumpu pa onda ulje kroz deklu ide gore ka glavi i često pri nekom servisu zaborave (ili vrate staru - ili ništa nevrate) i tada gubi mazanje bregaste, ako je to odrađeno kako treba onda nema problem ( samo da ima dovoljno ulja )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Ma znam da nije nova,pesla je oko 20hiljada,al premjerio sam bregove i nisu izvan dozvoljenih mjera,moze jos voziti ,pa je zato necu mjenjati,a sto se tice podmazivanja treba sipati gusce mineralno ulje i na svaki 3000km zamjena i nema problema.
Najveci problem je kad ljudi hladan motor odmah voze i gasiraju,mora odraditi pa onda voznja,a znam dosta nemarni valsnika koji dominatore unistavaju pa nemaju problema,motor je kako kazu brotanci boomb prof
 
Ja sam iz Makedonije i izvinjavam se zbog gresaka u govoru i pisanju, sa ovim modelom sam preziveo sve i svasta. Na kraju sam otkrio da stopna na bolcni klipnjace je labava i pritisak ulja bezi tamo, i kad je ulje vruce i redko uopste se ne penje u predelu bregaste i klackalica. Umesto cevi za dotok ulja od stranicnog bloka do poklopca montirao sam teflonsko crevo kroz koje sam mogao da pratim dotok u svakom rezimu rada, radio sam i neka resenja oko uljne pumpe ALI na kraju je ispao gorenavedeni problem. Dva puta sam menjao bregastu i klackalice koje su propadale nakon 1500 - 2000km. Preporucujem da proveris pa i zamenis stopnicu sa novom na kojom nema nikave rupice nasuprot originalne koja ima rupicu od 1mm. Tako resavas konstantni deficit ulja u predelu glave.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 8 minuta, Grnca je napisao:

Kad budes sastavljao desnu deklu, obrati pažnju na čauricu i gumicu koja dihtuje jer se dekla naslanja na pumpu pa onda ulje kroz deklu ide gore ka glavi i često pri nekom servisu zaborave (ili vrate staru - ili ništa nevrate) i tada gubi mazanje bregaste, ako je to odrađeno kako treba onda nema problem ( samo da ima dovoljno ulja )

Nisam skidao desnu deklu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 8 minuta, Krokodilo je napisao:

Ja sam iz Makedonije i izvinjavam se zbog gresaka u govoru i pisanju, sa ovim modelom sam preziveo sve i svasta. Na kraju sam otkrio da stopna na bolcni klipnjace je labava i pritisak ulja bezi tamo, i kad je ulje vruce i redko uopste se ne penje u predelu bregaste i klackalica. Umesto cevi za dotok ulja od stranicnog bloka do poklopca montirao sam teflonsko crevo kroz koje sam mogao da pratim dotok u svakom rezimu rada, radio sam i neka resenja oko uljne pumpe ALI na kraju je ispao gorenavedeni problem. Dva puta sam menjao bregastu i klackalice koje su propadale nakon 1500 - 2000km. Preporucujem da proveris pa i zamenis stopnicu sa novom na kojom nema nikave rupice nasuprot originalne koja ima rupicu od 1mm. Tako resavas konstantni deficit ulja u predelu glave.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Masina je sklopljena ,jos samo klackalice da dodju da ih postavim,nisu nikad mjenjane,samo bregasta ,lanac i karike na nekih 60hiljada,sad je na 80000 i motor prije rastavljana je radio kao sat,bez ikakvog zveckanja,ja sam prvenstveno rastavio da gumice zamjenim i kad je vec skinuto uslajfam ventile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Masina je sklopljena ,jos samo klackalice da dodju da ih postavim,nisu nikad mjenjane,samo bregasta ,lanac i karike na nekih 60hiljada,sad je na 80000 i motor prije rastavljana je radio kao sat,bez ikakvog zveckanja,ja sam prvenstveno rastavio da gumice zamjenim i kad je vec skinuto uslajfam ventile
Ja uvek kazem da je Honda najmanje 10 godina prije svih ali DOMINATOR me je opasno uvezbao. Ako nisi montirao bregastu bar ispoliraj bregove da budu ogledalo, time nista ne gubis samo si u dobitku. Cevcicu izmedzu pumpe i stranicnog bloka izradi pasent, gumicu oko nje od vitona i malo siru a na zidu bloka oko cevcice izradi dihtung od klingerita debljine 0,5. Ovako si siguran da svaka kap od pumpe ide u radilicu. Semering obavezno nov jer od njega zavisi koliko ulja produzava u filter a zatim u bregastu. Ja sam sve ovo uradio i opet popusio zbog gorenavedenog problema, na kraju rasturio masinu ko beba zvecku i video gde lezi zec.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 29 minuta, Krokodilo je napisao:

Ja uvek kazem da je Honda najmanje 10 godina prije svih ali DOMINATOR me je opasno uvezbao. Ako nisi montirao bregastu bar ispoliraj bregove da budu ogledalo, time nista ne gubis samo si u dobitku. Cevcicu izmedzu pumpe i stranicnog bloka izradi pasent, gumicu oko nje od vitona i malo siru a na zidu bloka oko cevcice izradi dihtung od klingerita debljine 0,5. Ovako si siguran da svaka kap od pumpe ide u radilicu. Semering obavezno nov jer od njega zavisi koliko ulja produzava u filter a zatim u bregastu. Ja sam sve ovo uradio i opet popusio zbog gorenavedenog problema, na kraju rasturio masinu ko beba zvecku i video gde lezi zec.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Pa mogu ispolirat samo bregove,a deklo bocno nisam skidao,tako da necu to pipat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Pa mogu ispolirat samo bregove,a deklo bocno nisam skidao,tako da necu to pipat
Meni je poliranje uradio prijatelj - ostrac svakojskih nozeva ficom i specijalnim pastama za tu namenu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Meni je poliranje uradio prijatelj - ostrac svakojskih nozeva ficom i specijalnim pastama za tu namenu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Pomalo se bavim i time,ostrenjem nozeva,tako da mi nije problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja