Jump to content

Moto Zajednica

Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dado nisi me razumeo sta sam ti hteo reci, naravno da moras znati marku, model, godiste, kubikazu vozila...... to se podrazumeva (da bi video koji aku ide za njega), drugacije i ne moze biti.

To je standardna procedura da dodjes do modela akumulatora za to i to vozilo, a onda ti trebaju informacije sta sve to vozilo ima nakaceno na sebe od elektronke/potrosaca.

 

Uvek savetujem da se akumulator u datim dimenzijama uzme sto jaci, koje god da je prevozno sredstvo, bolje je, duze ce trajati ali i skuplje pa tako korisnici vrlo cesto stavljaju sta im je novcano dostupno po sistemu "kolko traje-traje, kad rikne opet cu isti uzeti, dzaba sam ga dobio, sta ga hebem"..... kad je dzaba i sirce je slatko :D

 

ajd sve to i nekako, kad vidim UPS baterij(u)e na motoru....pa mislim stvarno

ovako je to resio jedan nas kolega, ne treba ovo raditi!

 

post-7386-0-36119900-1406186606.jpg.f37dfbc84d758d0210cba44c1eadd77e.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 4 minuta, stari roker je napisao:

Izmedju ostalog,aku cuvam i paljenjem na kick starter...

ja sam R50/5 samo na kurblu i palio i ako je na anaser palio besprekorno , 

nekako mi kurbla bila merak jer je na dodir kurble palio bilo ladan ili vruc , pa te prosto milo :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Varta Blue Dynamic i kod mene u autu. Dve godine. Kupljen u HR jer mi je tamo crkao onaj koji sam imao. Mislim da je placen oko 50e. Jos uvek radi, a nadam se da ce i potrajati. Benzinac, radio i bez neke posebne elektronike.

Nemam uslova da dopunjavam na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koliko traje aku na novijim autima koji se gase-pale kod zaustavljanja...



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Postoji sistem, gledao sam jos pre neku godinu fifth gear i tif je vozio nekog renoa, mislim da je bio megan sa start stop sistemom. Auto se gasio i palio tipa 10 puta u roku od par minuta i posle toga nije upravo zbog akumulatora da bi se dopunio. Ne znam kako taj sistem radi leti i zimi bas me zanima jer zimi mi dodje glupo da se gasi auto koji si tek startovao i pritom auto treba da se zagreje. Mada mislim da automobili koji imaju start stop sistem moze i da se iskljuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

meni se slučajno otvorila varijanta za vartu u metrou segedin pre dve godine.Stari aku  od 5 godina je bio dobar ali nisam mogao da odolim ponudi.

Aku 45 ah je koštao recimo 2500  din sa popustom od 50% ,uzeo pdv od 25 posto znaci ispod 2000 din.Prodao stari aku za 1500 dinara kao ispravan.

Na kraju me nov aku kotao 300 dinara.Nisam ni znao da je velika potraznja za polovnim akumulatorima kod ljudi koji jako malo voze stare jugiće....

Oglas nisam skino i ljudi stvarno dosta zovu.U svakom slucaju kod tih malih akua moze da se dobije trecina cene.I ako akumulator izgura 3 godine moze da se proda .U onoj trečoj valda nece stradati a za dalje nezna se .U vreme socijalizma kod nas, koliko god je loš bio akumulator samo da dočeka mart jer onda više nema problema.Leti se nikad nisu kvarili akumulatori,tojest nikad se nisu ni kvarili nego samo posle niza godina oslabe.Fabrička trepča u stojadinu 15 godina,sledeća topla 10 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I ova priča je dobila svoj epilog, tužba podneta, usput malo pogurana da se pravda što pre desi, elem pod zakonskom pretnjom i posledicama zvali da me pitaju dal I dalje imam stari akumulator, reko naravno, a jel mogu u servis da ga donesem reko probaću, onda izokola jel bih bio zadovoljan da povučem tuzbu da mi daju novi, reko jok, ne skupljam akumulatore a Vartu više nikada u vozilo. Zovu sutradan jer mogu pare, pun iznos sa računa reko može, kazu dajte račun, ja posaljem I napišem polovinu iznosa da mi uplate, zovu da vide kako samo polovinu, pa reko eto tako, koristio sam ga, pa je red da umanjim cifru, a oni se obradovali uplatili pare i idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad smo vec kod Varta akumulatora, zove covek danas (Scarabeo250 vozi) i kaze da ne moze upaliti motor, neka struja zeza, prekida, spajao sa drugim akumulatorm i opet nista, mrtav totalno.

Kad je stigao, unimer u ruke, napon akumulatora svega 8V, posle 30sec padne na 5V.

Osposobim ga da upali (pobrljavila centrala alarma), merim punjenje, punjenja nema. Na leru pokazuje 13.6V, cim se da gas napon pada na 12.2V.

Skinem Vartu i nakacim moj aku, merim punjenje kad ode na 14.3V.

 

Drugom drugaru koji vozi X9500, upravo formirao Baner aku

12V/14Ah, garancija 2 godine, cena 5.5Krsd 

IMG_20180328_165147.jpg

 

IMG_20180328_175228.jpg

 

IMG_20180328_165257.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Aprpo  varta akumulatora za motocikle... :maloljut:

Dakle kupio sam akumulator 28.09.2016 godine u (nije reklama nego upozorenje drugima i prozivka doticnih) Kit Komercu u Cacku. Akku sa kiselinom, 12v12ah, zimu proveo u stanu, kacen na punjac, vozen sezonu 2017, opet skinut na kraju sezone, po preporuci odrzavan, sve divno i krasno reklo bi se... Ali ne lezi vraze, pre 20 dana ga montiram na motor, da startujem - tropa, nista, mrtav 100%. 

I ja kao svaki posteni kupac prvo poludim, a zatim kazem sebi:"Ma sta se nerviras, u garanciji je 25 meseci."

Sutradan pravac Kit Komerc, predam go**o od varte i dobijem obavestenje da se ceka oko 7 dana. Cekao sam 10 dana, jedanaestog posto me niko nije zvao, odem u prodavnicu gde mi lik nonsalantno kaze:"A stigao je neki akumulator.Odbijena je reklamacija."

Menu naravno pritisak 200, a obrazlozenje je****g Kit Komerc servisa glasi da je zapoceo proces sulfatizacije, da su se celije pokrivile, da ja nisam akumulator odrazavao kako treba i da je zbog toga unisten nepovratno.

Posle saznam da sve redom tako otkace kada im reklamiraju.

Dakle, sto bi u crtanom filmu rekli - Jedite kod Dzoa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Njihovo je da pokušaju, a tvoje da uzmeš akumulator nazad, pravac tržišna, malo sačekas i dobiješ natrag novi akumulator ili povraćaj novca u celom iznosu na dan kupovine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I ja se plašim da je to borba sa vetrenjačama...

Zar ne mogu i tržišnoj da slože priču da "nije održavan po uputstvu"...?

Ja se divim ljudima koji imaju volje i snage da istraju u "svojim pravima".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
I ja se plašim da je to borba sa vetrenjačama...
Zar ne mogu i tržišnoj da slože priču da "nije održavan po uputstvu"...?
Ja se divim ljudima koji imaju volje i snage da istraju u "svojim pravima".
Najlakše je sklopiti ruke i okrenuti ledja, to većina radi a prodavci idu na tu kartu, svest kolektivna nam je na niskom stadijumu za većinu stvari, genetski nam je u krvi da trpimo da nas gaze i ponižavaju. Ja sam bez muke išao do kraja, život mi ide dalje, uživam i zezam se, a kad je njima došlo vreme za naplatu ja sam suzitkom dobio svoje a ni po zasluzi svoje
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Ja sam pre par godina imao problema sa Vartinim auto akumulatorom.

Da sada ne pisem sve kako je bilo evo ukratko.

Aku je imao cini mi se 3 god garancije posle 1.5 god crkne,ja ga odnesem na reklamaciju naplate mi 450 din njihovo punjenje i vrate mi ga,ja im rekoh pa ima garanciju zasta naplacujete kazu"moramo da naplatimo nas rad".

Ok rekoh opet bolje da dam i tih 450 din nego da kupujem nov aku,tom prilikom im trazim da mi provere da ne "vuce" negde struju oni sa amper klestima probaju i kao ne ne vuce.

Posle mozda mesec dana opet isto,opet im odnesem i opet ista prica opet mi uzmu 450 din.

Opet posle mozda mesec dana ista stvar,opet im ga odnesem i sada kao hoce da ga posalju u Bg na expertizu ja posle toga odem kod nekoliko autoelektricara da mi provere auto i svi kao sve je ok.

Ipak resim da kupim drugi polovan alternator.

Posle nekog duzeg vremena konacno me zovu kao stigao ti je akumulator rekoh kako stigao valjda dobijam drugi od vas kazu ne ovaj je dobar ali vam auto nije u redu.

Odem po akumulator i oni mi daju par nekis papira sa grafikonima i jos nekim podatcima i kao aku je u redu.

Ja posle ceo slucaj "izlozim" na http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.rs/

I covek mi odgovori da u tim papirima nista ne pise sta je i na kojim uredjajima radjeno i koja ispitivanja vrsena i da cak i nov aku koji je tek sisao sa trake ne moze da ima takve podatke posle merenja.

Terao sam jos malo taj aku i cim sledeci put nije mogao da upali uzmem i kupim Fiamm titanium pro i evo ga radi kao sat.

Nego da pitam u vezi akumulatora za motor,crkla mi je Yuasa pa sta sada valja da kupim isto Yuasu ili nesto drugo?

Ova Yuasa mi je iz 2008 godine ali motor je vise stajao nego sto se vozio a posto nisam imao punjac nisam ni vodio racuna o akumulatoru jedino sto sam povremeno palio motor cisto da ga malo dopuni.

Sada kada vidi mkoliko sam pisao reklo bi se da i nije bas ukratko ali krace nisam mogao :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Meni baš stigao novi akumulator, uzeo sam ponovo Exide jer mi je prethodni služio 6 godina (ispravan je i sad još uvek, ali kad se ne upali par dana malko slabije samo zavergla i malo mu padne napon, više sam preventivno zamenio da ne razmišljam). U pitanju Exide Exide ETX9-BS AGM 8Ah, standardan akumulator koji ide na dosta motora. Prethodni Exide je samo imao oznaku YTX9-BS, to bi trebalo da je isto. I cena je bila skroz ok, ima 10% popusta na Exide tako da je izaslo 3550 + nisu mi ni poštarinu naplatili, dosta povoljnije nego u drugim prodavnicama. Landport je oko 2800. Prodavnica je Felix, u Bulevaru Despota Stefana (ne reklamiram ih, samo prenosim korisne informacije)

 kYzdrkiOzfU5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U benveu mi je banner a u đamahi exide.

Oba rade besprijekorno.

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja