Jump to content

Moto Zajednica

Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Kao sto rekoh mene andreja više videti neće, ološ neopevani.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Gomila ljudi u Temerinu je opljuvala andreja prodavnicu..
Kod mene je Varta ali nisam siguran od kada,radio je oke do pre 2 meseca kad sam primetio da slabi...mada sam ga dobio uz motor pre skoro god dana...tako da je verovatno u pitanju starost...
al eto iz predhodnijh komentara ce uzmem exide ili unibat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Update vezano za par postova iznad da ne gresim dusu. Javili se iz Vamal grupe, odobrena zamena za nov akumulator. Sve je to lepo, al zar je moralo do toga da dodje na onaj nacin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Exide garancija 40 meseci. Svakih 7-8 meseci auto ne pali. Urade mi desulfatizaciju u akumulator centru Zemun i pali 7-8 meseci. Ako ode na reklamaciju, buše ga i utvrde da li je baterija Ok. Ako jeste ništa, kupi nov, ako nije ok, dobijaš nov.

ja im kažem kako je ok kad auto ne pali, oni čute. Punjenje ok, merili više puta.

 

Kupio motor skoro Yuasa u njemu. Juče zaboravim parking svetlo 45 min, motor upalio, Yuasa položila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Evo par reci o Varta akumulatorima od mene, posto sam malocas bas ispi*deo...

 

Ispred sebe upravo imam dve garancije u koje gledam, posto sam nekako sacuvao i onu od prethodnog akumulatora.

 

Datum prodaje za akumulator broj jedan je 24.03.2015. i on je nekim cudom "crko" posle 23 meseca. Garancija 24 meseca. Nema problema, necu da se cimam, desava se jbg. Odem i kupim drugi Varta akumulator. Evo gledam datum prodaje za akumulator broj dva je 24.02.2017. (23 meseca kasnije). Garancija na drugi akumulator 25 meseci. :) Kul. Kao mesec vise.

 

Pre dve nedelje sam malo palio motor i ponovo skinuo akumulator i stavio ga na sto u garazi. Pre neki dan, probam ponovo da upalim, slabo nesto zavergla i skinem ga i ostavim da se dopuni (koristim CTEK punjac kad je potrebno i tako i odrzavam akumulatore kad ih duze vreme ne koristim).

 

Bukvalno je posle 25 meseca (nekako cim je istekla garancija) akumulator crko. Isto kao i prethodni. Izracunali ga kraljevski.

 

Sto se mene tice, od Varte vise necu da kupim ni AAA baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam pre 5 godina doneo iz inosstranstva vartu snižena 40 % -i mene čudi otkud tolko mnogo,još uzeo pdv i prodao moj blek hors star 5 godina kao ispravan za 1500 dinara ,taj od 55ah me na kraju koštao oko 1000 dinara,radi normalno ali zbog mojih ranijih loših iskusatava -3 kvara u zadnjem mesecu garancije -dobio nov ,punim svakih mesec dana akumulator, vozio nevozio.

Mislim da je to jedini način kako produžiti život akumulatoru.U andrejinom uputstvu i piše dopunjavati aku svakog meseca bez obzira na stanje i vožnju jer za trajnost je najbitnije da aku bude uvek maksimalno pun

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Kupio Vartin akumulator 12v 12ah u WinWin-u pre 2 godine. Prosle godine je bio predugo na punjacu i sva voda je isparila, mislio sam da mu nema spasa, dolio destilovane vode i nikakvih problema nisam primetio, radi kao prvog dana. Ovo je prvi Vartin akumulator koji sam uzeo. Sledeci ce biti gel, ali nakon citanja ove teme mislim da cu od preko da porucim :)

Da me izvinete, ali garancijom mozete samo :dupe2:da obrisete u 90% slucajeva. Garancija je odavno izgubila smisao ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Cao

 

Posle 8 godina crkla mi Yuasa na Banditu. Odem u Guevaru i kupim Vartu. 28 meseci je radilai danas crkla. Sve radio po ps-u. Zimi ga skidao dopunjavao al dzabe. 

Kupio danas LP, sudeci po iskustvima ni taj nece dugo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

neće ,ja menjo u garanciji 2 komada i još par drrugara.Možda ubodeš neki dobar .LP se kupuje jer je najeftiniji .Ja ću da kupim sa alija neki kineski ako je upola cene ,bez obzira što nema garanciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja npr, imam pozitivno iskustvo, kod mene u Ninji Varta punih 5 godina, po recima bivseg vlasnika, nikada vadjen zimi, motor pali perfektno, jos plus sam skoro zamenio regler jer nije punio dovoljno vec samo 13.7 V, plus je smercovao automat paljenja pa se i tu naknadno aku mucio...Sad mu lupim cvrgu i on upali, cak i kada stoji duze :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Mislim  da je veći problem kod Varta akumulatora to što nema jednog zvaničnog uvoznika i što ih prodaje ko kako stigne. U rom slučaju nemaš kome da se žalis ako se akku pokvari a radnja ili servis koji su ga prodali više ne postoji ili ih boli uvo za tvoju reklamaciju....

 

Varta ko Varta je dobar akku, ali kao i svi proizvodi iz masovne produkcije kvarovi se dešavaju i mislim da je Varta na istom nivou kao i drugi akku, samo je eto zvucno ime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Slazem se sa naslovom teme! Izbegavajte vartu i licno smatram da nije problem to sto akumulator moze da se pokvari, meni nisu hteli da uvaze garanciju, rekli su mi navodno da je akumulator ostao bez struje i kao to je to, a akumulator nisam koristio ni godinu dana.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Banner, Fulbat, Exide u AGM tehnologiji + pametni punjac + ciste i dobro stegnute kleme = manje glava ce da boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ja na primer na Motoru imam 2.5 god. staru Vartu, posle 4 meseca apstinencije upalio na čvrgu, nije skidan tokom zime 

Nek služi kolko služi, sve je to potrošna roba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Posle tri sezone korišćenja,Varta je kaput...:'(

U principu nadao sam se više. Barem 5. Ali što se tiče uloženog novca tu sam negde oko proseka. Dva puta sam uzimao akumulator od 20 ah koji je duplo skuplji i trajali su mi 7-8 godina. Ovaj sam uzeo od 14 ah. Ispalo je koliko para- toliko i muzike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja