Jump to content

Moto Zajednica

Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Recommended Posts

• motoras, 1423 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom)
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Pregledao sam njihov katalog i nemaju akumulator koji po dimenzijama odgovara za moj motor.

Ne znam kako to izgleda kod 1100,ali ja na moju starudiju iz '73. mogu  da uglavim bilo koji od tih akumulatora. Mozda bi ovaj od 18AH gel imao dovoljno snage da tera tvoj motor. Ja trenutno imam drugu godinu Vartu od 14AH (mada po katalogu trazi 19AH) i pali ga bez problema. Ali je udarna snaga 190A. Cak sam po onom pljusku letos u Herceg Novom verglao sa mokrim kablovima do besvesti i nije posustao. Ladno bi sad uzeo da mi treba ovu Toplu od 14AH,samo kad bi bio jaci od 160A. U principu,ja sa Vartom imam dobra iskustva,a razlika u ceni nije neka da bi se upustao u eksperimentisanje baterijom manje snage. Kvalitet ne dovodim u pitanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1363 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Meni Exide 5 sezona na SVu, nikad skidan. (Mozda bi valjalo sad da ga stavim na pametnog). Cak je prosle zime ostao motor samo pod strehom neko vreme. Ja zavrglao, on se posle dva kruga utronjao. Ja isteram, zovnem dvojcu i kresnemo ne gurku. Ostavio ga da radi po sata, turirao do 3000-4000 o/min u par navrata. Provozao do kraja ulice i nazad i opet parkirao. Upali posle 20 dana kao mina. Cak imam i snimak. Evo i ovu celu (petu) sezonu ni jednom nije usporio kad vergla. :neznam:

• Svrati ponekad, 284 postova
  • Motocikl: Vespa GT 200

Evo jos jednog nezadovoljnog korisnika Varta akumulatora. Garancija 25 meseci od toga proslo 20-21. Akumulator umro.

Odem u Vamal grupu gde sam i kupio akumulator, oni ga prime u servis na proveru i kazu bice za 2-3 dana. Prodje 6 dana i zovu me da preuzmem akumulator.

Kad sam dosao kod njih vracaju mi stari akumulator sa objasnjenjem da mu odlazi provodljivost celija, dakle aku umire. 

Ali navodno reparili su ga i izdrzace jos do kraja sezone a nemaju osnov da mi izvrse zamenu jer jos uvek ima zivota u njemu. 

Nasmejao sam se na tu izjavu al rekoh aj da ja ne budem zakeralo, ako ti kazes da ce da drzi do izlaska iz garancije, onda ok.

Odnesem aku kuci, drzim ga na sobnoj temperaturi 5-6 dana i juce ga stavim u Vespu. Zaverglam jednom na jedvite jade, upalim motor, odradi jedno pola sata. Jutros probam da upalim drugi put i nista. Aku potpuno mrtav, cak nema snage ni da upali far na skuteru.

Odnesem ponovo na reklamaciju i kazem: druze od tvoje reparacije nema nista, aku je potpuno umro. On od starta pocinje da vrda kao da njemu direktno izbijam pare iz dzepa. Izmeri voltazu i kaze: ovde ima 9V, a ispod 11.9V ne podleze garanciji.

I tu popizdim totalno. Nije mi problem uopste da kupim nov aku ali ovo je vec stvar principa, covek me otvoreno pravi budalom.

Alo, druze, upravo sam ti rekao da sam izvukao poslednji atom snage iz tog akumulatora poslednjim verglanjem. Normalno da mu je pao napon kad u njemu vise nema zivota. Ne i ne, ne podeze garanciji... I tako par minuta u krug dok nisam popizdeo, izasao iz radnje i rekao da ocekuju inspekciju (sto inace ne radim ali su prevrsili svaku meru).

Malopre me zove telefonom i izvinjava se, te kao vazne su im musterije, te poslace u centralni servis na drugo misljenje te ovo te ono.

Da ne bih bio djubre sam pred sobom resio sam da im dam tih 10-ak dana da vide sta ce, ali jbm ti i Vartu i Vamal grupu i jbni akumulator. Toliko drkanja oko necega sto je nekad vazilo za kvalitet.

Smece obicno...

• Podržavam 2

• Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N

Ma svi su ista gamad, tako su mene otkačili u Andreja DOO za reklamaciju akumulatora.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

• Drug član, 1076 postova

-šta je bilo u andreji meni su dva akua regulrno zamenili ,doduše zezali su oko prvog pa sam morao dva puta da dolazim.Takodje znam još par ljudi koji su normalno zamenili

Exide, nisu hteli da prihvate reklamaciju, tamo više ne idem pa makar i da poklanjaju.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

• Svrati ponekad, 388 postova
  • Motocikl: zx12r

Ni meni u Andreja nisu hteli da prihvate reklamaciju na Landport.  Mesec dana nakon kupovine, aku se naduo ko balon, nisam mogao da ga ubacim u leziste. 

• Svrati ponekad, 203 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

Al bi ga dobio kroz izlog nazad, ne treba kusur

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

• Haha 1

• Zainteresovan, 669 postova
  • Motocikl: gpz500s
19 minutes ago, sreten75 said:

Ni meni u Andreja nisu hteli da prihvate reklamaciju na Landport.  Mesec dana nakon kupovine, aku se naduo ko balon, nisam mogao da ga ubacim u leziste. 

Jesi bar pokusao da kontaktiras inspekciju ili bilo kog ? 

landport po mom mišljenju je čista kina rebrendirana od nekog u evropi što i nije presudno ali je indikativno.

Meni je prvi kolabirao odjednom .Imam voltmetar i punjenje je stalno dobro.Punio sam ga jednom mesečno  i leti i zimi po preporuci iz uputstva od andreje.Stalno je držao napon boli glava i samo jedan dan nije mogao kazaljku od goriva da pomeri više od santimetra.U pitanju je sskuter 50 kubika i nema čim da izvuče struju.Kad sam ga napunio i vozio par dana potpuno normalno svratio sam da ga reklamiram i odbili su me iako je očigledno da nemože da padne na 10,5 volti sam od sebe.Tu su me već:stabre:.

Naravno posle 2 nedelje opet isto.Odneo sam im sad prazan napunili su ga probali i dali mi drugi.Taj drugi je takodje rikno posle 6 meseci.Odma sam dobio drugi .Svaki koji daju produžuju garanciju samo do isteka onog prvog od kog je garancija i krenula.

Kao sto rekoh mene andreja više videti neće, ološ neopevani.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

• Svrati ponekad, 132 postova
  • Motocikl: TDM 850 4cn

Gomila ljudi u Temerinu je opljuvala andreja prodavnicu..
Kod mene je Varta ali nisam siguran od kada,radio je oke do pre 2 meseca kad sam primetio da slabi...mada sam ga dobio uz motor pre skoro god dana...tako da je verovatno u pitanju starost...
al eto iz predhodnijh komentara ce uzmem exide ili unibat...

• Svrati ponekad, 284 postova
  • Motocikl: Vespa GT 200

Update vezano za par postova iznad da ne gresim dusu. Javili se iz Vamal grupe, odobrena zamena za nov akumulator. Sve je to lepo, al zar je moralo do toga da dodje na onaj nacin?

• Drug član, 2495 postova
  • Motocikl: FEJZER

Exide garancija 40 meseci. Svakih 7-8 meseci auto ne pali. Urade mi desulfatizaciju u akumulator centru Zemun i pali 7-8 meseci. Ako ode na reklamaciju, buše ga i utvrde da li je baterija Ok. Ako jeste ništa, kupi nov, ako nije ok, dobijaš nov.

ja im kažem kako je ok kad auto ne pali, oni čute. Punjenje ok, merili više puta.

Kupio motor skoro Yuasa u njemu. Juče zaboravim parking svetlo 45 min, motor upalio, Yuasa položila :)

• Svrati ponekad, 140 postova
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Evo par reci o Varta akumulatorima od mene, posto sam malocas bas ispi*deo...

Ispred sebe upravo imam dve garancije u koje gledam, posto sam nekako sacuvao i onu od prethodnog akumulatora.

Datum prodaje za akumulator broj jedan je 24.03.2015. i on je nekim cudom "crko" posle 23 meseca. Garancija 24 meseca. Nema problema, necu da se cimam, desava se jbg. Odem i kupim drugi Varta akumulator. Evo gledam datum prodaje za akumulator broj dva je 24.02.2017. (23 meseca kasnije). Garancija na drugi akumulator 25 meseci. :) Kul. Kao mesec vise.

Pre dve nedelje sam malo palio motor i ponovo skinuo akumulator i stavio ga na sto u garazi. Pre neki dan, probam ponovo da upalim, slabo nesto zavergla i skinem ga i ostavim da se dopuni (koristim CTEK punjac kad je potrebno i tako i odrzavam akumulatore kad ih duze vreme ne koristim).

Bukvalno je posle 25 meseca (nekako cim je istekla garancija) akumulator crko. Isto kao i prethodni. Izracunali ga kraljevski.

Sto se mene tice, od Varte vise necu da kupim ni AAA baterije.

ja sam pre 5 godina doneo iz inosstranstva vartu snižena 40 % -i mene čudi otkud tolko mnogo,još uzeo pdv i prodao moj blek hors star 5 godina kao ispravan za 1500 dinara ,taj od 55ah me na kraju koštao oko 1000 dinara,radi normalno ali zbog mojih ranijih loših iskusatava -3 kvara u zadnjem mesecu garancije -dobio nov ,punim svakih mesec dana akumulator, vozio nevozio.

Mislim da je to jedini način kako produžiti život akumulatoru.U andrejinom uputstvu i piše dopunjavati aku svakog meseca bez obzira na stanje i vožnju jer za trajnost je najbitnije da aku bude uvek maksimalno pun

• U prolazu, 78 postova
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Kupio Vartin akumulator 12v 12ah u WinWin-u pre 2 godine. Prosle godine je bio predugo na punjacu i sva voda je isparila, mislio sam da mu nema spasa, dolio destilovane vode i nikakvih problema nisam primetio, radi kao prvog dana. Ovo je prvi Vartin akumulator koji sam uzeo. Sledeci ce biti gel, ali nakon citanja ove teme mislim da cu od preko da porucim :)

Da me izvinete, ali garancijom mozete samo :dupe2:da obrisete u 90% slucajeva. Garancija je odavno izgubila smisao ovde.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja